Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dan Nezavisnosti 2 : Oživljavanje (2016)


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 16 January 2016 - 05:12

Dvadeset godina nakon originalnog filma na veliko platno izaće njegov nastavak koji će sudeći prema trejleru biti spektakularniji i mračniji od prvoga.
Režiser je Roland Emerih, osoba koja je radila prvi deo i ovo je njegov prvi nastavak u karijeri.
Što se tiče glumačke postave jedino veliko iznenađenje je nedostatak Vila Smita u njoj.Naime on je za snimanje filma tražio platu od 50 000 000 dolara umesto ponuđenih 30 000 000 dolara što on nije prihvatio tako da je režiser "ubio" lik Stivena Hilera kojeg je Vil tumacio u prvom delu.Jedino nasleđe Stivena Hilera je njegov pastorak Dilan Hiler (Džesi Ušer).Raduje nas povratak Davida Levinsona (Džef Goldblum), sada vec bivšeg američkog predsednika Vitmora (Bil Pulman),Stiven Hilerova žena Džasmin (Vivika Andžaneta Foks),Davidov otac Džulijus Levinson (Džud Hirš) i dr. Brekiš Okun (Brent Spiner).Jedno od većih iznenađenja je pojava Vilijama Fišera i bit ce zanimljivo videti ga u nastavku.
Šta cese raditi u nastavku je donekle prikazano u trejleru.20 godina nakon prvog napada, vanzemaljci ćese vratiti i započeti ono što je prva kolonija započela a to je crpljenje nečega na našoj planeti.
Nedavno je ekipa koja stoji iza filma napravila stranicu warrof1996 u kojoj su objasnili šta se sve desilo posle prvog rata.Stranica je velika i ne preporučujem za mobilne korisnike.
Pošto neću da prvi post bude suv tekst s linkom od trejlera,odlučio sam prevesti tekstove s stranice i sva moguća medija sam skinuo s nje i uploadao sam na Flikr i Jutub.
 
Dakle sve je počelo 2.7.1996 sa invazijom vanzemaljaca sa velikim matičnim svemirskim brodom dužine od skoro 600 kilometara.Taj brod je imao "prikačena" 36 Uništavatelja Gradova koji su nadlećali velike gradove širom sveta.U samo 48 sati uništena su 108 gradova a u daljem pohodu vanzemaljaca su ih sprečili ujedinjene vojne sile širom planete koji su zaustavili planirani četvrti napad.
 
Posle završenog rata, mala izolovana grupa preživelih vanzemaljaca u Kongu je izgleda jedina takva u svetu što znači da je pretnja od strane vanzemaljaca neutralisana i sve to značilo da ljudi mogu početi sa obnavljanjem srušenih gradova i napokon svojih domova.Oporavak je počeo gotovo odmah nakon rata (30.11.1997), spomenici i moderni pejzaži sveta počeli su dobijati svoju sjaj nazad.
24384898425_7a5d81296b_o.gif
Od 6 slika sam sastavio manji ĐIF radi ekonomije stranice foruma,originalne veličine slika : 1 , 2, 3 , 4 , 5 i 6 .
 
Rat je ostavio puno ožiljaka i nesreće no istovremeno i neočekivani (ali dobrodošli) obrt, kako su vekovima stari konflikti i politička nepoverenja nestali tako se stvorilo jedinstvo bez presedana među nacijama sveta (17.03.1998).
24089305320_efcf3de352_z.jpg
 
Sledeći korak ujedinjene globalne mirovne alijanse (25.5.1998) - Ujedinjene Nacije su stvorile Zemaljski Svemirski Odbrambeni program (ZSO, eng. ESD) da služi kao sistem ranog otkrivanja pretnje iz svemira i kao globalna odbrambena jedinica.Imenovani ratni heroj Rata 96 David Levinson je postavljen kao direktor ZSOa.Nakon ovog poteza, ZSO je pokrenuo kampanju za regrutovanje.
24017127179_b27c567e33_z.jpg
 
8. januara 1999 ZSO je aplicirala vanzemaljsku tehnologiju (preciznije njegovu tehnologiju neprobojnog štita) na F 22 borca da bi bolje svatili kako mogu bolje integrisati tu tehnologiju na buduće hibridne borce.Ovaj mali eksperiment služi kao temelj dramatičnih inovacija koje će ZSO postaviti za otprilike deset godina.
 
Nakon uništenja matičnog broda u Ratu 96, sofisticirani odbrambeni sistem vanzemaljskih letelica je otkazao pa i kod Uništavatelja Gradova što je uzrokovalo neverovatnu ranjivost koja ih je na koncu dotukla.Jedan od Uništavatelja Gradova je pao na Las Vegas i od tada hiljade ljudi su posetili nedotaknute ruševine koje prikazuju neverovatni podsetnik na vanzemaljski napad i privremeni spomenik Rata 96 (22.6.2000).
24276688802_b3f22108c3_z.jpg
 
Kao što sam napisao ranije, postoji izolirana grupa preživelih vanzemaljaca u Kongu (žrtve pada Uništavatelja Gradova).ZSO je više puta nudila pomoć i podršku lokalnoj vladi u suzbijanju vanzemaljaca ali ovi su agresivno odbijali ponudu (10.8.2001).Trebaće im još pet godina da konačno poraze i ubiju tu preostalu grupu vanzemaljaca deceniju nakon Rata 96.
23758102903_97a40cfa9a_z.jpg
 
Aplicirajući nove podatke s istraživanja vanzemaljske artiljerije, naučnici američke vojske su napravili dramatične korake u primenjivanju njihovih pronalazaka na vojne aplikacije.Iako su postojale kontroverze oko otkrivanja mogućnosti ove tehnologije, demonstracije novog naoružanja brzo su ublažile strahovanja (23.10.2003).
23756723574_7f93a1fce8_z.jpg
 
Svet oplakuje Stivena Hilera (27.4.2007).
Dok je testirao prvog hibridnog borca ZSOa, nepoznata greška je uzrokovala eksploziju ubivši na licu mesta Stivena Hilera.
Hilerova hrabrost tokom Rata 96 je napravila od njega dragu globalnu ikonu koja je izvela nesebični napad na vanzemaljskog matičnog broda koji je dalje uzrokovao konačni pad protivnika.Njegov lik nastavlja da živi putem njegove žene Džasmin i sina Dilana.
24384902745_8fe4b9ffb9_z.jpg
 
Baza na Mesecu je postala operativna (21.2.2009).
Baza se kontroliše u Pekingu i ona pripada ZSOu.Otvorio ju je ZSO direktor David Levinson na svečanosti presecanja vrpce.Dizajnirana je da služi u ofanzivne i odbrambene svrhe.
Baza na Mesecu je prva od nekoliko planetarnih baza koje služe da nadgledaju Sunčev Sistem zbog potencionalne pretnje vanzemaljaca.
24276680972_c41329f67f_z.jpg
 
Unapređenje tehnologije potrošača (4.6.2011).
Kao glavni govornik na TEDx konferenciji 2011 godine, ZSO direktor David Levinson je naznačio proboj nekih od proizvoda namenjenim potrošačima koji su inspirisani vanzemaljskom tehnologijom (pametni telefoni osetljivi na dodir,bespropelerni ventilatori i dronovi te sigurnosni skeneri na aerodromima).
24302426621_733aca1106_z.jpg
 
Hibridni borci nove generacije (19.8.2014).
Posle puno godina istraživanja i razvijanja ove tehnologije od strane ZSO naučnika širom sveta, predstavljeni su borci,borbena vozila i naoružanje nove generacije.
Najviše se ističe T4 Globalni Odbrambeni Hibridni borac sa brzinom,manervisanjem i ofenzivnim mogućnostima bez presedana.
 
20 godina Globalnog Ujedinjenja (4.7.2016).
"Kao što se moramo prisetiti događaja u poslednjih 20 godina tako moramo misliti u budućnost.Svet se uzdisao i jači je nego što smo ikad zamišljali te moramo obećati da nas nikada ne uvate nespemnog.Čovečanstvo mora nastaviti da radi zajedno da osigura bolju budućnost ljudske vrste.
Sve dok smo ujedinjeni, preživećemo."
Pogled na monitor koji prikazuje osmatranje svih sistema ZSOa.
 
Trejler nastavka koji će svoju premijeru imati 22. juna 2016 u Filipinima

Edited by /13/Ален Шмит/, 16 January 2016 - 05:15.

  • 4

#2 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 17 January 2016 - 22:00

Solidan pregled trejlera od IGNa.Jedino smeta podugačka diskusija oko Vašingtona (nisu odmah mogli skontati grad) i to što nisu rekli malo više o gargataunskom matičnom brodu na kraju.

 

Što se tiče broda na kraju trejlera,uradio sam podugačko istraživanje te scene radi dobijanja veličine broda i uopšte pozicije istog.Prvo sam skinuo HD fotku Zemlje u mraku,otkrio sam da oni gradovi ispod broda zapravo čine Pakistan.Odmah zatim otvorio sam WinStars2 program da replikujem scenu da bih kasnije skrinšot s programa editovao u PaintShopPro7.Evo rezultata:

 

EBdDbbE.jpg

 

Yebote, ovaj brod je zbilja gargataunski.


  • 0

#3 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 19 January 2016 - 00:40

U martu prošle godine izašla je procurela skripta filma ali bez završetka, naravno donekle su svi sumljali u njenu autentičnost ali nakon puštanja trejlera uočili smo puno sličnosti.Uopstalom, pročitajte je ovde pa prosudite:

 

Spoiler


  • 0

#4 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 23 January 2016 - 03:55

Naiđoh na ovaj video pa reko da ga stavim:

 

 

30-minutni intervju sa jednim delom glumačke ekipe.Otkriveni su detalji likova koji tumače a meni su bili najinteresantniji debitanti ekipe.Lijam Hemsvort je otkrio da je njegov lik Džejk Morison zapravo dete koje je odrastalo bez roditelja koji su poginuli u Ratu 96 i pun je osvetoljublja prema vanzemaljcima.Naravno, regrutovao se u vojsku, postao je vrhunski pilot te vojno lice ZSOa.Tokom filma ćemo videti razočaranje jer mu je ZSO uručio naređenje da ode na Mesec te da upravlja čudnim vozilom koje ima noge te skuplja uzorke..

Anđela Jeong Ving iliti Anđelabejbi je rekla da je njen lik "Rejn"(kiša) vojni pilot SZOa koja je također kao Džejk Morison odrasla bez roditelja ali nije otkrila šta se desilo sa njima.

Sela Vard koja tumači predsednicu SADa Lanford je priznala da je njena politika strožija i jača u odnosu na Vitmorovu što indicira da će njeno ponašanje pomalo uticati na odluke ZSOa što otkriva i "procurela skripta".Mislim na situaciju sa istraživanjem olupine srušenog svemirskog broda na Mesec, gde se Bela Kuća oštro protivila.

Ostalo neću ništa dodati pošto smo ostale likove filma videli u prvod nastavku ali mogu napomenuti da je veza između Džulijusa i Davida Levinsona još jača i da se Džulijus trudi da što više ostane u kontaktu sa sinom i voli uvek znati gde i šta radi.

Žao mi je što Vilijam Fikner nije prisustvovao intervjuu pošto me jako zanimaju njegovi odgovori.Porodica Hiler je u mnogome ojačala a pogibija Stevena ih je dodatno ujedinila.Džasmin koja je bila žena Stevenu je nakon 1996 uradila sve kako bi postala lekar.Kasnije u 2016 videćemo da vodi jednu ambulantu.


  • 0

#5 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 January 2016 - 01:35

Potpuno sam zaboravio post-ati ovo, spisak gradova koji su uništeni tokom tri faze napada u Ratu 96.Huh, Beograd nakon svih bombardiranja je morao primiti primarno oružje čak do vanzemaljaca...No na svu sreću mi smo uništili taj Uništavatelj Gradova pre nego što je otišao u četrvtu fazu napada odnosno uništenje Sarajeva :) Ako smo skinuli "nevidljivog", očigledno imamo veštine i za skidanje Uništavatelja Gradova  :rotflmao:

I5iD3Whl.png


  • 0

#6 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 08 February 2016 - 02:27

Novi trejler koji je prikazan na Super Boulu !

 

 

OMG, ostao sam bez reči.... Singapur u vazduhu, Burdž Kalifa pada... iscurela skripta je izgleda potpuno tačna i verodostojna.


  • 0

#7 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 19 February 2016 - 22:09

Nove stvari s službenog sajta:

 

7.2.2005: Tračevi u vezi strogo čuvanog vanzemaljskog zatvora u prostorijama ispod Areje 51 počinju izlaziti u javnost. Svako sledeće pitanje pojačava sumlje u ZSO i način na koji su zatvoreni vanzemaljci nakon Rata 1996. Službena lica ZSO odbijaju davati komentare.

25107883106_3f46fd6d01_z.jpg

Originalna veličina slike (3000x1500)

 

20.1.2013: Elizabet Lenford, bivša potpredsednica koja uvek razmišlja unapred, je postala 45. predsednik SAD te je time jedina predsednica u istoriji SAD.

25015982902_fb5bacd4a0_z.jpg

Originalna veličina slike (3000x1500)

 

15.2.2016: Uoči dočeka 20. godišnjice od pobede u Ratu 1996.,predsednica Elizabet Lenford je predstavila svetu portret bivšeg predsednika Vitmora i stime odaje počast njegovoj hrabrosti i velikodušnosti tokom Rata 1996 i u vremenima kada su se ljudi uzdisali iz ruševina ka svetlijoj budućnosti.

CbRW2T7UcAAkFnu.jpg

 

Vitmorov portret:

25107885646_b87565cab1_z.jpg

Originalna veličina slike (2400x3000)

 

A evo nešto od mene, fotomontaža napada na Beograd u 1996 tokom 4. faze napada:

CbYNaJmWAAAZYv1.jpg


Edited by /13/Ален Шмит/, 19 February 2016 - 22:17.

  • 3

#8 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 22 February 2016 - 00:51

Izašle su u javnost slike službenih maketa filma koje će biti puštene u prodaju uoči premijere filma ili ranije

independence-day-resurgence.jpg

 

Hibridna puška

Gun2-1.jpg

 

Hibridni borac

Fighter-Jet-1024x484.jpg

 

Vanzemaljski borac

Alien-Ship.jpg


  • 1

#9 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 26 February 2016 - 04:41

Najnoviji intervjui koji i nisu baš najnoviji (odrađeni prošle godine a tek sad pušteni u javnost) ali puno kazuju o filmu:

 

 

Čudi me kako ovo nisam ranije post-ao, intervjuu (od Gugla) sa Bil Pulmanom,Džesi Ušerom,Lijam Hemsvortom i Džefom Goldblumom:

 


  • 1

#10 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 10 March 2016 - 04:32

Prvi pokretni poster filma

 

 

Uploadao sam skinutu video snimku s službenog Tviter naloga na moj Jutub račun.


  • 1

#11 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 14 March 2016 - 02:20

Zanimljiv odlomak teksta kojeg sam našao na nerdist.com, opisuje jednu scenu snimnjenu na ESD bazi na Mesecu te inovativnu tehnologiju snimanja filma.

 

Speaking of the film, while on set, we were able to watch a scene being filmed on the movie’s Moon Base set, specifically in the hangar that houses a formidable-looking “Moon Tug,” which you can see above. The Tug, as producer Dean Devlin informed us, is essentially a space forklift, a.k.a. the truck of the future. Hemsworth’s character, Jake, is a cocky pilot who has been relegated to essentially working in an intergalactic warehouse — it obviously grinds his gears.

One additional piece of cool filming information: they are shooting on high quality RED digital cameras in 6K, and they’re using technology known as Ncam to render the digital set in real time on the director’s monitor. This way, the filmmakers can see how the practical effects look opposite the digital environments in real time, rather than waiting to see how things shake out in post.

In the scene we saw, Liam Hemsworth’s cocky space jockey Jake is being chewed out by a superior officer in the Earth Space Defense organization. During a risky maneuver, Jake managed to save several of his colleagues’ lives, but did some major property damage in the process. The scene began with Hemsworth commiserating with his pal, Charlie (Travis Tope), and assessing the extent of the damage when they are suddenly beset by a superior officer. Though Jake tries to nonchalantly breeze through the exchange with cool-guy ripostes like “I was kind of hoping for a pat on the back,” the officer isn’t having any of it. “You don’t get credit for cleaning up your own mess,” he shoots back coldly. Charlie tried to intervene, which made it seem as though Jake was taking the fall for something or someone, but Jake stopped him. “He already hates me,” Jake tells Charlie. “Why break tradition?” Why indeed, Jake, why indeed?

Based on this exchange, something tells me that Jake will make a nice, cocky companion to Goldblum’s David Levinson, who is now running the ESD. And based on what we’ve seen so far in the trailers, we know they’re going to be spending some quality time together trying to save the world from another onslaught of alien invaders.


  • 1

#12 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 28 March 2016 - 22:52

Nova fotografija sa seta

 

Ceqa6SRW4AQMffi.jpg


  • 1

#13 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 04 April 2016 - 17:37

Ona je stigla!!! Novi trejler IDR koji otkriva postojanje vanzemaljskog zatvora u Areji 51. Također, možda ćese pojaviti kraljica vanzemaljaca u matičnom brodu koji dolazi ka nama.

 


  • 1

#14 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 06 April 2016 - 01:33

Roland Emerih: Kada matični brod dođe, prekriće Atlantski okean.  Link.

Wow, bogtemazo!!!


  • 1

#15 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 11 April 2016 - 01:13

Posledji Emerihov intervju inspirisao me je da nacrtam matični brod sa saznanjem viđenim na trejlerima i na kraju sam napravio poređenje sa Zemljom, Mesecom i matičnim brodom iz prvog dela. Sredinu broda ostavio sam prazno zato što ne znam kako taj deo izgleda. Također verujem da je prečnik broda oko 4750km.

 

Matični brod:

CfeptNAW4AEre7f.jpg

 

Poređenja:

CferOlpW8AAZLWc.jpg


  • 3