Jump to content


Photo
- - - - -

WTA 2016.


  • Please log in to reply
326 replies to this topic

#1 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 02 January 2016 - 11:57

Za one koji vole zenski tenis :lol:
  • 0

#2 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 02 January 2016 - 20:07

Kako si optimisticno napisala "one", kao da je tu mnozina sigurna stvar  :D


  • 0

#3 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 January 2016 - 20:39

jeste.


  • 0

#4 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 03 January 2016 - 18:09

Mnogi sa nestrpljenjem iscekuju novu ATP sezonu,nadajuci se velikim uzbudjenjima,ali ja bi bio zapravo iznenadjen da vidim velike promene u muskom karavanu,posebno medju najboljima. Naravno,bice tu i nekih iznenadjenja i osvezenja,ali da budem potpuno iskren- mislim da ce mnogo interesantnije biti na WTA tour-u.
Da krenemo od toga da uopste ne znamo hoce li i koliko vladarka zenskog tenisa,Serena Vilijams,biti motivisana u jos jednoj poteri za kalendarskim slemom,a tu je i dosta igracica koje traze svoje mesto pod suncem.

Prosle sezone sam (doduse na temi Australian Open '15) napisao da ocekujem Garbin Muguruzu u top10 na kraju sezone. Ove godine pikiram dve teniserke,da naprave isti rezultat. Doduse,nijedna od njih nije jako daleko od tog cilja,ali svejedno cu reci da su to Karolina Pliskova i Elena Svitolina. Obe su napredovale prosle sezone i obe imaju dobar miks talenta i pristupa,pa,u kombinaciji sa pitanjima koje okruzuju neke clanice top10 kluba,mislim da obe mogu zavrsiti godinu negde pri samom vrhu WTA liste.

Pliskova je 2015.godinu zavrsila kao teniserka sa najvecim brojem asova i to bi vrlo lako mogla da ponovi i ove sezone,posebno uzimajuci u obzir cinjenicu da ce Serena Vilijams,verovatno,reducirati broj svojih nastupa u godini Olimpijskih igara. Karolinu mnogi,odavno,vide kao naslednicu Petre Kvitove,pa je i red da joj se pridruzi u elitnom drustvu.
Svitolina je pocela da saradjuje sa Zastin Enan i to bi trebalo da bude veliki podstrek za nju,obzirom da Ukrajinka ispoljava neke probleme na mentalnoj strani igre. Tu bi legendarna Belgijanka trebala najvise da joj pomogne. Uzbudljiva je to saradnja u najavi,ali ne i nuzno predodredjena za uspeh. Uostalom,setimo se kako je neslavno zavrsila kombinacija Radvanjska/Navratilova.

Naravno (i logicno)-da bi se njih dve nasle medju 10.najboljih,neko od dama treba i da ispadne iz tog drustva. Peneta se vec povukla,a ima jos kandidatkinja koje ce osloboditi mesto,ili dva. Ja,pre svih,tipujem na Lusi Safarovu. Bice veoma tesko drugom reketu Ceske da ponovi rezultate iz 2015. Lusi mi se veoma dopada kao igracica,ali zdravstveni problemi koji su je nedavno zadesili su,po svemu sudeci,dugorocne prirode,i to bi lako moglo da dovede do jedne lose sezone. Takodje,i pritisak da ponovi sjajne rezultate iz prosle godine ce biti prisutan,tako da mi se cini da ce Lusi sezonu zavrsiti cak izvan 15-og mesta.

Jos dve igracice su mi zanimljive,sa stanovista ucinka u celoj sezoni. To su Agnjeska Radvanska i Viktorija Azarenka.

Kod Age je pitanje-Hoce li sjajne rezultate s' kraja prosle sezone,sa samopouzdanjem koje su joj doneli,konacno pretociti u prvi GS karijere? Pobeda na Masters kupu predstavlja veliki podstrek i ohrabrenje. Zdrava je,konstantno vec nekoliko godina u najjacem drustvu,iskusna i dovoljno upoznata sa celim okruzenjem.
S' druge strane,Vika vodi borbu za povratak u drustvo najboljih. Problemi sa povredama,kao i oni na privatnom planu,doveli su do jedne turbulentne sezone prosle godine. Bilo je tu nekih bljeskova i dobrih momenata;uspevala je Vika da podseti na stare dane,s' vremena na vreme,ali isuvise retko. Nije bilo kontinuiteata,sezona joj je bila nekako rastrzana,kao i njena igra. Glavno pitanje je-Hoce li biti potpuno fit kroz celu sezonu? Za povratak u vrh nece biti dovoljno da bude 100% spremna za samo nekoliko meseci godisnje.
Volim njen temperament,igru,pobednicki mentalitet. Njeno prisustvo u samom vrhu zenskog tenisa je opravdano,njeno odsustvo- osetno vidljivo.

Ime na koje treba obratiti paznju je svakao Jelena Ostapenko. Letonka, 18.godina i zauzima 84.mesto trenutno na WTA listi. Juniorska pobednica na Vimbiju '14,vise nego korektno je odigrala prvu sezonu u seniorskoj konkurenciji prosle godine. Na W dobila Karlu-Suarez Navaro u 1.kolu,na US Openu ispala od Erani posle teske borbe u 2.kolu. Stigla da odigra i svoje prvo WTA finale u karijeri (Kvebek). Nema mnogo bodova za odbranu u 2016.i svakako ima lepu priliku za proboj u najboljih 50,za pocetak.


Edited by TheObradovic, 03 January 2016 - 18:20.

  • 2

#5 samarićanin

samarićanin
  • Members
  • 77 posts

Posted 03 January 2016 - 18:20

Mnogi sa nestrpljenjem iscekuju novu ATP sezonu,nadajuci se velikim uzbudjenjima,ali ja bi bio zapravo iznenadjen da vidim velike promene u muskom karavanu,posebno medju najboljima. Naravno,bice tu i nekih iznenadjenja i osvezenja,ali da budem potpuno iskren- mislim da ce mnogo interesantnije biti na WTA tour-u.
Da krenemo od toga da uopste ne znamo hoce li i koliko vladarka zenskog tenisa,Serena Vilijams,biti motivisana u jos jednoj poteri za kalendarskim slemom,a tu je i dosta igracica koje traze svoje mesto pod suncem.

Prosle sezone sam (doduse na temi Australian Open '15) napisao da ocekujem Garbin Muguruzu u top10 na kraju sezone. Ove godine pikiram dve teniserke,da naprave isti rezultat. Doduse,nijedna od njih nije jako daleko od tog cilja,ali svejedno cu reci da su to Karolina Pliskova i Elena Svitolina. Obe su napredovale prosle sezone i obe imaju dobar miks talenta i pristupa,pa,u kombinaciji sa pitanjima koje okruzuju neke clanice top10 kluba,mislim da obe mogu zavrsiti godinu negde pri samom vrhu WTA liste.

Pliskova je 2015.godinu zavrsila kao teniserka sa najvecim brojem asova i to bi vrlo lako mogla da ponovi i ove sezone,posebno uzimajuci u obzir cinjenicu da ce Serena Vilijams,verovatno,reducirati broj svojih nastupa u godini Olimpijskih igara. Karolinu mnogi,odavno,vide kao naslednicu Petre Kvitove,pa je i red da joj se pridruzi u elitnom drustvu.
Svitolina je pocela da saradjuje sa Zastin Enan i to bi trebalo da bude veliki podstrek za nju,obzirom da Ukrajinka ispoljava neke probleme na mentalnoj strani igre. Tu bi legendarna Belgijanka trebala najvise da joj pomogne. Uzbudljiva je to saradnja u najavi,ali ne i nuzno predodredjena za uspeh. Uostalom,setimo se kako je neslavno zavrsila kombinacija Radvanjska/Navratilova.

Naravno (i logicno)-da bi se njih dve nasle medju 10.najboljih,neko od dama treba i da ispadne iz tog drustva. Peneta se vec povukla,a ima jos kandidatkinja koje ce osloboditi mesto,ili dva. Ja,pre svih,tipujem na Lusi Safarovu. Bice veoma tesko drugom reketu Ceske da ponovi rezultate iz 2015. Lusi mi se veoma dopada kao igracica,ali zdravstveni problemi koji su je nedavno zadesili su,po svemu sudeci,dugorocne prirode,i to bi lako moglo da dovede do jedne lose sezone. Takodje,i pritisak da ponovi sjajne rezultate iz prosle godine ce biti prisutan,tako da mi se cini da ce Lusi sezonu zavrsiti cak izvan 15-og mesta.

Jos dve igracice su mi zanimljive,sa stanovista ucinka u celoj sezoni. To su Agnjeska Radvanska i Viktorija Azarenka.

Kod Age je pitanje-Hoce li sjajne rezultate s' kraja prosle sezone,sa samopouzdanjem koje su joj doneli,konacno pretociti u prvi GS karijere? Pobeda na Masters kupu predstavlja veliki podstrek i ohrabrenje. Zdrava je,konstantno vec nekoliko godina u najjacem drustvu,iskusna i dovoljno upoznata sa celim okruzenjem.
S' druge strane,Vika vodi borbu za povratak u drustvo najboljih. Problemi sa povredama,kao i oni na privatnom planu,doveli su do jedne turbulentne sezone prosle godine. Bilo je tu nekih bljeskova i dobrih momenata;uspevala je Vika da podseti na stare dane,s' vremena na vreme,ali isuvise retko. Nije bilo kontinuiteata,sezona joj je bila nekako rastrzana,kao i njena igra. Glavno pitanje je-Hoce li biti potpuno fit kroz celu sezonu? Za povratak u vrh nece biti dovoljno da bude 100% spremna za samo nekoliko meseci godisnje.
Volim njen temperament,igru,pobednicki mentalitet. Njeno prisustvo u samom vrhu zenskog tenisa je opravdano,njeno odsustvo- osetno vidljivo.

Маестралан текст!Mогао би свој блог да направиш :)


  • 0

#6 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 03 January 2016 - 18:26

Маестралан текст!Mогао би свој блог да направиш :)

Nije bas maestralan,ali je u mom (nekom) stilu.
U svakom slucaju,hvala  :+1:


  • 0

#7 samarićanin

samarićanin
  • Members
  • 77 posts

Posted 03 January 2016 - 18:34

Nije bas maestralan,ali je u mom (nekom) stilu.
U svakom slucaju,hvala  :+1:

Само бих додадо да у овој години очекујем у топ 10 Бенчић и Киз,не на крају већ у једном делу сезоне јер им по мом мишљењу још хвали константност,иначе поседује све остало.


  • 0

#8 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 03 January 2016 - 19:25

Belinda napreduje iz godine u godinu,konstantna je,okruzena odlicnim timom koji joj daje veliku stabilnost,tako da..Da! Ima sve prduslove za takav proboj i tu se slazem.

Sto se tice Kiz.. ;) Tu sam vec sumnjicav. Previse oscilira za moj ukus. Imala je odlicnu proslu godinu,ali to znaci i imperativ odbrane velikog broja bodova. Vec u Melburnu brani polufinale. Videcemo kako ce se sa tim pritiskom izboriti. 


  • 0

#9 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 04 January 2016 - 13:01

bojana izgubila 06 36 

 

jj izgubila od vinci  :ajme: 63 26 46


  • 0

#10 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 05 January 2016 - 10:03

Godina Nova - Ana stara :ajme:
  • 0

#11 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 05 January 2016 - 10:34

Dobro je, ovi porazi ce ih dodatno oceliciti da zapnu i da daju svoj maksimum vec na AO .................  ;)


Edited by jevrem69, 05 January 2016 - 10:34.

  • 0

#12 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 05 January 2016 - 10:54

Julka sjajno pocela godinu, ubedljiva pobeda protiv Hradecke :thumbs:

Mlada Ruskinja Kasatkina izbacila Venus, a Sarapova se povukla, ne bas sjajan dan za staru gardu.


  • 0

#13 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 05 January 2016 - 17:57

qq i lele, kakav potop svih srpkinja  :ajme:

 

a ceo dan je haos "matrih devojaka"

 

 

Serena - WD & retired from HC Maria, Simona - withdrew in Brisbane Petra - retired in Shenzhen Venus & Ana - lost in Auckland


  • 0

#14 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 05 January 2016 - 19:48

Muguruza i Kasatkina moja dva tipa, prva za velike trofeje, druga za proboj ka vrhu. Od Azarenke ocekujem da se vrati u vrh. Od nasih da imaju bolju sezonu nego proslu.

 

Nadam se interesatnijoj i boljoj sezoni nego prosloj sa bar 3 GS pobednice.


  • 0

#15 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 06 January 2016 - 07:48

Julka nastavlja svoj pohod ka vrhu, pala i Stricova, malo tesno, ali u dva seta :+1:

Sledeca izvesna Japanka Hibino (prvi put cujem za nju), dakle idemo jako i do samog kraja :s_d:


  • 0