Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#1 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 15:37

U prilici sam da pazarim Gretsch 6120 EC RI gitaru i Fender Blues Deluxe RI pojacalo po jako povoljnoj cijeni. Gitara je kupljena u decembru prosle godine, sva dokumentacija je uredna i na raspolaganju, kao i kod pojacala. Lik kaze da je vrlo malo svirao i jedno i drugo i da je sve u tip-top formi, nigdje packe, pojacalo je i dalje u kutiji u koju je bilo upakovano, sve ukupno ga je izvadio na sat vremena od kako ga je kupio. I oboje ide u paketu.

 

Dilema je u tome sto meni u stvari i ne treba, vec imam nekoliko sasvim dobrih gitara (strat, tele, Gretsch Jet i Gretsch Rancher acoustic) kao i par solidnih pojacala (Fender i Vox), nekoliko pedala i sve to je sasvim dovoljno da se fino zezam. 

 

Eddie Cochran model je gitara koju bi jako volio da imam ali nemam nekog veceg razloga za to. Nisam profesionalni muzicar kome bi ovo bio alat koji bi se vremenom isplatio ali nije lose ni kao investicija, pa bih je mogao prodati i eventualno zaraditi koju kintu.

 

Pojacalo ne bih ni zadrzavao, odmah bi ga stavio na ebay.

 

Sta da radim?

 

2401259822_gtr_frt_001_rr_zpsh4exudej.pn

 

5308380_800_zpsj8yv7jon.jpg


  • 1

#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 March 2016 - 15:52

Gitara je vredna kupovine, a za pojacalo zezni nekog klinca koji ce misliti da je, zbog izgleda, fenomenalno. ;)


  • 2

#3 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 16:02

Nemam sta da zeznem klinca, pojacalo bi stavio na ebay, neka ga nosi ko hoce. Cak i da mi se svidi zvuk, nije 40W za mene. Tesko je preko 20Kg.

 

Gitara bi bila super cool ali i skupa igracka. 


  • 1

#4 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 March 2016 - 16:03

I jos jednu stvar da napomenem: na ovoj "tamburi" na slici su single-coil magneti, na originalnoj 6120 seriji su hummbuckers magneti vezani u "kontri" - proveri to, inace te ceka: kupovina dobrog para hummbuckersa, odgovarajucih potenciometara i lemljenja svega toga.  ;)


  • 1

#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 March 2016 - 16:08

Valjalo bi ovu temu nazvati "Kutak za gitariste" posto  ce biti i saveta oko ostalih brendova gitara i pojacala. ;)


  • 0

#6 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 16:09

I jos jednu stvar da napomenem: na ovoj "tamburi" na slici su single-coil magneti, na originalnoj 6120 seriji su hummbuckers magneti vezani u "kontri" - proveri to, inace te ceka: kupovina dobrog para hummbuckersa, odgovarajucih potenciometara i lemljenja svega toga.  ;)

 

Pazi, EC model je sa Dynosonic u bridge i P90 u neck poziciji, toga sam ja svjestan. Oba magneta su vrhunskog kvaliteta i zadnje sto bih radio na gitari od £2,500.00 je mijenjao magnete. Ja vec imam par TV Jones Powertron za ovaj Gretsch Jet koje se kanim da instaliram evo sace dvije godine.

 

 

Valjalo bi ovu temu nazvati "Kutak za gitariste" posto  ce biti i saveta oko ostalih brendova gitara i pojacala. ;)

 

 

 

Cek da vidim mogu li ja promijeniti naslov...

 

Ne vidim da mogu pa ako neki od modova zadje ovdje u suteren, zamolio bih da promijeni naslov u "Kutak za gitariste".

 

Zahvaljujem unaprijed. :)


Edited by Honey Badger, 12 March 2016 - 16:11.

  • 0

#7 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 March 2016 - 16:13

Znaci, cvrcace prstici? :lol+:


  • 0

#8 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 16:51

Imam ja kojesta od muzicke opreme i dijelova koje uopste ne koristim koje bih mogao prodat i namaknut za EC jedino sto je tlaka se baviti time, a vrijeme je kratko da mi ovaj deal ne utekne.

 

Ne znam kad sam zadnji put upalio Vox amp, njega bi prvo tusno.


  • 0

#9 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 17:32


  • 2

#10 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 17:59

Ovo je sadasnje stanje. Rado bih se kutariso telecastera, najvise sto je tezak ko tuc. Inace, Rio Grande u telkanu magneti su fantasticni. Strat je USA Highway 1, njega bih trebao malo dotjerati, G zica malo zveci negdje, mozda bi trebao malo vrat da opustim, dok su oba Gretscha k'o lutke. Za ovaj Jet imam TVJ Powertrons koje cu instalirati jednog dana ili cu ga prodati pa TVJ's instalirati u nesto drugo, dok je Rancher najljepsa akusticna gitara koju sam ikada drzao u rukama. 

Attached Files


  • 0

#11 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 March 2016 - 18:25

Ovo je sadasnje stanje. Rado bih se kutariso telecastera, najvise sto je tezak ko tuc. Inace, Rio Grande u telkanu magneti su fantasticni. Strat je USA Highway 1, njega bih trebao malo dotjerati, G zica malo zveci negdje, mozda bi trebao malo vrat da opustim, dok su oba Gretscha k'o lutke. Za ovaj Jet imam TVJ Powertrons koje cu instalirati jednog dana ili cu ga prodati pa TVJ's instalirati u nesto drugo, dok je Rancher najljepsa akusticna gitara koju sam ikada drzao u rukama. 

A psujes moj Strat: 1na1, sisice - i sa papricicama, i sa gitarama :D


  • 0

#12 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 March 2016 - 18:34

A psujes moj Strat: 1na1, sisice - i sa papricicama, i sa gitarama :D

 

Ono nije strat nego mutant strat. :D


  • 1

#13 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 19:52

...

 

 

:+1:

 

...


  • 2

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 20:06

...

 


...  

 

 

Na koliko gitara mozes svirati u isto vreme?

;)

 

 

Daj reci - a koju vrstu sviras?

 

...


  • 0

#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 20:54

...

 


'A u ruke Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita'.
 
'Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka'.

;) 

 

...


Edited by Kinik, 12 March 2016 - 20:56.

  • 0