Jump to content

Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv

• Please log in to reply
1628 replies to this topic

#16 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,506 posts

Posted 23 December 2015 - 13:28

...

Apsolutna zabrana i apsolutna kriminalizacija.

Ko hoce da prebiva 'u magli' - slobodno moze da se uradi cekicem u glavu.

Manje ce stetiti okolini.

;)

Zar su neki potrosili sve u zivotu, pa im sada preostala samo 'vutra'?

Zalosno.

Ako u nekim slucajevima ni trodon / morfijum ne moze da pomogne terminalnim bolesnicima, kako moze 'trava'?

Uostalom zar ne postoji i zakon?

http://www.zdravlje....Supstancama.pdf

>> ... Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci

Član 7.

Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci, u smislu ovog zakona, je svaki oblik davanja informacija o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama opštoj i stručnoj javnosti.

Zabranjeno je oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci:

1) kojim se bilo koje lice navodi na zaključak da psihoaktivne kontrolisane supstance spadaju u hranu, dodatke hrani ili predmete opšte upotrebe;

2) kojim se bilo kojem licu, na bilo koji način, daju netačne i nepotpune informacije, odnosno kojim se kod bilo kojeg lica stvara zabluda u vezi s primenom, odnosno upotrebom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci;

3) upotrebom slike, crteža, znakova, izraza ili teksta kojim bi bilo koje lice moglo da se dovede u zabludu u vezi sa sastavom, svojstvom, namenom ili dejstvom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci.

Ne smatra se oglašavanjem u smislu stava 1. ovog člana objavljivanje stručnih stavova i obaveštenja o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama u stručnim knjigama i drugim stručnim publikacijama, na stručnim skupovima, kao i u sredstvima informisanja u kojima se iznose stavovi stručne javnosti. ... <<

...

Edited by Kinik, 23 December 2015 - 13:38.

• 2

#17 barracuda

barracuda
  • Members
  • 7,362 posts

Posted 23 December 2015 - 13:29

Ja sam polednji put pusio neki hash pre 3-4 godine, ziveo sam na BI pa je jedan kolega nabavio hash iz Irana. Od tada nista, a i nisam smeo zbog D&A policy na poslu.

DWS, iako smo zena i ja nepusaci, s vremena na vreme volimo da zacurimo nargile sa onim aromatizovanim duvanom, jesi li, mozda, ikada probao i "zacinio" nekom vutrom? :kece:

to nije loše za nepušaće jer dim ne dere grlo, ali potrošnja je trostruka.

• 0

#18 blond

blond
  • Members
  • 4,297 posts

Posted 23 December 2015 - 13:44

;)

A steta po okolinu ako si pusac? :kece:

• 1

#19 blond

blond
  • Members
  • 4,297 posts

Posted 23 December 2015 - 13:48

to nije loše za nepušaće jer dim ne dere grlo, ali potrošnja je trostruka.

S obzirom da vutra ( a ni duvan ) nije zapaljena vec samo dim od uglja prolazi kroz nju, ja sam mislio da je, naprotiv, dugotrajnija?

• 0

#20 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 6,550 posts

Posted 23 December 2015 - 13:53

S obzirom da vutra ( a ni duvan ) nije zapaljena vec samo dim od uglja prolazi kroz nju, ja sam mislio da je, naprotiv, dugotrajnija?

Ja sam zapalio aromaticni duhan na shishu par puta nekad davno, mislim da taj ugalj ne dimi ili ne dimi mnogo. Kad se sasvim uzari, na njega se stavi duhan i onda duhanski dim ide kroz crijevo, hladi se preko vode i moze vise da se povuce. Ako su pusi trava, onda su vece kolicine THC (tetrahydrocannabinol) unesene i bude veselije. :D

• 0

#21 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,506 posts

Posted 23 December 2015 - 13:59

...

... a steta po okolinu ako si pusac? ...

Vala, ispricali smo se o toj trakalici.

;)

...

• 0

#22 blond

blond
  • Members
  • 4,297 posts

Posted 23 December 2015 - 14:02

Ja sam zapalio aromaticni duhan na shishu par puta nekad davno, mislim da taj ugalj ne dimi ili ne dimi mnogo. Kad se sasvim uzari, na njega se stavi duhan i onda duhanski dim ide kroz crijevo, hladi se preko vode i moze vise da se povuce. Ako su pusi trava, onda su vece kolicine THC (tetrahydrocannabinol) unesene i bude veselije. :D

Pa na shishu sam i mislio ali sam upotrebio "nasu" rec. Jasta nego dimi, samo sto se duvan ne stavlja na ugalj vec se stavi u onu casicu preko koje se stavi folija sa mnogo izbusenih rupica, pa na foliju dodje par kockica prethodno uzarenog uglja. Moze i u vodu da se doda led tako da ohladi dim.

Shisha ili hubbly bubbly.

Edited by blond, 23 December 2015 - 14:05.

• 0

#23 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 14:04

...

Apsolutna zabrana i apsolutna kriminalizacija.

;)

Zar su neki potrosili sve u zivotu, pa im sada preostala samo 'vutra'?

Zalosno.

Ako u nekim slucajevima ni trodon / morfijum ne moze da pomogne terminalnim bolesnicima, kako moze 'trava'?

Uostalom zar ne postoji i zakon?

http://www.zdravlje....Supstancama.pdf

>> ... Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci

Član 7.

Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci, u smislu ovog zakona, je svaki oblik davanja informacija o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama opštoj i stručnoj javnosti.

Zabranjeno je oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci:

1) kojim se bilo koje lice navodi na zaključak da psihoaktivne kontrolisane supstance spadaju u hranu, dodatke hrani ili predmete opšte upotrebe;

2) kojim se bilo kojem licu, na bilo koji način, daju netačne i nepotpune informacije, odnosno kojim se kod bilo kojeg lica stvara zabluda u vezi s primenom, odnosno upotrebom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci;

3) upotrebom slike, crteža, znakova, izraza ili teksta kojim bi bilo koje lice moglo da se dovede u zabludu u vezi sa sastavom, svojstvom, namenom ili dejstvom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci.

Ne smatra se oglašavanjem u smislu stava 1. ovog člana objavljivanje stručnih stavova i obaveštenja o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama u stručnim knjigama i drugim stručnim publikacijama, na stručnim skupovima, kao i u sredstvima informisanja u kojima se iznose stavovi stručne javnosti. ... <<

...

Onda bi valjalo zabraniti potpuno alkohol i duvan, jer i oni izazivaju zavisnost. :D

• 3

#24 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 6,550 posts

Posted 23 December 2015 - 14:08

Onda bi valjalo zabraniti potpuno alkohol i duvan, jer i oni izazivaju zavisnost. :D

I onda bi mi stvarno ostalo samo da se bijem cekicem u glavu. :D

• 1

#25 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,129 posts

Posted 23 December 2015 - 14:09

Pa sad, da li je bitno, ne znam ali propustas. :)

Preporucio bih i ekstazi ako je kvalitetan, a sumnjam da takvog ima u Srbiji ili nije bas lako doci do.

Postoje neke studije da je ekstazi pomaze protiv depresije i tako tih psiholoskih stanja. 

Ne interesuju me veštačke droge. Depresiju lečim radom i satirućim pešačenjem, deluje.

Kanabis - da, u onom smislu i značenju u kojem odredjene biljke  pretstavlja Kastaneda.....

• 1

#26 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 14:11

I onda bi mi stvarno ostalo samo da se bijem cekicem u glavu. :D

Mos` to, a mos`i doc` kod mene na nargilu, kahvu i rostilj. :D

• 1

#27 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 3,675 posts

Posted 23 December 2015 - 14:12

...

....

...

Na zalost, znam da u situaciji kada flasteri protiv bolova nisu pomogli uopste, ulje je i te kako pomoglo. Makar za te bolove.

• 0

#28 realno *W

realno *W
  • Members
  • 43,550 posts

Posted 23 December 2015 - 14:13

Treća bajka je turizam…  Ako Rijskmuseum u Amsterdamu proda 2.5 miliona karata, Muzej van Goga 1,5 milion i kuća Ane Frank 1,2 miliona, sumnjičav sam o uticaju kofišopva na turističku posetu, pogotovo jer su ovi muzeji smao malecki deo onoga što grad ima da ponudi.

Naravno, pod uslovom da pretpostaviš da ljudi, na čiju je odluku da dođu u Hol. svakako pozitivno uticala priča sa marihuanom, neće otići u te iste muzeje. Ovde pre svega polazim od ličnog primera, koji je sušta suprotnost od toga što smo pisali. Bio sam neko vreme u Belgiji, pa smo odlučili posetiti i Amsterdam, upravo zbog malo opuštanja. Što nas naravno nije sprečilo da obiđemo dva od tri mesta koje si pomenuo/la..

• 1

#29 Kinik

Kinik
  • Members
  • 38,506 posts

Posted 23 December 2015 - 14:19

...

... 

Kada budem u Zakonu procitao kaznene odredbe o koriscenju alkohola / duvana - ona cu o tome pricati.

Ovako, nemam bas vremena za svaku neinteligentnu trakalicu.

;)

Ovde neki govore o 'opustanju', no u to se ne bi upustao. Neka se svako 'opusta' kako ume i moze.

No, sve u zivotu koje sam opoznao, i koji su se 'opustali' - malo su to radili previse.

:frust:

To je uvek bilo praceno nekom vrstom 'tabletomanije', neodgovornog ponasanja, pa i ekscesa.

Kad navratis kod nekoga u goste a kazu ti da je tog dana 'indisponiran', ubio se nekim tabletama.

Pa onda odsedis sa njegovom zenom i dvoje male dece jedno sat vremena.

:ajme:

Bese nekoliko puta diskusija na ovu pomodarsku temu, sa 'pro' i 'contra'.

Cak je i jedan bio sa nekog 'travnatog studentskog 4uma', pa je zvakao nesto o tome kako to pospesuje njegov 'kreativitet'. Dok ga nisu provalili da mu se studiranje oteglo, gde mu, ocigledno, 'kreativitet' nije pomagao.

Takodje, zacudio bi me 'travnati kreativitet' nekog vozaca, pilota, inzenjera, menadzera ili rukovaoca neke masine.

Mislim - kod kuce se slobodno razbijaj u 'kreativnosti', dok te ne uhvate, a onda snosi posledice. I to je sloboda.

Pa sad, ako se to nekome isplati - samo neka navali.

...

Edited by Kinik, 23 December 2015 - 14:30.

• 1

#30 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 6,550 posts

Posted 23 December 2015 - 14:20

Ne interesuju me veštačke droge. Depresiju lečim radom i satirućim pešačenjem, deluje.

Kanabis - da, u onom smislu i značenju u kojem odredjene biljke  pretstavlja Kastaneda.....

Nisam insinuirao da ti imas depresiju, to sam usput ubacio u post. Ne bih preporucio ni pusenje trave u depresivnom stanju. To je vise za, onako, rekreativno, kad je sve taman i za opustanje, sam ili u drustvu.

Ja sam volio uz fini spliff da odgledam neki dobar film, komediju ili SF, zna biti mnogo dobro.

• 0