Jump to content

Photo

Dugogodišnjoj devojci se sviđa kolega

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#16 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 24 December 2015 - 21:50

A poenta mog posta je bila da m/ž odnosi ni nakon mnogo napora i obrnutih krugova nikada ne mogu biti ''drugarski'', što neko shvati pre, neko kasnije, neko nikada ako je sklon samozavaravanju... i to nije generalizacije, već prosto priroda.

(bold moj)

Apsolutno se ne slazem. Ne znam za ucestalost, ne bih da generalizujem, ali znam na osnovu licnog iskustva da ovo citirano "nikada" ne vazi.

Imam neka prijateljstva sa individuama oba pola, kao i moja zena. Neka su i zajednicka.

Ni jedna jedina moja bliska prijateljica nije ugrozila moj brak, niti je nas odnos ikada bio nesto drugo a ne samo blisko drugarstvo.

• 1

#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 24 December 2015 - 22:54

Neretko žene ne govore muškarcima ono što zaista misle o njima. I obrnuto (mislim na muškarci ženama).

Edited by melankolic, 24 December 2015 - 22:55.

• 0

#18 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 25 December 2015 - 00:26

Neretko žene ne govore muškarcima ono što zaista misle o njima. I obrnuto (mislim na muškarci ženama).

... bolje receno, ljudi ljudima.

Ja sam u svojem drustvu poznat kao "what you see is what you get" - tj. naivan i proziran. Strahovito sam los lazov, ne secam se da sam nesto slagao a da nisam uhvacen. To biva i neprijatno, kad prijateljici kazem da joj je frizura stvarno katastrofalna i slicno. Jebiga.

Ali...   similis simili gaudet . Takvo drustvo biram, pa se ne sekiram kad mi neko kaze da sam izvalio glupost. Bolje je da mi to kaze taj neko nego da sa strane cujem da je to rekao.

U vezi teme, tj. m/z odnosa, to se reflektuje tako da mi zena kaze kad misli da je neki muskarac zgodan, ja njoj kazem da mi je neka cura zanimljiva - a i dalje smo u braku, nema potresa. Tj. nema zbog ljubomore - raznih problema, kao i u svakom odnosu, naravno ima.

• 1

#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 25 December 2015 - 01:22

U vezi teme, tj. m/z odnosa, to se reflektuje tako da mi zena kaze kad misli da je neki muskarac zgodan, ja njoj kazem da mi je neka cura zanimljiva - a i dalje smo u braku, nema potresa. Tj. nema zbog ljubomore - raznih problema, kao i u svakom odnosu, naravno ima.

Zorane, zorane, na šta si mislio kada kažeš da ti je neka cura "zanimljiva"?  ;)

• 0

#20 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 25 December 2015 - 01:29

Pa, da mi je lepa, da se lepo smeje, da ima dobre sise ili noge itd.

To ne znaci da cu zanemariti svoju porodicu. Lepa je i Mona Lisa ili neka druga slika, a ja jevtino krecim zidove, vesam jevtine slike - i nista mi ne fali. Moz' mislit' - video Louvre, pa da budem nesrecan zbog svoje rupe. Nema teorije.

• 0

#21 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 25 December 2015 - 01:37

Pa, da mi je lepa, da se lepo smeje, da ima dobre sise ili noge itd.

To ne znaci da cu zanemariti svoju porodicu. Lepa je i Mona Lisa ili neka druga slika, a ja jevtino krecim zidove, vesam jevtine slike - i nista mi ne fali. Moz' mislit' - video Louvre, pa da budem nesrecan zbog svoje rupe. Nema teorije.

Recimo, da se družiš sa tom osobom svakodnevno, da li bi ti palo na pamet da to bude i više od prijateljstva? 

• 0

#22 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 25 December 2015 - 01:59

Ne bi.

Tu je koren citave price.

Ako si nezadovoljan u svojoj vezi, trazis nesto drugacije i bolje.

Ako si zadovoljan - sta god da naidje, eto, zgodno da se vidi, a onda dalje nije bitno.

• 0

#23 angelia

angelia
  • Members
  • 14,346 posts

Posted 25 December 2015 - 04:34

Recimo, da se družiš sa tom osobom svakodnevno, da li bi ti palo na pamet da to bude i više od prijateljstva? 

Danas sam imala razgovor bas na ovu temu sa nekim ko mi je isto tvrdio da zensko/musko prijateljstvo ima granice koje postavljaju partneri. Tj da muz i zena ne treba da imaju bliske prijatelje suprotnog pola (mislim licne prijatelje). Sto je za mene totalno neprihvatljivo. Svoje bliske prijatelje ne gledam kroz pol.

To bi onda znacilo da homosexualci nemogu imati prijatelje istog pola jer to ugrozava njihovog partnera.

Istovremeno, to znaci da partneri nisu sigurni u svoju vezu ako ih prijateljstva ugrozavaju.

• 0

#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 25 December 2015 - 05:56

Zorane, mislim da to nema veze sa tim da li si zadovoljan vezom. Zadovoljan si ti i sada svojom vezom pa si opet obratio pažnju na neku drugu (a nemoj mi reći da je i jedina). Hoću reći, čovek jeste poligamno biće samo što kroz život ide različitim putevima- neko se prosto ne obazire na društvene norme (brak, šta će reći prijatelji, veza sa partnerom koji ima poverenja u njih...) ili prosto sebi postavlja granice u odnosu sa osobama istog ili suprotnog pola (šta ima a šta nema smisla). Iz tog poprilično konfuznog stanja stvari se i rađa ljubomora o kojoj se govori na ovoj temi.

Edited by melankolic, 25 December 2015 - 05:56.

• 0

#25 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 26 December 2015 - 06:59

Zorane, mislim da to nema veze sa tim da li si zadovoljan vezom. Zadovoljan si ti i sada svojom vezom pa si opet obratio pažnju na neku drugu (a nemoj mi reći da je i jedina).

....

Eh, ne radi se o zadovoljstvu vezom, nego samim sobom.

Imali smo i mi bracne krize, kao i vecina brakova. Resenje smo nasli tako da "stelujemo" sami sebe, a ne gledajuci druge.

Gledanje drugih je priblizno ovako: probao sam nekoliko automobila, pa kupio Mazdu. To ne znaci da ne cenim komsijin izbor niti da patim sto nisam kupio Audi kao i on - samo mi je zanimljivo, iz radoznalosti. Lep je taj Audi.

...

čovek jeste poligamno biće samo što kroz život ide različitim putevima- neko se prosto ne obazire na društvene norme (brak, šta će reći prijatelji, veza sa partnerom koji ima poverenja u njih...) ili prosto sebi postavlja granice u odnosu sa osobama istog ili suprotnog pola (šta ima a šta nema smisla). Iz tog poprilično konfuznog stanja stvari se i rađa ljubomora o kojoj se govori na ovoj temi.

Zanimljivo razmisljanje, mozda bi zasluzilo i posebnu temu.

Biologija je posebna stvar. Postoje bioloske vrste koje su monogamne (npr. vukovi i dabrovi), dozivotno, a i one koje se pare kako ko stigne.

Mi, kao bioloski najvisa vrsta na Zemlji, imamo nekakvu svest/pamet, pa i opciju da pamecu kontrolisemo bioloske nagone.

Nemam nista protiv bilo koga, pa ni swingera koji uzivaju u grupnom seksu sa razlicitim partnerima svakog vikenda. Svako po svome.

Ovde, samo sam se suprotstavio ideji da postoji univerzalno pravilo, da m. i z. mogu ili ne mogu biti prijatelji. Mozda neki Janko ne moze biti blizak za curom bez zelje da je "osvoji" - ja mogu.

Bili smo na godisnjem u domovini, moja zena je otisla na kafu sa covekom sa kojim je prosla osnovnu skolu. Ja ne delim njihova secanja, samo bih smetao da sam sudelovao - sta, da im "drzim svecu?" Jesu li se voleli kao deca? Nemam pojma nit' me ne brine.

• 0

#26 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 26 December 2015 - 11:12

Eh, ne radi se o zadovoljstvu vezom, nego samim sobom.

Imali smo i mi bracne krize, kao i vecina brakova. Resenje smo nasli tako da "stelujemo" sami sebe, a ne gledajuci druge.

Samim sobom si zadovoljan jer si i dalje u braku? Mislim, kakve to veze ima sa osobom s kojom si odabrao da živiš i koju voliš?

Nije te niko terao da se oženiš, a ni da se sam "šteluješ".

Zaista nikada neću razumeti oženjene koji imaju potrebu da komentarišu druge žene naglas.

Gledanje drugih je priblizno ovako: probao sam nekoliko automobila, pa kupio Mazdu. To ne znaci da ne cenim komsijin izbor niti da patim sto nisam kupio Audi kao i on - samo mi je zanimljivo, iz radoznalosti. Lep je taj Audi.

Evo uhvatio sam se za glavu kada si uporedio žene sa izborom kola.

Zanimljivo razmisljanje, mozda bi zasluzilo i posebnu temu.

Biologija je posebna stvar. Postoje bioloske vrste koje su monogamne (npr. vukovi i dabrovi), dozivotno, a i one koje se pare kako ko stigne.

Mi, kao bioloski najvisa vrsta na Zemlji, imamo nekakvu svest/pamet, pa i opciju da pamecu kontrolisemo bioloske nagone.

Nemam nista protiv bilo koga, pa ni swingera koji uzivaju u grupnom seksu sa razlicitim partnerima svakog vikenda. Svako po svome.

Ovde, samo sam se suprotstavio ideji da postoji univerzalno pravilo, da m. i z. mogu ili ne mogu biti prijatelji. Mozda neki Janko ne moze biti blizak za curom bez zelje da je "osvoji" - ja mogu.

Bili smo na godisnjem u domovini, moja zena je otisla na kafu sa covekom sa kojim je prosla osnovnu skolu. Ja ne delim njihova secanja, samo bih smetao da sam sudelovao - sta, da im "drzim svecu?" Jesu li se voleli kao deca? Nemam pojma nit' me ne brine.

Upravo se sa tim (boldovanim) uopšte ne slažem i zato sam se i oglasio na temi. 

Nagon je upravo zasnovan na svemu drugome a ni po čemu na svesti i pameti.

Imaš različita istraživanja (mnoga "alternativna") o tome kako mirisi tela, zvuk nečijeg glasa, mimika ... utiču na nečiju privlačnost.

I nemoj mi samo reći da te nije bilo briga da li ti se žena volela s nekim kao dete. Onda ili nešto nije u redu sa vašom vezom ili ubeđuješ samog sebe da te nije briga.  

• 1

#27 barracuda

barracuda
  • Members
  • 7,430 posts

Posted 26 December 2015 - 11:55

mišljenja sam da muškarac i žena mogu biti prijatelji ako se igra "otvorenih karata" i uvek mi je bilo važno da "definišem odnos". da bih objasnio šta želim da kažem, poslužiću se malo prizemnijim izrazima i nadam se da mi nećete zameriti jer želim da budem shvaćen na pravi način:

dešavalo mi se dosta puta (a kome nije?) da mi se neka devojka beznadežno dopada, tj. da tu ne može da se, iz bilo kog razloga, uradi bogzna šta. dakle, ostaćemo ortaci, ali ću joj otvoreno reći šta osećam i biće mi posle toga mnogo lakše da premostim taj aspekt "nedodirljivosti". dok sam bio mlađi znalo je da me zaboli, da malo teže prihvatim činjenice, ali ih ipak prihvatim. ipak, to u praksi nikad nije baš lako, složićete se sa mnom?

takođe mi se dešavalo da se kresnemo pa razbijemo sve tenzije u zraku. posle toga ostajemo prijatelji, totalno rasterećeni. to mi je sasvim ok, i za mene kao muškarca najbolja varijanta - doživeli smo nešto lepo, podelili smo intimu, upoznali se i više ne postoje nikakve objektivne prepreke između nas. to što nismo posle svega ostali zajedno je najmanje bitno. važnije je prijateljstvo.

kresanje "iz samilosti" je najružnija i najneiskrenija pojava. čak i sam nagoveštaj takvog scenarija sam gledao da izbegnem u širokom luku. međutim, kad se već (na jedvite jade) desi, ko god da je u toj ulozi, ostaje neki kretenski osećaj i brzo se ide dalje. to su one stvari koj se čuvaju kao tajna i pred dugogodišnjim partnerima, bilo da si udelio ili dobio malo "samilosti".

"ni da smo sami na pustom ostrvu" je ili masna laž ili surova istina. ovo prvo nema potrebe elaborirati jer je sve jasno kao dan, ali ovo drugo bih pokušao da razložim: sa takvim ženama mi je možda najteže da budem prijatelj. ne radi se povređenoj sujeti ili činjenici da je ne privlačim, već o arogantnom i nadmenom stavu u startu. ja, koji po prirodi nisam arogantan i nadmen prema ženama, očekujem da mi se tako i vrati. takve ženske osobe se trudim da ne primećujem ili, u boljem slučaju, strpljivo sačekam "svojih 5 minuta". tada obično nestaju arogancija i oholost, i interesantno je da mi se upravo ovakve žene najviše poveravaju.

interesantan mi je i fenomen "kapiranja na keca". hipotetički, može da mi se dopadne fizički a i ne mora. važniji su kanali koji su evidentno otvoreni, te nema nikakve potrebe svoditi priču na "sex zarad viših ciljeva", a to su druženje i eventualno prijateljstvo.

ako je sex iz sažaljenja najružniji, onda je pokvareno prijateljstvo usled sexa najgori moguć scenario. više mi se puta upravo to desilo i po pravilu mi je kasnije zbog toga bilo žao.

• 0

#28 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 27 December 2015 - 01:03

Upravo se sa tim (boldovanim) uopšte ne slažem i zato sam se i oglasio na temi. 

Imaš različita istraživanja (mnoga "alternativna") o tome kako mirisi tela, zvuk nečijeg glasa, mimika ... utiču na nečiju privlačnost.

I nemoj mi samo reći da te nije bilo briga da li ti se žena volela s nekim kao dete. Onda ili nešto nije u redu sa vašom vezom ili ubeđuješ samog sebe da te nije briga.  

Pa imas ti nagon i da jedes sto je god vise moguce, pa neces da guras do 150 kila. 

I sta uopste znaci da se nije volela sa nekim kao dete? To ne moze, osim ako osobe od 18+ godina ne racunate u "decu". A ako mislis na bivse, a sta je koga to briga, osim onih sto boluju od patoloske ljubomore? 

I sta je uopste i razlicito u izboru zene/muza od izbora kola?

Fizicka lepota? Znaci ono, menjamo modele cim predju odredjene godine? 

Status? Pa i sa kolima imas neki status ... samo mistifikujete nesto kao da je to najvaznija stvar na svetu. A, nije. 

• 0

#29 zoran59

zoran59
  • Members
  • 9,836 posts

Posted 27 December 2015 - 01:52

Au, al' se ne razumemo...
Pokusacu da odgovorim, mozda nesto i prodje.

Samim sobom si zadovoljan jer si i dalje u braku? Mislim, kakve to veze ima sa osobom s kojom si odabrao da živiš i koju voliš?

Zadovoljan sam jer sam, en general, zauzeo stav i doneo odluku koja odgovara mojem temperamentu i mentalitetu. Donela je pozitivne rezultate, za mene. Dakle, nije bitno jesam li u braku ili nisam. Bitno je samo zadovoljstvo odlukom i rezultatom.
To nije, univerzalno, jedina i iskljucivo moguca dobra odluka.
Neko drugi bi doneo drugaciju odluku i isto bio zadovoljan.
Ima veze sa zenom utoliko sto odgovara i njenom temperamentu i mentalitetu.

Nije te niko terao da se oženiš, a ni da se sam "šteluješ".

Zaista nikada neću razumeti oženjene koji imaju potrebu da komentarišu druge žene naglas.

Nije me niko terao, sam sam to izabrao. Znas onaj vic o Lali, koji zavrsava sa "moje merdevine, moje 'ja' pa padam kako 'ocu?"

Komentarisem sve u okolini, bez vrednosnog suda. Kako je komsija ofarbao kucu, kako je lepo vreme, kako je knjiga dobra, kako neko igra sah, kako je necija cerka visa ili niza od moje (mada su iste dobi).

Zasto bi ljudi (dakle, ukljucujuci zene) bili izuzeti?

Svidja mi se/ne svidja mi se - za one koje zanima moj stav. Za ostale, nisam bitan - kao ni za subjekt moje procene.

Evo uhvatio sam se za glavu kada si uporedio žene sa izborom kola.

Nisam. Uporedio sam cinjenicu da razliciti ljudi prave razlicite izbore na razlicite nacine.

Sve pet.

Samo, ta istrazivanja ti daju statistiku i verovatnocu.

Nikako nisu apsolutno i univerzalno pravilo, a to je ono sto ovde pokusavam da kazem.

Sva ta istrazivanja imaju i varijable.

Ja sam manjina, svestan sam toga i prihvatam cinjenicu. Zato me smeta kad me neko trpa u "grupu" jer "vecina su takvi."

Slabo stojim sa hormonima i nagonima, kod mene uglavnom odlucuje svest. To niposto ne znaci da imam nesto protiv onih ciji su nagoni jaci - samo trazim da me puste na miru, da radim po svome.

Tu vec ulecem u nesto sto bi mozda bilo predmet posebne i drugacije teme.

Nas (vecinski) balkanski mentalitet je partrijarhalna "macho" sorta.

Da covek bude "muskarac,"  treba da zadovolji neke uslove. Mora da moze da dosta popije i razume se u pica, mora da dobro vozi i razume se u automobile itd. Ukratko, mora da se razume u sve, a i da potcenjuje sposobnost zena da se razumeju u te stvari.

(ilustracija ovoga je da su se u nekoj anketi 30-ak % ljudi izjasnili da su prosecni vozaci, 70-ak % da su natprosecni - pa coveku dodje da se zapita ko su ispodprosecni!?)

Uz to, dok je mlad i samac, "pravi muskarac" treba da osvaja i "trosi" sve zensko sto se mice i dise.

Meni (ponavljam, znam da sam manjina) nisu bili jasni ti uslovi, a nisam nikada ni znao zasto bi bilo bitno da nekome dokazujem da sam "pravi muskarac."

Na utrci, provezem krug motorom sa vremenom 1:40:00, a on 1:41:45 - i sad, on je "veca faca" jer je "oborio" neke cure? Ma, covece, dosao sam da jurim motorima a ne da dokazujem muskost. A da se pojavila neka cura i postigla bolje vreme, skinuo bih kapu i ne bi mi bilo tesko.

Ovde opet uleces u zamku. Postavljas sopstveno iskustvo kao jedino relevantno.

Ako ni zena ni ja nismo ljubomorni, "nesto nije u redu sa nasom vezom?"

Veza je savrsena ako se u svemu slazemo. Ako se ne slazemo, nije. A predmet (ne)slaganja varira medju raznim vezama.

Zanima me konkretna situacija, ne zanima me daleka proslost.

Pogotovu, ne razumem opsesiju sa "prvi put," "poslednji put" i slicnim. Moj otac je umro, a pamtim razne razgovore s njim - bitni su mi znacajni i konstruktivni, ne pamtim hronoloski redosled. Ili, s kim je razgovarao u medjuvremenu.

Nazad na temu, bitnije mi je kakav odnos imamo nego kakav je zena imala sa nekim drugim pre nego smo se upoznali.

I u vracanju na temu i pocetni post: devojka i kolega ce uraditi kako misle da je najbolje za njih. Sekirati se i mudrovati unapred je gubljenje vremena.

• 1

#30 melankolic

melankolic
  • Members
  • 24,598 posts

Posted 27 December 2015 - 03:06

Au, al' se ne razumemo...
Pokusacu da odgovorim, mozda nesto i prodje.

Zadovoljan sam jer sam, en general, zauzeo stav i doneo odluku koja odgovara mojem temperamentu i mentalitetu. Donela je pozitivne rezultate, za mene. Dakle, nije bitno jesam li u braku ili nisam. Bitno je samo zadovoljstvo odlukom i rezultatom.
To nije, univerzalno, jedina i iskljucivo moguca dobra odluka.
Neko drugi bi doneo drugaciju odluku i isto bio zadovoljan.
Ima veze sa zenom utoliko sto odgovara i njenom temperamentu i mentalitetu.

Ne zaboravi da pričamo o ljubavi a ne o mentalitetu, temperamentu i sl. glupostima koje veze s ljubavlju nemaju. 

Nije me niko terao, sam sam to izabrao. Znas onaj vic o Lali, koji zavrsava sa "moje merdevine, moje 'ja' pa padam kako 'ocu?"

Valjda se u tome pitala i druga strana. Čije su onda merdevine ako ste zajedno na njima?

Komentarisem sve u okolini, bez vrednosnog suda. Kako je komsija ofarbao kucu, kako je lepo vreme, kako je knjiga dobra, kako neko igra sah, kako je necija cerka visa ili niza od moje (mada su iste dobi).

To opet sve to što si naveo nema veze sa tim što ti se svidela fizički neka osoba ženskog pola. Mislim, čemu to malograđansko prenemaganje "ne bih ja to nikada, kunem se" i "to ja tako i o knjigama- u, kakva dobra knjiga..."? Mislim, ceo život je jedna velika lutrija. Nikad se ništa ne zna kada će se i šta desiti i kako će se završiti. Pogotovo ne u emotivnoj sferi čovekovog života.

Problem je ta večita čovekova potreba da sve opiše, proračuna, materijalizuje. E pa to ne može.

Zasto bi ljudi (dakle, ukljucujuci zene) bili izuzeti?

Svidja mi se/ne svidja mi se - za one koje zanima moj stav. Za ostale, nisam bitan - kao ni za subjekt moje procene.

A zašto bi nekoga zanimao stav oženjenog čoveka o nekoj drugoj ženi? Neće ti taj neko dati ni pohvalu na ukusu što se tiče žena, niti ćete to u nečijim očima učiniti većim muškarcem nego što jesi. Mislim, ja prvi ti ne zameram na tome samo hoću da kažem da se svi mi vodimo nagonima i da nikad ne znaš do čega će to dovesti.  

Nisam. Uporedio sam cinjenicu da razliciti ljudi prave razlicite izbore na razlicite nacine.

Kao što svi mi imamo različita iskustva u ljubavnom životu. Neko promeni nebrojeno mnogo partnera pa se zateleba u neku običnu, možda i ružnjikavu devojku i njemu lepo. A opet neko ceo život pati pored žene koja je za većinu ljudi koje zna savršena u svakom smislu ali eto, on nije ostvario neke svoje seksualne fantazije. A opet imaš i onog koji ima sve ali eto, neka im je dala korpu ili je ispao smešan pred devojkom za koju je mislio da će pasti na njegove fazone i slatka obećanja ali nije. A onda imaš i one koji nikada neće odrasti i stalno će lutati i tražiti svoju mladost u mnogo mlađima od sebe. 

Da ne pričam o seksualnom identitetu i koliko muškaraca i žena žive životom zajednice a ne u skladu sa svojim seksualnim identitetom.

Sve pet.

Samo, ta istrazivanja ti daju statistiku i verovatnocu.

Nikako nisu apsolutno i univerzalno pravilo, a to je ono sto ovde pokusavam da kazem.

Sva ta istrazivanja imaju i varijable.

Ja sam manjina, svestan sam toga i prihvatam cinjenicu. Zato me smeta kad me neko trpa u "grupu" jer "vecina su takvi."

Slabo stojim sa hormonima i nagonima, kod mene uglavnom odlucuje svest. To niposto ne znaci da imam nesto protiv onih ciji su nagoni jaci - samo trazim da me puste na miru, da radim po svome.

Onda je to (boldovano) zaista strašno. Da se ljubav može kontrolisati raciom, da svest ima kontrolu nad nečim tako neuhvatljivim i neopipljivim, nad nečim što nisu mogli kontrolisati ni najveći geniji koje je imala ljudska civilizacija.  

Tu vec ulecem u nesto sto bi mozda bilo predmet posebne i drugacije teme.

Nas (vecinski) balkanski mentalitet je partrijarhalna "macho" sorta.

Moj nije iako sam poreklom odatle.

Osećam neizdrživo gađenje prema macho univerzumu, gde god da je prisutan.

Da covek bude "muskarac,"  treba da zadovolji neke uslove. Mora da moze da dosta popije i razume se u pica, mora da dobro vozi i razume se u automobile itd. Ukratko, mora da se razume u sve, a i da potcenjuje sposobnost zena da se razumeju u te stvari.

(ilustracija ovoga je da su se u nekoj anketi 30-ak % ljudi izjasnili da su prosecni vozaci, 70-ak % da su natprosecni - pa coveku dodje da se zapita ko su ispodprosecni!?)

Uz to, dok je mlad i samac, "pravi muskarac" treba da osvaja i "trosi" sve zensko sto se mice i dise.

Možda je i bolje da se prođe kroz sve i svašta pre nego što se muškarac i žena (i sve ostale kombinacije) odluče da uđu brak ili da nastave da žive kao vanbračni partneri. Tako čovek najbolje upoznaje samog sebe. Čovek ne zna gde su mu granice dok ne lupi glavom o plafon (ili padne na pod).

Meni (ponavljam, znam da sam manjina) nisu bili jasni ti uslovi, a nisam nikada ni znao zasto bi bilo bitno da nekome dokazujem da sam "pravi muskarac."

Na utrci, provezem krug motorom sa vremenom 1:40:00, a on 1:41:45 - i sad, on je "veca faca" jer je "oborio" neke cure? Ma, covece, dosao sam da jurim motorima a ne da dokazujem muskost. A da se pojavila neka cura i postigla bolje vreme, skinuo bih kapu i ne bi mi bilo tesko.

Kakve te trke imaju veze sa muško- ženskim odnosima, magijom osvajanja i sl.? To što neko zadivljuje žene nekakvim pobedama i uspesima, neki drugi koriste neke druge svoje potencijale. Isto važi i za žene.  

Ovde opet uleces u zamku. Postavljas sopstveno iskustvo kao jedino relevantno.

Ne, samo dovodim u pitanje taj raciom kontrolisan nagon.

Ako ni zena ni ja nismo ljubomorni, "nesto nije u redu sa nasom vezom?"

Veza je savrsena ako se u svemu slazemo. Ako se ne slazemo, nije. A predmet (ne)slaganja varira medju raznim vezama.

Ne, nešto nije u redu sa tim ako ne osetiš ni trunku straha nad mogućnošću da će te (ne mislim tebe lično, samo uzimam primer nekog tamo) draga gledati drugim očima ako joj se neko drugi svidi.

Pri tome, ne govorim o voljenoj osobi kao o nečijoj svojini nego o emotivnim lomovima koje čovek može da doživi.  

Zanima me konkretna situacija, ne zanima me daleka proslost.

Pogotovu, ne razumem opsesiju sa "prvi put," "poslednji put" i slicnim. Moj otac je umro, a pamtim razne razgovore s njim - bitni su mi znacajni i konstruktivni, ne pamtim hronoloski redosled. Ili, s kim je razgovarao u medjuvremenu.

Mislim da je najveća greška da se deca drže priča odraslih kao nekakve Biblije. Treba saslušati ali uvek sumnjati i samostalno donositi odluke bez obzira na posledice.

Nazad na temu, bitnije mi je kakav odnos imamo nego kakav je zena imala sa nekim drugim pre nego smo se upoznali.

To sam i ja mislio da nije važno a onda sam sticajem okolnosti (doduše dosta davno) naleteo na jednu koja nije raskrstila s nekom njenom velikom ljubavlju pa sam bio u problemu. 

U tom slučaju mislim da je najvažnije da se veza relaksira i vidi gde će nas to dovesti.

I u vracanju na temu i pocetni post: devojka i kolega ce uraditi kako misle da je najbolje za njih. Sekirati se i mudrovati unapred je gubljenje vremena.

Plitka filozofija. Bitno je delati ali ne na način da se pravi od toga dramska predstava. Svako ima neki svoj način da testira nečije emocije.

• 0