Jump to content


Photo
- - - - -

Kuvajt


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 June 2015 - 15:06

Postovani, potrebne su mi informacije o uslovima zivota i rada  u Kuvajtu.

Preko Linkedina su kontaktirali moju cerku i  zakazali razgovor (Skype) o mogucem poslu na univerzitetu. 

Ne moram ni da kazem koliko sam se prepala od mogucnosti da mi *dete*  bude tako blizu onih ludaka koji unishtvaju svetsku bashtinu i seku glave taocima.

Od prijatelja bliskih nashoj diplomatiji saznala sam vec da bi cerka bila u Kuvajtu bezbednija nego na, recimo,  Cukarici, da je svet u Kuvajtu ljubazan i fin, da ima puno stranaca kako u visokoshkolskom obrazovanju tako i u biznisu i da ovo moje plavooko i plavokoso dete ne bi tamo shtrcalo kao bela vrana. Kazu da su zarade dobre ali i da su zivotni troskovi visoki. Klima je zestoka, temperature leti idu i do 45 C a zimi ne padaju ispod 10C. U Kuvajtu postoji nasha ambasada, mala ali efikasna, kazu.

Dakle, sve sto sam saznala je iz trece ruke. Zato sam postavila ovu temu da bih, eventualno, dobila informacije od nekog ko je proveo u toj zemlji bar neko vreme. 

Cerka ce sama odluciti ukoliko dobije konkretnu ponudu.Smeta mi sto bi ona otishla i medju pingvine, samo da dobije shansu da radi i zivi od svog rada. To je ono sto me brine, ne zelim da rizikuje vishe nego sto treba.

Ima li nekko od vas ikakvo iskustvo rada i zivota u Kuvajtu?


Edited by highlanderka, 04 June 2015 - 15:11.


#2 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 04 June 2015 - 16:01

evo ja, sta te tacno interesuje?

ne vidim razlog da ne ide ako moze bilo gde da zivi od svog rada, posebno kuw,nije to iran ...licno se u svakoj zemlji osecam domace pa i nemam nelagodnosti tipa da je svet bestragija

 

klima? da, vrelo je ali sve je klimatizovano, soping na otvorenom u kasno popodne ili trzni centar, petak neradan

 

plate nista specijalno ali za srb uslove su dobre, stanarina skupa,bolje ako u ugovor stavi da joj poslodavac iznaj.stan prosecna plata najvise do 5000$ sto nije mnogo ako ne stedi ili sama placa stan, kola, hranu, klubsku clanarinu itd

 

plavuse ne strche u kuvajtu, ali moze da pobude interesovanje kao svaka zapadnjacka strankinja..alkohol zabranjen, bez auta je tesko, hrana moze da bude jako jeftina ako ne ide u restorane, radna snaga indijci filipinci i sl. ne mora mnogo da se osmehuje svakome, a bilo bi dobro da ima drustvo kad negde ide,a i kako bi sama dok ne upozna grad.............mozda ce je saletati ako je lepa, ali neka takvima kaze da dolazi u obzir samo dijamantski prsten i vencanje u sheratonu...ili  nista.



#3 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 04 June 2015 - 16:15

...i da, bikini ili obican kupaci normalan za nase uslove samo u okviru hotelskog bazena,

na javnoj plazi bi se osecala bzvz u tome



#4 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 June 2015 - 20:09

Hvala, Mama_ mia, nije problem *bestragija*, daleko od toga, da su drugacije prilike, ja bih prva potegla u taj region, toliko toga sam zelela da vidim.....ni cerka nema problem sa tim, ona bi i peshke da obidje svet, ja sam ta koja po obicaju * drami* .  U pitanju je profesura pri americkom univerzitetu, mozda nece uslovljavati zakup vile od 50 000$, cule smo i takvu pricu. Klima joj savrsheno odgovara, da se ona pitala, odavno bi zivela u Australiji. Od dijamantskog prstena nema nishta, vishe bi joj odgovaralo da joj eventualni buduci muz plati doktorske studije u USA, to bi je dovelo u ozbiljno iskushenje da razmishlja o braku. Ovako shtrkljasta i mrshava, teshko da ce biti po ukusu tamoshnjih djuvegija.

Kako god, sigurne smo da je konkrencija iz celog sveta velika, videcemo kako ce proci prvi razgovori. Hvala josh jednom, prenecu vashe utiske.



#5 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 05 June 2015 - 06:50

Proveo sam neko vreme u Kuvajtu, mada je to bilo sa fly back opcijom u Dubaji. Sto se tice te... majcinske brige, sve je onako kako je mama_mia napisao/la: bezbednost je visa nego u drugim delovima sveta, tako da prosetati se bilo gde I bilo kada je potpuno normalno.

Sto se tice samog Kuvajta, on meni za zivot ne bi bio opcija iz vise razloga. Prvo, on je prilicno striktan, ne na nivou Saudija, ali mnogo manje liberalan od UAE ili Katara na primer. Drugo, Kuvajtski Arapi su prilicno ponosan svet: radio sam sa njima I u Saudiju I u Kuvajtu I nisam stekao neko preterano dobro misljenje. Trece klima: Kuvajt je prilicno los po pitanju klime. Ne da je tamo vruce, naravno da jeste, nego pesak je sitniji I poput prasine je, uvlaci se u sve moguce. Mislim da je pre neku godinu tamo padao I sneg cak. Zime mogu da budu I hladne ako se poredi sa ostatkom regije.

Daklem, nije idealan, ali ako je region vec prihvatljiv kao opcija, Kuvajt I nije toliko los.  



#6 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 05 June 2015 - 15:53

Ovako shtrkljasta i mrshava, teshko da ce biti po ukusu tamoshnjih djuvegija.

 

 

...nista se ne sekiraj za to :lol+: posebno ne za stereotipe,

 

ali ako taj odlazak bude sasvim izvestan, razradicemo strategiju

 

 

 nego pesak je sitniji I poput prasine je, uvlaci se u sve moguce

 

da,

a kad krene velika pescana oluja, jesi to doziveo? ja nekoliko, ponekad sanjam kako grickam pesak...



#7 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 05 June 2015 - 16:06

samo onaj ko je pokusavao da opera mladi spanac kupljen na pijaci moz da konkurise u sportu  "osecaj grickanja peska "

 

peres I peres satima...I kad ga spremis  lepo krcka pod zubima svaki zalogaj.....

 

nostalgicna sam....

 

mama mia otvaraj neku leeepuu temu da me zelja mine....



#8 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 06 June 2015 - 16:57

razumem te, bliski istok i afrika su najpodloznije ceznji kada nisi tamo....a kad si tamo, vidis nepravdu, glupost domacina, vrucinu, pesak, komarce, letece bubasvabe, hipokriziju drugacijih razmera, blesave obicaje...posle to nedostaje bas takvo kakvo je...kao i prijatelji


 da otvorimo npr. `Ceznja za peskom` ili cemo na kuw da ceznemo... ^_^



#9 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 07 June 2015 - 14:41

evo ja, sta te tacno interesuje?

ne vidim razlog da ne ide ako moze bilo gde da zivi od svog rada, posebno kuw,nije to iran ...licno se u svakoj zemlji osecam domace pa i nemam nelagodnosti tipa da je svet bestragija

 

klima? da, vrelo je ali sve je klimatizovano, soping na otvorenom u kasno popodne ili trzni centar, petak neradan

 

plate nista specijalno ali za srb uslove su dobre, stanarina skupa,bolje ako u ugovor stavi da joj poslodavac iznaj.stan prosecna plata najvise do 5000$ sto nije mnogo ako ne stedi ili sama placa stan, kola, hranu, klubsku clanarinu itd

 

plavuse ne strche u kuvajtu, ali moze da pobude interesovanje kao svaka zapadnjacka strankinja..alkohol zabranjen, bez auta je tesko, hrana moze da bude jako jeftina ako ne ide u restorane, radna snaga indijci filipinci i sl. ne mora mnogo da se osmehuje svakome, a bilo bi dobro da ima drustvo kad negde ide,a i kako bi sama dok ne upozna grad.............mozda ce je saletati ako je lepa, ali neka takvima kaze da dolazi u obzir samo dijamantski prsten i vencanje u sheratonu...ili  nista.

A zasto je Kuvajt OK a Iran ne valja ... samo zato sto je Iran protiv izraela , vase "svete zemlje" ???!??!??!?!

Btw. za mene ne valja, jer ne mozes da pijes alkohol gde hoces i kad hoces .. sorry for troll 

.. troll off

Neka ide , ako ima sansu za dobru zaradu .. makr bio Iran ! Ako joj se ne svidja uvek moze da se vrati ! 



#10 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 June 2015 - 18:39

A zasto je Kuvajt OK a Iran ne valja ... samo zato sto je Iran protiv izraela , vase "svete zemlje" ???!??!??!?!

Btw. za mene ne valja, jer ne mozes da pijes alkohol gde hoces i kad hoces .. sorry for troll 

.. troll off

Neka ide , ako ima sansu za dobru zaradu .. makr bio Iran ! Ako joj se ne svidja uvek moze da se vrati ! 

 

<_<

da si trol to je poznato ...pa zato, da vidimo sta znaci `vasa sveta zemlja`?

 

ali ne zbunjuj ako vidis da je neko zabrinut za svoju cerku, naravno da nece u iran nikakva i nicija cerka da ide sama.



#11 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 June 2015 - 23:15

A zasto je Kuvajt OK a Iran ne valja ... samo zato sto je Iran protiv izraela , vase "svete zemlje" ???!??!??!?!

 

Izvini, ali na cemu si ti kad tako slobodno spocitavas ljudima nekakve "svete zemlje" i slicne argumente? Kako ti recimo ne pade na pamet da je Mama_mia rekla to zbog recimo drugacije tretmana zena u ove dve zemlje? Budibogsnama neprijateljski nastrojenog sveta. 



#12 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 June 2015 - 03:17

Izvini, ali na cemu si ti kad tako slobodno spocitavas ljudima nekakve "svete zemlje" i slicne argumente? Kako ti recimo ne pade na pamet da je Mama_mia rekla to zbog recimo drugacije tretmana zena u ove dve zemlje? Budibogsnama neprijateljski nastrojenog sveta. 

Pa on ti je poznat po tome da nista ne razume, nevezano za topik...



#13 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 09 June 2015 - 07:29

Evo slika sa pogledom na musavi grad iz musavog hotela za sve vas sto vam pesak tece venama.

Attached Files



#14 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 09 June 2015 - 15:06

kakvo je cudo fotografija,

 

musavo na fotki deluje cisto

daj nesto musavije



#15 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 09 June 2015 - 15:13

Izvini, ali na cemu si ti kad tako slobodno spocitavas ljudima nekakve "svete zemlje" i slicne argumente? Kako ti recimo ne pade na pamet da je Mama_mia rekla to zbog recimo drugacije tretmana zena u ove dve zemlje? Budibogsnama neprijateljski nastrojenog sveta. 

 

bas.

 

na politici i nekim drugim temama to moze da se razume,

 

ali na ovakvoj temi -  klovnovski stil bez potrebe.