Jump to content

Photo
- - - - -

Poslednji utisci sa posla

• Please log in to reply
154 replies to this topic

#16 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,497 posts

Posted 29 January 2016 - 10:11

brod je zaista fascinantan, I citav post je onako "aspiring" :)
mi smo svojevremeno imali zelju da bukiramo putovanje na cargo brodu - otkrili smo da postoji ta mogucnost I da dosta cargo prevoznika hoce da primi po nekoliko putnika/u par kabina, citali interesantne price o takvim putovanjima... nadam se da ce I to jednom doci na red.

Postoji mogucnost. Saglasnost mora dati kapetan i shipmanagement. Oficiri cesto imaju nekoga od familije na brodu.
Nadam se da mogu biti od pomoci, ako se odlucis za tako nesto.

Zamisli ovaj put oko svijeta. Nas PA1 service ide iz Japana preko Pacifika i Atlantika za Evropu i nazad. Ukrcavanje u Rotterdamu i slijedeca luka je Halifax. Plovi se 6 dana. Pa onda New York -> Norfolk->Savannah->Manzanillo->Colon->Panama kanal->Los Angeles->Oakland->Yokohama. Sve ukupno 43 dana. Onda voz za Kobe pa ukrcavanje na LP1 service. Kobe->Nagoya->Shimizu->Tokyo->Hong Kong->Vung Tau (Vijetnam)->Singapore->Jeddah->Suez->Rotterdam. Ukupno 37 dana.

Edited by Trn, 29 January 2016 - 10:12.

• 2

#17 kiti

kiti
  • Members
  • 2,426 posts

Posted 30 January 2016 - 06:15

da, tako smo I mi culi, da se mora dobiti odobrenje.

interesantno kako smo dosli na ideju - prijatelji preporucili krstarenje, mi krenuli da trazimo sto manji brod - da izbegnemo guzvu od vise hiljada ljudi - i negde u toj potrazi naidjemo na opciju putovanja cargo brodom, koja nam se jako dopala. 

nazalost ove godine tesko da ce biti prilike, ali nadam se da ce u nekom trenutku doci na red - tad ce svakako biti dosta pitanja (a ne previse resursa) pa ce svaka pomoc dobro doci, hvala :)

vreme je uvek problem - svojevremeno smo gledali neke krace opcije (koje su I dlaje relativno dugacke), i definitivno bez ruta koje su potencijalno problematicne sa aspekta piraterije.

verujem da bi takav put bio stvarno nezaboravno iskustvo.

• 0

#18 001

001
  • Members
  • 14 posts

Posted 30 January 2016 - 13:44

Ne znam bas http://www.bloomberg...cean-freighters

• 0

#19 Dzordzo

Dzordzo
  • Members
  • 365 posts

Posted 01 February 2016 - 08:21

Prvi od 15 narucenih 14000teu brodova trenutno radi testove. U aprilu u Rotterdam-u.

Vessel NYK BLUE JAY (IMO: 9741372, MMSI: 374404000) is a cargo ship and currently sailing under the flag of Panama. NYK BLUE JAY has 364m length overall and beam of 51m. 

b0054850_00175685.jpg

0476b8129f8556d6a56ffd8ca211b414803acd7b

Ja zavrsio skolu za isto to da ne kazem "nauticki tehnicar" na panonskom moru :)

Sto se tice mene posle dve Americke firme u Ceskoj predjem u Nemacku koja je bila drzavna. Isuse kakav manjak tempa, Ameri svi nabrijani, Svabe polako. Iako i jedni i drugi rade istu stvar tj sele posao iz skupljih u manje skupe zemlje.

Elem ako treba nekom pomoc sa intervjuima ja to radim part-time (sredjujem CV-jeve, probni intervjui i tako to).

• 0

#20 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,362 posts

Posted 01 February 2016 - 08:54

Kao skladiste mozda i nije, zavisi sta u njemu drzis, ali FEU ili kako mi opisujemo, 40ft, je itekako upotrebljiv za prevoz robe. Mozda cak bolji. Cijene su ionako krs. Za jako male pare se sad moze bukirati prevoz. Tako da vecina customers hoce 40ft. Takodje postoji i razlika u visini. Stari 40ft su 8,6ft tall, novi su 9,6ft. Dovoljno da utrpaju extra kutije Play Stationa. Za cargo sa posebnim dimenzijama imas open top units ili flatracks. Za svakog ima po nesto. Jedna stvar je sigurna, dosta toga sto vidis tu oko sebe je u datom momentu bilo prevezno prekookeanskim kontejnerom. Kad me pitaju sta prevozite, pa sve od igle do lokomotive. 

Kod mene u struci je glavni modul (95%) 20ft, pre svega kao kancelarijski privremeni objekat a onda i kao skladište - to je transportni kontejner. Razlog jednostavan, prostor i tehnika za manipulaciju i transport. Vi naravno štedite jednu manipulaciju prilikom korišćenja 20ft i 40ft, isto robe stane u jedan veliki kao u dva mala, ali otpada jedna operacija. 

A to da je sve stiglo kontejnerima, tu nema diskusije, jedino prehrambena roba ne ide brodom i kontejnerom, mada i tu su neke konzerve iz Kine, to može dugo da izdrži...

• 0

#21 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,497 posts

Posted 01 February 2016 - 10:58

A to da je sve stiglo kontejnerima, tu nema diskusije, jedino prehrambena roba ne ide brodom i kontejnerom, mada i tu su neke konzerve iz Kine, to može dugo da izdrži...

40ft Reefer. Cokolada, sladoled, sir i sve ostalo sto mora da ide pod posebnom temperaturom.

Inace posebnu paznju vodim o wooden barrels za Skotsku. 

• 1

#22 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,497 posts

Posted 12 February 2016 - 18:41

mv Imari (NYK Bulk & Projects) at Rotterdam Waalhaven buoy, discharging 5000mt pet cokes from Japan.

IMG-20160212-WA0000.jpg

Going outward

IMG-20160212-WA0001.jpg

Edited by Trn, 12 February 2016 - 18:51.

• 0

#23 mrd

mrd
  • Members
  • 16,450 posts

Posted 25 February 2016 - 15:54

015c7f218c8e327130c00e6a494fe581.jpg
  • 0

#24 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,624 posts

Posted 25 February 2016 - 18:53

:blink:

???

Grill u gornjem desnom cosku prepoznajem - ali, sta je ovo?

Edited by zoran59, 25 February 2016 - 18:53.

• 0

#25 mrd

mrd
  • Members
  • 16,450 posts

Posted 25 February 2016 - 18:57

Robot FRC deca zavrsila I ponoć 24 feb.
  • 0

#26 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,624 posts

Posted 25 February 2016 - 19:53

Ajd' malo vise o tome - kako radi, cemu sluzi?

• 0

#27 mrd

mrd
  • Members
  • 16,450 posts

Posted 25 February 2016 - 22:22

• 1

#28 mrd

mrd
  • Members
  • 16,450 posts

Posted 01 March 2016 - 19:16

a326d77b8281d6730e95cbda969f5a09.jpg
http://www.solarcarchallenge.org
Solarna kola, klinci su baš zagrizli ove godine. Ima da omatorim prerano.

Edited by mrd, 01 March 2016 - 19:18.

• 1

#29 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,343 posts

Posted 02 March 2016 - 12:57

Poslednji utisak - konfuzija!

Da li je dobro imati Work council ili ne?

Pre par godina, nas nemacki office dobio Work council (Betriebsrat - (Radnicki savet?)). Nisu se mnogo petljali u business, pomogli da neki ljudi ne ostanu bez posla, pregovarali da overtime ne bude vise 48 sati nedeljno, vec 44, itd....

Pre pola godine resi kompanija (globally) da uvede Workday (program koji obuhvata HR, performance, payments, itd). Uveli oni to u celom svetu, medjutim nas WC se buni, data protection, etc. I, samo nemacki office ne koristi jedan Workday, vec hiljadu sitnih (Peoplesoft, iPerform, Planview, etc..).

Danas imali All staff meeting, kazu:"U Nemackoj nema unapredjenja do daljnjeg, nema zaposljavanja novih radnika!"

Kompanija ljuta na nemacki office zbog odbijanja implementiranja Workday. I sad su radnici podeljenih osecanja i razmisljanja... dobro je imati WC za neke stvari, ali ne treba da se petlja bas u sve.

Vecina Nemaca u office ih podrzava, meni malo bezveze - treba ostati bez posla zbog data protection - kao da i ovako ne  znaju vec sve o nama sto ih zanima. Zivo me zanima kako ce se razvijati dalje!

• 0

#30 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,497 posts

Posted 08 March 2016 - 15:07

NYK and JMU To Utilize Big Data on Series of 14,000 TEU Containerships

MARCH 7, 2016  BY MI NEWS NETWORK LEAVE A COMMENT

NYK, the Monohakobi Technology Institute, and Japan Marine United Corporation have agreed to conduct joint research on a series of 14,000 TEU containerships, including NYK Blue Jay, which entered the NYK fleet at the JMU shipyard on February 22.

For NYK Blue Jay, which is the first containership of the series, NYK received the cooperation of the owner to provide technological advice to JMU from the shipbuilding stage. NYK will accumulate and analyze various operational Big Data collected from NYK Blue Jay, and feed the analytical results back to JMU.

nyk-blue-jay.png?37a0e8

Credits: Twitter

Against a backdrop of widespread use of the Internet in the maritime industry, NYK’s onshore staff has been able to use the MTI-developed SIMS2* to gain a more accurate grasp of operational data from oceangoing vessels. Big Data acquired in future joint research through the use of SIMS2 on containerships in this series will be accumulated at a ship data center established by ClassNK in December 2015. By utilizing this Big Data, more efficient and safer operation of vessels can be pursued. By collaborating with more joint research partners in the future and thus enhancing research quality, it is expected that the usability of Big Data will be further enhanced. Specifically, the joint research aims to achieve the following three objectives:

Contribution to energy savings by analyzing propulsion performance

Improving the efficiency of propellers through analysis of the propulsion performance of oceangoing vessels

Pursuit of safety by monitoring hull stress

Using the hull-stress monitoring device** equipped on all containerships of the series to accumulate  data from the hulls of oceangoing vessels and utilize this data for safety

Prevention of serious engine plant accidents

Collecting detailed data from the engine plant through the new creation of monitoring   methodologies

The NYK Group will further promote the utilization of Big Data in operations to improve the competitiveness of the company’s services. Also, as a good corporate citizen the NYK Group will continue to take an active role in social issues, including environmental conservation, and will continue to make efforts to contribute to the achievement of a sustainable, improved global society.

*A device that allows detailed hourly data on operational performance and fuel consumption to be shared in a timely manner between onboard crew and land-based operation staff

** A device that measures and records stresses on the ship’s hull

• 0