Jump to content


Photo
- - - - -

Roland Garros 2015


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3377 replies to this topic

#1 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 May 2015 - 18:23

Aj ja sam otvorio, pre neki dan sam dobio lepu svotu na kladzi, a ide mi nešto od ruke u zadnje vreme, tako da cu ja da snosim odgovornost za ovaj GS. :D
Večeras žreb za muške kvalifikacije, sutra je žreb za ženske. Valjda u četvrtak izlazi glavni žreb.
Aj uzdravlje nam! :)

#2 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 18 May 2015 - 18:26

ODLICNO si ovo uradio  :thumbs:



#3 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 May 2015 - 18:32

Nešto sam gledao ranije žrebove u prošlosti na RG i u velikoj većini slučajeva prvi nosilac ide na petog u QF, a peti će biti Nišikori.

#4 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 18 May 2015 - 18:43

evo ih kvalif. zreb :

 

http://t.co/qLw89ZwPkR


Edited by vanjabarsa, 18 May 2015 - 18:44.


#5 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 18 May 2015 - 19:12

Nešto sam gledao ranije žrebove u prošlosti na RG i u velikoj većini slučajeva prvi nosilac ide na petog u QF, a peti će biti Nišikori.

 

Mislim da to ipak nije pravilo.



#6 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 May 2015 - 19:13

Pa nije pravilo, ali je tradicija.

#7 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 18 May 2015 - 19:53

http://www.youtube.com/watch?v=qmjdxxAnsB4



#8 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 May 2015 - 20:43

Gavrilova i Tomljanovic ce igrati na RG pod zastavom Australije, valjda zato sto su GS pod itf-om.

#9 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 18 May 2015 - 20:52

Aj ja sam otvorio, pre neki dan sam dobio lepu svotu na kladzi, a ide mi nešto od ruke u zadnje vreme, tako da cu ja da snosim odgovornost za ovaj GS. :D
Večeras žreb za muške kvalifikacije, sutra je žreb za ženske. Valjda u četvrtak izlazi glavni žreb.
Aj uzdravlje nam! :)


Da uzmes jos para, kvota 4 da Rafa uzima RG :s_d:

#10 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 May 2015 - 20:56

Da uzmes jos para, kvota 4 da Rafa uzima RG :s_d:


Ccc... ja tebi javim u poverenju ne bi li proslavili decimu sa stilom a ti odmah razglasis svima da mi/nam jinxuju. <_<



#11 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 18 May 2015 - 20:57

I vi se radujete, a nekad je bila i veća da neće osvojiti....cccc...kakvi fanovi. 



#12 Cukuru Tazaki

Cukuru Tazaki
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 18 May 2015 - 21:00

Jbg, daj šta daš.



#13 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 18 May 2015 - 21:04

Ja znam samo da he na Lajovica kvota 500.
Sta znam, mozda mi se ostvari onaj san sto sam sanjao, pod temperaturom :D
Vidimo se za tri nedelje na Bahamima. ;)

Edited by Stari Vujadin, 18 May 2015 - 21:04.


#14 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 18 May 2015 - 21:46

-Tereni na RG sastoje se cak od 5 slojeva: zgusnuti sljunak koji sluzi za drenazu vode i uklanja je sa terena, iznad njega stoji cak 30cm visok sloj smrvljenog sljunka,koji takodje sluzi za odliv vode,ali i da ucini celu podlogu cvrstom. Treci sloj odozdo je sloj po imenu "klinker" koji se sastoji od razudjenih vulkanskih stena i izmrvljene tvrde pecene cigle. Cetvrti, pretposlednji je sloj visok osam centimetara od belog krecnjaka, donet iz kamenoloma nadomak Pariza. Svakog proleca ovaj sloj se menja novim krecnjakom - prvo se nasipa traktorima, a onda se presuje teskim valjcima. Povrsinski sloj je debeo dva milimetra i cini ga usitnjena crvena cigla. Svake godine oko 50.000 kilograma ovog materijala se prostre po terenima Garosa.

-Dozvoljeno mladjima od 18- petoro tenisera/teniserki su postali RG sampioni pre punoletstva: Chang, Wilander, Seles, Arantxa Sanchez i Steffi Graff.
-Niko od 1992.(Jim Courier)nije uspeo da spoji AO i RG. U open eri jos samo Rod Laver i Mats Wilander.(muskarci)
-Francuska fobija. Do 1925.strancima nije dozvoljavano ucesce. Australijanac Jack Crawford je prvi ne-francuski pobednik, 1933. Trebace punih 50. godina da se medju pobednicima nadje francusko ime. Jannick Noah. Izgleda da je tada poceo novi 50-godisnji ciklus. (Mari Pirs je ipak rodjena u Kvebeku) :whistle:
-Roland Garros nikad nije prekidan. Cak i u periodu 1939-1945 tenis se igrao u bulonjskoj sumi. Ne kao zvanicni sampionat,ali se loptica prebacivala svake godine. Ucesce je bilo dozvoljeno samo Francuzima koji su tako cuvali svoj stil zivota u ratnim godinama i jacali otporaski moral u okupiranom Parizu.
-1968. RG je prvi GS koji je profunkionisao kao Open turnir. To znaci da je ucesce bilo omoguceno i amaterima i profesionalnim igracima.
-27 minuta je trebalo Suzanne Lenglen da 1926.godine dobije finalni mec.
-Finale muskog singla 1966. godine. Madjarski teniser Istvan Gulyas je pristao da se mec pomeri/odlozi za 24h kako bi Tony Roche (Toni Rouc,naski) zalecio povredu skocnog zgloba. Rouc ga je sutradan zgazio sa 3:0.
-Najmladji pobednici: Michael Chang 17g 3m i Monika Seles 16g 6m.
-Za 59e u La Brasserie restoranu mozete da pojedete: predjelo od medium pecene pacje dzigerice u sosu od malina sa hrskavim hlebom; glavno jelo od grilovanog filea bakalara sa slanom torticom od italijanskog povrca i desert od socne cokoladne torte serviran sa hladnim knedlama na bazi kakaa.
-Ili mozete pojesti sendvic za 7e(uz flasicu izvikane Perrier vode,koja se naravno posebno naplacuje).

Kompleks se prostire na povrsini koja je duplo manja od bilo kojeg drugog Grand Slam-a.
Turnir je dobio ime po coveku koji se nikada u zivotu nije bavio tenisom niti imao veze sa ovim sportom.
Francuzi ga NIKAD ne zovu "otvorenim prvenstvom Francuske u tenisu".
Za njih je to jedino Roland Garros.
Jednostavno tako.


Edited by TheObradovic, 18 May 2015 - 21:49.


#15 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 18 May 2015 - 22:17

Vujadine al' si me obradovao, htela sam danas da pisem da se do petka otvori tema ili ja to radim :D