Jump to content


Photo
- - - - -

Odlazak u USA realno ili ne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#16 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 July 2015 - 07:10

Brak ne znaci automatski da dobijas drzavljanstvo ili dozvolu boravka. Imigraciono ima diskreciono pravo da te odbije.

Drugo, sasvim je druga stvar ako ozeni devojku koja je vec tamo.

Doticna nije zivela i radila u USA .

....

 

Imigration office ima diskrecioni qrtz, da prostis. Mogli bi ga odbiti samo ako dokazu da je brak fiktivan.

U 35 godina zivota u USA, nisam cuo ni za jedan slucaj da su odbili nekoga u braku sa nekim ko ima drzavljanstvo.

 

Nema veze gde je ona, ona rodjenjem u USA ima isto drzavljanstvo kao i svi drugi.

 

Jedan primer, koji nema veze sa temom: pricao mi prijatelj koji je '90-ih radio kao prevodioc za UNPROFOR, NATO, ili vec neku stranu vojsku (ko ce popamtiti sve te kratice). Zena rodjena u USA, a porodica se vratila izmedju dva svetska rata, kad je ta zena bila malo dete. I ovi patroliraju, a dodje im neko iz americke ambasade i kaze, priblizno "mi imamo podatke da je u selu X baba ta-i-ta, ona je nasa drzavljanka, evakuisite!" A baba nije ni bila svesna da ima americko drzavljanstvo...

 

Ako mozes, pomogni coveku. Ako ne mozes, nemoj da mu solis pamet nekakvim teorijama koje nemaju osnova.

Ja ne mogu, moje iskustvo je verovatno zastarelo, ali sam barem postavio link za koji se nadam da ce mu biti od koristi.


Edited by zoran59, 11 July 2015 - 07:11.


#17 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 07:35

Nista  mu vi niste rekli sto  nije i sam mogao da nadje na netu. Nije to velika pamet, nadje se sajt US imigracionog na netu - sve pise od A do Z. Jedino ako mu treba prevodilac ( premda nije pitao za prevodilacke usluge  na forumu...).

Nisu to nikakve teorije nego "trikovi" kojima se ljudi sluze. Verovatno postoji jos puno drugih trikova , za koje vi ne znate !



#18 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2015 - 13:52

Nista  mu vi niste rekli sto  nije i sam mogao da nadje na netu. Nije to velika pamet, nadje se sajt US imigracionog na netu - sve pise od A do Z. Jedino ako mu treba prevodilac ( premda nije pitao za prevodilacke usluge  na forumu...).

Nisu to nikakve teorije nego "trikovi" kojima se ljudi sluze. Verovatno postoji jos puno drugih trikova , za koje vi ne znate !

Taxisti to tako zamisljaju, ali se to radi samo, ako si gladan i ako nemas bas nista da izgubis. 



#19 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 14:18

Taxisti to tako zamisljaju, ali se to radi samo, ako si gladan i ako nemas bas nista da izgubis. 

Znaci, pocinjemo sa  uvredama?



#20 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 July 2015 - 16:02

 

Stavise, kad je zena stekla americko drzavljanstvo, dosadilo nam je da se zahebavamo sa papirima svaki put kad nas njeni (vec penzionisani) roditelji posete - pa smo na osnovu njenog drzavljanstva zatrazili GC - pravo stalnog boravka - za njih i resili to bez nekih problema ili nauke.

 

Mislim da su sada vremena procesuiranja duza, ali prava su i dalje ista.

 

Brak ne znaci automatski da dobijas drzavljanstvo ili dozvolu boravka. Imigraciono ima diskreciono pravo da te odbije.

Drugo, sasvim je druga stvar ako ozeni devojku koja je vec tamo.

Doticna nije zivela i radila u USA .

Drugo, vidite li ( citate li izmedju redova) da covek trazi precice ( pitao je za najlaksi nacin).

Inace bi jednostavno otisao na sajt ambasade , gde pise sve od A do Z ( za sve legalne opcije) , ne bi mu trebao

nikakav savet za ono sto bi vec i sam mogao da procita ! Covek trazi neka iskustva vezana za " rupe u zakonu"

ili sl. inace bi mogao sve i sam da procita na netu.

Imigraciono ima diskreciono pravo u trazenju drugih vrsta viza, u onima u kojima je aplikant americki gradjanin na osnovu porodice mora da ima dobar razlog.

On nije trazio precicu da dobije status, vec precicu da ode ranije, legalno.

 

Poenta je da ona ima pravo - a za njega ce morati da prodju proceduru. Tvoj savet nema veze s realnoscu. Najbolje je proveriti sa advokatom, jer mozda ima opciju da neko, ako ima naravno, od njene porodice u USA sponzorise njegovu aplikaciju. Neko ko ima priihode u USA, ako ona nema. 



#21 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 12 July 2015 - 01:56

Mislim da je covek pitao, sa prakticne strane , da li mu je bolje da se vencaju u Srbiji ili USA?!  Kako bi procedura sto manje trajala.  VI mu ne dajete nikakve prakticne savete, kao recimo sto to radi Vilhelmina na temi o Svedskoj, neko samo neko teorijsko, " akademsko" znanje koje svako pismen moze da procita na netu !?



#22 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 July 2015 - 02:02

^

Oni koji su ovde pisali su pisali da covek uspe, a ne da mu posle svi drugi budu krivi. Nije dovoljno samo otici, treba napraviti plan A, plan B, ako plan A ne uspe i plan C, ako ni A ni B ne uspu. Ono sto si mu ti preporucio je da samo ode i kaze ja sam dosao, a gde je crveni tepih. To tako nigde ne igra, samo u video igrama.



#23 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 July 2015 - 15:01

Mislim da je covek pitao, sa prakticne strane , da li mu je bolje da se vencaju u Srbiji ili USA?!  Kako bi procedura sto manje trajala.  VI mu ne dajete nikakve prakticne savete, kao recimo sto to radi Vilhelmina na temi o Svedskoj, neko samo neko teorijsko, " akademsko" znanje koje svako pismen moze da procita na netu !?

Ne znam gde si ti video to pitanje, iako mesto vencanja generalno ne menja proceduru, samo mora da prevodi lokalnu  dokumentaciju.

Godina dana procedure i nije neko dugacko vreme. 

Najbolja varijanta je sa verenickom vizom ako ona ode prva, samo mora sve da se proveri sa advokatom. Ne znam kakve si ti rupe u zakonu ocekivao, naravno da dosta toga moze da se procita, zakonske procedure su u USA transparentne  :)



#24 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 July 2015 - 17:35

Mislim da je covek pitao, sa prakticne strane , da li mu je bolje da se vencaju u Srbiji ili USA?!  Kako bi procedura sto manje trajala.  VI mu ne dajete nikakve prakticne savete, kao recimo sto to radi Vilhelmina na temi o Svedskoj, neko samo neko teorijsko, " akademsko" znanje koje svako pismen moze da procita na netu !?

Aman po treci put - duzina procesuiranja nema nikakve veze sa tim gde ce da se vencaju - vize se odobravaju po kalendaru, sada se procesuiraju zahtevi iz novembra 2013. Dakle vencao se danas u Srbiji ili vencao se u Americi, Family based zelenu kartu ce da dobije 2017 najranije. U medjuvremenu on moze da zivi u Americi, ako ona zivi u istoj - ako oboje zive u Srbiji, ne postoji razlog zbog koje bi dobio bilo kakvo odobrenje zivota u Americi - niti je tamo, niti je ona tamo pa da traze adjustment of status. 

 

Za pismene: http://www.uscis.gov...tive-us-citizen

i za processing times: http://travel.state....-july-2015.html

 

Ako hoce da ide ilegalno, super, ima ih tustma i tma ovde. Ne vidim zasto bi isao ilegalno, kad moze neverovatno jednostavno da uradi to legalno - ja znam za slucajeve kada su ljudi odbijeni jer je UCIS smatrao da je brak fiktivan (npr. razlika u godinama 35, jedno drugome jedva znaju jezik itd.) ali takvi slucajevi su retki. Sad, sto bi se reklo, kad neko hoce preko leba pogace....



#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 July 2015 - 18:20

Aman po treci put - duzina procesuiranja nema nikakve veze sa tim gde ce da se vencaju - vize se odobravaju po kalendaru, sada se procesuiraju zahtevi iz novembra 2013. Dakle vencao se danas u Srbiji ili vencao se u Americi, Family based zelenu kartu ce da dobije 2017 najranije. U medjuvremenu on moze da zivi u Americi, ako ona zivi u istoj - ako oboje zive u Srbiji, ne postoji razlog zbog koje bi dobio bilo kakvo odobrenje zivota u Americi - niti je tamo, niti je ona tamo pa da traze adjustment of status. 

 

Za pismene: http://www.uscis.gov...tive-us-citizen

i za processing times: http://travel.state....-july-2015.html

 

Ako hoce da ide ilegalno, super, ima ih tustma i tma ovde. Ne vidim zasto bi isao ilegalno, kad moze neverovatno jednostavno da uradi to legalno - ja znam za slucajeve kada su ljudi odbijeni jer je UCIS smatrao da je brak fiktivan (npr. razlika u godinama 35, jedno drugome jedva znaju jezik itd.) ali takvi slucajevi su retki. Sad, sto bi se reklo, kad neko hoce preko leba pogace....

 

Aman po treci put - duzina procesuiranja nema nikakve veze sa tim gde ce da se vencaju - vize se odobravaju po kalendaru, sada se procesuiraju zahtevi iz novembra 2013. Dakle vencao se danas u Srbiji ili vencao se u Americi, Family based zelenu kartu ce da dobije 2017 najranije. U medjuvremenu on moze da zivi u Americi, ako ona zivi u istoj - ako oboje zive u Srbiji, ne postoji razlog zbog koje bi dobio bilo kakvo odobrenje zivota u Americi - niti je tamo, niti je ona tamo pa da traze adjustment of status. 

 

Za pismene: http://www.uscis.gov...tive-us-citizen

i za processing times: http://travel.state....-july-2015.html

 

Ako hoce da ide ilegalno, super, ima ih tustma i tma ovde. Ne vidim zasto bi isao ilegalno, kad moze neverovatno jednostavno da uradi to legalno - ja znam za slucajeve kada su ljudi odbijeni jer je UCIS smatrao da je brak fiktivan (npr. razlika u godinama 35, jedno drugome jedva znaju jezik itd.) ali takvi slucajevi su retki. Sad, sto bi se reklo, kad neko hoce preko leba pogace....

Da ne pominjem da u medjuvremenu moze i fakultet da sredi, pa da ide kao obrazovan covek sa svim benefitima koje to obrazovanje pruza.



#26 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 July 2015 - 00:32

Covek nije siguran da ce dobiti vizu, mislim da se o tome radi...  ne kritikujem ovde americki imigracioni zakon ! Aman-zaman!


Edited by darth bane, 13 July 2015 - 00:32.


#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 July 2015 - 04:05

Covek nije siguran da ce dobiti vizu, mislim da se o tome radi...  ne kritikujem ovde americki imigracioni zakon ! Aman-zaman!

Pa bi ti da ga savetujes, kako da je sigurno ne dobije. ;) Aman-zaman!



#28 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 July 2015 - 04:13

Covek hoce u Ameriku ne zbog vize , vec da bi tamo radio i zaradio novac ! Ne treba mu viza samo vize radi.



#29 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 July 2015 - 04:21

Covek hoce u Ameriku ne zbog vize , vec da bi tamo radio i zaradio novac ! Ne treba mu viza samo vize radi.

Treba mu  viza da bi mogao da radi!



#30 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 July 2015 - 07:39

Moze da radi i na crno....