Jump to content


Photo
- - - - -

Super liga Srbije


  • Please log in to reply
4598 replies to this topic

#1 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 19 July 2015 - 13:36

U petak je pocelo deseto jubilarno prvenstvo Srbije u fudbalu. Za razliku od prethodnih godina ove sezone se igra po promenjenom sistemu. Nakon 30 odigranih kola po dvostrukom bod sistemu liga se deli na dve grupe od po osam timova. Prvih osam ekipa cine Plej-of grupu u kojoj ce se ekipe boriti za titulu i neko od mesta koje donosi ucesce u kvalifikacijama za LS/LE. Drugih osam ekipa ce se u Plej-aut grupi boriti za opstanak. Po uzoru na Belgijsku ligu iz prvog dela sampionata se u Plej-of/Plej-aut fazu prenosi samo polovina bodova. Plej-of/Plej-aut faza se igra po jednokruznom bod sistemu tako da ce se ove sezone ukupno igrati 37 kola.

 

JHJOVrz.png

 

Raspored/rezultati prvog kola:

 

Petak 17.07

 

20:00  Borac - Radnički N. 2:1

20:00  Partizan - Metalac 4:0

Subota 18.07

 

17:00  Rad - Voždovac 0:2

17:00  Spartak - Radnik 0:0

19:00 Jagodina - Mladost 0:3

 

19:00 Novi Pazar - Javor-Matis 0:1

Nedelja 19.07

 

17:00 OFK Beograd - Crvena zvezda

19:00 Vojvodina - Čukarički

 

Raspored takmicenja

 

Tabela


Edited by Baros, 08 July 2016 - 18:46.

  • 1

#2 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 19 July 2015 - 13:44

http://www.webtv.rs/...javor-matis-0:1

 

Bomba Adjurua za pobedu u Pazaru

 

Moram da te citiram posto drugacije ne moze da se prebaci komentar...


Edited by Baros, 19 July 2015 - 13:45.

  • 0

#3 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 19 July 2015 - 14:49

Ja sam glasao za Zvezdu.. ko sam ja da kazem suprotno ako Terza garantuje titulu :)
  • 1

#4 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 19 July 2015 - 15:13

Napred Cuko samo napred !


  • 0

#5 Avetinja

Avetinja
  • Members
  • 116 posts

Posted 19 July 2015 - 17:51

"Cek, cek i Parkera treba da uvalimo nekome" I Pizon i Grof su izgleda znali sta se sprema. samo sto je Grof uspeo da pobegne sa terena.


  • 0

#6 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 19 July 2015 - 18:19

Ako nekog zanima, golove su postigli Andrić, Dražić, Mbođ, Jović...
 
Kako ono kažu – 2:0 je najopasniji rezultat?

1437324804834.jpg


Čudo je Crvena zvezda, čudo je i OFK Beograd, a najveće čudo je verovatno naš obogaljeni fudbal... Nagledali smo se svakakvih scena iz zone zumraka na terenima Superlige, a danas na Vračaru smo imali kompletnu epizodu... Najveći srpski klub krenuo je u poteru za titulom pobedom nad OFK Beogradom, ali će brojne kontroverze ostati posle svega viđenog u pobedi Zvezde od 6:2 u Gospodara Vučića.


Zvezda je prvo demonstrirala da ima jednu od najslabijih odbrana u istoriji kluba, štoperi, njeni defanzivci, a naročito Zoran Rendulić ispadali su posle običnog duplog pasa... Bilo je u tim trenucima u igri Zvezde mnogo elemenata onog Lalatovićevog prošlogodišnjeg tima... Spora defanziva i ofanziva naviknuta da komplikuje kao kada je Portugalac Vijeira pokušavao da postigne gol..


Međutim, kada su se zaglibili u rezultatski deficit učenici Miodraga Grofa Božovića demonstirali su još neočekivanu kompotentu - da znaju da izvode uraganske napade u kontinuitetu i u ekspresnom roku pobede rivala? Ono što svojevremeno nisu radili ni Dejo ni Piksi ovog popodneva polazilo je za rukom Kataiju, Vijeiru i Joviću. Njihove akcije su toliko bile "bravoruzne" da su ostajali sami u šesnaestercu i lagano izvršavali egzekuciju.


Bio je to bilijar koji je štopere Romantičara ostavljao u mestu... Dok je Zvezda vršila herojski preokret izgoreli navijači na tribinama stadiona Obilića su se lepo zabavljali: "Ne treba nam plaćena titula kad država cela zna da je lopovčina Karadžić Tomislav".


U samo deset minuta ekspresna goleada i tri boda u džepu nasmejali su dobar deo čak i simpatizera crveno-belih. Iako su po svemu sudeći crveno-beli pored "brazilske crte" u svojoj igri razvili i nemački mentalitet, pa uprkos preokretu i vođstvu nisu stali, već su nastavili da gaze i do kraja meča preko danas nezaustavljivog Džoša Parkera stigli do konačnih 6:2.


A šta su mladi momci sa Stare Karaburme naučili? Ako nisu čuli za trenersku poštapalicu da je 2:0 najopasniji rezultat, sada su u to mogli plastično da se uvere. Njihova mladost učinila je da u svlačionici zaborave dobar deo fudbalskog znanja i u nastavku izgledaju paralisano.


Opasna briga za Vladimira Petrovića Pižona...


Ako nekog zanima golove za domaćina postigli su Andrić i Dražić, dok su preokret Crvene zvezde kreirali Mbođ, JovićSavićević i Parker...

 

Da se zapamti, cisto ako se doticni novinar naprasno predomisli pa skine tekst sa sajta.


  • 1

#7 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 19 July 2015 - 18:34

Najbolji su pomoćni treneri koji su posle utakmice na terenu davali izjave...

 

Trener OFK Beograda: Pa tako je to u fudbalu. Zvezda se razigrala u drugom poluvremenu.

Trener Crvene zvezde: U drugom poluvremenu se otvorilo. Onda to ide samo od sebe.


  • 0

#8 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 19 July 2015 - 19:30

Mek, javi se, Pavlovic objašnjava :D
  • 0

#9 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 19 July 2015 - 19:57

Razbi Cuka Vosu


  • 0

#10 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 19 July 2015 - 20:04

Cuka igra totalno drugacije ! :hail:

 

Ako je pravde nadam se tituli najpostenijeg i najzdravijeg fudbalskog kluba u Srbiji !


  • 0

#11 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 19 July 2015 - 20:24

Cuka... :+1:


  • 0

#12 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 19 July 2015 - 21:05

Cuka igra totalno drugacije ! :hail:

 

Ako je pravde nadam se tituli najpostenijeg i najzdravijeg fudbalskog kluba u Srbiji !

 

Ovo neki vic ...?  :lol:

 

Liga koja postoji zbog jednog kluba koji je duzan Bogu i narodu i koji bi odavno trebalo da igra u zoni i jos jednog koji je kao zrtva sistema jer nije prvi u drzavnim davanjima i 14 njihovih satrapa koji su povezani sa 2 vecita clanova TOP 2 tako da ih nikako ne mozes odmrsiti i oni kao igraju nekakvu postenu ligu?

 

Kazem ja odavno, dajte 1 superligu sa crvenim i crnim klubom sa Topcidera i prvu ligu sa 14 ostalih koji ce igrati protiv dva superligasa, a inace ce da namestaju i igraju svoje cuvene 3 za 3 utakmice.

 

25 godina ovde stanuje cirkus sa kobajagi takmicenjem i ko to prati (a pogotovo koja ce banda da bude na kraju prva od dve) ili nije normalan ili nije moralan. 


  • 0

#13 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 19 July 2015 - 23:00

Respect za Chuku!!!
  • 0

#14 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 19 July 2015 - 23:52

Kakav smehotres od golova u Novom Sadu.  :rotflmao:


  • 0

#15 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 24 July 2015 - 10:24

Član uprave OFK Beograda: Naš predsednik brani interese drugog kluba, neko mora da odgovara

 

Legenda kluba sa Karaburme Božidar Milenković razočaran utakmicom na Vračaru i pita zašto se njegov klub stalno dovodi u vezu sa nameštanjem utakmica

 

Kontroverzan meč OFK Beograda i Crvene zvezda ne Vračaru prošlog vikenda je izazao lavinu sumnji i polemika. I dok traju prepucavanja na relaciji Crvena zvezda - FSS - Partizan, niko se ne pita šta je sa nekada slavnim klubom sa Karaburme. Ime OFK Beograda je ukaljano stalnim povezivanjem sa nameštaljkama.

14377215892704.jpg

Član uprave kluba i legenda Božidar Milenković je razočaran utakmicom na Vračaru…
“Meč na Vračaru sam posmatrao u društvu Ilije Petkovića i bili smo oduševljeni igrom u prvom poluvremenu. Međutim, kako je počelo drugo poluvreme, ništa nije bilo jasno. Nas nekolicina je već kod 2:2 napustilo stadion, a dok smo stigli do parkinga, već je bilo 2:4. Ne tvrdim da je namešteno, ne znam da li neko ulazio u svlačionicu i zato sam pitao predsednika Dragčeta Dimitrijevića da mi objasni i zatražio sami hitan sastanak UO. On mi je odgovorio da ne zna šta se dešavalo, a da UO ne može biti održan, budući da je većina članova rukovodstva na odmoru”, rekao je Milenković za Kurir.

Milenković koji je treći po broju mečeva u klupskoj istoriji Romantičara je razočaran ponašanjem Dimitrijevića.
“Pored mene je bilo bar pet članova Upravnog obora, ali čak i da nas nema dovoljno, moglo je da dođe do radnog sastanka na kom bismo razgovarali o tome zašto se naš klub stalno vezuje za priče o nameštanju. Po medijima se prepucavaju Zvezda i Partizan, a niko se iz OFK Beograda nije oglasio. Prvi treba da izađe predsednik kluba i kaže da li je neko ulazio u svlačionicu, ali imam utisak da on brani interese drugog kluba, a ne OFK beograda. Ne pitajte me kog, valjda je to jasno.”

Milenković najavljuje odlazao iz OF OFK Beograda.
“Neko mora da odgovara. Želim da mi neko kaže šta se dogodilo, meni ne pada na pamet da budem više deo ovakve uprave”, rekao je legendarni igrač kluba sa Karaburme. 


  • 1