Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#151 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 May 2017 - 12:26

...

 

 

...

 

I kad je izasao ovaj model, na mene nije ostavio bas neki utisak. Mislio sam da ce Falcon bez zlatnih premaza izgledati mnogo bolje, nekako me ovaj ostavio ravnodusnim. Izgleda skoro kao igracka za Playstation, a tek ovi block fret-markeri mi ne idu uz cijeli paket, preferiram neoclassic thumbnails, koji su suptilniji ali imaju taj neki Gretsch mojo. Cak i ovi magneti, black top filtertrons su inferiorniji od TVJ Filters ali eto, to je recimo subjektivno. Svidja mi se Chet's Bigsby rucica ali to je sve. I nakon svega ovoga, kad bi mi neko dao ili prodavao za dobru cijenu, mislim da bih ga uzeo ali ne bi bio moj izbor ako bih isao da kupim WF, gitara koja kosta blizu £4000. Mnogo. 

 

Ovo bih radije:

 


Edited by Honey Badger, 18 May 2017 - 12:31.

  • 0

#152 Ivan75

Ivan75
  • Members
  • 5 posts

Posted 18 May 2017 - 15:29

@alberto.ascari Honey Badger Hvala obojici, majstora ima samo niko ništa ne garantuje što se uklapanja tiče. Ne bih da se zezam sam svakako a radijus 12" da smanjujem na 10" nema šanse, ovakvi vratovi se više ne prave... Jedino što kaže alberto.ascari da iskopam komplet Edge tremolo negde, bilo ovde ili na E-bay-y. Što se vrednosti gitare tiče ne mogu da se složim, nije baš tako malo :D Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#153 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 May 2017 - 16:18

@alberto.ascari Honey Badger Hvala obojici, majstora ima samo niko ništa ne garantuje što se uklapanja tiče. Ne bih da se zezam sam svakako a radijus 12" da smanjujem na 10" nema šanse, ovakvi vratovi se više ne prave... Jedino što kaže alberto.ascari da iskopam komplet Edge tremolo negde, bilo ovde ili na E-bay-y. Što se vrednosti gitare tiče ne mogu da se složim, nije baš tako malo :D Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

OK, 300EUR, barem kako ja vidim sta ima na ebay, reverb i slicnim sajtovima. Ne znam stvarno sta bih ti preporucio, ja te spicaste gitare ne bih ni unio u kucu, kamoli da se maltretiram sa modificiranjem kobilice, prekratak je zivot za to.

 

Tebi neka je sretno! :)


  • 0

#154 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 May 2017 - 16:43

Nemoj da zayebavaš čoveka, kolegu po oružju, Ibanezistu.
  • 0

#155 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 May 2017 - 16:52

Nemoj da zayebavaš čoveka, kolegu po oružju, Ibanezistu.

 

Uopste ne zajebavam, a nije ni neki Ibanezista, vidis da kaze da voli Fender i blues i rock 70ih i 80ih, ne? Na njegovom mjestu ja bih to utegao da drzi vodu dok majstori odu i prodao na ebay za ko da vise i s tim parama kupio nesto cestito. Squire CV telkan je bolji od ovog Ibaneza barem 7x.

 

Ivane, imas li sliku te gitare, da vidimo u kakvom je stanju?


  • 0

#156 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 May 2017 - 17:52

Uopste ne zajebavam, a nije ni neki Ibanezista, vidis da kaze da voli Fender i blues i rock 70ih i 80ih, ne? Na njegovom mjestu ja bih to utegao da drzi vodu dok majstori odu i prodao na ebay za ko da vise i s tim parama kupio nesto cestito. Squire CV telkan je bolji od ovog Ibaneza barem 7x.

 

Ivane, imas li sliku te gitare, da vidimo u kakvom je stanju?

 

'bo te šuplja gitara, jel' si slab u rame?

 

Evo ti jedna šuplja ;)

 

 

 

btw, tvoj telac je Fender ili Squire?


  • 0

#157 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 18 May 2017 - 18:01

A pazi tek ovo, jeste da je Šaban Šaulić odelo, ali yebukevu...

 

Oba.

 

 


  • 0

#158 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 May 2017 - 18:28

'bo te šuplja gitara, jel' si slab u rame?

 

Evo ti jedna šuplja ;)

 

 

 

btw, tvoj telac je Fender ili Squire?

 

Moj telecaster je Fender USA/Mex, nije Squire. Body i hardware USA, neck Mex. Rio Grande magneti. Dobar telkan, samo tezak ko crna zemlja. 


  • 0

#159 Ivan75

Ivan75
  • Members
  • 5 posts

Posted 19 May 2017 - 12:47

Evo nekih slika a na E-bay-y su cene poražavajuće niti me zanimaju, gitara je dobijena na poklon i u nju je ulaganje nekih 300€, rekao sam Evolution set magneta i brass block, s obzirom na sve to parira ladno Jem serijama kojih sam probao x (ko se uopšte pali na to). Znam cene... Radio sam u Mitros u BG neko vreme, zato kažem. Recimo da je neka zezalica-projekat. Jeste, nisam baš Ibanez lik, smeta mi jer zvuk nema karakter bez obzira na efekte i pojačala, možda, možda pazarim neki Gibson LP Standard, to je zvuk... Ko kuća... 9edd40c02ebf87a030a5c9d1f800039d.jpg4eb68f0efcc5bd4b8d2d5dfbd8bec47d.jpg97b9f416fdd06ba3f920a5ae29eb7257.jpgb31806b07aec08acd8d9c0fb1e27b77e.jpg Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#160 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 19 May 2017 - 16:28

Ima tu materijala za rad, nije da nema, ali vredi se pomuciti.


  • 0

#161 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 19 May 2017 - 17:12

Mozda bi mogla posluziti kao veslo.  :lol+:

 

Dobar guitar tech naplacuje £20-25 sat. Oko ovoga ima dva-tri sata posla, plus dijelovi - ta nova kobilica i jos kojesta sta treba dodatnih £xx. Radije okacio na zid i kupio nesto sto svira kako treba.

 

My £0.02 :)


  • 0

#162 Ivan75

Ivan75
  • Members
  • 5 posts

Posted 19 May 2017 - 17:28

Dva tri sata posla uklopiti novu kobilicu, ako nema bog zna šta da se radi mogu i sam. Ne znam na šta drugo mislite, flekava je jer je nisam glancao za fotke, pragovi su totalno ok jer je malo svirana, usetovana kao puška, 1mm akcije i štimuje besprekorno. Zadnji poklopac ne stavljam. I Floyd radi samo bih ga preventivno menjao, konjić gore zbog šrafova jeste za zamenu. Šta to svira "kako treba", Telecaster? Sa vratom ko pola baseball palice? U to sam se uverio. A što se veslanja tiče, tebi nekoliko sati posla treba samo da usetuješ Tele i istoniraš ga, ne bi li ga naterao da drži štim. Što radiš sutradan, ako ti se posreći. Najlakše zajebavati, uvek bilo. Vidi šta ti kaže taj "tech", može li Tele da drži štim bez ikakvog zujanja sa 1mm akcije. I Master Built serije a kamoli Mex ili Squire, od laminiranog drveta kijih sam prodao x. Nema tih para ni tog majstora :D Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Edited by Ivan75, 19 May 2017 - 18:03.

  • 0

#163 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 May 2017 - 19:41

Ostavi je pa makar bila i za ukras, što neće biti svakako. Made in Japan danas košta od 1200 ojrića pa na gore.

 

Ja sam imao dva Made in Japan, plakao bih danas za njima. Sad imam umesto njih dva Made in Indonesia.

 

Lepotica.


Edited by alberto.ascari, 19 May 2017 - 19:42.

  • 0

#164 Ivan75

Ivan75
  • Members
  • 5 posts

Posted 19 May 2017 - 22:35

Pa...... Ja je kao neku igračku doživljavam, najjači Jem koji sam svirao je bio onaj Mirror. Razlika u tonu između njega i onih GRG, GAX itd je minor na, pukneš x para nam efekte i procesore da bi dobila ono što izvorno nema - karakter. Prijatna i nenadjebivo zgodna za sviranje, besprekorno precizne izrade ali... I dan danas se sećam jednog LP Classic iz '63-4, strašno.... Svirkaću je, što da ne, neka je Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#165 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 20 May 2017 - 00:24


  • 2