Jump to content


Photo
- - - - -

Super liga Srbije


  • Please log in to reply
4598 replies to this topic

#3511 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 09 March 2018 - 13:16

 

Potpredsednik Partizana Vladimir Vuletić najavio da će "zakonitost odluke FSS da se crno-belima oduzmu dva boda osporavati pred Upravnim, a disciplinski pravilnik FSS pred Ustavnim sudom."

 

 

 

  • 0

#3512 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 09 March 2018 - 13:35

iMskR24.png

 

:)


  • 0

#3513 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 09 March 2018 - 13:35

steta sto vise ne postoji sud udruzenog rada.


  • 0

#3514 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 09 March 2018 - 13:37

Samo kad se javio Raka Djurovic na total socceru i iz strucnog ugla objasnio nadasve sumnjivu situaciju.


  • 0

#3515 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 09 March 2018 - 13:59

Ovo oduzimanje bodova mi je čista komedija. Da kao pokažu da nešto rade.


  • 0

#3516 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 09 March 2018 - 14:00

I to bas po 2 boda, da se neko ne naljuti :D


  • 0

#3517 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 09 March 2018 - 14:01

Bolje da su nam oduzeli po 10 bodova, al ajd. Daj sta das.
  • 1

#3518 RedThunder

RedThunder
  • Members
  • 1,056 posts

Posted 09 March 2018 - 14:02

Bolje da su nam oduzeli po 10 bodova, al ajd. Daj sta das.

Bar bi Radnicki bio vicesampion :)
  • 0

#3519 Itachi Uchiha

Itachi Uchiha
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 09 March 2018 - 14:04

I to bas po 2 boda, da se neko ne naljuti  Partizan ostane 2.  :D


  • 0

#3520 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 09 March 2018 - 14:22

Prošlo 6-7 meseci pljuvanja, a nije prva sezona da se to dešava i onda vredni ljudi reaguju. 

 

Ako hoće da iskorene takve stvari, naprave sastanak pre prvenstva, sve se objasni, pa ide žuti karton u vidu novčanih kazni i suspenzija, a ako to ne pomogne, oduzmeš 6-9 bodova još u septembru-oktobru i zdravo. A ne da pustiš stvari iz ruku a onda se praviš bitan da malo zamažeš oči svima.


  • 0

#3521 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 March 2018 - 14:56

Uglavnom se slažem sa Zedom da je penal sviran kao zbir više faktora. Po meni je čak kontakt rukama presudan i najviše se vidi (iako nije bio bog zna kakav), još se poklopio sa klizanjem, a gaženje je bilo malo nakon toga. Da se Radonjić nije okliznuo, mislim da bi zadržavanje rukama bilo još očiglednije jer je odbrambeni već bio izbačen driblingom i nije imao načina da ga spreči. 

 

To je penal koji se kod nas svira bez problema, tako je kako je. Jedino ako bi se generalno promenio kriterijum i čvrsto stalo iza toga. Nervira me što naši igrači u takvim situacijama odmah idu na penal, glumataju i bacakaju se, ni ne pokušavaju da se bore za loptu. Zbog toga raste i pritisak na sudije.

 

Iskreno, da mogu, tačno bih u tim situacijama  svirao penal ako je bilo dovoljnog kontakta, a usput bih dao i žuti zbog glume. :D A ako nije za penal, odmah crveni. A ako sudija ne vidi, naknadna kazna obavezno. Jedini način da se to iskoreni.

Sviranje penala u ovim situacijama u našoj ligi je dobra stvar, treba da se kazne seljački fudbaleri kao što je ovaj igrač Vojvodine koji je išao logikom "daj malo da ga i ćušnem"

U ovim situacijama se ne gleda ni trunčicu "Radonjić je već pao". To nema nikakve veze sa životom, u 80 posto penala kad igrač stigne loptu pre golmana i gurne je napred, on ne bi posle došao do lopte, pobegla bi mu u gol aut.

Na klipu 0:46, se vidi da je igrač Vojvodine svesno raširio nogu i izbacio je napolju, van prirodnog pokreta trka unazad, tako da Radonjić nije sam naleteo na tu nogu, nego je igrač Vojvodine ispao glup.




  • 0

#3522 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 1,151 posts

Posted 09 March 2018 - 15:49

Kendrk me je razocarao, ocekivao sam fotosopiranu rakinu izjavu kako bi, u najboljem duhu GTR avangarde, vlastito ime Zvezda bilo napisano sa pocetnim malim slovom.


  • 0

#3523 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 09 March 2018 - 15:53

XLJJe.gif


  • 0

#3524 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 09 March 2018 - 18:02

Sviranje penala u ovim situacijama u našoj ligi je dobra stvar, treba da se kazne seljački fudbaleri kao što je ovaj igrač Vojvodine koji je išao logikom "daj malo da ga i ćušnem"

U ovim situacijama se ne gleda ni trunčicu "Radonjić je već pao". To nema nikakve veze sa životom, u 80 posto penala kad igrač stigne loptu pre golmana i gurne je napred, on ne bi posle došao do lopte, pobegla bi mu u gol aut.

Na klipu 0:46, se vidi da je igrač Vojvodine svesno raširio nogu i izbacio je napolju, van prirodnog pokreta trka unazad, tako da Radonjić nije sam naleteo na tu nogu, nego je igrač Vojvodine ispao glup.

Istina je da je namera Vojvodinaša :) da ga zadrži iako kontakt nije jak.

 

U stvari je sve mešavina ovoga o čemu pričaš i Radonjićevog glumatanja. Ponavljam, meni je zadržavanje rukom možda najupečatljivije, a i taj pokret nogom je nepotreban, baš kao što si opisao. Opet, ovaj se na prvi dodir baca kao lud u stranu, nije ni pokušao da stigne loptu. Postao nam je fudbal mešavina tog ćuškanja i glumljenja.


  • 0

#3525 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 09 March 2018 - 18:05

Postoje argumenti za sviran penal ali da sam ja sudija na ovo bi se samo nasmejao.

 

Da je ovaj iz Vojvodine ispao glup jeste :D


  • 0