Jump to content


Photo
- - - - -

Cincinnati 2015


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
615 replies to this topic

#16 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 15 August 2015 - 15:32

Mc, ne zakopavaj se bez razloga.

Bagdadis=Wawa? Smehotresno!

 

I još kao primer navodiš slem gde je Nole imao najteži put do titule koji ja pamtim:

Rafa, šta dodati.

Marej, drugi igrač na svetu i nikad bolji na šljaci u životu.

Monster Wawa koji je počistio GOAT-a kao štetnog.

 

I neću više na ovoj temi jer nije tema, ali te molim da neiznosiš paušalne %%&$ pre nego što malo razmisliš.



#17 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 15:36

Ma jeste, samo odgovaram beardu onako najbolje razume :D Ja i kad trolujem ima vise istine u onome sto pisem od njegovih teza koje ponavlja svako malo.

 

A naravno da je Djokovic ove sezone imao velike srece sa zrebovima. Imao je bruka zreb na RGu samo i to je to. To je i izgubio. Mada i to diskutabilno, jer se videlo da je bolje da sa Nadalom igra sto ranije, a za glupiranje sa Marejem je on sam kriv. Na W Cilic-Gaske. Raonic-Vava AO. Na vecini mastersa isto lagano, najtezi IW gde je igrao SF Fed i finale Marej, ali mu je Tomic predao mec u QF.

A koji bi to protivnici vise nastetili Novaku ove godine? Igrao je protiv svih jacih. Zna se da su najtezi mecevi protiv Stena, Rodzera i Endija. A sa njima ne moze pre polufinala i finala. Nije on kriv sto se favoriti saplicu, pa eto, Vava ispadne od Risara i ne igra SF W. Raonic- Sten-Endi uopste nije lagan zreb, mislim na AO.



#18 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 15:38

Uporedi sa nekim prethodnim godinama pa da pricamo. Siguran sam da u ovoj eri niko nikad nije imao lakse protivnike do titula. Isto sto se i Federeru zamera. Za RG sam i rekao da je jedini tezak zreb koji je imao, uz IW donekle mada je i tamo do SFa imao bye.



#19 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 15 August 2015 - 15:46

Na AO  sa Wawom u SF sa kojim trecu godinu zaredom igra 5 setova i Marej u finalu kome je to verovatno najjaci slem po rezultatima ... 



#20 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 15:47

Ne bih rekao da je to bas toliko lak zreb, koliko on nije ostavljao prostora protivnicima da nadaju. Nesto slicno je bilo i za vreme Rodzerove ere.

 

Tesko da je Novakova era slabija, jer u njoj i dalje igra najbolji iz ere 05-07. Bolje da kazem najbolji ikada. A ima i jos slem osvajaca.



#21 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 15:55

To samo moze da znaci da je Djokovic slabiji dominator od Feda, jer njegovi Gonzalesi, Bagdatisi i Rodici uzimaju slemove :P



#22 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 15 August 2015 - 15:56

Ma jeste, samo odgovaram beardu onako najbolje razume :D Ja i kad trolujem ima vise istine u onome sto pisem od njegovih teza koje ponavlja svako malo.

 

A naravno da je Djokovic ove sezone imao velike srece sa zrebovima. Imao je bruka zreb na RGu samo i to je to. To je i izgubio. Mada i to diskutabilno, jer se videlo da je bolje da sa Nadalom igra sto ranije, a za glupiranje sa Marejem je on sam kriv. Na W Cilic-Gaske. Raonic-Vava AO. Na vecini mastersa isto lagano, najtezi IW gde je igrao SF Fed i finale Marej, ali mu je Tomic predao mec u QF.

Rim je bio prilicno zajeban. Almagro - Beluci (briljantna igra u tom mecu) - Niskori - Ferer - Federer.



#23 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 15:57

Pa ako su Fed, Rafa, Endi i Vava na njihovom nivou, onda da :D



#24 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 16:09

Oni deluju da su visi upravo zbog toga sto su dosli do slemova, Fed i Rafa minus. Gonzalez iz prajma ili Berdih iz prajma, sta mislis, ko je opasniji igrac za favorite? Rodik ili Raonic? Da ne pricamo o Nalbandijanu ili Safinu koji su imali potencijal za 5+ slemova obojica i verovatno bi ih osvojili da Federera izbrises gumicom.

 

Federer je imao "slabu konkurenciju" jer ih je sve ubio u pojam koliko je bio dobar. Rafa je to imao na sljaci, Djokovic je po tome jako bleda kopija, zato sto je preko njega uzimao slemove jedan Marej sto ce da ostane vecna mrlja u njegovoj biografiji.



#25 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 16:17

Pa dovoljno je samo da su Fed i Rafa u Novakovoj eri da bi ta era bila jaca od Rodzerove. Gonzo sem OI nista znacajno nije uradio, kao ni Berdih. Iako su bili slem potencijali. Nije pitanje Rodik ili Raonic, vise je to dilema Marej ili Rodik. Svakako Marej.

 

Nalbandian je u top5 mojih omiljenih igraca, ali on fizicki nikad nije bio na nivou, iako po potencijalu, odmah posle Feda u 21.veku. Da kazem da su on i Vava tu negde, s tim sto bih rekao da je Vava fizicki spremniji, a mentalno da ne pricamo. Nalbandian je izgubio gomilu egal meceva u karijeri.

 

Ti to smatras mrljom jer ne cenis Endija. Realnost je drugacija. Covek ima vise pobeda nad Novakom, Rafom i Rodzerom nego sledecih 5 rivala zajedno.



#26 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 16:19

Sve zbog fizicke spreme i zbog svoje gradje. U ovoj eri tenisa gde je to postalo previse bitno.

 

I zato je Federer najveci, jer je krenuo sa S/V da dominira, pa se presaltovao, a sad pokazuje da moze i da grinduje sa majstorima tog zanata i bude i dalje u vrhu. A Marej i Rafinjo cim nisu fizicki spremni na rubu top 10.



#27 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 16:22

Nikad nisam sporio da je Fed GOAT.

 

Cini mi se da sprema nije Nadalov problem sada...



#28 Petar 91

Petar 91
  • Members
  • 3,145 posts

Posted 15 August 2015 - 16:26

Oni deluju da su visi upravo zbog toga sto su dosli do slemova, Fed i Rafa minus. Gonzalez iz prajma ili Berdih iz prajma, sta mislis, ko je opasniji igrac za favorite? Rodik ili Raonic? Da ne pricamo o Nalbandijanu ili Safinu koji su imali potencijal za 5+ slemova obojica i verovatno bi ih osvojili da Federera izbrises gumicom.

 

Federer je imao "slabu konkurenciju" jer ih je sve ubio u pojam koliko je bio dobar. Rafa je to imao na sljaci, Djokovic je po tome jako bleda kopija, zato sto je preko njega uzimao slemove jedan Marej sto ce da ostane vecna mrlja u njegovoj biografiji.

Daj ne zezaj Mek , Marej nece mozda imati 5+ slemova ,ali  je prosto predobar igrac da ostane slamless .. Ti ga ne gotivis i to je ok ,ali je taj isti Marej protiv Feda imao pozitivan h2h sve do prosle godine i uzeo je zlato na OI preko njega .. Da nema Djokovica uzeo bi Marej slem preko Feda i Nadala to je sigurno , nemoj se zezati , pogodilo se tako da je uzeo oba preko Djokovica ,ali realno bio je mnooogo bolji igrac u finalu W i zasluzeno je uzeo i tada bi uzeo protiv bilo kog igraca da je igrao


Edited by Petar 91, 15 August 2015 - 16:27.


#29 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 August 2015 - 16:34

Pa ja jedva cekam to da vidimo. Inace, ako se gleda H2H samo na slemovima -

 

protiv Federera ima 1-5, protiv Nadala 2-7 (jednom mu Rafa predao na AO), protiv Djokovica 2-6, ali obe pobede u finalima.

 

Sto ce reci na slemu ima rezultate protiv ove trojice u rangu ili slabije od Ferera, Conge, Berdiha ili Vavrinke.

 

Toliko o tome kakav je igrac. Skupljac bodova i osvajac mastersa kada neko bolji nije spreman.


Edited by McLeod, 15 August 2015 - 16:35.


#30 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 15 August 2015 - 16:41

Endi je odlicno odigrao to finale W. Jeste Novak bio u igri u svakom setu, ali je uvek na kraju popustao.

 

Finale USO je bilo cudno, mozda moze da se kaze da je bio kiks.