Jump to content


Photo
- - - - -

Australian Open 2016


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1644 replies to this topic

#16 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 January 2016 - 20:33

Evo da bacim svojih 5 centi za tenisere:

 

Novak Djokovic - bez dielme prvi favorit. Trenutna forma i prethodni rezultati na ovom turniru ga stavljaju u prvi plan. Sigurno da vrhunsko izdanje u finalu Dohe protiv Nadala pojacava ovaj utisak. Moze se reci da bi sve osim osvajanja trofeja bio neuspeh, ali ipak ne moze Novak stalno da igra kao u subotu, a ima igraca koji bi mogli da mu naprave problem ako ima nesto losiji dan, sto smo videli prosle godine par puta.

 

Sten Vavrinka - za mene favorit broj 2. Poslednje tri godine igra odlicno u Melburnu, osvojio je titulu 2014, siguran nastup i titula u Cenaju gde su mu i procenti prvog servisa bili nesto veci nego tokom prosle godine. Ako je u zoni tesko pobediv, sporija podloga i nesto visi odskok mu omogucavaju da se lakse namesta na udarce koji mogu biti razorni. Sigurno puca od samopouzdanja i sto je bliza zavrsnica bice opasniji. Za njega bi mogla neka od uvodnih rundi biti problem.

 

Endi Mari - ne bas ubedljiv nastup u Pertu sa igracke strane, i misli koje ce mu delimicno biti sa svojom surugom koja bi mogla da se porodi mozda i krajem januara, meni nekako ne ulivaju poverenje. Ipak rezultatski ovo je njegov najbolji GS turnir, cak 4 finala, pa ga ne treba otpisivati, mada mislim da mu je potreban nesto laksi zreb da bi dosao do zavrsnice, a tu ce ipak mnogo vise zavisti od njegovih rivala nego od njega samoga.

 

Rodzer Federer - porucuje da je dosao da ispije sampanjac. Nista drugo i ne treba ocekivati od njega sem da cilja trofej, rezultati iz prethodne sezone mu daju pokrice za to. Problemi sa zdravljem iz Brizbejna bi mogli da budu otezavajauca okolnost, tako da bi mu odgovarali nesto laksi protivnici prve nedelje. Ako izbegne Novaka I Nadala u zrebu (Vavrinku je vec izbegao), prvi je favorit za finale. U surptnom polufinale mu je maksimum.

 

Rafael Nadal - dosta tezak za procenu. Nije blistao u Dohi, ali je protiv Novaka bar po meni bio dosta dobar. Jasno je da mora izbeci Novakovu polovinu da bi se necemu nadao. Marija i Vavrinku je dobio na WTF-u, sa Federerom odigrao dobar mec u Bazelu, tako da ga ne bih proglasio autsajederom u tim duelima. Njegov problem ce biti proci razne Smiceke i Braune koji vrebaju u prvoj nedelji.

 

Tomas Berdih - polufinalista iz poslednje dve godine ce biti presrecan ako ponovi taj rezultat. Mislim da je njegov maksimalni domet 1/4 finale, dalje moze samo ako mu neko drugi skine nekoga iz Top4.

Kei Nisikori - jedno od vecih razocarenja prethodne sezone, nije imao uspesan start u Brizbejnu. Ne verujem da moze napraviti neko cudo, forma i samopouzdanje su mu daleko od optimalnih, 1/4 finale je njegov maksimum.

 

David Ferer - brzo ispadanje u Dohi nije poremetilo Spanca koji se odmah prebacio na Novi Zeland i tamo je u polufinalu. Mislim da godine ipak cine svoje i da Ferera necemo videti u samoj zavrsnici,

 

Milos Raonic - trijumf u Brizbejnu mu doneo dosta samopouzdanja. Drzi se proverene taktike, jaki servisi, izvlacenje na forhend, sa bekhend strane drzi lopticu u igri. Njegov problem je sto vec u 1/8 finala ide na nekog iz Top4, gde verovatno nema neke velike sanse, ali jedno je sigurno da ce ukoliko ima svoj dan iskoristti i najmanji pad svog protivnika u tom mecu.

 

NIk Kirgios - odlican nastup u Pertu, domaci teren u Melburnu, proslogodisnji 1/4 finalist, "bezobrazan" stav, sve su to aduti mladog Austrlijanca koji bi ove godine mogao i do same zavrsnice. Ipak njegov najveci neprijtaelj kao i u slucaju Raonica moze biti zreb. Vec u 3. kolu ide na nekog iz Top8 i to ce sigurno biti jedan od derbija te runde. Vec ima veliki skalp, na Vimbldonu je dobio Nadala, pre godinu i po, pa ce sigurno imati sansu i u tom duelu ko god bio sa druge strane. Potencijalno moze biti najprijatnije iznenadjenje.

 

Bernard Tomic - Solidan nastup u Brizbejnu gde je dobio Nisikorija i izgubio od Raonica u dva TB. Servis mu je odlican, ali ne moze da nadje meru, tj bude cesto ili napad iz narednog udarca ako je servis dobar, ili povlacenje ukoliko je slabije servirao. Moze svojim miksovanjem da pravi problem, ali nema Marijevu brzinu, ni neko ubitacno kontra oruzije za nesto vise. Zbog neigranja Gaskea je postavljen za 16. nosioca sto znaci da u 1/8 finala ide na nekog iz Top4, i to ce biti kraj njegovog puta.

 

Grigor Dimitrov - dobar mec protiv Federera u Brizbejnu mozda budi nadu da bi mogao ove godine nazad ka vrhu. Pre dve godine izgubio u 1/4 finalu od Nadala mec koji je trebao da dobije, prosle godine izgubio u 1/8 finala od Marija mec koji je mogao da dobije. Nedorecen, a ove godine zbog losijeg plasmana u 3. kolu ide na nekog iz Top8 i tu ce mu trebati mnogo srece u zrebu da bude u sansi da ide dalje. Po meni 1/4 finale maksimalan domet uz srecu u zrebu, nece moci preko Top igraca.

 

Conga je u polufinalu na Novom Zelandu, ako je u formi mogao bi da bude opasan u 1/8 finala, ali ne verujem da moze medju 4. Cilic i Anderson nisu blistali na uvodnim turnirima pa ne ocekujem nesto vise od njih. Mozda bi Coric uz dobar zreb mogao do druge nedelje, voelo bih da jos neko od mladjih dogura bar do trece runde.



#17 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 14 January 2016 - 22:36

Žreb uživo.

Ima i sat koji otkucava do izvlačenja. Trenutno još 1:24

 



#18 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 15 January 2016 - 01:01

JJ protiv Hercog,ako sam dobro video.

Ana u cetvrtini Simone Halep?



#19 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 January 2016 - 01:01

Zene

Attached Files

  • Attached File  Zene.jpg   87.93KB   18 downloads


#20 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 15 January 2016 - 01:04

грешка ..


Edited by ДијаметралноСупротан, 15 January 2016 - 01:07.


#21 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 15 January 2016 - 01:05

Dobar zreb za Viku cini mi se,na prvi pogled.

 



#22 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 January 2016 - 01:06

Po sekcijama(kvalitetniji prikaz):

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   119.93KB   13 downloads
  • Attached File  2z.jpg   113.41KB   14 downloads
  • Attached File  3z.jpg   118.06KB   14 downloads
  • Attached File  4z.jpg   120.11KB   10 downloads


#23 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 15 January 2016 - 01:07

JJ protiv Hercog,ako sam dobro video.

Ana u cetvrtini Simone Halep?

Нек прође она прво коло лако ћемо за четвртфинале.



#24 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 January 2016 - 01:08

Novak - Fed, Wawa - Murray. Tsonga i Kei u Novakovom delu zreba.


Edited by Xpert, 15 January 2016 - 01:10.


#25 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 January 2016 - 01:15

Muskarci.

Attached Files



#26 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 15 January 2016 - 01:15

Није морао Карловић баш,али до четвртфинала не баш тежак пут.Фед има зајебанији пут.

Баш сам задовољан жребом.


Edited by ДијаметралноСупротан, 15 January 2016 - 01:26.


#27 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 15 January 2016 - 01:20

Лајовић - Квери ,Крајиновић - Кудла,Ноле - Корејац,Виктор - Нава што се нас тиче.



#28 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 15 January 2016 - 01:21

Po sekcijama:

Attached Files

  • Attached File  1m.jpg   114.34KB   24 downloads
  • Attached File  2m.jpg   114.39KB   24 downloads
  • Attached File  3m.jpg   107.21KB   15 downloads
  • Attached File  4m.jpg   115.54KB   8 downloads


#29 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 15 January 2016 - 02:10

Za Novaka dobar žreb. Dr Ivo pada u 4. kolu, što je za njega već poodmakla faza takmičenja i pitanje

je hoče li on proći do tamo. Uvek on nađe nekog Simona ili Delbonisa kooji ga izbace do tada.

 

U drugoj nedelji ionako više nema laganiih, a protiv nekoga se igrati mora. Ako će NĐ nekoga da se

plaši, pa kakav je odnos ovih što idu na njega ?

 

Rafa bi mogao lagano do 4. kola, gde bi po meni mogao da naleti na nagazni minu i to veoma visoku.

Fed prilično čist žreb (mada ima Bugija u prvoj nedelji). Stan i Endi isto lak posao u prvoj nedelji.



#30 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 15 January 2016 - 02:23

Berdih u Fedovoj 1/4 :lol+: