Jump to content


Photo
- - - - -

Odlazak u USA realno ili ne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#1 Nikooola

Nikooola
  • Members
  • 2 posts

Posted 06 July 2015 - 17:56

Pozdrav svima,

 

Znam da je ovo vrlo cesta tema ali stvarno nisam vise siguran ni koga da pitam ni kome da se obratim za ovu temu.

Na nekoliko foruma sam svratio, svuda razlicita misljenja pa reko da pitam ovde.

 

Nisam za to da vam pisem neke ogromne tekstove i da pumpam pricu situacija ide ovako:

 

 

Devojka je rodjena u New York-u ali od malena zivi ovde, izvadila je americki pasos.

Ja sam student zavrsio prvu godinu fakulteta(mada cisto sumnjam da moze pomoci), imam 31 godinu

Eh sad poenta je da mi zelimo da idemo za USA pa nas zanima koja je najrealnija opcija za to tacnije najlaksi nacin za tako nesto

 

hvala unapred svima


Edited by Nikooola, 06 July 2015 - 19:36.


#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 06 July 2015 - 18:20

.....

Ja sam student zavrsio prvu godinu fakulteta, imam 31 godinu

Eh sad poenta je da mi zelimo da idemo za USA pa nas zanima koja je najrealnija opcija za to tacnije najlaksi nacin za tako nesto

...

Fakultet ti po svemu sudeci nece mnogo pomoci. Najrealnija opcija? Vencajte se, pa nek ide ona prva u USA, nadje posao i nek pokrene neku proceduru za spajanje porodice, ako se ispostavi da nemas mogucnosti da odes odmah sa njom ;)



#3 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 July 2015 - 19:41

Pozdrav svima,

 

Znam da je ovo vrlo cesta tema ali stvarno nisam vise siguran ni koga da pitam ni kome da se obratim za ovu temu.

Na nekoliko foruma sam svratio, svuda razlicita misljenja pa reko da pitam ovde.

 

Nisam za to da vam pisem neke ogromne tekstove i da pumpam pricu situacija ide ovako:

 

 

Devojka je rodjena u New York-u ali od malena zivi ovde, izvadila je americki pasos.

Ja sam student zavrsio prvu godinu fakulteta(mada cisto sumnjam da moze pomoci), imam 31 godinu

Eh sad poenta je da mi zelimo da idemo za USA pa nas zanima koja je najrealnija opcija za to tacnije najlaksi nacin za tako nesto

 

hvala unapred svima

Vencajte se i ti sredi GC, a onda idite da vidite da li vam to odgovara. Kad imate papire onda je mnogo lakse. Sto se posla tice ima ga svuda, ako covek hoce da radi.



#4 Nikooola

Nikooola
  • Members
  • 2 posts

Posted 06 July 2015 - 20:41

Ja sam zvao ambasadu a oni su mi rekli da kada ja podnesem za useljenicku/iseljenicku vizu taj proces traje do godinu dana u proseku a to je iskreno previse vremena, mene zanima da li postoji neka

druga varijanta(brza) ?



#5 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 July 2015 - 20:46

Pozdrav svima,

 

Znam da je ovo vrlo cesta tema ali stvarno nisam vise siguran ni koga da pitam ni kome da se obratim za ovu temu.

Na nekoliko foruma sam svratio, svuda razlicita misljenja pa reko da pitam ovde.

 

Nisam za to da vam pisem neke ogromne tekstove i da pumpam pricu situacija ide ovako:

 

 

Devojka je rodjena u New York-u ali od malena zivi ovde, izvadila je americki pasos.

Ja sam student zavrsio prvu godinu fakulteta(mada cisto sumnjam da moze pomoci), imam 31 godinu

Eh sad poenta je da mi zelimo da idemo za USA pa nas zanima koja je najrealnija opcija za to tacnije najlaksi nacin za tako nesto

 

hvala unapred svima

 

 

Verite se u Srbiji, trazite verenicku vizu sa kojom mozete da otputujete u SAD, gde onda morate da se vencate u roku od 90 dana. Problem moze da bude sto ona ne zivi i ne radi u SAD, i ne moze da dokaze finansijsku sposobnost da izdrzava verenika/supruga. Druga opcija je da se vencate u Srbiji, ona otputuje u SAD, nadje posao itd, a onda vi trazite Family Preference zelenu kartu, gledam sad chargeability date, Nov 13, znaci manje od dve godine cekanja.



#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 July 2015 - 20:49

Ja sam zvao ambasadu a oni su mi rekli da kada ja podnesem za useljenicku/iseljenicku vizu taj proces traje do godinu dana u proseku a to je iskreno previse vremena, mene zanima da li postoji neka

druga varijanta(brza) ?

Godinu dana je brz proces sto se tice porodicnih viza. 

 

Brzi nacin je ovo sa verenickom vizom, ili da vi odete na turisticku vizu, vencate se tamo, onda tamo trazite promenu statusa (sto je problem jer mozete da ispadnete iz statusa u jednom trenutku) - sto ce da traje isto koliko ce trajati i redovan postupak, posto su vize slobodne za zahteve od novembra 2013. 



#7 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 06 July 2015 - 21:00

Ja sam zvao ambasadu a oni su mi rekli da kada ja podnesem za useljenicku/iseljenicku vizu taj proces traje do godinu dana u proseku a to je iskreno previse vremena, mene zanima da li postoji neka

druga varijanta(brza) ?

Ima viza za verenike, ali za to bi ona morala da zivi u USA a mislim i da je morala da podnosi tax return, sto mi iz tvoje price zvuci nemoguce. Tj da ima dokaz da moze da te izdrzava.

 

Probaj da se raspitas za uslove.

 

edit: preteko me nimrod :)


Edited by angelia, 06 July 2015 - 21:01.


#8 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 01:16

Ides u ambasadu i kazes im da zelis da ides turisticki, da vidis Diznilend ! Nikako da imas nameru da ostajes tamo , vec  se naravno vracas za Srbiju!

Moras da imas posao ovde , ako nemas tesko ce te pustiti! prikupi sto vise para mozes i pokazi im racun - da ih imas dovoljno  za put! Sto vise - to bolje ( makar  privremeno pozajmio od nekog prijatelja).

Kad stignes tamo nadjes odmah posao i ostajes  " na crno" - samo pazi, onda nema izlaska iz zemlje i mora de se radi, nije zemlja za " ladovinu" .

Ajd' pa srecno!



#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2015 - 01:36

^

Koji si ti lik. Mogao si da ga savetujes i da prepliva Atlantik.



#10 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 01:42

@mrd

Mnogi su otisli i tako ostali u Americi ! Ima ih na milione, recimo LA bi imao preko 30 miliona st. ako bi se racunali i oni koji zive nelegalno ! Ne znam im se broj !

Uradi tako, Nikola. Kazes im da ides da vidis Diznilend ! ( naravno da ne mora bas Diznilend ( to je samo primer) .



#11 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2015 - 01:55

@mrd

Mnogi su otisli i tako ostali u Americi ! Ima ih na milione, recimo LA bi imao preko 30 miliona st. ako bi se racunali i oni koji zive nelegalno ! Ne znam im se broj !

Uradi tako, Nikola. Kazes im da ides da vidis Diznilend ! ( naravno da ne mora bas Diznilend ( to je samo primer) .

Da li si ti uopste procitao sta covek pise? Lepo je napisao da mu verenica ima drzavljanstvo i zbog cega bi sad on isao ilegalno i krsio zakon? Odakle ti ideja da to radi kad legalno ima pravo da sa suprugom, ako se vencaju ode u US za godinu dana u najgorem slucaju?

Te marifetluke ostavi za kafanske stolove gde pricate lovacke price, a kad neko pita smisleno pitanje, ili odgovori sa namerom da pomognes, ili cuti. Nimrod i angelija su mu vec napisali kako da radi.



#12 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 02:15

pa i taj brak sa stranom drzavljankom, ne znaci automatski drzavljanstvo , ili dozvolu boravka. Imigracione sluzbe imaju diskreciono pravo da odobre ili odbiju.

Prvo mora ona da ode  tamo. Zatim da nadje posao. Zatim da se skuci. Pa treba da nadje posao kojim bi zaradjivala solidno ( dovljno) da moze i njega da izdrzava.

Nakon toga par godina cekanja , pa onda da ode tamo ... dok se sve to " skokca" proci ce 40-tu , ode zivot !



#13 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2015 - 04:25

pa i taj brak sa stranom drzavljankom, ne znaci automatski drzavljanstvo , ili dozvolu boravka. Imigracione sluzbe imaju diskreciono pravo da odobre ili odbiju.

Prvo mora ona da ode  tamo. Zatim da nadje posao. Zatim da se skuci. Pa treba da nadje posao kojim bi zaradjivala solidno ( dovljno) da moze i njega da izdrzava.

Nakon toga par godina cekanja , pa onda da ode tamo ... dok se sve to " skokca" proci ce 40-tu , ode zivot !

bollocks



#14 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 July 2015 - 05:19

pa i taj brak sa stranom drzavljankom, ne znaci automatski drzavljanstvo , ili dozvolu boravka. Imigracione sluzbe imaju diskreciono pravo da odobre ili odbiju.

Prvo mora ona da ode  tamo. Zatim da nadje posao. Zatim da se skuci. Pa treba da nadje posao kojim bi zaradjivala solidno ( dovljno) da moze i njega da izdrzava.

Nakon toga par godina cekanja , pa onda da ode tamo ... dok se sve to " skokca" proci ce 40-tu , ode zivot !

 

Ti to iz iskustva, ili samo lupas?

 

Da se unapred ogradim: nemam pojma koliko su se zakoni promenili, ako jesu. No ja sam ranih '80-ih imao Green Card (dozvolu boravka i rada), vratio se u Yu i ozenio devojku s kojom sam bio u vezi jos pre odlaska u USA. Ona je automatski dobila GC - isti status kao i moj. Cekali smo na resenje par meseci.

 

Zivim u juznom delu Texasa, gde sve puca od imigranata iz Mexica i juznije. Uopste nije problem da se nadje devojka za fiktivan brak (naravno, trazi neke pare...). Dovoljno je da ima drzavljanstvo, ne treba posao - moze da bude i na socijali - muz ce dobiti pravo boravka.

 

Jedina zackoljica - treba da ima stalnu adresu u USA.

 

Za Nikolu, koji je otvorio temu: ima dosta informacija na netu. Pocni ovde: http://immigration.lawyers.com/

 

Postoji dosta advokata koji specijalizuju "immigration law." Najbolje bi bilo pitati nekoga od njih za detaljcice, no posto ona ima drzavljanstvo - nema zapreke. U moje vreme, bilo je svejedno da li smo se vencali tamo ili ovde, no ne znam je li se to promenilo.

 

Stavise, kad je zena stekla americko drzavljanstvo, dosadilo nam je da se zahebavamo sa papirima svaki put kad nas njeni (vec penzionisani) roditelji posete - pa smo na osnovu njenog drzavljanstva zatrazili GC - pravo stalnog boravka - za njih i resili to bez nekih problema ili nauke.

 

Fakultet nema veze. Tj. nema veze sa papirima, moze imati prilikom trazenja posla - ali to je vec druga prica.



#15 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2015 - 06:52

Brak ne znaci automatski da dobijas drzavljanstvo ili dozvolu boravka. Imigraciono ima diskreciono pravo da te odbije.

Drugo, sasvim je druga stvar ako ozeni devojku koja je vec tamo.

Doticna nije zivela i radila u USA .

Drugo, vidite li ( citate li izmedju redova) da covek trazi precice ( pitao je za najlaksi nacin).

Inace bi jednostavno otisao na sajt ambasade , gde pise sve od A do Z ( za sve legalne opcije) , ne bi mu trebao

nikakav savet za ono sto bi vec i sam mogao da procita ! Covek trazi neka iskustva vezana za " rupe u zakonu"

ili sl. inace bi mogao sve i sam da procita na netu.