Jump to content


Photo
- - - - -

Da sam ja neka vlast u Srbiji....


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
72 replies to this topic

#61 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 24 December 2015 - 08:52

- umesto policije na svakom koraku uveo bih "redarstvenike", po ugledu na "bobbies".

 

- po hitnom postupku Zakon o kriminogenoj huliganštini navijačima, te će tako stadioni (hale) postati mesto na koje će moći da dođu i roditelji s decom.

 

- Beograd bi dobio metro.

 

- Veliko Ratno Ostrvo bi postalo beogradski Menhetn, na kome bi bio zabranjen saobraćaj osim bicikala, rolera, trotineta i (eventualno) skutera.

 

- Novi Sad bi postao glavni grad i bio bi kompletno renoviran. zatim bi se sređivali i ostali gradovi, planski i po "stilu".

 

- "brze pruge Srbije".

 

- izgrađeni autoputevi u svim pravcima, tj. prema svakoj državi bivše Jugoslavije i regiona.

 

- ukinuo bih Pink, uz njega i sve reality - neukuse, ili makar ne bi sve išlo na ovakav način.

 

- svaki grad bi imao svoju "tipičnu" televiziju i radio, u cilju "razvoja identiteta" (kao što su nekad davno bili Studio B i b92)

 

- legalizacija prostitucije, iz više razloga (prvenstveno zdravstvenih i bezbednosnih)

 

- legalizacija istopolnih zajednica, što obuhvata i brakove i usvajanje dece.

 

- Zakonom zabranjen rad svim ultradesničarskim, fašističkim organizacijama, zato što se postojanje istih pokazuje loše po narod, posebno mlade.

 

- Odvajanje Crkve od države i u praksi, a ne samo na papiru.

 

- Uvođenje engleskog jezika od drugog razreda osnovne škole.

 

- Uvođenje "građanskog predmeta" od sedmog razreda osnovne škole.

                                                                                                                                                                           

- legalizacija indijske konoplje (spoiler)

 

 

Spoiler

 

Ovaj program mi se vec vise dopada, ipak par komentara:

- ovo sa konopljom je dobra ideja i time bi Srbija zaista mogla da postane specificna destinacija, ali bojim se da nam to EU ne bi dozvolila. Ne znam jeli jos negde u svetu legalizovana konoplja ( mozda, ispravite me ) ali cini mi se da bi to bio problem;

- Novi Sad kao glavni grad ? Zasto bas Novi Sad, koji je vec dovoljno veliki i razvijen, ako bi cilj tog poteza bio razvoj i drugih delova Srbije osim Beograda i N. Sada onda bi bolja ideja bio Kragujevac?!

- the last but not the least : zahtev Srbije da bude primljena u Britanski Komonvelt.



#62 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 December 2015 - 15:18

 zaista bih volela da sam vrh vlasti, kako bi svi, pa i ja sama mogla da vidim kakva sam zaista

 

...vec sada, unapred, verujem da bih bila nesto tipa diktator i da bih iskorenila stranacko

sns i zaostalo ds zaposljavanje, sutnula bih sve to

i zaposlila bih svoje, ne zato sto oni nemaju posao vec zato sto su moji. To kao prvo i osnovno.

 

Za dopisne savetnike bih postavila sve aktuelno pisuce forumske nickove, to bez razmisljanja.

 

ostali vanforumski zaposlenici, ministri, sekretarice, milioni savetnika za sve i svasta

bi normalno bili u obavezi da preskacu po dva tri stepenika i kad se penju i kada silaze

...savetnicima ne bih davala privatne avione,

helikoptere, firme i ogromne pozajmice,  to bih ukinula...

 

kosovo ne bilo problem, jer bi se do tada vec resilo to pitanje

 

putinu bih postavila ultimatum kojim necu ovde da se razmecem...

 

srb kao zemlja seljaka bi morala da se dobro obradi a ne da izigrava intelektualnost koju nema

 

visoko obrazovanje samo za nadarene, za ostale prakticna nastava iz poljoprivrede, stocarstva i bastovanstva

 

proizvodili bi neko cvece za ceo svet kao holandjani...lale, travke...

 

fudbalere ne bih dala da se prodaju i da pare odlaze u dzepove onih koji se vrte po klubovima godinama iz nesportskih razloga

 

tadic bi bio upravnik biblioteke

kostunica penzioni ali pod vanrednim ugovorom, upravnik celije sa legijom

 

 

i tako...otkud ti pade ova tema?

 

sigurno inspirisana novogodisnjim zeljama i carolijom kojom svako moze da bude premijer, princ i zaba?

ono - ako moze taj takav i takav, onda mogu i ja?

 

 

ladno sam citirala svoj post u celosti, valjda htela da prodiskutujem sa diskutantkinjom,

cim procitam nesto tadic, kostunica ja odmah kao treba da reagujem, ali necu da editujem i pisem nesto drugo

 

 

 

:lol+:

sad mi je jasno zasto kada ih pitaju sta bi menjali da se ponovo rode, kazu ljudi - nista,

 

sve bih to ponovo...



#63 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 December 2015 - 02:17

- the last but not the least : zahtev Srbije da bude primljena u Britanski Komonvelt.

Zar ti mislis da su u Komonveltu bas toliko ludi?  :lol+:



#64 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 December 2015 - 02:24

Zar ti mislis da su u Komonveltu bas toliko ludi?  :lol+:

 

Pa mislim da je Srbija  istorijski bila uvek engleski/britanski saveznik, bez obzira na sva njena lutanja i stranputice. Tako da bi imalo smisla ako bi se Srbija pozvala na svoje istorijsko saveznistvo sa Englezima.



#65 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 25 December 2015 - 09:33

Pa mislim da je Srbija  istorijski bila uvek engleski/britanski saveznik, bez obzira na sva njena lutanja i stranputice. Tako da bi imalo smisla ako bi se Srbija pozvala na svoje istorijsko saveznistvo sa Englezima.

Varas se - Srbija je bila francuski i ruski saveznik, britanski samo uz jednog od prva dva.  ;) 



#66 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 25 December 2015 - 11:04

- otvorio bih fascikle tajnih sluzbi

 

-okupio  nadlezne i stao im za vrat dok se ne otkrije svaka mrvica vezana za ubistvo Djindjica

 

-ucinio sve sto je moguce za totalnu normalizaciju odnosa sa ex SFRJ drzavama

 

-u rekordnom roku izgradio auto put do Kosova

 

- odnose sa Rusijom sveo na cisto ekonomske, koliko je to moguce

 

- zabranio sve desnicarske organizacije

 

- procesljao delovanje crkve u svakom pogledu

 

- vratio bih hitno skolski obrazovni program

 

- pokrenuo bih postupak protiv Zeljka Mitrovica i osudio  ga zbog kulturnog genocida

 

- raspalio silne namete za svaku sekundu emitovanja Farme, Velikog brata i ostalih parova

 

-zabranio bih fudbal u Srbiji

 

- vratio crtani film u 19:15

 

- uveo u skole casove dzeza, roka, filma...



#67 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 December 2015 - 11:31

Varas se - Srbija je bila francuski i ruski saveznik, britanski samo uz jednog od prva dva.  ;)

Glupost. Na Berlinskom kongresu, upravo je Bendzamin Dizraeli, kao britanski premijer, prelomio da se Srbiji i Crnoj Gori da potpuna nezavisnost. Imas knjigu Milosa Kovica, jednog od retkih nasih normalnijih istoricara, u izdanju Klia na tu temu. 



#68 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 December 2015 - 19:26

1. Objavio rat Japanu.

2. izveo par teroristicki napada u Tokiju ne bi li ih naveo da nas napadnu vojno.

3. objavio bezuslovnu kapitulaciju.

 

sve ostalo bi sredili Japanci...



#69 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 December 2015 - 19:30

1. Objavio rat Japanu.

2. izveo par teroristicki napada u Tokiju ne bi li ih naveo da nas napadnu vojno.

3. objavio bezuslovnu kapitulaciju.

 

sve ostalo bi sredili Japanci...

Moram da te informisem da ovaj tvoj program zahteva izmenu Ustava i to pre svega zbog tacke 3 koja je izricito zabranjena Gustavom. A to pak zahteva referendum o Gustavnim promenama... :rotflmao:


Edited by Schrodinger, 26 December 2015 - 02:47.


#70 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 December 2015 - 19:32

onda bi prvo, to jest pod nultim promenio ustav ;)



#71 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 December 2015 - 21:04

...

 

Moze - ali u toj genocidnoj sVrBohaziji.

 

Da znaju na cemu su, politicki djubrovi civilizacijski, nastali.

 

...



#72 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 30 December 2015 - 22:14

Za početak bih 9 Januar proglasio za drzavni praznik.

Pismenost na zavidnoj razini, otkad se to meseci pišu velikim početnim slovima? A i poneka tačka iza brojke ne bi štetila.

 

Bitno da u tami šireg okolnog sveta blješti geografsko - civilizacijski kostur iz avatara.



#73 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 December 2015 - 04:25

Za početak bih 9 Januar proglasio za drzavni praznik.

I ja - pustao bih kriminalce iz zatvora i ludake iz ludnica na taj dan, da i oni proslave.

 

Ups, neko mi izgleda vec maznuo ideju... :lol+: