Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#256 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 25 May 2017 - 22:42

Dodali ste 'gitara' na bas, a da nikog niste pitali. Vjerovatno iz nekog kompleksa nize vrijednosti, sta li. I sad se sljepate ovde gdje vas niko nije ni zvao.









:P

 

 

Nije niža vrednost, nego niži štim, za par oktava.

 

Ignorante.... :lol+: 


  • 0

#257 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 May 2017 - 22:55

Sad bez zajebancije. Zamalo sam pazario stand up bass prije par godina. Ne dade mi zena, kaze, kud ces s tim? Mislio sam izbaciti fotelju pa ga smjestiti u taj cosak. Jok, ne dade. Da sam ga kupio, najvjerovatnije bi ga do sad napunio zemljom i u njemu gajio jagode i bio bi mi feature in the garden. :D
  • 1

#258 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 25 May 2017 - 23:00

Komsija Dave je bubnjar ali ne svira jer je obolio od MS. Pitam ga da mi proda bubanj (neki Gretsch Catalina), jok, ne da, kaze da nece da bude odgovoran kad me uapse i otjeraju u zatvor kad budem 'ucio svirati' bubanj nakon pola boce bushmillsa u pola 3 ujutro. :D
  • 2

#259 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 May 2017 - 05:36

Komsija Dave je bubnjar ali ne svira jer je obolio od MS. Pitam ga da mi proda bubanj (neki Gretsch Catalina), jok, ne da, kaze da nece da bude odgovoran kad me uapse i otjeraju u zatvor kad budem 'ucio svirati' bubanj nakon pola boce bushmillsa u pola 3 ujutro. :D

 

 

Kupi gumenjake, idealno za te slučajeve. Svirao naš bubnjar na tome do skoro.

 

J41480000000000-00-500x500.jpg


  • 0

#260 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 May 2017 - 07:10

Basisti?  :lol+:

IMG_4872-Gote-med-sin-kompi-500x749.gif


  • 0

#261 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 May 2017 - 07:20

Komsija Dave je bubnjar ali ne svira jer je obolio od MS. Pitam ga da mi proda bubanj (neki Gretsch Catalina), jok, ne da, kaze da nece da bude odgovoran kad me uapse i otjeraju u zatvor kad budem 'ucio svirati' bubanj nakon pola boce bushmillsa u pola 3 ujutro. :D

x5zZeO5.gif

Nesto `vako? :D


Edited by kronostime, 26 May 2017 - 07:22.

  • 0

#262 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 26 May 2017 - 09:41

Kupi gumenjake, idealno za te slučajeve. Svirao naš bubnjar na tome do skoro.

 

J41480000000000-00-500x500.jpg

 

Ne mogu danas, moram se spremat za pecanje, pa cu iduce sedmice. Not. :D

 

Ma jok, to mi je bila momentalna klica loodila koja je srecom brzo izlapila. Nemam gdje s tim stvarima, niti imam s kim da sviram, vjezbam i ucim. Jedno vrijeme smo Dave i ja malo sviruckali, on donese dobos pa kao nesto lupka metlicama. Bila dobra zezancija ali dojadilo, kao i sve sto dojadi pa prestali.

 

Sto se stand up bassa tice, htio sam ovako nesto:

 

Attached File  s-l500.jpg   14.61KB   3 downloads

 

Ti da imas ovako nesto umjesto ibaneza-shmibaneza, ja bih te mnogo vise cijenio i kao covjeka i kao komunistu.  :lol+:


  • 1

#263 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 May 2017 - 17:33

Ne mogu danas, moram se spremat za pecanje, pa cu iduce sedmice. Not. :D

 

Ma jok, to mi je bila momentalna klica loodila koja je srecom brzo izlapila. Nemam gdje s tim stvarima, niti imam s kim da sviram, vjezbam i ucim. Jedno vrijeme smo Dave i ja malo sviruckali, on donese dobos pa kao nesto lupka metlicama. Bila dobra zezancija ali dojadilo, kao i sve sto dojadi pa prestali.

 

Sto se stand up bassa tice, htio sam ovako nesto:

 

attachicon.gifs-l500.jpg

 

Ti da imas ovako nesto umjesto ibaneza-shmibaneza, ja bih te mnogo vise cijenio i kao covjeka i kao komunistu.  :lol+:

 

 

Ehhhh prijatelju, jedan Ibanez Blazer je bio preradjen, sva utroba iz njega počupana, samo jedan PJ magnet i žica na pot, ništa više, nikakva ton blenda, pa još počupani pragovi, nego ukrade mi ga stoka, dabogdapocrkalimmicuimjbm.... :furious:

 

 

Inače su imali kolege Romi svadbari bas sa izrezanim vratancima pozadi, na rajber i baglame, svašta može u njega da stane.. :lol+:


  • 0

#264 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 27 May 2017 - 14:10

Ajde bre tamburasi, tisina :lol+:


  • 0

#265 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 May 2017 - 16:47

Ajde bre tamburasi, tisina :lol+:

 

 

Missim, daj stvaaaarno...jebote kakav dreš ti ovde postuješ... :ajme:

 

Okači ovo na muziku i ima da te banujem. :wicked:


Edited by alberto.ascari, 27 May 2017 - 16:48.

  • 1

#266 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 May 2017 - 17:05

...

 

Nemoj tako - vidis da se jako trudi & intelektualno napreze do krajnjih granica.

;)

 

...


  • 0

#267 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 May 2017 - 21:46

Missim, ako ćemo da kačimo ovde sazlije, onda da to liči na nešto, a ne ovo drndanje srbskorvackobosansko, šlageri u fazonu Teheran blues...

 

 


Edited by alberto.ascari, 27 May 2017 - 21:47.

  • 1

#268 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 May 2017 - 11:20

Samo kukate: te ne valjaju zice, te magneti losi, vrat se krivi, pojacalo stuca......

Bre, je l` moze da se nastimuje? Moze - nastimuj i udri.

Niko vas nece zvati u filharmoniju da svirite. :lol+:  


  • 0

#269 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 May 2017 - 11:47

Samo kukate: te ne valjaju zice, te magneti losi, vrat se krivi, pojacalo stuca......

Bre, je l` moze da se nastimuje? Moze - nastimuj i udri.

Niko vas nece zvati u filharmoniju da svirite. :lol+:  

 

 

Prvo, da bi imao nešto od tog sviranja, treba da sviraš naštimovan.

 

Drugo, ako imaš kršinu sa krivim vratom ili sjebanom kobilom, ne možeš da naštimuješ, znači sviraš qrtzu, prihvatljivo na ORA, inače neupotrebljivo.

 

Treće, kupio sam prošle godine tc electronic kombo, yebe kevu, ali počelo da štuca na drugoj probi. I šta sad, sviraš, kad odjednom nema basa, pa se pojavi. Drugi dan je išlo nazad u radnju i pala zamena za G&K.

 

Nije za filharmoniju, to je tačno, ali što da mi to pije krv, umesto da uživam u svirci?


  • 1

#270 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 May 2017 - 12:01

Uzivanje u svirci je da se skupi drustvo nebitno kojim povodom i uzme instrumente u ruke i svira i peva. Mozda nece biti sve tehnicki perfektno, to je upravo i car te svirke - improvizacija. Jos ako padne neki rostiljcic i pivce uz sve to, gde ces bolje. :lol+:


  • 0