Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Strani košarkaši u reprezentaciji Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
128 replies to this topic

#1 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 June 2015 - 11:04

Zanima me vox populi, s obzirom da za žensku reprezentaciju uspešno nastupa  Danielle Page. Znači, stranac, da ili ne?

 

 

 

untitled.jpg


Edited by realno *W, 03 July 2015 - 07:29.


#2 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 25 June 2015 - 11:29

Sto ne otvoris tu temu da mogu i komentari da se ostave?



#3 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 25 June 2015 - 11:35

Sto ne otvoris tu temu da mogu i komentari da se ostave?

 

Žvakali smo strance jedno 650 puta do sada...  pa si mislio da prežvaćemo još jedared nije zgoreg :D



#4 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 25 June 2015 - 11:35

Ja mu vec prigovoram na pm da ubaci opciju .. moze stranac al da je igrao bar 3 god u Srbiji ;)

#5 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 June 2015 - 11:36

Pa kontam da Pera nikako neće uspeti da ubedi Žiku da su nam stranci neophodni u repki niti će Žika uspeti da ubedi Peru da bi to bio konačni krah srpske košarke, a potencijalno je zapaljiva tema, pa me u suštini sama rasprava i nije zanimala toliko koliko čista statistika.

 

Modovi, ako misle da sama tema može proizvesti OK raspravu, uvek mogu da otključaju temu za postove. ( bar mislim da mogu :D )



#6 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 25 June 2015 - 11:49

Pa kontam da Pera nikako neće uspeti da ubedi Žiku da su nam stranci neophodni u repki niti će Žika uspeti da ubedi Peru da bi to bio konačni krah srpske košarke, a potencijalno je zapaljiva tema, pa me u suštini sama rasprava i nije zanimala toliko koliko čista statistika.

 

Modovi, ako misle da sama tema može proizvesti OK raspravu, uvek mogu da otključaju temu za postove. ( bar mislim da mogu :D )

A mogu li ja kao stranac glasati na ovim izborima? :)



#7 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 25 June 2015 - 12:43

Без гледања тренутног стања гласова пргнозирам онако, неких 75-80% против странаца. :)
Мада можда поцењујем клубаштво...



#8 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 25 June 2015 - 12:43

nije dobar pool, nedovoljno opcija

tj. zastupljene su samo ekstremne opcije na obe strane

 

Мада можда поцењујем клубаштво...

kakve veze klubastvo ima sa ovim?


Edited by djuras, 25 June 2015 - 12:44.


#9 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 25 June 2015 - 12:51

kakve veze klubastvo ima sa ovim?

 

Мислио сам у смислу да је неко толико заготивио играча, на пример Ђенку, да би га видео у репрезентацији, иако реално за тиме нема потребе.

Иначе слажем се за опције. Ја сам гласао против, али не знам да ли бих имао толико чврст став да имамо доста слабије играче :D



#10 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 25 June 2015 - 14:04

Imam molbu za moderaciju da pool koji sam upravo otvorio bude pinovan na neko vreme. Kad se skupi određeni broj glasova i tako dobije uvid u vox populi onda neka se pusti da potone dole :)

kako si iskusno ostavio mogucnost da vidimo ko je za strance da ih vas posle uvaljamo u katran i perje :)


Edited by alfamuzjak, 25 June 2015 - 14:05.


#11 simple red white

simple red white
  • Members
  • 12,615 posts

Posted 25 June 2015 - 14:05

Мислио сам у смислу да је неко толико заготивио играча, на пример Ђенку, да би га видео у репрезентацији, иако реално за тиме нема потребе.

Иначе слажем се за опције. Ја сам гласао против, али не знам да ли бих имао толико чврст став да имамо доста слабије играче :D

Stav se gradi gneralno, ne prema trenutnim mogućnostima naše reprezentacije. Po meni bi bilo normalno da se uzme stranac koji će učiniti da reprezentacija igra bolje, imena ovde nisu bitna. Bitno je da li imaš deficit kvaliteta na nekoj poziciji i na osnovu toga odabrati igrača, i tu nema veze koliko godina je igrao kod nas u Srbiji.



#12 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 25 June 2015 - 14:14

Ako je neki igrac-stranac ispunio uslove za dobijanje drzavljanstva, onda on valjda ima ista prava kao i svaki drugi igrac, tako da ne vidim problem ukoliko bi "stranac" zaigrao za reprezentaciju. Zaista mi nikada nece biti jasno zbog cega se samo kroz sport gura taj neki "nacionalni naboj" ili sta vec!?

 

Preki Radosavljevic je igrao za fudbalsku reprezentaciju.SAD-a, pa ne vidim razlog zasto neki kvalitetan Amer ne bi mogao da zaigra za kosarkasku reprezentaciju Srbije!?



#13 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 25 June 2015 - 14:26

Moj odgovor je NE, ali nisam snazno protiv, tako da nisam ni glasao...



#14 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 25 June 2015 - 14:42

Glasao sam za, pa da obrazložim:

 

Ukoliko je dobio državljanstvo na regularan način (određeni broj godina boravka u Srbiji, ženidba/udaja sa državljaninom Srbije, šta već još zakon propisuje) onda apsolutno da. Ne samo stranci našeg porekla tipa Aleksa Marića, nego bio koji.

 

Ukoliko je u pitanju ad  hok državljanstvo samo radi igre u reprezentaciji, onda ne.

 

A opet vidim Pejdžovu koja je dobila državljanstvo preko Boga pitaj kakve veze kako se bori do poslednje kapi krvi i raduje kao da je do juče ruke u Moravi prala... nisam pametan.



#15 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 25 June 2015 - 14:42

Ja ne glasam dok ne ubace moju opciju :D