Jump to content


Photo

Sto je čoveku majka, to je Srbiji Rusija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#61 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 04 December 2015 - 16:28

E vidis dragi moj Atreid, kao i nekoliko puta pre si sad sam sebi iskopao rupu i to poduboku - sta znaci to sto drzi Amerikanac, Soros, Jevrejin ili seik iz UAE nesto?

 

To u modernom svetu ne znaci apsolutno nista, ako su pare legalne, moze da bude ko hoce i odakle god hoce.

 

Sta to govori o samim medijima? Takodje apsolutno nista.

 

Ja sam recimo radio za coveka koji je liberalno-gradjanske orjentacije, a njegov sajt je takodje koketirao sa nacionalizmom. Je l' ti pada na pamet zasto?

 

To sto Blic JESTE pro-ruski orjentisan ne odredjuje onaj ko ima njihove akcije, vec odredjuje TRZISTE.

 

Portali se bore za svoj deo kolaca. U igri velikih bitna je poseta. Ti agencijama koje te zastupaju saljes izvode svoje mesecne posete - niti agenciju niti potencijalnog klijenta koji ce da se oglasava na tvom sajtu u 99% slucajeva zanima kako ti biflas posetu i koji su ti kanali - njih zanima iskljucivo kakva je vidljivost banera i konverzija sa tih banera.

 

E sad, posto je nase drustvo takvo kakvo jeste, naravno da cemo da stancujemo gole guzice Stanije i ostalih "starleta" i da pisemo gluposti o caru Putinu - jer se neuki loze na to.

 

Ako mi kazes da mediji imaju odgovornost i znacajnu ulogu u oblikovanju drustva, ja cu potpuno da se slozim. Sa druge strane, mnogi imaju slicnu odgovornost i ulogu, pa je ne vrse, jer na kraju idu linijom manjeg otpora - na vrhu ne postoji red, zakon nije isti za sve i onda ces prirodno da gledas da se ne zameras onima kojima ne moras, ides linijom manjeg otpora i ti sam zajebes drzavu malko ako mozes.

 

Znaci to sto je Amerikanac glavni u Blicu (a nije), uopste ne iskljucuju cinjenicu da je Blic pro-rusko dbovsko glasilo. Jer taj koji ima akcije hoce profit, a profit se dobija na odredjeni nacin. Niko nece da sece granu na kojoj sedi, jer ako i jedan od njih, neka bude to i Blic, odluci da potpuno promeni plocu, za mesec dana ce svi da se prebace na Kurir, Informer itd.

 

Jos jedna crtica u objasnjavanju da kapitalizmu nista ne fali (bar ne onde gde ga napadaju levicari), vec fali onima koji treba da primene taj kapitalizam. A ti isti ce da primenjuju i komunizam, a videli smo kako je to kod nas izgledalo, jos uvek ne mozemo da se oporavimo i ko zna kad cemo.

 

Sve za pet. Osim zakljucka. Razmisli sam zasto.


Edited by Atreid, 04 December 2015 - 16:29.


#62 Galeb

Galeb
  • Members
  • 607 posts

Posted 04 December 2015 - 16:43

Ti se u proslosti nisi pokazao kao neko ko razume mnogo svet oko sebe, ne bi rek'o da se ista promenilo.


Al se zato ti razumeš. Pa je i tebi kolateralna šteta i legitimna meta most u Varvarinu, Trsteniku, Grdeličkoj klisuri...

To što oni nisu imali nikakvo vojno značenje tebi ne menja ništa...

Razumeš svet koji ti je Džejmi stvorio...

#63 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 December 2015 - 16:59

Al se zato ti razumeš. Pa je i tebi kolateralna šteta i legitimna meta most u Varvarinu, Trsteniku, Grdeličkoj klisuri...

To što oni nisu imali nikakvo vojno značenje tebi ne menja ništa...

Prvo, ovo potonje jednostavno nije tacno za pojedine mostove, narocito ovaj poslednji koji navodis. Drugo, vidis ja sam odrastao na beogradskoj opstini Zvezdara, i tu ako znas gde da gledas, mozes i dalje da vidis tragove borbi za oslobadjanje Beograda 1944. godine, preciznije tragove sovjetskih "kacusa" koje su preorale i zgrade i sumu koje su se tu nalazile (doduse tad se oblast zvala Veliki Vracar). Ima samo par predratnih kuca/zgrada koje i dalje stoje i na vecini od tih se mogu i danas videti tragovi srapnela. A koje takodje nisu imale nikakvo vojno znacenje, posto su Nemci bili u dubokom povlacenju i nisu ozbiljnije ni branili BG. O tome se, kao uostalom i o drugim zlocinima oslobodilaca (zapazi da to ne stavljam pod navodnike), generalno malo zna i malo pise. Zasto? Zato sto postoji konsensuz oko toga da je nacizam bio vece zlo.

 

E, a u korenu nasih neslaganja oko novije istorije lezi jednostavna cinjenica da ti (kao i vecinsko biracko telo u Srbiji) jednostavno odbijas da prihvatis elementarnu cinjenicu da je milosheskuov nacional-socijalisticki rezim bio isto tako vece zlo.



#64 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 December 2015 - 17:02

Ako ćemo pravo - sankcije imaju za cilj samo i jedino da izazovu pobunu. Odnosno da nateraju sistem da se uruši iznutra. U teoriji. U modernoj političkoj praksi isključivo služe kao priprema za vojnu intervenciju - odnosno da se oslabi što više država koja se ima napasti. 

 

A ta drzava je samo imala da prestane da ubija i proteruje i nikad do vojne intervencije ne bi doslo

 

 

kako ono beše - najbolje se srbi bore, kad prde iz dijaspore?! :D

 

 

To je odlican izgovor da ne slusate dijasporu kad kaze da moze bolje da se zivi.

A tebi na znanje ja sam bombardovanje provela u SR,i imala posledice, ali mi nikad nije bilo zao sto su neciji zivoti spaseni, i sto je rat i stradanje zavrseni nakon 9 godina.

 

Ja iz slicnih razloga i ne idem tamo. Ono je previse, mozda 1 sat cisto da se setim odakle sam otisao, a onda pravac kuci.

I ja sad smanjujem, ali kad provedem to neko vreme stvarno me ne iznenadjuje kolicina ispranih mozgova.

Mi cesto pricamo o nekim ociglednim nacionalistickim ispadima, ali ima mnogo suptilnijih uticaja koji nisu tako ocigledni. Sprort je ocigledan, ali svaka vest je pisana na takav nacin, TV isto.



#65 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 04 December 2015 - 18:07


Ako ćemo pravo - sankcije imaju za cilj samo i jedino da izazovu pobunu. Odnosno da nateraju sistem da se uruši iznutra. U teoriji. U modernoj političkoj praksi isključivo služe kao priprema za vojnu intervenciju - odnosno da se oslabi što više država koja se ima napasti. 

 

 

U istoriji postoje brojni primeri ekonomskih i političkih  sankcija koje su ostvarile svoj cilj (korekciju spoljne ili unutrašnje politike) čak i bez pada režima, bez neke velike pobune stanovništva, a kamoli da su bile uvod u vojne intervencije.



#66 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 December 2015 - 20:34

U istoriji postoje brojni primeri ekonomskih i političkih  sankcija koje su ostvarile svoj cilj (korekciju spoljne ili unutrašnje politike) čak i bez pada režima, bez neke velike pobune stanovništva, a kamoli da su bile uvod u vojne intervencije.

Dzaba ti pokusavas, to je apsorbovalo medijsko ispiranje mozga o nepravedniminicimizazvanimsankcijama i sad samo tera ni levo ni desno, nego samo po toj shini doveka...



#67 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 04 December 2015 - 21:10

Prvo, ovo potonje jednostavno nije tacno za pojedine mostove, narocito ovaj poslednji koji navodis. Drugo, vidis ja sam odrastao na beogradskoj opstini Zvezdara, i tu ako znas gde da gledas, mozes i dalje da vidis tragove borbi za oslobadjanje Beograda 1944. godine, preciznije tragove sovjetskih "kacusa" koje su preorale i zgrade i sumu koje su se tu nalazile (doduse tad se oblast zvala Veliki Vracar). Ima samo par predratnih kuca/zgrada koje i dalje stoje i na vecini od tih se mogu i danas videti tragovi srapnela. A koje takodje nisu imale nikakvo vojno znacenje, posto su Nemci bili u dubokom povlacenju i nisu ozbiljnije ni branili BG. O tome se, kao uostalom i o drugim zlocinima oslobodilaca (zapazi da to ne stavljam pod navodnike), generalno malo zna i malo pise. Zasto? Zato sto postoji konsensuz oko toga da je nacizam bio vece zlo.

 

E, a u korenu nasih neslaganja oko novije istorije lezi jednostavna cinjenica da ti (kao i vecinsko biracko telo u Srbiji) jednostavno odbijas da prihvatis elementarnu cinjenicu da je milosheskuov nacional-socijalisticki rezim bio isto tako vece zlo.

 

Znaci, normalni ljudi biraju manje zlo. 

 

Belolisticari su bili protiv manjeg zla.

 

Zakljucak - belolisticari nisu normalni.


Edited by letri, 04 December 2015 - 22:36.


#68 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 04 December 2015 - 22:28

Znac,i normalni ljudi biraju manje zlo. 

 

Belolisticari su bili protiv manjeg zla.

 

Zakljucak - belolisticari nisu normalni.

 

 Vise puta smo pisali o tome i vec sa mti napomenuo da normalni ljudi zaista biraju manje zlo ali preduslov toga je da na racionalnim i cinjenicnim osnovama budu uvereni da to zaista jeste manje zlo. DS i ekipa nisu dali  osnova, nikakvog, belolisticarima da veruju da je u pitanju manje zlo.


Edited by boxcube, 04 December 2015 - 22:28.


#69 letri

letri
  • Banned
  • 1,212 posts

Posted 04 December 2015 - 22:38

 Vise puta smo pisali o tome i vec sa mti napomenuo da normalni ljudi zaista biraju manje zlo ali preduslov toga je da na racionalnim i cinjenicnim osnovama budu uvereni da to zaista jeste manje zlo. DS i ekipa nisu dali  osnova, nikakvog, belolisticarima da veruju da je u pitanju manje zlo.

 

Ne mora manje zlo, da da osnova da neko veruje da je  u pitanju manje zlo.

 

Dovoljno je da vece zlo, samo po sebi, da osnova da neko poveruje da je vece zlo.

 

Zasto je belolisticarski credo apsolutan?

 

Moguce su greske, Vesna Pesic je priznala da je pogresila.


Edited by letri, 04 December 2015 - 22:40.


#70 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 December 2015 - 22:42

...

 

 

Problem baba-Vesne nije i moj problem.

;)

 

...



#71 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 04 December 2015 - 23:11

 Vise puta smo pisali o tome i vec sa mti napomenuo da normalni ljudi zaista biraju manje zlo ali preduslov toga je da na racionalnim i cinjenicnim osnovama budu uvereni da to zaista jeste manje zlo. DS i ekipa nisu dali  osnova, nikakvog, belolisticarima da veruju da je u pitanju manje zlo.

 

Potpisujem ! Jos bih dodao da su ljudi vec u nekoliko navrata u periodu 2004-2012 glasali za to "manje zlo" pa se to manje zlo pokazalo vecim !



#72 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 04 December 2015 - 23:11

Ne mora manje zlo, da da osnova da neko veruje da je  u pitanju manje zlo.

 

Dovoljno je da vece zlo, samo po sebi, da osnova da neko poveruje da je vece zlo.

 

Zasto je belolisticarski credo apsolutan?

 

Moguce su greske, Vesna Pesic je priznala da je pogresila.

 

 Cemu ova prica o tome da manje zlo "da osnova"? Kao da sam ja to rekao. Jasno rekoh da se belolisticari uvere da je manje zlo zaista manje zlo ili direknto ili indirektno kako ti reces da je vece zlo zaista vece zlo. Uvek  kad krenemo u diskusiju ovog tipa ti komplikujes sa ovakvim nebitnim stvarima.

 

 Ne znam za to da je neko tvredio da je belolisticarski credo apsolutan. Ko je to i gde rekao?

 

A ne pada ti na pamaet da je Vesna Pesic pogresila u toj proceni da je pogresila?? Hoces reci da je njen pokajnicki credo apsolutan?


Edited by boxcube, 04 December 2015 - 23:12.


#73 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 December 2015 - 00:30

Al se zato ti razumeš. Pa je i tebi kolateralna šteta i legitimna meta most u Varvarinu, Trsteniku, Grdeličkoj klisuri...

To što oni nisu imali nikakvo vojno značenje tebi ne menja ništa...

Razumeš svet koji ti je Džejmi stvorio...

Ja bih ti rado odgovorio ali nemam vremena za svaku glupost ovde napisanu. Ali ima i gorih od tebe, ne brini...



#74 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 December 2015 - 01:15

 Vise puta smo pisali o tome i vec sa mti napomenuo da normalni ljudi zaista biraju manje zlo ali preduslov toga je da na racionalnim i cinjenicnim osnovama budu uvereni da to zaista jeste manje zlo. DS i ekipa nisu dali  osnova, nikakvog, belolisticarima da veruju da je u pitanju manje zlo.

I ti kao i ovaj optimista yossarian: dzaba ti sad objasnjavas epistemologiju i teoriju odlucivanja nekome kome su beli listici nesto kao mesavina Gestapoa, NKVD-a i Crne legije i opsesivno-kompulsivno mora da ih pominje na svakom topiku. 



#75 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 December 2015 - 02:37

Sta sve procitas, jedan se hvali da je vojnik (hrabre vojske, videsmo u bosni, igraju kolo bolje od "nasih") ovi se raduju sto im bombe padale, svete se

po srbiji,siriji, postavljaju slike sadnuka ...........pacifisti sa bombama..

 

sve je to daleko da su bar malo uzasa okusili kukali bi ovde i naricali......

Jadni, neshvaceni patriota… ma 'de se dade doslednost u trazenju bana, neces valjda da se brukas i da ti NATO neprijatelj promakne?