Jump to content


Photo

Premier League 2015/16


  • This topic is locked This topic is locked
3412 replies to this topic

#1 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 26 June 2015 - 01:00

Pred nama je 24. izdanje najpopularnije fudbalske lige na svetu. Ove godine liga krece ranije nego inace, 8. avgusta, a zavrsava se 15. maja sledece godine. U novu sezonu Celsi ulazi kao branilac titule, a novi prvoligasi su Noric Siti, Votford i Bornmut. Pre nego sto se napise nesto o novoj sezoni red bi bio da se malo osvrnemo na prethodnu sezonu koju su obelezili:

 

Celsi koji postao prvi tim u istoriji PL koji je bio na vrhu tabele od prvog do poslednjeg dana sampionata

 

Attached File  Chelsea.jpg   77.16KB   74 downloads

 

Sautempton koji je sa novim trenerom i bez najboljih igraca iz prethodne sezone igrao fenomenalan fudbal, posebno u prvom delu sezone

 

Attached File  Southampton.jpg   51.54KB   70 downloads

 

Katastrofalna sezona Liverpula koja je okoncana na jos gori nacin

 

Attached File  Stoke_Liverpool.jpg   40.05KB   67 downloads

 

Nestvaran finis sezone Lestera koji se tako spasao sigurnog ispadanja

 

Attached File  Lester.png   67.15KB   55 downloads

 

Jos jedan trofej Arsenala u FA kupu

 

Attached File  Arsenal.jpg   73.78KB   46 downloads

 

Mancester Junajted kome ni 150 miliona funti nije pomoglo da bude blizu nekog trofeja

 

Attached File  United.jpg   20.59KB   43 downloads

 

Azar koji je fenomenalnim partijama sasvim zasluzeno proglasen za najboljeg igraca Premijer lige

 

Attached File  Hazard.jpeg   36.67KB   45 downloads

 

Hari Kejn i neverovatan ucinak mladog napadaca

 

Attached File  Kane.jpg   28.02KB   46 downloads

 

Alan Pardju sa svojim prelaskom iz Njukasla u Kristal Palas - jednima doneo karastrofu, drugima preporod

 

Attached File  Pardew.jpg   45.02KB   44 downloads

 

Odlazak dve istinske legende Premijer lige - Lamparda i Dzerarda

 

Attached File  Lampard_Gerrard.jpg   32.93KB   44 downloads

 

Nikad losiji ucinak u Evropi

 

Attached File  Champions-League-draw-007.jpg   26.27KB   44 downloads

Attached File  Europa League.png   227.19KB   43 downloads

 

Sta mozemo ocekivati od nove sezone? Zanimljiviju borbu za titulu i mesto u Ligi sampiona? Definitivno. Celsi i Arsenal se trenutno isticu kao dve najozbiljnije ekipe - kojima treba minimum ulaganja da bi se podigli na jos veci nivo. Tu su i klubovi iz Mancestera koji ce sigurno zajedno potrositi izmedju 200 i 300 miliona funti. Liverpul je u ovom prelaznom roku krenuo daleko bolje nego prosle sezone. Dosao je Firmino, a pred potpisom je Klajn. Uvek nezgodni Totenhem vreba iz prikrajka kartu za Ligu sampiona, a Sautempton ce pokusati bar da ponovi prethodnu sezonu... Glavni kandidati za ispadanje ce tradicionalno biti ekipe koje dolaze iz Cempionsipa, a tu su i Sanderlend, Lester, Njukasl i Aston Vila.

 

Attached File  Premier League.jpg   34.33KB   41 downloads

 

Nova sezona startuje 8. avgusta, a prvi pravi derbi nas ocekuje vec u drugom kolu kada Celsi gostuje Sitiju.

 

Raspored odigravanja utakmica


Edited by Baros, 06 August 2016 - 21:24.

  • 18

#2 Matija76

Matija76
  • Members
  • 4,032 posts

Posted 26 June 2015 - 11:33

Celsi i Siti su izraziti favoriti kao i prosle godine, stepenik-dva nize su  Junajted i Arsenal, verovatno sigurni u top4, Totenhem je jos uvek ispred Liverpula.

 

Prostora za iznenadjenje ima Junajted koji je prosle sezone sve radio u hodu, falila im je uigranost i samopouzdanje pre svega i na kraju malo vise srece sa povredama. Poketino od malog Totenhema moze da napravi hit prvenstva, jer on to zna, ima i dugacku skoro podjednaku klupu ali ipak za nijansu slabiju od ostalih azdaja.

 

Arsenalu fali jako malo da bude na samom vrhu, imaju iskustvo i kvalitet, a za titulu im treba jos neki X faktor, jedan top zadnji vezni i mozda jedan centarfor u rotaciji.

 

Liverpul ne bi komentarisao, stvarno cudan klub, sa cudnim gazdama i sa jos cudnijim trenerom i neverovatno losim pregovaracima prilikom transfera. Firmino ako se prilagodi na PL ce biti pojacanje, ali skroz nedovoljno za bilo sta ozbiljnije. Mnogo je preplacenih engleskih  reprezentativaca...

 

Zanimljivija ce biti borba za opstanak, bice dosta kandidata s obzirom da je vec sad napravljen veliki jaz izmedju 5-6 timova i ostatka lige.

 

Sve u svemu, radujem se novoj sezoni, jednostavno volim taj fudbal.


  • 1

#3 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 26 June 2015 - 12:43

Ne zna se sta je neozbiljnije, Baros koji je stavio Liverpul kao opciju u poll-u ili ovi sto glasaju za taj isti Liverpul. 

 

 

p.s. Bar jos niko nije poceo da se sprda sa glasanjem za Arsenal


  • 0

#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 26 June 2015 - 13:35

Say wut? :lol: Morao sam da se pobrinem bar vas da stignemo.

 

Meni je veca sprdnja glasanje za Junajted. A naravno da ce Celsi ove jos laganije da uzme titulu.


Edited by McLeod, 26 June 2015 - 13:36.

  • 0

#5 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 June 2015 - 13:50

Ulažem energičan protest u ime armije Čekićara. Jedan West Ham nikako ne može da uđe pod opciju "neko drugi". U znak protesta, odbijam da dam svoj glas bilo kome. 

 

:D


  • 0

#6 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 26 June 2015 - 15:16

Ne zna se sta je neozbiljnije, Baros koji je stavio Liverpul kao opciju u poll-u ili ovi sto glasaju za taj isti Liverpul.


Valjda najveci klub na Ostrvu zasluzuje bar toliko postovanja da se nadje u anketi? :D

Uostalom, Canu ta anketa nije smesna. :P

Čan: Liverpul može da osvoji Premijer lige, mnogi me vide kao Džerardovog naslednika

Fudbaler Liverpula Emre Čan rekao je da njegov tim ima kvalitet da naredne sezone osvoji dugo čekanu titulu prvaka Engleske.Liverpul od osnivanja Premijer lige 1992. nikada nije bio šampion, a poslednju titulu osvojio je pre 25 godina.

"Možemo da se borimo za titulu i verujem da ćemo biti veoma blizu. Ne bih želeo da stavljam pritisak na ekipu, ali i na sebe, pošto me mnogi vide kao naslednika Stivena Džerarda. On je sjajan igrač, mnogo je dao klubu, ali želim da izgradim svoje ime", rekao je Čan za nemački "Kiker".


Edited by Baros, 26 June 2015 - 18:55.

  • 0

#7 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 26 June 2015 - 18:18

uzimamo lagano prvenstvo :)


edit:napokon topic :)
  • 0

#8 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 26 June 2015 - 18:48

Ne zna se sta je neozbiljnije, Baros koji je stavio Liverpul kao opciju u poll-u ili ovi sto glasaju za taj isti Liverpul. 

 

 

p.s. Bar jos niko nije poceo da se sprda sa glasanjem za Arsenal

 

Eto i od mene glas da preteknete Celzi. :lol:

 

Kada se Nelinjo vrati to je sedam glasova na konto Liverpula.


  • 0

#9 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 26 June 2015 - 19:23

Ja sam glasao za nas iz sprdnje, eto, jer nas ima na listi. Kakva titula, kakvi bakraci, daj da se dogegamo do top 4. Cim se kandidati za titulu budu pojacali menjam svoj glas. Za sada, Celsi je svakako najozbiljniji takmac.


  • 0

#10 Negazirani

Negazirani
  • Members
  • 1,989 posts

Posted 26 June 2015 - 21:47

Još jedna sezona stiže, moja taktika se ne menja: Chelsea na tiketu, blesavi L'pool na tv-u

 

Jedino što bih voleo da se promeni je reklama za Tonus hleb na SK.


  • 1

#11 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 26 June 2015 - 22:04

Glasao i ja za naše, čisto radi reda. Ali Chelsea uzima opet.


  • 0

#12 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 26 June 2015 - 22:27

Ja sam prosle sezone tipovao trku za titulu Celzi - Arsenal jednako, pad Sitija i Utd kao cetvrte na pocetku sezone i nisam nesto ni pogresio, jeste Siti bio drugi, ali Arsenal je bio duze u trci za 'teoretsku titulu' sve do meca Ars-Cel. Los pocetak sezone Arsenala je dosta uticao.

Ne bih mnogo menjao ove sezone Ars 35%, Cel 30%, Utd i Siti po 17% i Liv 1% :P

 

naravno do kraja prelaznog roka se moze dosta promeniti, pa cu tada dati konacno resenje :D


  • 0

#13 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 26 June 2015 - 23:08

Dobar uvodni post...lep osvrt na sezonu za zaborav iz ugla Redsa, nekako se brzo vratismo u bestragiju, igrasmo odlično onomad što je već prošlost, sad vidim da je Sautempton hit što je i bio.

 

Nažalost kakav mazohizam trpimo s ovim trenerom ne bi me čudilo da napravimo neki blesavi come back.

 

Što se ostalih tiče u trci za titulu su verovatno Arsenal, Čelzi, Junajted i Siti. Tim redom otprilike..

 

Ima još dosta do kraja prelaznog roka i početka sezone tako da je teško reći šta je realno s obzirom da su timovi još uvek nepoznanica.


  • 0

#14 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 26 June 2015 - 23:36

Glasao i ja za naše, čisto radi reda. Ali Chelsea uzima opet.


da se vratis tamo gde pripadas ;)
  • 0

#15 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 27 June 2015 - 11:59

Još jedna sezona stiže, moja taktika se ne menja: Chelsea na tiketu, blesavi L'pool na tv-u

 

Jedino što bih voleo da se promeni je reklama za Tonus hleb na SK.

 

Gde ce ti dusa? Bolju reklamu za pocetak meca tesko da mogu da nadju ili si vise za "Molim vas, jedan Potencijal'' ili oni kondomi koji su se reklamirali.Sigurno je bila jos neka smesna reklama koja je isla uz PL, ali ne mogu da se setim trenutno.Tonus Hleb je naspram toga klasa, na fb stranici SK moze da se vidi koliko se ta reklama ceni od strane gledalaca.
  • 0