Jump to content


Photo
- - - - -

Kritikuj bez cenzure!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#31 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 25 April 2015 - 22:41

Sve se vrti oko para. Ljudi isti, samo gledamo ko ce da ih plati. Radulovic trenutno ima pare poput Dinkica nekad. Naravno, nije lud da tako nastupa, nego ovako posteno.

http://forum.b92.net...cija/?p=4869166

 

Svi su oni isti.

 

Stvarno nemam nameru da branim Radulovića, uopšte ne mislim da je potenjačina, naprotiv, ali da ima para kao Dinkić nekada, verujem da bi se batalio sopstvene neubedljive priče i radio nešto mnogo interesantnije. Niti mislim da iko radi ZA Karića, pogotovo ne Vučić koji je ubeđen da je bog, ali da prima mito to već može biti izvesno.



#32 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 April 2015 - 00:02

Ne treba se pravdati ni za koga. Svi su oni apsolutno isti.

Meni je komicno kad se ovde pojave neki sa silnim podrskama za svoje lidere, stavljaju mi krastavcice u sendvic i sl.

 

Ja ne znam kako ljudi ne mogu da shvate da su bas svi do jednog isti i da se samo poigravaju sa nama i smenjuju u kolu. To sam vec rekao, ali neko opet veruje da ce doci "bolji".

Stekao se utisak da sam za Vucica jer vise kritikujem ostatak. Vucic je u vlasti, recimo vozim zastavu 101 i sad mi neko ponudi da predjem u juga. Ja samo kazem da sam visok i da mi jos vece sranje od ovog u kome sam trenutno ne treba. Znam da se apsolutno nista ne bi promenilo, otezalo bi se kao u Grckoj, eto dobise nesto "novo". Mucak, izgubice par godina i doci ce u totalnu depresiju ispucavajuci se predizbornim nadama. Zato ne mogu da smislim kada neko pomene krimosa Radulovica, dosao je iz Amerike, tamo verovatno nije mogao da zaradi vise od milion dva dolara godisnje, ovde ce to da obrce mesecno. Naravno da su uigrani da mi to ne vidimo. I Dinkic vozi polovnog pezoa i ima kredit za stan i zivi u zgradi sa Tomom, obojica kod Hypo banke. Eto, Dinkic je vladao, gologuzi Toma kupio stan sa njim u zgradi pa vi vidite ko je tu onda uopste bio vlast a ko opozicija.

http://www.srpskarad....rs/srbija/4052

 

Secate se onog koji je spavao na tetkinom kaucu pa se probudio sa 11 miliona evra u deonicama Kredi Agrikol banke i vilom na Dedinju.

Setite se Dinkica koji je isao po svetu da trazi nase milijarde. Ja sam uveren da ih je pronasao i da je za lepu proviziju samo zazmurio.

Radulovic koji drzi firmu jednog od najvecih nasih tajkuna dosao iz profi firmi Amerike da ga ovde blate, bas mu to trebalo u zivotu. Za sta ako ne za dobre pare.

Pa ko je Tomislavu Nikolicu dozvolio da sa sinovima napravi kuce u zasticenoj zoni BG vodovoda? Napravio ih je za vreme Tadica i Dinkica, nije sad.

http://www.kurir.rs/...-clanak-1173473

 

Zar treba pomenuti Djilasa, Pajtica da ne pominjem, Cedu koji poseduje kuce ko zna gde i planinari kao da mu milioni sa neba padaju.

Dr Sapic nema vilu u Nambiji, nego na Vracaru, blizu pasnjaka Sutanovca.

SPS-ovci godinama haraju po Srbiji i svaki ima koferce.

Danica i Vuk Draskovic imaju desetine nekretnina i lokala, od ekskluzivnog Kosutnjaka gde zive do Knez Mihajlove, a Dana, invalidski penzioner zastupa interese drzave Srbije u Naftnoj industriji Srbije.

Zivkovicu ubise druga i Premijera, a on se setio isprobavanja vina po svetu i donese uredbu o subvenciji sadnje vinograda i napravi sebi najveci u Srbiji, naravno besplatno.

 

Ma svi su isti do jednog, apsolutno svi.

A mi smo jos vece ovce jer prihvatamo njihovu igru i navijamo. Oni odu u emisju, izblate se i posle na picence zajedno iza kamera.

 

Za Vucica me briga koliko i za sendvic koji sam pojeo pre dva sata.

Svi su oni dosli da se nakradu i niko nam nista nece pomoci.

 

Evo dacu samo primer Hrvata sta se trenutno kod njih desava, nisam slucajno pomenuo Hypo banku koja je verovali ili ne simbol ove nase epohe i koja je obelezila sve politicare bivse Jugoslavije. Setite se samo da je Hypo preko DS-a i Miskovica oprala Sariceve pare kroz Belville, najvecu investiciju u nekoliko godina.

Pogledajte ovih desetak minuta video priloga sta se desava u Hrvatskoj, Austrijanci idu Beogradom i ovde skupljaju svoje pare samo se o tome cuti.

Hrvatska je izgubila preko Hypo banke ravno 47.7 milijardi evra. I posle me neko pita sto je Radulovic dosao ovde. Pa nece da se ciganise za par miliona u Americi, ovde ce da zaradi kao covek. Imace i za botove, mozda ne sendvic, mozda i po koji kvadrat.

 

Ovih 10 minuta govore kao se kod nas radi, sta svi oni zajedno rade bez obzira koja su vera, nacija, stranka. Oni su samo ljudi koji zele pare i nista drugo.

 

http://vijesti.hrt.h...int-hrt1-u-2230

 

Ako bar neko zeli da promovise neciji program, ideje, blogove i sl. ne zelim da slusam o njihovom postenju. To je tako licemerno. Ako Radulovic kupuje DS-ovce, on ih kupuje, kao sto su to radile potpuno isto sve druge partije, ne radi on nista novo. Ja nikada vise u zivotu necu da glasam, mozda cu ovako u caskanju da udaram koju packu ili kontru na neciji komentar cisto da mu pokazem da brani krimosa.

 

Nemam resenje u vezi vlasti i nase drzave. Ovi su toliko uvezani u kolo da mislim da vreme bar nekog manjeg kriminala poput vodecih zemalja EU mi necemo skoro docekati. Ovo se sada nastavlja istom merom, kao sto ste videli sa Avala filmom. Jedva cekam rasplet konverzije koja pretvara zemljiste u privatno vlasnistvo. Ovo je godina u kojoj ce se pojedini ljudi ove drzave najvise obogatiti ikada do sada.


Edited by Gant, 26 April 2015 - 00:46.


#33 desertfox9449

desertfox9449
  • Members
  • 128 posts

Posted 26 April 2015 - 00:09

Koja je logika kupovanja poslanika ako nemas vlast i ne nameravs da se u tu vlast uguras? Ako imas svoje ljude na vlasti onda to moze i da ti se isplati ovako ne.

Tvoja teza kako je DJB puna k'o brod a Radulovic drugi Dinkic pada u vodu cim se baci pogled na novac ulozen u kampanju.

Ako Karic finansira Radulovica zasto je bas on raskrinkao prodaju Avala filma?

brani svoju tezu

LDP 1,3 miliona evra

NDS 1,1

DS 600.000

DJB 33.000 



#34 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 April 2015 - 00:16

Pa fora skupih reklama je prosla, Dinkic je najvise trosio i to se narodu smucilo.

Sad treba glumiti toboze grbavog siromaha kome je samo stalo do dobrobiti nacije.

Pa fora kupovina poslanika je da imas vlast. Sada mozda u nekom mestu za neku odluku fali 1-2 glasa, Karic javi da se glasa za dobijanje nekog zemljista i taj dobije par hiljada evrica. Ti kao da si sa kruske pao. Pricas tako bezazleno kao da su oni otisli u skupstinu da se igraju, a ne da kradu i uzimaju.

Navodis neke gluposti oko trosenja para, pa Cedi to nije dovoljno ni za planinarenje, a kamoli za stranku i promocije.

 

Eto ti zelis logiku, nikako ne rece, sto Radulovic napusti Ameriku sa svim tim pozicijama i zaradom, da nas spasi apokalipse?

Jel procita sta napisah iznad?


Edited by Gant, 26 April 2015 - 00:17.


#35 desertfox9449

desertfox9449
  • Members
  • 128 posts

Posted 26 April 2015 - 00:27

Pa fora skupih reklama je prosla, Dinkic je najvise trosio i to se narodu smucilo.

Sad treba glumiti toboze grbavog siromaha kome je samo stalo do dobrobiti nacije.

Pa fora kupovina poslanika je da imas vlast. Sada mozda u nekom mestu za neku odluku fali 1-2 glasa, Karic javi da se glasa za dobijanje nekog zemljista i taj dobije par hiljada evrica. Ti kao da si sa kruske pao. Pricas tako bezazleno kao da su oni otisli u skupstinu da se igraju, a ne da kradu i uzimaju.

Navodis neke gluposti oko trosenja para, pa Cedi to nije dovoljno ni za planinarenje, a kamoli za stranku i promocije.

 

Eto ti zelis logiku, nikako ne rece, sto Radulovic napusti Ameriku sa svim tim pozicijama i zaradom, da nas spasi apokalipse?

Jel procita sta napisah iznad?

Ovo je vec prevazilazi naucnu fantastiku.

Pa da je taj Radulovic imao 1 milion evra za kampanju on bi danas bio u skupstini i mogao bi mnogo lakse da Karicu namesta poslove. Novac je jako vazan u kampanji ali da bi on mogao da donese rezultat potreban je i kvalitetan proizvod inace ga niko nece kupiti ni da mu placas.

Mnogo vaznija stvar je interes Karica da finansira Radulovica kad vec ima Vucica apsolutistu.  Ima mnogo poznatijih i snaznijih starnaka u opoziciji od DJB, zasto bas njega? 

ponovicu pitanje

Ako Karic finansira Radulovica zasto je bas on raskrinkao prodaju Avala filma?



#36 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 April 2015 - 12:17

A, Mama mia, vi bi da ostanete sami sa Kinikom?  Pa shto ne kazete.....

 

 

od neopisive nevaznosti za kritiku vlasti je ovo sto si me pitala bez pokusaja da se savladas od navale

odomacenog mentaliteta.

 

 

jedino ne znam ko se sve podrazumeva pod mi?



#37 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 April 2015 - 15:16

Marko Đurić, kandidat za novog Vuka Jeremića

http://www.e-novine....ka-Jeremia.html

 

 

 

Nevinost bez zaštitnika

http://www.e-novine....-zatitnika.html



#38 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 April 2015 - 15:29

... 

 

... nevinost bez zaštitnika ... 

 

 

'Kada sam pao s visine od 15 metara na betonu, gradjani Sarajeva su me proglasili za 'coveka od gvozdja'.

Svetislav Ivan Petrović

 

 

...



#39 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 13 May 2015 - 17:59

sreda 13.05.2015 | 10:37

"Glupi ne misle na život regiona" Izvor: Tanjug

Sarajevo -- Premijer Srbije Aleksandar Vučić je rekao da još postoje glupi ljudi koji ne misle da narodi regiona moraju da žive zajedno i da imaju zajedničku budućnost.

 

 

...`ladno kaze `glupi` zar se to sme? :lol:

 

 

ps. procitah jedan komentar, pise: Mi smo inteligentan narod zato su se neki okomili na nas....

 

 

:lol+:



#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 May 2015 - 19:28

Eto ti zelis logiku, nikako ne rece, sto Radulovic napusti Ameriku sa svim tim pozicijama i zaradom, da nas spasi apokalipse?

Ja jos jednom ponavljam pitanje kojim sam ti odgovorio na ovo davno, davno, ali nisi imao sta da kazes, a to je: zasto je to isto ucinio prof. dr Miodrag Stojkovic? A zasto je to isto u Hrvatskoj uradio Miroslav Radman? Zbog cega odbijas ideju da postoje sjajni ljudi i strucnjaci koji zaista zele da pomognu sredini iz koje su potekli i koji su autenticni - dakle nasuprot standardnim politicarima i biznismenima - patrioti?



#41 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 May 2015 - 19:30

sreda 13.05.2015 | 10:37

"Glupi ne misle na život regiona" Izvor: Tanjug

Sarajevo -- Premijer Srbije Aleksandar Vučić je rekao da još postoje glupi ljudi koji ne misle da narodi regiona moraju da žive zajedno i da imaju zajedničku budućnost.

 

 

...`ladno kaze `glupi` zar se to sme? :lol:

 

 

ps. procitah jedan komentar, pise: Mi smo inteligentan narod zato su se neki okomili na nas....

 

 

:lol+:

“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"



#42 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 13 May 2015 - 19:56

zasto je to isto ucinio prof. dr Miodrag Stojkovic?

 

Ovo je i za mene nepoznanica.

Narocito sto ne znam na koji nacin da pomogne, tako sto ce da bude ministar u vladi Pajtica?

 

Ovo me podseca na skorasnju polemiku o Tesli pa se pitam sta bi on zaista radio da se vratio u Srbiju?

Sta moze jedan Stojkovic da uradi na celu jednog ministarstva jedne siromasne korumpirane drzave?

Tu ne treba strucnjak jedne oblasti genetike, nego stravican menadzer.

 

Ulogu Stojovica koju bi imao u vladi mogu samo da uporedim sa ulogom dr Srdjana Verbica, doktora fizike. Radio u Petnici, verovatno bio strucnjak u svojoj oblasti, ali sta je postigao u politici sem sto je konacno uspeo u decenijskoj nameri da se slome prosvetni sindikati i njihova borba na prilicno duze vreme potpuno obesmisli. Za coveka njegovog kalibra nije neko dostignuce, meni je to vise posao za jednog Vulina.

Sta ce da uradi odlican vaterpolista kao ministar?

 

Zasto je Stojkovic u Srbiji, pojma nemam.

A zasto je sada sa Pajticem, to je tek misterija koja je za mene neobjasnjiva. Ako misli da sacuva ugled ne bi smeo ni da se druzi sa takvim likovima.



#43 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 May 2015 - 23:17

“Mi Srbi lažemo da bi smo obmanuli sebe, da utešimo drugog; lažemo iz samilosti, da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tudju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid našeg patriotizma i potvrda naše urodjene inteligencije. Lažemo stvaralacki, maštovito, inventivno.”

Dobrica Ćosić: clan SANU, u svom romanu "Deobe"

Vidi, ovo je jako dobro poznato. Problem je samo sto logicki ne mogu da budu istovremeno u pravu i Cosic i onaj koji kaze da jesmo glupi i onaj koji kaze da jesmo inteligentni. Neko tu mora da gresi. Ja bih rekao da gresi ovaj sto kaze da smo inteligentni, sta ti mislis?

 

Ovo je i za mene nepoznanica.

Narocito sto ne znam na koji nacin da pomogne, tako sto ce da bude ministar u vladi Pajtica?

OK, nemoj sad da karikiras - nije on dosao radi toga. Dosao je da pomogne ljudima oko sebe - i sudeci po nekim vestima koje nemas doduse na naslovnicama zute stampe, on mnogim ljudima jeste pomogao. Zasto je to po tebi malo ili nevazno? 

 

 

Ovo me podseca na skorasnju polemiku o Tesli pa se pitam sta bi on zaista radio da se vratio u Srbiju?

Sta moze jedan Stojkovic da uradi na celu jednog ministarstva jedne siromasne korumpirane drzave?

Pa ako moze da pomogne nekim ljudima i sad kad nije ministar, ne vidim nijedan razlog zasto to isto ne bi mogao da uradi sa vecim sredstvima ako bi bio ministar. Ne bi mogao da otvori jos par klinika za vestacku oplodnju i slicno? To bi po tebi bilo malo? A za to bi se naslo para, ako nista drugo, lako bi mogao da dobije neki evropski projekat ili grant za tako nesto, obzirom da covek ima i sa tim iskustva. i sta bi tu tacno bilo lose?

 

Tu ne treba strucnjak jedne oblasti genetike, nego stravican menadzer.

Ne nuzno. Dovoljno je da ima par menadzera u svom timu.

 

 

Ulogu Stojovica koju bi imao u vladi mogu samo da uporedim sa ulogom dr Srdjana Verbica, doktora fizike. Radio u Petnici, verovatno bio strucnjak u svojoj oblasti, ali sta je postigao u politici sem sto je konacno uspeo u decenijskoj nameri da se slome prosvetni sindikati i njihova borba na prilicno duze vreme potpuno obesmisli. Za coveka njegovog kalibra nije neko dostignuce, meni je to vise posao za jednog Vulina.

Gluposti. On je uradio vise veoma dobrih sistemskih stvari o kojima debeovski mediji koje ti pratis ne pisu. Ti si onomad rekao da citas sta i drugi ljudi oko tebe, tipa Kurir, Alo, Informer. Ali ti ne pada na pamet da mozda uzmes u ruke Prosvetni pregled? E, kad bi ti se to desilo, mogao bi da naucis da Verbic jeste uradio par odlicnih stvari, npr. doneo je odlicne promene zakona o visokom skolstvu na osnovu kojih ljudi vise nemaju problema sa nostrifikacijama od pre koji mesec. Takodje, omogucio je da se razbije monopol jedne univerzitetske oligarhije na odredjivanje cena zavrsnih ispita, izrada diploma i slicno. Kao posledica toga, troskovi odbrane dizertacija na mnogim fakultetima u zemlji jesu nesto pojeftinili (ne mnogo, jer se tamo i dalje krade, ali ministar tu ne moze mnogo da uradi, posto je to cuvena "autonomija univerziteta" i posto su tamosnji mafijasi u talu ne sa prosvetom, nego sa policijom). Takodje, potpisao je znacajno prosirenje uloge evropskih projekata u obrazovanju kod nas, sto moze da rezultuje samo poboljsanjem skolstva. Takodje, smenio je neke od najekstremnijih budala medju direktorima skola i gimnazija i postavio neke normalnije ljude tamo. Pokrenuo je par stvari u pogledu obrazovanja odraslih, sto je u EU veoma znacajna tema, koja postoji cak i u famoznim poglavljima koja treba da predjemo u procesu pridruzivanja. I ima toga jos - mada ne sporim da bi trebalo da bude jos vise. Ali vidis kako ti ne pada na pamet da u ovom resoru zagovaras ideju da koliko para, toliko muzike, koju si promovisao kad je bila rec o gradjevinarstvu, infrastrukturi i nekretninama, zar ne?  

 

Sta ce da uradi odlican vaterpolista kao ministar?

Zavisi samo od toga kakve ljude ima oko sebe, nista drugo. Sacuvaj nas boze "harizmatskih" ministara koji sve hoce licno da rade...

 

Zasto je Stojkovic u Srbiji, pojma nemam.

Ne pada ti na pamet, ponavljam, da je u pitanju dobar covek koji hoce da pomogne tamo gde je njegova pomoc, budimo realni, potrebnija nego u USA? 

 

A zasto je sada sa Pajticem, to je tek misterija koja je za mene neobjasnjiva. Ako misli da sacuva ugled ne bi smeo ni da se druzi sa takvim likovima.

Ti "druzenje" shvatas na prilicno cudan nacin. 



#44 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 14 May 2015 - 00:05

Gluposti. On je uradio vise veoma dobrih sistemskih stvari o kojima debeovski mediji koje ti pratis ne pisu.

 

Pa izvini, ovde su svima puna usta cenzure, sad ispada da svi mediji uglavnom rade protiv Vucica.

Niko nece da kaze "Svaka cast Verbicu" nego ga maltene postavljaju kao prvog za smenu.

Nisam upucen u ovo i verujem ti da je zaista sve odradio sto si rekao. Zaista je onda cudno da ga medijski niko nije pohvalio, vecje maltene najomrazeniji ministar u vladi.

 

Sto se tice Stojkovica i lobiranja za njegov domen to jeste korisno za Srbiju. Sad opet koliko ce to moci sa Pajticem koji vec ima razradjene seme nije mi jasno.

Pajtic i "dobro" nikako vise ne mogu ici zajedno. Verujem da bi Stojkovic onda 10 puta vise uradio pored Vucica koliko ti nahvali Verbica.

 

 

Sama drzava i licnosti na politickoj sceni su toliko izgubili svaki moguci kredibilitet da vise niko ne moze ni da posumnja da nam neko zeli "dobro".

 

A posto si ovako pohvalio Verbica onda moramo reci: "Svaka cast Vucicu sto si dopustio da Srbija ima takvog ministra prosvete".



#45 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 May 2015 - 02:39

Pa izvini, ovde su svima puna usta cenzure, sad ispada da svi mediji uglavnom rade protiv Vucica.

Vidis, to "ispada" zbog toga sto, kako da se najbolje izrazim, sam Vucic cesto radi protiv Vucica. Kapiras? 

 

Niko nece da kaze "Svaka cast Verbicu" nego ga maltene postavljaju kao prvog za smenu.

Razlog toga je barem vrlo jasan: zato sto nije partijski kadar.

 

Nisam upucen u ovo i verujem ti da je zaista sve odradio sto si rekao. Zaista je onda cudno da ga medijski niko nije pohvalio, vecje maltene najomrazeniji ministar u vladi.

Vidis, to su nasi medijski paradoksi. A prilicno je skandalozno da se njegovom radu uopste posvecuje tolika medijska paznja kad je on, objektivno, od dalekog manjeg znacaja za nasu realnost od ministra poljoprivrede - kome se ni ime ne zna, a najcesce ni pol, pa vecina smatra da je to "on", a ustvari je prof. Snezana Bogosavljevic-Boskovic.

 

 

Sto se tice Stojkovica i lobiranja za njegov domen to jeste korisno za Srbiju. Sad opet koliko ce to moci sa Pajticem koji vec ima razradjene seme nije mi jasno.

Pajtic i "dobro" nikako vise ne mogu ici zajedno. Verujem da bi Stojkovic onda 10 puta vise uradio pored Vucica koliko ti nahvali Verbica.

To samo zavisi koliko bi imao autonomije i sredstava (ne samo finansijskih). Verbica realno ogranicava gotovo potpuno prazna kasa tog ministarstva, skupa sa licemernom zabranom zaposljavanja, a evo sad vidimo da pokusavaju i da mu ubiju pomocnike. 

 

Uzgred, kako niko u tim tvojim cenjenim medijima da kaze da je napad na Suvakova takoreci paradigma terorizma? Udzbenicka definicija terorizma je ostvarivanje politickog cilja koriscenjem ogranicenog nasilja nad pojedincima ili manjom grupom - a ne znam sta je ovo, ako nije to. 

 

Sama drzava i licnosti na politickoj sceni su toliko izgubili svaki moguci kredibilitet da vise niko ne moze ni da posumnja da nam neko zeli "dobro".

Aman, pa to je isto kao da si rekao da smo potpuno izgubili ljudskost. Sto onda ne kazes da odmah poskacemo sa mostova? Onog dana kad bih tako prestao da verujem da nam iko - a pogotovo istaknuti naucnik poput Stojkovica - zeli dobro, odmah bih izvrsio samoubistvo. 

 

 

A posto si ovako pohvalio Verbica onda moramo reci: "Svaka cast Vucicu sto si dopustio da Srbija ima takvog ministra prosvete".

Vidi, ja sam to na ovom forumu napisao dan nakon sto je Verbic izabran. postoji negde u arhivi, kome radi search moze lako da nadje. I nije mi problem da i danas ponovim da mu je to imenovanje svakako jedan od boljih poteza. Problem je sto to nije dovoljno da kompenzuje mnostvo losih poteza. Ne moze se sa par dobrih ministara pokriti steta koju prave degeni tipa Vulina, Gasica and comp. A pogotovo se ne moze pokriti steta koju pravi njegov politicki otac (ili stric, kakogod) sa polozaja prezidenta. Sve vise pocinjem da mislim da je veliki vodja zaista podvojena licnost, split personality disorder i da je sam sebi najveca smetnja, kao sto sam gore napisao. Sad, da li je to bolje nego prethodna galerija likova poput bezafektivnog psihopate (milosevic), paranoika-depresivca (kostunica) ili seksualno poremecenog narcisoida (tadic), ostaje jos da se vidi...