Jump to content


Photo
- - - - -

Startup


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 November 2015 - 19:15

Ima li nekog ovde kome ova rec nesto znaci?



#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 19:19

Kredit ili podizanje sistema?



#3 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2015 - 19:35

Sta planiras? :) Ja bih ti rekao sta god da planiras, nemoj ovde :D



#4 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 19:37

Sta planiras? :D

Slazem se  :lol+:



#5 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 November 2015 - 19:48

Nisam bio dovoljno precizan. Al dobro, ideja je bila videti da li postoji interesovanje forumaske javnosti. :)

 

Sto se mene tice, na umu imam pravljenje softverskog startapa, vec radim na tome. Naravno, ciljam globalno trziste, Srbija je suvise malo trziste. Ali ideja je, ako to uspe, da ovde bude dobar deo operative.



#6 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 19:56

Sta bi ponudio globalnom trzistu, a da je nesto sasvim novo i revolucionarno?



#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2015 - 20:01

Cica Kronos ti je mnogo bolji tu, ja sam ti za trange-frange :lol:



#8 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 November 2015 - 20:15

Sto mora da bude novo i revolucionarno? Msm, bilo bi lepo da je nesto takvo, pa da zgrnem milijarde, ali danas se tu toliko para vrti i na krajnje glupavim idejama, tako da moze da bude i nesto ne toliko revolucionarno.

 

Skoro sam video izjavu gde neki lik kaze da su sredinom 90tih ljudi mislili da su sve ideje vec istrosene. 



#9 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 20:16

Cica Kronos ti je mnogo bolji tu, ja sam ti za trange-frange :lol:

Moja specijalizacija su mreze i baze podataka. ;)



#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 20:20

Sto mora da bude novo i revolucionarno? Msm, bilo bi lepo da je nesto takvo, pa da zgrnem milijarde, ali danas se tu toliko para vrti i na krajnje glupavim idejama, tako da moze da bude i nesto ne toliko revolucionarno.

 

Skoro sam video izjavu gde neki lik kaze da su sredinom 90tih ljudi mislili da su sve ideje vec istrosene. 

Nije mnogo pogresio: nakon klijent-server filozofije opet se vracamo na host-terminal filozofiju `80-ih (JAVA, .Net....),. Tesko je smisliti nesto novo.



#11 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2015 - 20:29

Ne znam sta si mislio i sta mozes da radis, ali primetio sam u poslednje vreme da igrice poput candy crush sage i slicnih nebrojeno puta do sada recikliranih naprave haos. Sto i nije preterano cudno jer se sada mnogo igrica igra na mobu, a oni prolaze isti onaj put koji su prosli PCjevi, pa je zakljucak da ce iste ili slicne igrice praviti haos jedan period.

 

Da ja znam to da radim i da hocu da probam da se probijem tako prvo sto bih uradio je uzduz i popreko prelistao stare DOS igrice i na osnovu neke popularne koja jos nije reciklirana napravio nesto slicno. Posto je gro igrica koje su napravile bum na mobu tako napravljeno, skoro sve su kopije.

 

Recimo, niko nikad nije uradio repliku stare DOS igrice the incredible machine. Ja bih to igrao prvi. Recimo.



#12 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 07 November 2015 - 20:35

Ne znam sta si mislio i sta mozes da radis, ali primetio sam u poslednje vreme da igrice poput candy crush sage i slicnih nebrojeno puta do sada recikliranih naprave haos. Sto i nije preterano cudno jer se sada mnogo igrica igra na mobu, a oni prolaze isti onaj put koji su prosli PCjevi, pa je zakljucak da ce iste ili slicne igrice praviti haos jedan period.

 

Da ja znam to da radim i da hocu da probam da se probijem tako prvo sto bih uradio je uzduz i popreko prelistao stare DOS igrice i na osnovu neke popularne koja jos nije reciklirana napravio nesto slicno. Posto je gro igrica koje su napravile bum na mobu tako napravljeno, skoro sve su kopije.

 

Recimo, niko nikad nije uradio repliku stare DOS igrice the incredible machine. Ja bih to igrao prvi. Recimo.

Saboteur, Boulder Dash, Commando, Elite, Lemmings..... ;)


Edited by kronostime, 07 November 2015 - 20:37.


#13 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 November 2015 - 22:09

Nije mnogo pogresio: nakon klijent-server filozofije opet se vracamo na host-terminal filozofiju `80-ih (JAVA, .Net....),. Tesko je smisliti nesto novo.

Ne bih se slozio. Da koristimo stalno jednu istu tehniku, to bi verovatno vazilo, ovako ne.

Otvaraju se novi horizonti, recimo, dolazak smartfonova je doneo citav niz novih mogucnosti, npr. nesto sto ranije niste imali u telefonima je GPS, a pogledajte samo koliko se aplikacija danas oslanja na to. A tek koliko je aplikacija nastalo samo zbog te mogucnosti?

Tako da, napredak tehnologije otvara nove mogucnosti, a obzirom na dimenzije svega toga, svaki takav napredak pravi toliki prostor da ga nije tako lako popuniti.

 


#14 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 07 November 2015 - 22:10

Ne znam sta si mislio i sta mozes da radis, ali primetio sam u poslednje vreme da igrice poput candy crush sage i slicnih nebrojeno puta do sada recikliranih naprave haos. Sto i nije preterano cudno jer se sada mnogo igrica igra na mobu, a oni prolaze isti onaj put koji su prosli PCjevi, pa je zakljucak da ce iste ili slicne igrice praviti haos jedan period.

 

Da ja znam to da radim i da hocu da probam da se probijem tako prvo sto bih uradio je uzduz i popreko prelistao stare DOS igrice i na osnovu neke popularne koja jos nije reciklirana napravio nesto slicno. Posto je gro igrica koje su napravile bum na mobu tako napravljeno, skoro sve su kopije.

 

Recimo, niko nikad nije uradio repliku stare DOS igrice the incredible machine. Ja bih to igrao prvi. Recimo.

Igrice nisu moj domen, to ostavljam nekom drugom. :)

To se danas stanca samo tako, ogromna je konkurencija a ljudi su postali jako razmazeni, ocekuju ludilo igricu a da bude dzabe.



#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 November 2015 - 02:14

Pa i treba da bude dzabe, uzimas pare na gemovima, zlatu itd. ;)

 

Evo recimo igram Smite na kompu - besplatna igrica, full online multiplayer, a uzimaju pare na skinovima, voice packovima itd, na sminci. Recimo, Diablo III sam igrao, kupio i base game i ekspanziju, neke popuste sam dobio, ali za sestru i sebe sam platio otprilike 10-ak hiljada da igram igricu, i vrlo brzo mi je dosadila, aktivno nismo igrali sve ukupno ni pola godine, a Smite igram vise od godinu dana i nije mi dosadio i do sada sam recimo uzeo za jedno 5000 razne gemove, doduse slao sam kao pokloncice nekim ljudima za rodjendane uglavnom.

 

Sustina price je da iako je igrica besplatna i ne moras da potrosis ni peni da bi je igrao, ljudi kupuju tu sminku i igrica dobro zaradjuje od toga.