Jump to content


Photo
- - - - -

Izivljavanje profesora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#1 Diavolo

Diavolo
  • Members
  • 5 posts

Posted 27 October 2015 - 19:05

Moje ime je Milos, ucenik sam IV godine gimnazije. Sve je pocelo pre 2 nedelje kada je za vreme velikog odmora usao profesor filosofije u kantinu i pozivajuci se na to da je profesor i da ima veca prava na stolicu uzeo mom drugu stolicu da bi on seo. Posle toga isti dan na casu smo ga pitali da l postoji taj zakon i da negde pismeno pise da on ima pravo nama da uzima stolicu. On je rekao da se ne zamaramo time i da ce da nam pokaze to pismeno ako mu uputimo pismenu molbu. I onda je rekao da ce da pita i nabrajao je 5,6 ucenika(iako 26 ucenika nema ocenu) medju kojima smo bili ja i taj drug sto smo mu trazili da nam pokaze gde to pise da ima pravo da nam uzima stolicu. Onda je prvo prozvao mene koji sam 11. u dnevniku(iako medju tih 5,6oro ima troje ucenika koji su pre mene) i pitao za ocenu posto je video da nece da stigne da me pita ako ide redom. Za vreme tog casa je pitao samo mene i tog druga sto smo ga pitali za to pravilo. Sledece nedelje nisam bio u skoli jedan dan kad je bio njegov cas(sreda) i u pitak sam ga hteo da postavim neka pitanja u vezi ucenja za pismenu koja je u ponedeljak. On je rekao da sacekam da upise cas i izasao iz ucinonice. Posle povratka i upisivanja casa ja sam doneo knjigu do njega da ga pitam za neke lekcije koje nismo radili da li ce da budu na pismenoj. On je rekao da se vratim na mesto ja i rekao da procitam koja je to lekcija ja sam procitao on je rekao da sednem i rekao naravno da ce da bude postavio sam prezentaciju u grupi i da ne mora da da nam predaje da bi bilo na pismenoj. Ja sam rekao zar vi ne morate da predajete to da bi smo mi imali na pismenoj na sta je on krenuo da se dere na mene i rekao je da sam mu dojadio i rekao mi da izadjem sa casa. Ja sam rekao da on nema pravo po zakonu da me izbacuje sa casa on me je upisao u napomenu i ja sam krenuo kod direktorke on je rekao da samovoljno napustam cas ja sam se vratio(posle casa sam hteo da idem kod direktorke) i on me je prozvao da odgovaram(samo mene taj cas je pitao) ja nisam vise mogao da izdrzim i izasao sam sa casa kod direktorke na sta je ona rekla da on mora da mi odgovori na moje pitanje i da ce da porazgovara sa njim. Posto je bio odmor nakon sto sam izasao iz njene kancelarije i sisao do moje ucionice ona je 2 minuta posle mene krenula kuci tako da mislim da nije ni pricala sa njim. Sta raditi dalje?



#2 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 27 October 2015 - 23:14

Zasto niste sami ustali profesoru i ponudili mu stolicu? Nije kul?



#3 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 October 2015 - 00:09

Spoiler
Sta raditi dalje?

Nauci lekcje i odgovaraj. 



#4 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 28 October 2015 - 19:26

Moje ime je Milos, ucenik sam IV godine gimnazije. Sve je pocelo pre 2 nedelje kada je za vreme velikog odmora usao profesor filosofije u kantinu i pozivajuci se na to da je profesor i da ima veca prava na stolicu uzeo mom drugu stolicu da bi on seo. Posle toga isti dan na casu smo ga pitali da l postoji taj zakon i da negde pismeno pise da on ima pravo nama da uzima stolicu. On je rekao da se ne zamaramo time i da ce da nam pokaze to pismeno ako mu uputimo pismenu molbu. I onda je rekao da ce da pita i nabrajao je 5,6 ucenika(iako 26 ucenika nema ocenu) medju kojima smo bili ja i taj drug sto smo mu trazili da nam pokaze gde to pise da ima pravo da nam uzima stolicu. Onda je prvo prozvao mene koji sam 11. u dnevniku(iako medju tih 5,6oro ima troje ucenika koji su pre mene) i pitao za ocenu posto je video da nece da stigne da me pita ako ide redom. Za vreme tog casa je pitao samo mene i tog druga sto smo ga pitali za to pravilo. Sledece nedelje nisam bio u skoli jedan dan kad je bio njegov cas(sreda) i u pitak sam ga hteo da postavim neka pitanja u vezi ucenja za pismenu koja je u ponedeljak. On je rekao da sacekam da upise cas i izasao iz ucinonice. Posle povratka i upisivanja casa ja sam doneo knjigu do njega da ga pitam za neke lekcije koje nismo radili da li ce da budu na pismenoj. On je rekao da se vratim na mesto ja i rekao da procitam koja je to lekcija ja sam procitao on je rekao da sednem i rekao naravno da ce da bude postavio sam prezentaciju u grupi i da ne mora da da nam predaje da bi bilo na pismenoj. Ja sam rekao zar vi ne morate da predajete to da bi smo mi imali na pismenoj na sta je on krenuo da se dere na mene i rekao je da sam mu dojadio i rekao mi da izadjem sa casa. Ja sam rekao da on nema pravo po zakonu da me izbacuje sa casa on me je upisao u napomenu i ja sam krenuo kod direktorke on je rekao da samovoljno napustam cas ja sam se vratio(posle casa sam hteo da idem kod direktorke) i on me je prozvao da odgovaram(samo mene taj cas je pitao) ja nisam vise mogao da izdrzim i izasao sam sa casa kod direktorke na sta je ona rekla da on mora da mi odgovori na moje pitanje i da ce da porazgovara sa njim. Posto je bio odmor nakon sto sam izasao iz njene kancelarije i sisao do moje ucionice ona je 2 minuta posle mene krenula kuci tako da mislim da nije ni pricala sa njim. Sta raditi dalje?

Kada sam ja bio tih godina mi bi se sami ponudili profesoru da mu ustupimo mesto da sedne u znak postovanja, ako nema drugog mesta. Nazalost danas ucenici znaju samo za prava, a slabo sta o pristojnom ponasanju, a obavezama da ne pricamo.

 

I da, kao sto ti je napisao mrd: sedi  i uci lekcije, umesto sto gubis vreme na forumu.

 

Koliko ja vidim iz price tu se nije izivljavao profesor vec ti i ostali "ucenici".


Edited by tomas.hokenberi, 28 October 2015 - 19:27.


#5 Diavolo

Diavolo
  • Members
  • 5 posts

Posted 28 October 2015 - 19:59

Da je lepo pitao naravno da bi smo ustali ali kada neko dodje i naredi da ustanes i uzme stolicu to nije u redu... Verovatno ste i vi neki profesor pa tako pricate... Zasto bih ucio nesto sto profesor nije predavao ili sto nema u planu i programu? Jednostavno prava svakog ucenika trebaju da se postuju kao sto mi postujemo prava profesora. Hvala



#6 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 October 2015 - 20:20

...

 

 

Tog tzv. 'profesora' je trebalo sastaviti stolicom sa podom.

 

I sta kazes - 'predaje filosofiju'?

:ajme:

 

...



#7 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 October 2015 - 20:30

Jeste li za stolom sedeli sa drugaricama?  :wicked:



#8 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 28 October 2015 - 21:04

Moje ime je Milos, ucenik sam IV godine gimnazije. Sve je pocelo pre 2 nedelje kada je za vreme velikog odmora usao profesor filosofije u kantinu i pozivajuci se na to da je profesor i da ima veca prava na stolicu uzeo mom drugu stolicu da bi on seo. Posle toga isti dan na casu smo ga pitali da l postoji taj zakon i da negde pismeno pise da on ima pravo nama da uzima stolicu. On je rekao da se ne zamaramo time i da ce da nam pokaze to pismeno ako mu uputimo pismenu molbu. I onda je rekao da ce da pita i nabrajao je 5,6 ucenika(iako 26 ucenika nema ocenu) medju kojima smo bili ja i taj drug sto smo mu trazili da nam pokaze gde to pise da ima pravo da nam uzima stolicu. Onda je prvo prozvao mene koji sam 11. u dnevniku(iako medju tih 5,6oro ima troje ucenika koji su pre mene) i pitao za ocenu posto je video da nece da stigne da me pita ako ide redom. Za vreme tog casa je pitao samo mene i tog druga sto smo ga pitali za to pravilo. Sledece nedelje nisam bio u skoli jedan dan kad je bio njegov cas(sreda) i u pitak sam ga hteo da postavim neka pitanja u vezi ucenja za pismenu koja je u ponedeljak. On je rekao da sacekam da upise cas i izasao iz ucinonice. Posle povratka i upisivanja casa ja sam doneo knjigu do njega da ga pitam za neke lekcije koje nismo radili da li ce da budu na pismenoj. On je rekao da se vratim na mesto ja i rekao da procitam koja je to lekcija ja sam procitao on je rekao da sednem i rekao naravno da ce da bude postavio sam prezentaciju u grupi i da ne mora da da nam predaje da bi bilo na pismenoj. Ja sam rekao zar vi ne morate da predajete to da bi smo mi imali na pismenoj na sta je on krenuo da se dere na mene i rekao je da sam mu dojadio i rekao mi da izadjem sa casa. Ja sam rekao da on nema pravo po zakonu da me izbacuje sa casa on me je upisao u napomenu i ja sam krenuo kod direktorke on je rekao da samovoljno napustam cas ja sam se vratio(posle casa sam hteo da idem kod direktorke) i on me je prozvao da odgovaram(samo mene taj cas je pitao) ja nisam vise mogao da izdrzim i izasao sam sa casa kod direktorke na sta je ona rekla da on mora da mi odgovori na moje pitanje i da ce da porazgovara sa njim. Posto je bio odmor nakon sto sam izasao iz njene kancelarije i sisao do moje ucionice ona je 2 minuta posle mene krenula kuci tako da mislim da nije ni pricala sa njim. Sta raditi dalje?

Ovako. 

 

Prvo, sedi i u kratkim crtama sebi izlozi sta se desilo. Ovo ovako napisano je nemoguce citati,a za ucenika cetvrte godine gimnazije, sramotno. Drugo, iz narativa (novog, ne ovaog napisanog) izbaci sve emocije, ovo  redu po kojem pita itd. i sve ostale nebitne stvari - on je meni rekao, ja sam njemu rekao itd. I onda sta ti ostaje? Da si imao konflikt sa profesorom oko nebitne stvari i da i jedan i drugi imate stil komunikacije koji vodi produbljivanju konflikta a ne resavanju istog. 

Trece, kad sve to zavrsis, zaboravi na celu pricu jer nece imati nikakvog uticaja ni na tebe, ni na tvog profesora, i jedino ce da nervira narod ovde nivoom pismenosti nekoga ko ce sutra da zavrsi sa diplomom srednje skole. 



#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 October 2015 - 21:15

...

 

Kakav 'profesor' - takvi i 'djaci'.

 

...



#10 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 October 2015 - 22:23

Da je lepo pitao naravno da bi smo ustali ali kada neko dodje i naredi da ustanes i uzme stolicu to nije u redu... Verovatno ste i vi neki profesor pa tako pricate... Zasto bih ucio nesto sto profesor nije predavao ili sto nema u planu i programu?

Treba da ucis i ono sto nije po planu i programu, to tebi treba. Standard, ili plan/program je toliko minimalan, da sa tim znanjem ponesenim iz skole nista ne mozes da uradis. 

Jednostavno prava svakog ucenika trebaju da se postuju kao sto mi postujemo prava profesora. Hvala

Sto se tice prava ucenika, ili bilo koga drugog? Trabalo bi da razmislis, da li postoji neko osnovno postovanje prema osobi koja te uvodi u zivot, a prava ce sama doci. Daleko bilo da ja opravdavam nacin na koji je tvoj profesor reagovao, ali si ti kao ucenik, verovatno i neko ko je bar 2 puta mladji, trebao da ponudis tu stolicu bez opomene.

Hvala i tebi.



#11 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 October 2015 - 22:30

...

 

Ne treba takvome nista da ponudi.

 

Takve iskompleksirane 'profesorske' sakalude ne zasluzuju postovanje.

 

...



#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 October 2015 - 22:32

...

 

Ne treba takvome nista da ponudi.

 

Takve iskompleksirane 'profesorske' sakalude ne zasluzuju postovanje.

 

...

Still. Ne zbog profe, vec zbog djaka.



#13 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 28 October 2015 - 22:41

Da je lepo pitao naravno da bi smo ustali ali kada neko dodje i naredi da ustanes i uzme stolicu to nije u redu... Verovatno ste i vi neki profesor pa tako pricate... Zasto bih ucio nesto sto profesor nije predavao ili sto nema u planu i programu? Jednostavno prava svakog ucenika trebaju da se postuju kao sto mi postujemo prava profesora. Hvala

Ne nisam profesor, niti sam ikada bio. Ali svaki dan srecem i slusam u gradskom prevozu nadrkanu balavurdiju koja stalno prica o svojim "pravima", ocekuje da ih "postuju", i smatra da im je sve sto se uci u skoli nepotrebno, dosadno i glupo. A ideja da nauce nesto vise nego sto im je ispricano na casu im je potpuno strana i jereticka. Potpuno su nesvesni svoje supljine i gluposti, ali im je stalo da ih neko "ispostuje". Kao da su necim bilo kakvo postovanje zasluzili.

 

P.S. Nego ti imas kod sebe plan i program predmeta filozofija pa znas sta jeste, a sta nije u programu? Da li bi bio ljubazan da napises sta je doticni profesor filozofije (kad procitam filoSofije uvek se najezim) pitao, a da nije u planu i programu filozofije za IV razred gimnazije?


Edited by tomas.hokenberi, 28 October 2015 - 22:43.


#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 October 2015 - 22:45

...

@trn

 

Imas li neki primer takvog ponasanja 'profe' u 'amerikanskoj' skoli?

:ajme:

Pricao neki ruja - kosarkaski trener sa ruskom diplomom kako je ovlas mahnuo loptom prema djaku na treningu.

 

Sada sofira 'limo'.

 

@tomas

 

A ko treba da pruza primer?

 

Secas se primera one srednjoskolske babe pred pemziju koja nije dala dnevnik djaku, vec zamahnula na njega?

I sta je bilo?

 

...



#15 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 28 October 2015 - 22:57


Still. Ne zbog profe, vec zbog djaka.