Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2015/16


  • This topic is locked This topic is locked
8052 replies to this topic

#31 Leonard

Leonard
  • Members
  • 5,150 posts

Posted 21 July 2015 - 22:06

Mozda nameravaju da Erceg bude zamena za Rendle- a


  • 0

#32 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 21 July 2015 - 22:09

Kako Real pisa po sirotinji. Umjesto Riversa koji je bio igrac rotacije, oni dovode igraca poput Jeffa Taylora. Bicu bas iznenadjen ako ne odbrane titulu, iako je na F4 sve moguce.

 

Kuban doveo Dairisa Bertansa, 3 godine.


  • 0

#33 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 21 July 2015 - 22:31

Inspirisan tekstom sa Tarzanije kad bi pravio neku EL all-raspadi ekipu ko mi nedostaje, sav feedback je dobrodosao, postoji mogucnost i pravljenja sopstvenih ekipa :D

 

Ohayon/Baburin/Zizis

Blazic/Rafa Martinez

Luka Babic/Fridzon

Pnini (Lampe)/Todic

Sokolov/Zoric/Erden


Edited by MrTwister, 21 July 2015 - 22:32.

  • 1

#34 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 21 July 2015 - 22:37

Zizis je suvise dobar igrac da bi ga ubacivao u ovaj spisak. Cak i osvajac EL.

 

Daloa bih stavio umesto njega :D


  • 0

#35 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 21 July 2015 - 22:40

Zizis je suvise dobar igrac da bi ga ubacivao u ovaj spisak. Cak i osvajac EL.

 

Daloa bih stavio umesto njega :D

Mislio sam Bykova ali mi Zizis suvise primamljivo izgledao, prava definicija raspad igraca, u najboljem slucaju nit steti nit koristi.


  • 0

#36 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 21 July 2015 - 22:42

Uh, bas se ne slazem. Verovatno si pod utiskom nekih losijih njegovih partija.

 

Umesto Fridzona bih stavio Kurbanova.


  • 0

#37 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 22 July 2015 - 07:26

Kako Real pisa po sirotinji. Umjesto Riversa koji je bio igrac rotacije, oni dovode igraca poput Jeffa Taylora. Bicu bas iznenadjen ako ne odbrane titulu, iako je na F4 sve moguce.

 

Kuban doveo Dairisa Bertansa, 3 godine.

 

Tejlor ispade najtraženiji igrač u Evropi, svaki dan se pojavi informacija kako ga traži neki top tim. Zanimljiv igrač, al nisam siguran da je baš vredan tolike pažnje. Dobrim delom je na to uticao njegov EU pasoš verovatno.

 

Inače nisam znao da je Vili Hernangomez bio na pozajmici iz Reala, sad su ga naravno vratili. Biće on dobar tamo, samo nek mu daju 15ak minuta.


  • 0

#38 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 22 July 2015 - 08:56

Iako znam da je momak imao sjajnu sezonu, pa i draftovan sa solidne pozicije, te je potpuno logicno da ga vrate, on meni ne uliva povjerenje i ne puni oko. Nekako mi se uvijek cinilo da ga guraju i forsiraju vise nego sto zasluzuje. Neko neki dan pomenu kako Spanci to rade, forsiraju momka od kadetskih dana ne bi li dobili zvijezdu. Takav tretman je imao i Vili, ali jednostavno mislim da nije taj kalibar.

Recimo, meni je njegov brat zalicio na mnogo veceg prospekta na ovom u20 prvenstvu.

Edited by atomic80, 22 July 2015 - 08:57.

  • 0

#39 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 22 July 2015 - 09:51

willy je guillermo jel'?

 

a juan je onaj teorijski bjelica iz finala??


  • 0

#40 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 22 July 2015 - 10:14

Iako znam da je momak imao sjajnu sezonu, pa i draftovan sa solidne pozicije, te je potpuno logicno da ga vrate, on meni ne uliva povjerenje i ne puni oko. Nekako mi se uvijek cinilo da ga guraju i forsiraju vise nego sto zasluzuje. Neko neki dan pomenu kako Spanci to rade, forsiraju momka od kadetskih dana ne bi li dobili zvijezdu. Takav tretman je imao i Vili, ali jednostavno mislim da nije taj kalibar.
 

 

 

Vrlo moguće. Ipak, imao je neke baš ozbiljne partije, tipa 43 indeks protiv Barse i to u pobedi Sevilje.

 

Osim toga, Real baš može lagano da ga istrpi, pogledaj samo koliki su oni doprinos imali od centara, to može da odradi u svakom slučaju, ako bljesne super, ako ne Diaz scenario i ćao.


  • 0

#41 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 22 July 2015 - 10:21

Meni je Willy Hernangomez njihov novi Abrines.Vazda se nadju da hypuju te svoje prospekte, zadnji je ovaj Marc Garcia koji je njihova SG verzija Filipa Covica ali posto je spanac, automatski je u top 5 najboljih igraca '96 godiste.Willy ne moze da brani PnR, nije atleta, solidan post up igrac u prevodu klasican evropski centar.Realu ce on igrati neke backup minute vjerovatno, tesko da ce im on biti jedna od prvih opcija, uparice ga sa Slaughterom i to je to.Ako odigra dobro i postane solidan evropski igrac taj NBA gledat nece, ako ne runscript Dani Diez.

 

Sjecam se da su Presti i  OKC skauti zadnje dvije godine od kako je draftovan skoro na svakoj utakmici dolazili da gledaju Abrinesa, pricao im on kako mu je san da igra u NBA, kako jedva ceka da dodje, da prije 4-5 mjeseci potpise novi ugovor do 2019.Miroticu je isto ugovor isticao brzo pa su ga produzili mjesec dana prije drafta kako ne bi otisao kroz sezonu-dvije.Ljulja je svako vec vidio nakon ove zadnje sezone u Rocketsima, dolazili i Morey i McHale, samo sto mu vrata nijesu otvarali da i on ostane (vjerovatno) do kraja karijere u Spaniji.Fran Vasquez je jedan od razloga sto je timove strah da draftuju evropske igrace u lottery, isto spanac.Jedini koji su skupili muda da odu i zadrze se u NBA od njih su braca Gasol i Rubio.Jedan od razloga zbog cega postujem Rubia je sto uprkos svoj sprdnji i sprdanju zbog suta koju i dan danas trpi odlucio da ostane tamo i pokusa da bude nesta bolji, za razliku od vecine mu sunarodnika koji cim je postalo gusto i nijesu isle stvari po njihovom su zapalili nazad u maticu.


Edited by MrTwister, 22 July 2015 - 10:22.

  • 0

#42 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 22 July 2015 - 10:25

Inspirisan tekstom sa Tarzanije kad bi pravio neku EL all-raspadi ekipu ko mi nedostaje, sav feedback je dobrodosao, postoji mogucnost i pravljenja sopstvenih ekipa :D

 

Ohayon/Baburin/Zizis

Blazic/Rafa Martinez

Luka Babic/Fridzon

Pnini (Lampe)/Todic

Sokolov/Zoric/Erden

 

Blazic i Babic su mi ipak too much  :D

uglavio bi tu Nedovica i Seibutisa :D Javtokas maybe?


  • 0

#43 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 22 July 2015 - 14:24

Meni je Willy Hernangomez njihov novi Abrines.Vazda se nadju da hypuju te svoje prospekte, zadnji je ovaj Marc Garcia koji je njihova SG verzija Filipa Covica ali posto je spanac, automatski je u top 5 najboljih igraca '96 godiste.Willy ne moze da brani PnR, nije atleta, solidan post up igrac u prevodu klasican evropski centar.Realu ce on igrati neke backup minute vjerovatno, tesko da ce im on biti jedna od prvih opcija, uparice ga sa Slaughterom i to je to.Ako odigra dobro i postane solidan evropski igrac taj NBA gledat nece, ako ne runscript Dani Diez.

 

Sjecam se da su Presti i  OKC skauti zadnje dvije godine od kako je draftovan skoro na svakoj utakmici dolazili da gledaju Abrinesa, pricao im on kako mu je san da igra u NBA, kako jedva ceka da dodje, da prije 4-5 mjeseci potpise novi ugovor do 2019.Miroticu je isto ugovor isticao brzo pa su ga produzili mjesec dana prije drafta kako ne bi otisao kroz sezonu-dvije.Ljulja je svako vec vidio nakon ove zadnje sezone u Rocketsima, dolazili i Morey i McHale, samo sto mu vrata nijesu otvarali da i on ostane (vjerovatno) do kraja karijere u Spaniji.Fran Vasquez je jedan od razloga sto je timove strah da draftuju evropske igrace u lottery, isto spanac.Jedini koji su skupili muda da odu i zadrze se u NBA od njih su braca Gasol i Rubio.Jedan od razloga zbog cega postujem Rubia je sto uprkos svoj sprdnji i sprdanju zbog suta koju i dan danas trpi odlucio da ostane tamo i pokusa da bude nesta bolji, za razliku od vecine mu sunarodnika koji cim je postalo gusto i nijesu isle stvari po njihovom su zapalili nazad u maticu.

 

Pa dobro, sta fali da ostanu u EL i budu najbolji igraci Reala/Barse ... na kraju je to dobro i za evropsku kosarku, ovako ispada da ona sluzi samo kao farma za uzgoj talenata za NBA. 


  • 0

#44 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 22 July 2015 - 14:42

Pa dobro, sta fali da ostanu u EL i budu najbolji igraci Reala/Barse ... na kraju je to dobro i za evropsku kosarku, ovako ispada da ona sluzi samo kao farma za uzgoj talenata za NBA. 

NBA je ultimativni test za igraca, ukoliko nemas muda da se bar oprobas protiv najjacih i zadovoljavas se igrajuci protiv finansijski i igracki inferiornih timova vise govori to o mentalitetu tih igraca nego o nekoj zelji da budu najbolji igraci.Big fish in small pond scenario.


  • 3

#45 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 22 July 2015 - 15:04

Ima igraca koji su napravili fine karijere i ostace u secanju svih ljubitelja kosarke, a da nikada nisu igrali u NBA. Ima onih koji su igrali i koji ce biti zaboravljeni. Uvek bih pre birao Rakocevica nego Pavlovica, pre Spanulisa ili Dijamantidisa nego Rubija, pre Sarasa nego Iljasovu, Kleizu i slicne ... 


  • 1