Jump to content


Photo
- - - - -

Smeta mi zracenje pametnih telefona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#31 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 15 September 2015 - 17:53

Dakle, bakar zaustavlja signal mobilnih? To bi mozda moglo da se iskoristi...

 

Ranije sam imao onu kinesku antenu za wireless na lap topu koja se izbaci na terasu i sa te pozicije hvata slobodne mreze bez problema, dok kad se postavi sa unutrasnje strane zida (dakle obicnog, kucnog) ne funkcionise.

1) PLOCE. UZEMLJENE PLOCE - debele nekoliko centimetara. 



#32 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 September 2015 - 17:53

Dakle, bakar zaustavlja signal mobilnih? To bi mozda moglo da se iskoristi...

 

Ranije sam imao onu kinesku antenu za wireless na lap topu koja se izbaci na terasu i sa te pozicije hvata slobodne mreze bez problema, dok kad se postavi sa unutrasnje strane zida (dakle obicnog, kucnog) ne funkcionise.

Mozda te karma kaznjava sto krades komsijama net?  :wicked:



#33 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 15 September 2015 - 18:04

pa ako se taj scenario ponovi 10.000 puta i nijednom ne omane verovatno postoji neka uzrocno-posledicna veza.

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nocebo



#34 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 September 2015 - 18:07

Mozda te karma kaznjava sto krades komsijama net?  :wicked:

Ja sam primetio slicnu pojavu u kolima. Kad mi je "pametan" telfon u kolima i radi, onda se osecaju negi cudni gasovi, kao da je neko izduv usmerio u kabinu. :o



#35 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 September 2015 - 18:11

Ja sam primetio slicnu pojavu u kolima. Kad mi je "pametan" telfon u kolima i radi, onda se osecaju negi cudni gasovi, kao da je neko izduv usmerio u kabinu. :o

Jok, bre, to ti je probio auspuh :D



#36 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 15 September 2015 - 18:12

1) PLOCE. UZEMLJENE PLOCE - debele nekoliko centimetara. 

 

Razmisljam o tome da kupim kucu u nekom manje urbanom kraju, ali za stan u gradu resenje bi svakako bili takvi zidovi sa bakrom?

 

Ova nevolja ce mi bar omoguciti da lako i za male pare resim stambeno pitanje...

 

Ali sta nakon toga?

 

Planiram da narucim ove bokserice sa srebrnom mrezom koja ima ulogu Faradejevog kaveza, da li one mogu biti efikasne?


Edited by Tajkonaut, 15 September 2015 - 18:13.


#37 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 September 2015 - 18:15

Jok, bre, to ti je probio auspuh :D

Moguce, ali kad telefon stavim u motorski prostor, onda se nista ne desava. Bice da me Faradejev kavez spasava. Razmisljam se da telefno poklonim komsiji, ili komsinici.



#38 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 September 2015 - 18:16

Idi odmah na sigurno

maid_marian_chastity_belt_by_crichyrulz-



#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 September 2015 - 18:21

sshot4f340daee6bb7.jpg

Ovo je resenje!



#40 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 15 September 2015 - 18:26

...

 

  https://en.wikipedia...ki/Faraday_cage

 

Googlaj. Ne samo tekstove, nego i "images."



#41 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 15 September 2015 - 18:33

  https://en.wikipedia...ki/Faraday_cage

 

Googlaj. Ne samo tekstove, nego i "images."

 

Hm... sudeci po tome srebrna mreza bi mogla da funkcionise:

 

Sada me zanima mogu li negde u Beogradu da narucim takve bokserice iz Engleske, u nekom trznom centru? Tipa da stigne na njihovu adresu a da im ja naknadno platim.

 

Ne znam kako se kupuje preko interneta ali ne verujem da bih sam uspeo to da izvedem...


Edited by Tajkonaut, 15 September 2015 - 18:33.


#42 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 15 September 2015 - 18:42

Ok. Da ne ulazimo vise u detalje oko bokserica, ali ovo je toliko specifican fenomen da bi ti ako nista drugo mogao da napises naucni rad ili barem budes subjekt rada. Ovo sto ti opisujes je ne hronicna nego akutna, skoro istovremena promena u fiziologiji, tj. procesu - ne promena u tkivima koja se desava prilikom radio terapije/izlozenosti radijaciji, nego istovremena promena u kako je opisano funkcionisanju nervnih celija. Osim hemijskih procesa koji direktno uticu na nervne transmitere (tipa opijata itd), ili fizicke manipulacije nervom (recimo od udara struje), ne mogu ni da nagadjam sta bi drugo moglo da izazove takvu reakciju u kratkom vremenu (cak ni MRI ne utice na samu fiziologiju celije/tkiva na takav, funkcionalno primetan nacin). Ako nista drugo, izguglaj i potrazi slicne slucajeve - ako ne postoje/jako su retki, eto prilike za fantastican doktorat iz fiziologije recimo. 

 

Nego, a ovo: https://en.wikipedia...ki/Booster_bag 


Edited by Nimrod, 15 September 2015 - 18:45.


#43 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 15 September 2015 - 18:50

Mozda bih i Nobelovu nagradu mogao da dobijem :D

 

Nesto me asocira na Teslu, koji je bio zacetnik bezicnih tehnologija, pa gle sad cuda zasto je bio tako aseksualan?



#44 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 15 September 2015 - 18:55

Osim hemijskih procesa koji direktno uticu na nervne transmitere (tipa opijata itd), ili fizicke manipulacije nervom (recimo od udara struje), ne mogu ni da nagadjam sta bi drugo moglo da izazove takvu reakciju u kratkom vremenu (cak ni MRI ne utice na samu fiziologiju celije/tkiva na takav, 

 

 

Najcesci uzrocnici nagle promene funkcionisanja neurona su - well, drugi neuroni. 

 

Dakle, striktno govoreci jeste najverovatnije u pitanju stetno elektromagnetno desavanje - i to ono najstetnije - mozdano. 



#45 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 15 September 2015 - 21:14

Sad sam tek vidio ovu temu, sjajno :)

 

Ali da pokusam:

 

Wireless na telefonima mi je smetao jos u gimnaziji, zato ga nikada nisam ni koristio. Problem je nastao u zadnjih godinu-dve kada je usao u masovnu upotrebu.

 

Wi-fi radi na 2.4 GHz (noviji modeli i na 5 GHz), to su talasne duzine reda centimetara i manje. Dakle da iskljucimo odmah sve ostale. Talasne duzine tog reda, su satelitska televizija, mikrotalasna pecnica, radari,... itd. I sve to zraci znacajno vecom snagom nego obican Wi-fi koji su 100 mW snage. Posto ti ne smeta satelitska televizija, radar sa Surcina ili Batajnice ili satelitska televizija koja leta iznad nas, mislim da bi strucnu pomoc mogao da potrazis u nekoj ustanovi zaduzenoj za psihicke poremecaje. Alternativno, jedina labaratorija u ovoj zemlji koja eksperimentalno moze da utvrdi da ti ovo smeta ili ne nalazi se na Vojnotehnickom Institutu u Beogradu.

 

(Kada neko kucka po telefonu iza mene momentalno se okrenem, iako prethodno nisam ni video da ga je izvadio iz torbe. Sa lap topovima je jos gore jer imaju znatno veci domet.)

 

Lap-topovi nemaju znatno veci domet, jer to u Srbiji nije dozvoljeno a ni u EU, USA pa ni drugim zemljama. Imaju snagu od tacno 100 mW, tacno koliko ima i ruter u sobi, tacno kao i gomila rutera kraj kojih svaki dan prolazis.

 

Snaga mikrotalasne pecnice zna biti 800 W, snaga radara idu i do 100 kW, snaga satelitske televizije 30 W,... itd.

 

Inace telefon iz koga je izvadjena SIM kartica bez problema i sam koristim (jer ne emituje nikakve signale), kao i ADSL internet.

 

SIM kartica nema veze sa Wi-fi uredjajem, dakle onda ti ne smeta Wi-fi ako telefon bez SIM kartice koristis za Internet. Kako koristis telefon bez SIMa?