Jump to content


Photo
- - - - -

Ronjenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 Magija

Magija
  • Members
  • 2,033 posts

Posted 24 July 2015 - 15:21

Ne znam da li je ovo najbolji topic da zapocnem ovu temu, ali zanima me gde u Beogradu imaju da se kupe maske za ronjenje, rang cena oko 2,3 hiljade i koje biste mi vi preporucili? Sta je najbitnije da gledam i koje marke su najbolje? Hvala unapred!



#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 July 2015 - 16:17

Bitno je da ti dobro sedi na licu, da ne pusti vodu a da te ne zulja. Kad je stavis na glavu bez pojasa i udahnes kroz nos, mora da ti ostane na licu, da se odrzi podpritiskom. Za marke ne znam, ali rekao bih, koliko para, toliko muzike.

Pitaj Trna, on zna bolje.

#3 Magija

Magija
  • Members
  • 2,033 posts

Posted 24 July 2015 - 16:34

Hvala puno na odgovoru. Pa valjda ce videti pa ce odgovoriti ovde :) 



#4 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 July 2015 - 18:08

Ja pitanje bas i nisam dobro shvatio. Mislio sam da se samo radi gdje da se kupi i sta, a to ne znam. AA je objasnio kako se maska isprobava. To je otprilike to.

#5 Magija

Magija
  • Members
  • 2,033 posts

Posted 25 July 2015 - 15:02

Ako si strucan, zanima me tvoje misljenje, da li je bolje za ovakvu masku sa disaljkom dati 45 evra
http://www.kupujempr...-23793430-3.htm
Ili dati 22 evra za ovakvu masku sa disaljkom
http://www.interspor...ductdetail.jpeg
Ponavljam, nismo profesionalci, ali naravno da bih voleo sto duze da mi traje maska. Hvala unapred na odgovoru!



#6 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 July 2015 - 17:58

Ja dok sam se aktivno bavio ronjenjem u Holandiji, imao sam opremu od Technisub (ta prva maska). Ostale mi jos peraje stare 15 godina. Njih jos uvjek nosim kad idem na odmor. Maska je marke IST, model Zeus, takodje 15 godina stara. Koristim je sad samo za snorkling jer silikon vise nije 100%. Sad ronim samo na odmoru i tad iznajmim svu opremu. Ta IST maska najvise lici drugoj maski koju si postavio jer je transparantna. Ja sam se tada odlucio za tako nesto jer vidljivost u Holandskim vodama nije bas najbolja. Za sta tebi treba? Ponekad neki zaron i gdje? Slana voda, slatka voda? Ides na + 30 metara dubinu ili manje? Ja sad opet da se pitam kao i onda prije 15 godina, uzeo bi tu od €22 zbog bolje tj ljepse vidljivosti.

Edited by Trn, 25 July 2015 - 19:52.


#7 Magija

Magija
  • Members
  • 2,033 posts

Posted 25 July 2015 - 19:46

Hvala puno, vidi se da se razumes. Bukvalno smo prvi put u zivotu ove godine isli na snorkling, i odusevili se, pa smo resili svake sledece godine kada budemo putovali na more, da idemo na snorkling. Dakle, slana voda, mala dubina zarona, trazim inace za zensku osobu ako to ima ikakve veze :D 



#8 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 25 July 2015 - 19:51

Ako je samo za snorkling onda nemoj previse novca da dajes. Ta od €22 zavrsava posao i na + 30 metara dubine. I svaki put nakon zarona isperi masku normalnom vodom. So nagriza silikon. :rolleyes:

Edited by Trn, 25 July 2015 - 19:52.


#9 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 July 2015 - 08:05

malo ja

 



#10 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 30 July 2015 - 12:17

uskoro  :wicked:

 


Edited by Trn, 30 July 2015 - 12:23.


#11 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 August 2015 - 12:47

Ne znam da li je ovo najbolji topic da zapocnem ovu temu, ali zanima me gde u Beogradu imaju da se kupe maske za ronjenje

 

meni je ovo najbolji topic :)

 

 

...ali nesto se ne secam da sam u bg ikada kupovala stvarcice za ronjenje

 

trenutno koristim mares masku, peraja i nozic...imam i njihovu podvodnu pusku, ali odavno, ako cita upekha neka zna da to ne koristim da ubijam podvodna bica, to mi je vise za foliranje...

mares nije bogznatako skup

 

 

...nekad ako se na moru zateknem nespremna, kupim no name masku i peraja u prvoj radnji na plazi



#12 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 22 August 2015 - 12:57

#selfie #seychelles :D 20150818_1155140.jpg Uradio dva zarona. Nista posebno. Bolje receno razocaravajuce. Ronili smo izmedju dva ostrva i struja je bila jaka. Tako da nisam mogao dobro da snimam pod vodom. Ocekivao sam i vise velikih zivotinja. Kornjace, ajkule i mante. Od svega toga vidio samo jednu ajkulu koja je brzo plivala. Od nesto scorpion fishes i jedne male murene nista posebno. Vise sam zivota vidio za vrijeme snorkling sa klincima nego za vrijeme zarona na 20 metara. Uskoro slijde yt filmici. ;)

#13 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 August 2015 - 15:16

zasto niko ne kaze hvala trne za selfi?

evo ja cu :)

 

 

...i sto bi rekao jedan forumas sad zaboravih nick - akceptiram samo freediving i zaron dokle vise mozes...jednom sam uranjala

a zaboravila da treba i da izronim sa tim jednim istim dahom, putovanje na povrsinu je trajalo kao put na mesec, onaj osecaj kad pomislis - znaci to je to. kraj.ajd zdravo.

 

inace o.g. sam ronila sa bozcade a posle sa meni najlepse plaze cg

 

jednom mi se murina unela u masku, izletela na mene sa pola tela, a drugi put cudoviste riba kamen (nisam sigurna da se tako zove ali licilo je na kamen), ja zaronim da uzmem taj kamen, kad ono kamen oziveo sav jeziv i ruzan sacavajboze...oduzela sam se

 

i tako..



#14 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 01 September 2015 - 10:36

jao.

 

evo je.

 

50257808955e42cdff0efb135513769_v4_big.j

 

Podvodni ribolovac iz Australije snimio je čudnu i zastrašujuću borbu između jedne od najotrovnijih riba na svetu i smrtonosne zmije.

 

.....Ova otrovnica je na kraju izašla kao pobednik, ali je velika verovatnoća da je na posletku i ona uginula od otrovne kamenjarke, čiji otrov može ubiti i odraslog čoveka u roku od dva sata....

http://www.b92.net/z...&nav_id=1033298

 

 

 

dok se svi bave samo politikom i sportom... ja bila u opasnosti Bre.



#15 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 September 2015 - 11:59

Evo ga i filmic

 

 

http://youtu.be/mWK9lnakljg