Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dosta je bilo - Sasa Radulovic


  • Please log in to reply
4756 replies to this topic

#1 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 28 January 2016 - 23:13

Ne pratim mnogo politicku scenu jos od ubistva premijera Zorana Djindjica iako je i tada bilo rasulo, imalo je i tad mufljuza, ali bilo je politicara koje sam postovao(Korac, Petrovic...), ovo sad je blago receno uzas. Na proslim izborima sam glasao za Radulovica. Covek odaje lep utisak, ukazuje na probleme, svidja mi se njegov pogled na reforme(uvodjenje reda), poseduje energiju i ja ga vidim u narednim godinama kao najjaceg opozicionara nekog ko ce konacno stati na put sadasnjem sramnom premijeru. Evo i jedan video gde Sasa prica o Vrsackim Vinogradima...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=n3cOyO_uAxI

 

Dosta je bilo!


Edited by Decak iz vode, 28 January 2016 - 23:14.

  • 7

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 January 2016 - 23:29

...

 

 

Zaista - dosta je bilo raznoraznih politickih pajaca.

:lol+:

 

...


  • 2

#3 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 January 2016 - 08:12

Ja cuo da Radulovic poziva DSS i Dveri u koaliciju?


  • 0

#4 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 29 January 2016 - 08:59

To je preneo Blic, pa onda u istom tekstu napisali da su im iz DJB rekli da se ipak ne radi o tome. Ima na njihovom sajtu, bacio sam samo pogled, kao gradjanska lista gde sve stranke, gde bi valjda bile i DSS i Dveri, predlazu nestranacke ljude, pa onda takva Vlada bi bila orocena na godinu dana, posle cega se raspisuju izbori gde svako ide za sebe. Svakako sajns fikshn, a ne znam ni sta bi tehnicka Vlada mogla da promeni za godinu dana.


  • 0

#5 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 January 2016 - 10:00

To je preneo Blic, pa onda u istom tekstu napisali da su im iz DJB rekli da se ipak ne radi o tome. Ima na njihovom sajtu, bacio sam samo pogled, kao gradjanska lista gde sve stranke, gde bi valjda bile i DSS i Dveri, predlazu nestranacke ljude, pa onda takva Vlada bi bila orocena na godinu dana, posle cega se raspisuju izbori gde svako ide za sebe. Svakako sajns fikshn, a ne znam ni sta bi tehnicka Vlada mogla da promeni za godinu dana.

:thumbs: Sajns fiksn, bolji izraz nisi mogao naci. 


  • 0

#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 29 January 2016 - 10:41

Ne pratim mnogo politicku scenu ... 

 

Dosta je bilo!

 

To sto ne pratis mnogo nije ni politika ni drzava. To je reality show koji treba poceti prenositi online worldwide i zaradjivati na reklamnom prostoru. Dosta je bilo (!) propustanja tako sjajne sanse u digitalnom advertising-u. 


  • 1

#7 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 29 January 2016 - 12:01

Radulovic je skroz OK ali i dalje nema niti infrastrukturu niti finansije za veci proboj. Takodje medijski je blokiran i za njega zna vrlo mali broj ljudi. Pricala sam sa njim jednom kada sam bila u Srbiji i vrlo je pristojan i inteligentan covek i cini mi se da ovo sto radi, radi iz vrlo jakog ubedjenja i prirodne tvrdoglavosti. Ako budem u Srbiji glasacu za njega, a koliko ce sve to imati smisla tek cemo da vidimo


  • 4

#8 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 29 January 2016 - 12:57

Radulovic jeste najnormalniji od sve ponude, ali ima nekoliko problema. Prvo, u pocetku je istupao kao veliki nacionalista, srecom u novije vreme je to malo smanjio. Drugo, jedan ostatak tog doba je njihovo (DJB) protivljenje privatizaciji Telekoma, za koje licno mislim da je skandalozno. Trece i najvaznije, ne znam gde su im otisle ove 4 godine, umesto da naprave gomilu mesnih odbora, oni su (mislim ljudi iz vrha DJB, pre svega Pavlovic i Stevanovic, pored SR) twitovali i vodili velike radove na internetu - koji i dalje, uprkos svih botova, koristi manjina birackog tela Srbije. Sad cujem da tek osnivaju ovih dana neke mesne odbore u velikim i dosta naseljenim opstinama... :ajme:  Dakle, tipicna srbijanska lenjost i "lako cemo" pristup. 

 

Imali smo ovu raspravu vec na Ekonomiji, uzgred. ;)


  • 3

#9 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 29 January 2016 - 13:18

Radulovic jeste najnormalniji od sve ponude, ali ima nekoliko problema. Prvo, u pocetku je istupao kao veliki nacionalista, srecom u novije vreme je to malo smanjio

 

 

Kako mislis veliki nacionalista? To zaista nigde kod njega nisam primetila.

Drugo, jedan ostatak tog doba je njihovo (DJB) protivljenje privatizaciji Telekoma, za koje licno mislim da je skandalozno. T

Koliko sam shvatila ne protive se privatizaciji nego privatizaciji na ovakav nacin, brzom rasprodajom firme opterecene viskom radnika i raznoraznim politicnim kreditima strateskom investitoru koji kupuje trziste. Jer se tako ne maksimizira ni cena ni korist za drustvo. Zalaze se za finansijsku konsolidaciju pa izvodjenje na berzu i trazenje finansijskih umesto strateskih investitora. To ima smisla ali u nekoj drugacijoj Srbiji...

 

Trece i najvaznije, ne znam gde su im otisle ove 4 godine, umesto da naprave gomilu mesnih odbora, oni su (mislim ljudi iz vrha DJB, pre svega Pavlovic i Stevanovic, pored SR) twitovali i vodili velike radove na internetu - koji i dalje, uprkos svih botova, koristi manjina birackog tela Srbije. Sad cujem da tek osnivaju ovih dana neke mesne odbore u velikim i dosta naseljenim opstinama... :ajme:  Dakle, tipicna srbijanska lenjost i "lako cemo" pristup. 

Koliko znam pokret postoji dve godine. Mislim da precenjujes dostupnost kvalitetnog ljudstva u Srbiji koje je voljno da se politicki aktivira bez ikakve nadoknade... S obzirom na nacin finansiranja i ovo do sada je i vise nego fascinantan napredak


  • 3

#10 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 January 2016 - 14:02

...

 

... mislim da precenjujes dostupnost kvalitetnog ljudstva u Srbiji koje je voljno da se politicki aktivira bez ikakve nadoknade... S obzirom na nacin finansiranja i ovo do sada je i vise nego fascinantan napredak ...

 

Zaista?

 

http://www.danas.rs/...?news_id=259408

 

>> ... Registrovano 19.907 udruženja

U Srbiji trenutno postoji 19.907 udruženja. Najviše ih je registrovano u oblasti sporta. Organizacija koje se bave javnim zastupanjem, zakonima i politikama čine devet odsto pomenute cifre. U budžetu za ovu godinu je za budžetsku liniju 481 - dotacije nevladinim organizacijama - planirano 6.660.125.000 dinara. Prošle godine je nevladinim organizacijama dodeljeno oko 92 miliona evra, a u prethodne četiri godine bezmalo 400 miliona evra. Međutim, iako se linija 481 u budžetu zove „dotacije za nevladine organizacije“, propisi u tu liniju svrstavaju verske zajednice, sportske klubove, udruženja građana i političke partije. Nedavno su predstavnici pojedinih NVO izneli stav da je neophodno uvesti red u oblast finansiranja civilnog društva, definisati prioritete i načine na koji će se novac deliti. Najvažnije je, kako se moglo čuti, razdvojiti davanja za udruženja građana, jer „država daje novac političkim partijama, tvrdeći pritom da razvija civilno društvo“. ... <<

 

Hoces da kazes da DJB nije dobio od drzave nijedan dinar?

 

...


  • 0

#11 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 29 January 2016 - 14:55

Hoces da kazes da DJB nije dobio od drzave nijedan dinar?...

 

Necu to da kazem vec da to sto se na ovakav nacin dobija dobija od drzave nije dovoljno da se izgradi kvalitetna organizaciona infrastruktura na teritoriji cele drzave. Verovatno je taj novac sasvim dovoljan da se finansira nekakvo udruzenje gradjana ljubitelja starogrcke muzike od ukupno 5 clanova... I svih 5 zadovoljni. 


  • 1

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 January 2016 - 15:01

...

 

Prema podacima - 2011. godine je u sVrBiji postojalo 19.700 NVO, sa 4.500 zaposlenih i 150.000 volontera.

 

Toliko o 'ljubiteljima starogrcke muzike'.

 

No, cini mi se da se Radulovic malo zanEo pa umislio da ce biti sVrBbovski cipiripis_buzukis.

:lol+:

Koliko vidim konkurekcija za tu titulu je poprilicna, no mislim da ce na kraju 'svih 5 biti zadovoljni'.

 

...


  • 0

#13 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 29 January 2016 - 15:04

Radulovic jeste najnormalniji od sve ponude, ali ima nekoliko problema. Prvo, u pocetku je istupao kao veliki nacionalista, srecom u novije vreme je to malo smanjio. Drugo, jedan ostatak tog doba je njihovo (DJB) protivljenje privatizaciji Telekoma, za koje licno mislim da je skandalozno. Trece i najvaznije, ne znam gde su im otisle ove 4 godine, umesto da naprave gomilu mesnih odbora, oni su (mislim ljudi iz vrha DJB, pre svega Pavlovic i Stevanovic, pored SR) twitovali i vodili velike radove na internetu - koji i dalje, uprkos svih botova, koristi manjina birackog tela Srbije. Sad cujem da tek osnivaju ovih dana neke mesne odbore u velikim i dosta naseljenim opstinama... :ajme:  Dakle, tipicna srbijanska lenjost i "lako cemo" pristup. 

 

Imali smo ovu raspravu vec na Ekonomiji, uzgred. ;)

 

Koga da privuces u mesni odbor stranke koja se bori protiv partokratije i nema sanse da dodje na vlast uskoro? Takve stvari su rezervisane za drustva sa razvijenom demokratijom. Ovde se prosecan Srba uclani u stranku u nadi da ce da dobije neki posao portira u vodovodu.


  • 4

#14 Lily of the Valley

Lily of the Valley
  • Members
  • 372 posts

Posted 29 January 2016 - 15:09

...

 

Prema podacima - 2011. godine je u sVrBiji postojalo 19.700 NVO, sa 4.500 zaposlenih i 150.000 volontera.

...

Dakle 19.700 divided by 4500 = 4,37 osoba po udruzenju tj NVO...  ;)  Naravno u tih 19.700 NVO postoji znacajan broj ozbiljnih organizacija sa velikim projektnim finansiranjem cesto iz inostranstva koje mogu privuci veliki broj clanova kao i volontera. Ali mi se cini da je ovolika hiperprodukcija udruznja u Srbiji nista drugo do sitno grebanje o budzet bez ikakvih drugih ambicija... sve u svemu ne uklapa se u DJB model 


  • 2

#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 January 2016 - 15:29

...

 

 

Ocigledno je da se i DJB lepo uklopio u taj model i to ce mu nekako biti labudova pesma.

Uvek moze da se vrati u Canadu.

;)

Sumnjam da ce mnogi potrcati da 'volontiraju' da bi nekome ko je obezbedjen pumpali ego i prorocku umisljenost.

 

...


Edited by Kinik, 29 January 2016 - 15:31.

  • 0