Jump to content


Photo
- - - - -

GDE ZA MEDENI MESEC SA MALIM BUDZETOM?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#16 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 29 April 2015 - 21:06

Prag je svakako odlicna opcija!



#17 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 29 April 2015 - 21:18

Prag je svakako odlicna opcija!

 

 

You talkin' to me?

 

:lol+:



#18 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2015 - 21:32

Prag je bozanstven; nazalost, postaje sve skuplji, a i sta mladi bracni par da radi nedelju dana u Pragu - da sedi po pivnicama, kad nije u muzejima i galerijama, jer ce se ulicama i tako prosetati i otici jednom na Hradcane?

Prag je, zapravo, mali grad. Ja ga jako volim, prvi vikend u maju provescu tamo da bih opet otisao na neka mesta koja znam i koja zelim ponovo da vidim.

Medjutim, ne izgleda mi dovoljno zanimljiv za bracno putovanje. 

Prag je vise za ljude kao sto sam ja; malo matorije, bez materjalnih problema, koji su obisli, uglavnom, veci deo sveta, pa se kao zlocinci ponovo vracaju na mesto mladalackih zlocina.

Da su napisali da im je budzet neogranicen, ja bih odmah preporucio Srednju i Juznu Ameriku, sve od Meksika pa do Patagonije, ali to su desetine hiljada eura.


Edited by vladan, 29 April 2015 - 21:45.


#19 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 April 2015 - 01:25

Ne znam koja je cena iz SR, ali Brisel je predivan. Mali Pariz.



#20 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 April 2015 - 04:39

Brisel jeste prelep, a na 1-2 sata vozom od Brisela nalazi se i nekoliko manjih gradova (Brig, Antverpen, pa cak i Luksemburg) koji svakako zasluzuju da ih covek obidje.


Edited by vladan, 30 April 2015 - 13:39.


#21 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 30 April 2015 - 05:19

Brisel jeste prelep, a na 1-2 sata vozom od Brisela nalazi se i nekoliko manjih gradova (Briz, Antverpen, pa cak i Luksemburg) koji svakako zasluzuju da ih covek obidje.

Ja sam provela par dana tamo i stalno hocu da se vratim, mozda sledece godine.



#22 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 April 2015 - 06:05

Ja sam provela par dana tamo i stalno hocu da se vratim, mozda sledece godine.

Onda obavezno i u Ostende - najbolje dagnje na svetu.



#23 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 30 April 2015 - 09:14

Onda obavezno i u Ostende - najbolje dagnje na svetu.

Samo požuriti onda: u Belgiji se dagnje ne mogu naći od maja do augusta (mjeseci koji nemaju r u imenu). Zabranjen je izlov radi mriještenja.

Oostende je inače jedan od mojih favorit-gradova u Belgiji: lučki grad s oko 100 000 stanovnika, s puno engleskog 'šlifa' (do nedavno je postojala brodska linija za Dover), muzej Jamesa Ensora, beskrajne pješčane plaže (Sjeverno more je mrvicu prehladno za moj ukus), pier, izvanredna riblja tržnica, pomorski dućani i antikvarijati.

U blizini je Brugge, nešto dalje Gent (u Belgiji "nešto dalje" treba uvijek uzimati s dozom dobronamjernog humora - cijela zemlja je malo veća od Slovenije), a cestovna i željeznička infrastruktura je među najboljima na svijetu.

Ako se pazi, Belgija (pogotovo njen južni dio) može biti sasvim prihvatljiva i ne preskupa opcija, definitivno jeftinija od susjednih zemalja, s izuzetkom Luksemburga, koji zbog izuzetno niskih poreza Belgijanci i ostali posjećuju da napune rezervoar, kupe cigarete i ukusno i obilato ručaju za male pare.


Edited by ironside, 30 April 2015 - 09:44.


#24 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 April 2015 - 13:42

.....

U potpunosti se slazem sa svakom reci, koju si napisao; cak i ovo za izlov dagnji mi je poznato i jedino sto nisam znao je da vise ne postoji brodska linija ka UK. Kad sam ja poslednji put bio tamo, isao sam brodom iz UK (ali ne iz Dovera) i samo za sebe i to putovanje je dozivljaj.

Medjutim, gradjanima Srbije su potrebne vize za ulaz u UK, a samo jedna viza sada kosta, cini mi se, nesto preko 100 eura.

"Kandidati" za putovanje imaju budzet od oko 500 eura za 7-10 dana.

Sto se juzne Belgije tice, Ardeni su prepuni malih, pitoresknih sela.


Edited by vladan, 30 April 2015 - 13:45.


#25 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 30 April 2015 - 14:45

U potpunosti se slazem sa svakom reci, koju si napisao; cak i ovo za izlov dagnji mi je poznato i jedino sto nisam znao je da vise ne postoji brodska linija ka UK. Kad sam ja poslednji put bio tamo, isao sam brodom iz UK (ali ne iz Dovera) i samo za sebe i to putovanje je dozivljaj.

Medjutim, gradjanima Srbije su potrebne vize za ulaz u UK, a samo jedna viza sada kosta, cini mi se, nesto preko 100 eura.

"Kandidati" za putovanje imaju budzet od oko 500 eura za 7-10 dana.

Sto se juzne Belgije tice, Ardeni su prepuni malih, pitoresknih sela.

 

Ne, nažalost, sve trajektne linije prema Doveru su preuzeli Calais, Dunkerque i Nizozemci, a nakon havarije broda "Herald of Free Enterprise", kad je poginulo 200 ljudi, trajekti iz Zeebruggea plove samo za Hull.

Ako u budžet mladenaca ulaze i aviokarte/prevoz (čak u low cost varijanti), onda je i jeftinija Belgija ipak malo preskupa, jer ostaje oko 40 - 50 € po danu, što, kad se uračuna smještaj (a pretpostavka je da mladi par ne namjerava noćiti u hostelima) ostavlja vrlo tanku marginu za hranu, obilazak znamenitosti i eventualni shopping.

Šteta, jer Belgija, tako nepravedno obilježena kao dosadna, marginalna destinacija, nudi mnogo - u smislu kulture, izvanredne gastronomije i, općenito, ležernijeg pristupa životu nego u Francuskoj, Nizozemskoj ili Njemačkoj.

IKIKI bih savjetovao da pod svaku cijenu izbjegava all-inclusive aranžmane po kojekakvim grčkim i turskim odmaralištima, ali nije na odmet razmotriti krstarenje Dunavom ili posjet Transilvaniji, gdje se uz dobar izbor turoperatora (bolji hoteli, kvalitetniji itinerer) u okviru njihovog planiranog budžeta može sasvim solidno proći, vidjeti nešto neobično, što je izvan mainstream europskih turističkih trasa, a usto se dobro provesti i obaviti shopping po cijenama nižim nego u sličnim razvikanim destinacijama.



#26 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 April 2015 - 16:00

... posjet Transilvaniji, gdje se uz dobar izbor turoperatora (bolji hoteli, kvalitetniji itinerer) u okviru njihovog planiranog budžeta može sasvim solidno proći, vidjeti nešto neobično, što je izvan mainstream europskih turističkih trasa, a usto se dobro provesti i obaviti shopping po cijenama nižim nego u sličnim razvikanim destinacijama.

Transilvanija nije sada mainstream, ali vrlo skoro ce to postati.



#27 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 30 April 2015 - 16:01

Slusaj mene, mani Siciliju, mani Tursku, mani Portugal....Prag i neces pogresiti. Jos ako ukljucis Karlove Vari....Nema greske, veruj mi.

 

rekla sam i maroko ;)

 

a postavljac kaze hoce i avanturu tako da,

 

ma kakav prag, u tom slucaju bolje rumunija i dracula tour!

 

 

 

 

edit/ tek vidim iron stavio transilvaniju


Edited by Mama_mia, 30 April 2015 - 16:02.


#28 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 April 2015 - 17:49

rekla sam i maroko ;)

 

a postavljac kaze hoce i avanturu tako da,

 

ma kakav prag, u tom slucaju bolje rumunija i dracula tour!

 

 

 

 

edit/ tek vidim iron stavio transilvaniju

Nisam ja zbog toga sto si ti rekla, nego meni je Prag jedna od najromanticnijih destinacija, idealna za medeni mesec.

 

Transilvanija je ok, ali nije bas za medeni mesec :)



#29 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 01 May 2015 - 00:31

Firenza i Chianti. Neki manji porodicni hotelcic u Firenzi kao baza. Par dana za sam grad, a ostalo izleti u blizu i dalju okolinu. Sve to lokalnim prevozom i na svoju ruku, da se ne bi placalo kojekome, ali zato dobro sve isplanirati unapred, rezervisati karte za muzeje da se ne bi cekalo u redovima i slicno. Nikakve improvizacije, jer ispadne preskupo, mada je i to slatko kad se ima love.

Alternativa - to isto s Amsterdamom kao bazom, a izletima u okolinu. U tom slucaju moze i do Belgije, Ghent i Bruges, nije daleko busom. Definitivno dva obavezna grada u tom delu sveta, vredna svakog trenutka posete. Moze i iz "baze" u Briselu, naravno.

Kako god, dobro planiranje svakog trenutka unapred je jako vazno, da bi se na najbolji moguci nacin iskoristile raspolozive (a ogranicene) pare i vreme. Sve to danas moze na netu. Pri tome je i zabavno (nesto manje nego samo putovanje, ali ipak).



#30 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 01 May 2015 - 07:57

Za te pare i 7-10 dana nema sanse nikakav city trip da se napravi. 4 - 5 dana sve sa putovanjem i nekako bi se izguralo i fino organizovalo. Ovako uvjek nesto ima da fali.