Jump to content

Photo
- - - - -

Zaposliti se ili cekati?

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 acat

acat
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 December 2015 - 15:20

Pozdrav svima..jedno pitanje u vezi posla. Dobio sam ponudu da radim u Matijevicu za 25000din mesecno a cekam da se zaposlim u Srbijagasu vec pola godine jer imam diplomu fakulteta.. Potpisao bi ugovor na pola godine a ne znam kad bi me ovi zvali i dal ce me zvati ali je posao dva razlicita sveta i plata neuoporedivo veca u Srbijagasu, i svi ostali uslovi.. Ne znam sta raditi ima neko neki savet? 

• 0

#2 orisni

orisni
  • Members
  • 966 posts

Posted 22 December 2015 - 18:55

Potpisao bi ugovor na pola godine

Sta to znaci? Ako napustis prvog poslodavca za manje od sest meseci, da li moras da im vracas neke pare ili sta?

• 0

#3 acat

acat
  • Members
  • 8 posts

Posted 22 December 2015 - 21:38

Ne, nego ugovor je ugovor ja to postujem.. citam sad ovde komentrare http://www.ogledalof...ny/77.Srbijagas i ne verujem da je tako dobro u Srbijagasu raditi.. 

• 0

#4 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,570 posts

Posted 23 December 2015 - 04:25

Ne, nego ugovor je ugovor ja to postujem..

Postujes sta? Mani to. Ugovori i postoje izmedju ostalog i da bi definisali sta se desava u slucaju da ga jedna strana raskine. Zato, kakvi su penali ukoliko ti raskines ugovor? To je bitno pitanje.

• 0

#5 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,634 posts

Posted 23 December 2015 - 05:37

...  cekam da se zaposlim u Srbijagasu ...

....

Ovaj deo je nejasan. Kako mozes da cekas da se zaposlis u odredjenoj firmi?

Posao ti neko garantuje, namesten je?

Mislis li da si jedini kandidat za odredjen posao, a radno mesto samo sto nije otvoreno?

Pises da imas diplomu - pa, je l' niko drugi nema?

Nesto tu meni ne stima...

Edited by zoran59, 23 December 2015 - 05:39.

• 1

#6 acat

acat
  • Members
  • 8 posts

Posted 23 December 2015 - 15:14

Nisam jedini kandidat, nemam nikakvu vezu ali mi je malo nejasno da moram da idem da radim svasta za 25000 a imam zavrsen masinski fakultet..

• 0

#7 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 23 December 2015 - 15:34

znas li da radis modelovanje Rhino, Catia, SolidWorks ? Rendere? Bolje radi freelance za mnogo vece pare, a i zanimljivije projekte.

• 0

#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,533 posts

Posted 23 December 2015 - 17:21

Nisam jedini kandidat, nemam nikakvu vezu ali mi je malo nejasno da moram da idem da radim svasta za 25000 a imam zavrsen masinski fakultet..

Kolika su ti sad primanja? 

• 1

#9 milansu

milansu
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 December 2015 - 19:15

Znam... Trenutno sam nezaposlen..

• 0

#10 orisni

orisni
  • Members
  • 966 posts

Posted 25 December 2015 - 05:28

Mislim da ne smes da imas dva racuna na forumu. Ako si zaboravio staru sifru, obrati se moderatoru za pomoc. Alex je dobar kad nekome treba pomoc oko toga.

Sto se tice posla, 25000 je daleko vece nego 0. Nisi odgovorio na pitanje za penale.

• 0

#11 acat

acat
  • Members
  • 8 posts

Posted 25 December 2015 - 13:17

Odgovarao sam sa drugog tudjeg racunara. Nisam procitao za nikakve penale.. samo 6 meseci ugovor i posle toga postoji mogucnost da se produzi..verovatno za istu platu..

• 0

#12 Atreid

Atreid
  • Members
  • 7,570 posts

Posted 25 December 2015 - 14:37

Nisam procitao za nikakve penale.. samo 6 meseci ugovor i posle toga postoji mogucnost da se produzi..verovatno za istu platu..

Pa ako nema penala sta se onda uopste razmisljas?

BTW, mozes i uzeti kopiju ponudjenog ugovora "radi konsultacija", pa nadji nekog pravnika da procita i da ti eventualno razjasni ako nesto nije jasno.

• 0

#13 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,533 posts

Posted 25 December 2015 - 22:39

Ja bi ceko. Hebes 25000. Pa nisi lud sa diplomom za te pare da ustajes. Bolje fataj zjale okolo. Posudi od staraca koji dinar. Moze nekad i od babe i dide kad legne peMzija. Sanjaj san o vrh poslu, ako moze neki menadzer ili nesto. E, ili se uclani u SDS ili SNS sve je to ista bagra. Mozda nesto samo od sebe dodje? Informisi nas kako se situacija odvija u medju vremenu.
  • 5

#14 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,229 posts

Posted 25 December 2015 - 22:46

Ja bi ceko. Hebes 25000. Pa nisi lud sa diplomom za te pare da ustajes. Bolje fataj zjale okolo. Posudi od staraca koji dinar. Moze nekad i od babe i dide kad legne peMzija. Sanjaj san o vrh poslu, ako moze neki menadzer ili nesto. E, ili se uclani u SDS ili SNS sve je to ista bagra. Mozda nesto samo od sebe dodje? Informisi nas kako se situacija odvija u medju vremenu.

a kako mislis da i moze uci u srbija gas ako nije clan SPSa ili SNSa ???

Ne bi se iznenadio da i za Matijevica treba neka takva knjizica. Za DIS znam da treba.

• 0

#15 Doorn

Doorn
  • Members
  • 13,533 posts

Posted 25 December 2015 - 22:49

Ja mislio da budem "kinican" kad ono ispade da sam dobro savjetovao. Znaci partija i zjale. Super.
  • 0