Jump to content


Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv


  • Please log in to reply
1734 replies to this topic

#1636 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 02 March 2018 - 08:44

U savremenom svetu, punom stresa, ljudima je potrebna neka vrsta oduske. A cini se da je marihuana najmanje stetna tj. ima najmanje tzv. "side effects". 


  • 1

#1637 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 16 March 2018 - 10:03

Da li je lekovita za odredjena stanja/bolesti? Po onome shto mozemo videti u terapiji teshkih epileptichnih poremecaja kod dece na raznim mestima ukljuchujuci i BBC, kao i najvece americhke medijske kuce - nije da je lekovita nego je miracle! Evo USA TODAY kaze isto i za autizam .........
 

 

Apsolutna laz...doduse ako medijske kuce kazu... :lol+:

 

 
al bitno da ti "garantujes".

 

 

Jedino sto on garantuje je da je narkoman.


Edited by Bosniak, 16 March 2018 - 10:04.

  • 0

#1638 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 March 2018 - 11:27

U savremenom svetu, punom stresa, ljudima je potrebna neka vrsta oduske. A cini se da je marihuana najmanje stetna tj. ima najmanje tzv. "side effects". 

Ovime je zaista sve relevantno receno. Svaka cast.

 

Inace, dodatni pozitivni side effect jeste u tome sto toliko iritira verske fanatike i moronske zagovornike drzavne kontrole svega i svacega.  :lol+:


  • 0

#1639 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 16 March 2018 - 11:46

Ovime je zaista sve relevantno receno. Svaka cast.

Inace, dodatni pozitivni side effect jeste u tome sto toliko iritira verske fanatike i moronske zagovornike drzavne kontrole svega i svacega. :lol+:

Nazalost, to ce biti aftermath legalizacije kanabisa i u Kanadi 1 jula na Dan Kanade. Chega se government dohvati garantovano je samo jedno - uradice to najtraljavije, najdebilnije, protivno svakoj logici, ali zato najskuplje! 40 prodavnica na ceo Ontario posle evidentnog pola-satnog chekanja u redovima Kada ih je u sivoj zoni do legalizacije bilo preko 100 samo u Torontu je idiotizam. Chak su uspeli da naprave i najidiotskiji logo Po kome ce se prodavnice alkohola koje istovremeno nude i marihuanu prepoznavati.

Novi kandidat konzervativaca za premijera Ontarija insistira da se prodajom bave i privatne kompanije, s obzirom da ce po mojoj proceni sigurno poraziti liberale nadam se da ce se neshto popraviti jer ovo shto si liberali zasrali teshko i Rusi da bi mogli izvesti sa prodavnicama votke ;).

Edited by Denis Jasharevic, 16 March 2018 - 12:02.

  • 0

#1640 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 March 2018 - 14:27

...

 

... u savremenom svetu, punom stresa, ljudima je potrebna neka vrsta oduske. A cini se da je marihuana najmanje stetna tj. ima najmanje tzv. "side effects" ... 

 

 

Crni Bane - pa zar 'odusak' begstvom u izmaglicu?

:twak:

>> ... Uhapšen inspektor Ministarstva zdravlja zbog ulja kanabisa
Tanjug | 15. mart 2018. 18:24 | Komentara: 4
Inspektor Ministarstva zdravlja za opojne droge, M. N. uhapšen je zbog sumnje da je prodavao ulje kanabisa, a Viši sud mu je večeras odredio pritvor do 30 dana

Inspektor Ministarstva zdravlja za opojne droge, M. N. uhapšen je zbog sumnje da je prodavao ulje kanabisa, a Viši sud mu je večeras odredio pritvor do 30 dana. M.N. se sumnjiči da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga. Portparol Višeg suda Bojana Stanković precizirala je za Tanjug da je sudija za prethodni postupak doneo rešenje kojim je prema osumnjičenom odredio pritvor do 30 dana zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo. Ona je dodala da protiv rešenja o pritvoru osumnjičeni i njegov branilac mogu izjaviti žalbu krivičnom vanraspravnom veću u roku od tri dana od prijema rešenja.
Mediji su ranije danas preneli da je M.N. uhapšen na svom radnom mestu, a da se sumnja da je ulje kanabisa prodavao po ceni 400 evra po pakovanju od 10 militara. ... <<

Napisao si - najmanje stetni 'side effects'?
Ko to kaze / tvrdi - neki strucni autoritet? Eno dole na 4umu bila rasprava oko tretmana cancera 'alternativom'. Sa jasnim stavovima mnogih 4umasa. Otprilike vecina - protiv 'alternativnih ulja'. Ja sam rekao - neka svako bira kako hoce.
I snosi posledice.

Pa ce da ispadne - 'ulje od kanabisa' moze, jer nema 'side effects', a neka druga 'lekovita ulja' :lol: su upitna, jer je to protiv medicine / sistema? Pa se onda zubori o 'verskom fanatizmu, sektasenju alternativaca', a kada dodje do 'duvke' - odjednom neki postanu 'borci sprocut Sistema'. Ja, da sam toliki 'borac', ja bih bacio sve sto mi je 'Drzava' nametnula, otisao u skvotere / beskucnike, zicao parice na uglu i, valjda, uzivao, u tom 'hobiju'? Cudno - nesto to ne vidim, samo 'fige' u dzepu i unjkanje i protiv 'drzavne kontrole'.  
B-)

Povrsno i emotivno zuborenje o 'slobodama / sprocut drzave' i ostalo PC bla-bla ... to je komicno. Kada im trebaju 'position & salary' tu su vrlo glasni & uzurbani kao pred 'buffetom' sa besplatnom hranom, a sve sto ide uz to - ocigledno misle da im ne treba.

Likovi kao da ne shvataju da su krenuli na same osnove postojanja drzave (drustva u kome i sami zive) - vlast / zakone / sredstva prinude / poreski sistem. To se menja glasanjem, a ne urlanjem, bekstvom u izmaglicu.
Mislim, nemam ja nista protiv - samo neka to placaju ti 'borci za nesto' - recimo '400 evritja za 10 mililitara'. Ima sasvim dovoljno 'prodavaca izmaglice'.
:P

Jer, ponekad imam utisak da su se toliko dali u adolescentske fantazije da, maltene, ocekuju da im 'Drzava', u cilju relaksacije / vikend rekreacije dostavi travu na kucnu adresu. I ako moze besplatno - eto, toliku su frustraciju / bol pretrpeli.
:ajme:

Sa druge strane - neki ce parlament doneti neku odluku, mozda to bude neka 'alternativa', no opet to 'Drzava' nece ispustiti iz svojih ruku. A pregrade / ograde za 'rekreativce' ce ostati vrlo visoke.

I treba.

Tim pre ovde. Ovde je mrka kapa po tom pitanju i tako ce, ocigledno, zadugo ostati.

...


  • 0

#1641 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 March 2018 - 21:39

NFL ce izgleda biti Prva sportska organizacija u Americi koja skida kanabis sa liste zabranjenih supstanci.

 

https://www.msn.com/...ocid=spartanntp


  • 0

#1642 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 March 2018 - 02:11

@Kinik
Marihuana je manje stetna od alkohola.
  • 0

#1643 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 March 2018 - 02:19

@Kinik
Marihuana je manje stetna od alkohola.

Sad si ga ubo' ko pristom. Najstetnija je glupost, ali od toga jako sporo kopni. Kako mislis da meris stetnost jednog u odnosu na stetnost drugog? Sta je prica, ne mozes da se predoziras s'marihuanom, a alkoholom mozes. Daj molim te.


  • 1

#1644 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 March 2018 - 03:03

Sad si ga ubo' ko pristom. Najstetnija je glupost, ali od toga jako sporo kopni. Kako mislis da meris stetnost jednog u odnosu na stetnost drugog? Sta je prica, ne mozes da se predoziras s'marihuanom, a alkoholom mozes. Daj molim te.

 

:s_d:

In 2014, 30,722 people died from alcohol-induced causes in the US — and that does not count drinking-related accidents or homicides. If those deaths were included, the number would be closer to 90,000, according to the Centers for Disease Control and Prevention.

Meanwhile, no deaths from marijuana overdoses have been reported, according to the Drug Enforcement Administration.

 

A 16-year study of more than 65,000 Americans, published in the American Journal of Public Health, found that healthy marijuana users were not more likely to die earlier than healthy people who did not use cannabis.


  • 0

#1645 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 March 2018 - 03:10

^

Mislim da sam bio jasan. Ne moze se meriti stetnost, jednog narkotika u odnosu na drugi. 


  • 0

#1646 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 March 2018 - 03:26

^

Mislim da sam bio jasan. Ne moze se meriti stetnost, jednog narkotika u odnosu na drugi. 

 

Pa nema ni potrebe. Alkohol unishtava praktichno sve organe, pre svega jetru, srce, pankreas, bubrege i mozak ..... trava samo pluca, a i to znatno manje nego duvan, jer se znatno manje kolichine koriste. Zar nisi obratio paznju na crveni bold u mom prethodnom postu?


  • 0

#1647 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 March 2018 - 07:52

^

Mislim da sam bio jasan. Ne moze se meriti stetnost, jednog narkotika u odnosu na drugi. 

 

Ako cemo bas mak na konac, dodao bih da je cak i secer stetniji od marihuane. Shatate li vi ljudi, da je normalnom coveku potreban neki stimulans: alcohol, duvan, kafa, secer, marihuana, jace droge itd. A ako vec imam potrebu da koristim neki stimulans, najmanje bi mi skodila marihuana!  Sta da radim kada nisam supermen kao Putin, te mi kao  stress relief treba nesto! A sve te tablete za ublazavanje stresa, su jos stetnije od marihuane!


Edited by darth bane, 19 March 2018 - 07:52.

  • 1

#1648 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 March 2018 - 10:49

...

 

... shatate li vi ljudi, da je normalnom coveku potreban neki stimulans ...

:ajme:

 

 

Mi, neki ljudi normalni ljudi, ocigledno ne shvatamo!

;)

 

PS.

Sad mi je jasnija tvoja 'poJetska narav'! Dunes, pa onda piskaras.

 

Don't do it.

 

...


Edited by Kinik, 19 March 2018 - 10:49.

  • 0

#1649 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 March 2018 - 11:14

...

 

:ajme:

 

 

Mi, neki ljudi normalni ljudi, ocigledno ne shvatamo!

;)

 

PS.

Sad mi je jasnija tvoja 'poJetska narav'! Dunes, pa onda piskaras.

 

Don't do it.

 

...

 

Eto , gospodinu Vladimiru Vladimirovicu to nije potrebno, posto je supermen! Davi lavove golim rukama! Ali , ovo drugo je za nas, obicne smrtnike.


  • 0

#1650 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 March 2018 - 11:19

...

 

V.V. je gospodin, koliko si i ti smeslen u ovakvim 'maglovitim' postovima.

:twak:

 

Doduse ne zameram ti - ti si ionako zabavni 'bonus' na 4umu.

 

...


  • 0