Jump to content


Photo
- - - - -

GDE ZA MEDENI MESEC SA MALIM BUDZETOM?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#1 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 23 April 2015 - 15:47

Dragi Forumasi,

 

Evo jedne teme koja me veoma interesuje, a verujem i jos mnogo buducih supruznika.

Gde otici na medeni mesec sa mali budzetom do 500 EUR po osobi ( 7 do 10 dana), a da to ne bude Grcka, ili svakidasnje ture koje se sada reklamiraju po agenicjama tipa Bec, Prag, dvorci Loare i slicno? 

Ne mora biti iskljucivo plaza, ali dolazi u obzir naravno...

Neko lepo i romanticno mesto, interesantno, moze i neka avntura...

Svaki predlog je dobordosao :)

Hvala unapred.



#2 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 23 April 2015 - 22:22

Sasvim legitimno pitanje i andam se da će biti odgovora, ali ako se nađe neka pametnica koja će se javiti iz Milojko Toursa i reklamirati boravak na Havajima za taj novac, leteće u roku od odmah.



#3 Vywegh

Vywegh
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 April 2015 - 22:25

Za te pare se moze kruzerom obici mediteran. Mislim da je to prilicno simpaticno.

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 April 2015 - 22:48

Za te pare se moze kruzerom obici mediteran. Mislim da je to prilicno simpaticno.

 

 

To jedino ako budeš veslao sam a sendviče poneseš od kuće.

 

Zezam se, kec na 11, ali mislim da je to za te pare nerealno.

 

 

 

Da je zima i da skijate, šaljem x preporuka.

 

Kasno proleće/rano leto, severna Italija, Dolomiti, Merano, Bolzano, Cortina, neka trek tura, možete i da prespavate negde na planini u rifugio i onda poslednji dan - dva sidjete do mora i odete u Chioggiu, jer je Venezia već izvikana i pasé. Izgooglaš jeftine pansione, smeštaj nije problem. Ne znam samo kako je za prevoz iz Srbije.



#5 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 24 April 2015 - 16:54

Hvala na predlozima, takodje mislim, a i po onome sto sam gledala nema krstarenja za te pare, a i kako nismo ni jedno ni drugo krstarili bojim se da ne provedemo medeni mesec zeleni od morske bolesti i sa mucninama :)

 

Dopada mi se ideja za severnu Italiju- moracu da pogledam i cene smestaja recimo na jezerima Komo, Garda, Madjore...A ne skijamo, mada neka skola skijanja bila bi simpaticno resenje :)

 

Mozda Sicilija? Meni se i Portugal jako dopada, ali ne znam konkretno gde bih... 

 

Nadam se i novim predlozima :)



#6 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 24 April 2015 - 16:55


Neko lepo i romanticno mesto, interesantno, moze i neka avntura...

 

onda maroko

 

ili sicilija...

 

i turska je zanimljiva, ne mora samo istanbul

 

 

edit>vidim da si napisala sic.


Edited by Mama_mia, 24 April 2015 - 16:56.


#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 April 2015 - 18:07

Hvala na predlozima, takodje mislim, a i po onome sto sam gledala nema krstarenja za te pare, a i kako nismo ni jedno ni drugo krstarili bojim se da ne provedemo medeni mesec zeleni od morske bolesti i sa mucninama :)

 

Dopada mi se ideja za severnu Italiju- moracu da pogledam i cene smestaja recimo na jezerima Komo, Garda, Madjore...A ne skijamo, mada neka skola skijanja bila bi simpaticno resenje :)

 

Mozda Sicilija? Meni se i Portugal jako dopada, ali ne znam konkretno gde bih... 

 

Nadam se i novim predlozima :)

 

 

Sicilija je skupa k'o krv, ali vredi svake kinte, bili prošlog leta. Ostavi za kasnije.

 

Prvo mi je pao na pamet Lisabon, jer smo tamo bili sa dragom na svadbenom putovanju i nezaboravno je. Kolje vas budget.

 

Gardu jako volim, mi smo bili par dana pre nekoliko godina u oktobru. Baza Sirmione, izleti Milano, Bergamo (fantastičan grad) i Bologna, Verona je isto blizu, a nije preskupo.

 

edit - školu skijanja ostavi za Srbiju ili BiH, šteta je da kad već dodješ u Dolomite, da baš ništa ne umeš. Veruj mi, to je droga, te planine.


Edited by alberto.ascari, 24 April 2015 - 18:08.


#8 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 25 April 2015 - 13:25

Da, budzet je najveci problem, ali dobro i to koliko imamo dosta je ne zalimo se:)

 

Iskopacemo nesto, neku plazu, avanturu :)

 

Maroko bi mozda mogao, istrazicu to...

 

I meni je Garda prelepa, mada skup je smestaj...

 

Dobra je ideja i Turska- neki ne bas turisticki poznat deo koji bi mogao da se istrazi...

 

Poslusacu tvoj savet alberto, kad naucim da skijam onda idem u Dolomite, do tada cu mozda imati i veci budzet za to...

 

Mislite li da se vise isplati da sami organizujemo smestaj i prevoz ( ranac na ledja :) ) ili da potrazimo neke aranzmane preko agencija?



#9 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 April 2015 - 15:02

 

Mislite li da se vise isplati da sami organizujemo smestaj i prevoz ( ranac na ledja :) ) ili da potrazimo neke aranzmane preko agencija?

 

ako sama organizujes, onda je avion najskuplja stavka za neke destinacije,

a pristupacan smestaj uvek moze da se nadje posebno u predsezoni ili ako destinacija nije iskljucivo turisticka



#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 April 2015 - 22:18

 Meni se i Portugal jako dopada, ali ne znam konkretno gde bih... 

 

Nadam se i novim predlozima :)

Porto sa okolinom uz posetu (u dolasku ili odlasku) Lisabona.



#11 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 27 April 2015 - 14:04

Porto sa okolinom uz posetu (u dolasku ili odlasku) Lisabona.

 

Odlicna ideja, malo sam istrazivala ima da se nadje tura ( za one koji ne zele sami da organizuju) do 500 EUR, a verujem da u sopstvenoj reziji moze to biti i jeftinije. Mozda da se ode i do Kaskaisa... Ne znam kako moze da se nabavi inter rail kartica ( da se putuje vozom) i onda bi bila prava avantura i dosta jeftinije. 

 

Mada me je Maroko iskreno opasno privukao, hvala ti Mama_mia na ovom predlogu, sto vise istrazujem, sve mi se vise dopada...

 

Ovo su za sada predlozi koji dele prvo mesto...

 

Nesto sam videla da moze da se ode i UAE na par dana za ovaj budzet, mada...



#12 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 29 April 2015 - 12:38

Evo ja da stavim i jos neki predlog za ovu temu koja me posebno interesuje :-)

 

Mogu isto odlicna da budu i Grcka ostrva za one koji nisu bili, po onome sto sam gedala ima dosta interesantnih mesta sa divnim plazama i istorijskim spomenicima, mi cemo se mozda i za takvu varijantu odluciti.

A mogu da predlozim  i Trst ili mestasce Grado nedaleko od Trsta ( brodom) za one koji nisu bili, ja sam tamo bila proslog leta u sopstvenoj organizaciji i jako je lepo, osim mora i lepih plaza, ima i dosta spomenika, bogata istorija, dvorci koji su jako romanticni i divne prirode...nadam se da sam nekome malo pomogla...

 

Sto vise predloga to bolje za sve buduce supruznike i za divan medeni mesec.



#13 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 April 2015 - 16:10

Svi mali gradici na obali Jadrana izmedju Trsta i Venecije, vrlo su zanimljivi.

Takodje, i gradovi na mediteranskoj obali Francuske, izmedju usca Rone u Mediteran i spanske granice vrlo su zanimljivi, u bliskom zaledju su stari i vrlo pitoreskni gradovi za poludnevne ili jednodnevne izlete, a cene su, ako nije vrhunac sezone (juli, avgust) sasvim pristupacne; ima jeftinih smestaja tipa malih hotelcica i privatnih pansiona bezbroj, a hrana, ako ne idete u ekskluzivne restorane, vrlo je pristupacna po ceni a savrsena.

Ako se odlucite za Maroko, ne propustite Fes - to je doslovno povratak u arapski Srednji vek, a pritom vrlo pristupacnih cena i vrlo bezbedno.

UAE: Dubai i Abu Dhabi su veliki gradovi sa novim zgradurinama, skupim dobrim hotelima (ja ne znam kako stoje s jeftinim smestajem), prazne pescane plaze, toplo more i dosada, osim ako za vas zabava nije provodjenje celog dana u soping molovima; u njih biste i tako stalno morali da svracate, da biste se rashladili.

Dohu u Kataru ne znam, nisam nikada bio, u Kuvajtu takodje nisam bio, ali kazu da je ruzan.


Edited by vladan, 29 April 2015 - 21:28.


#14 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 29 April 2015 - 16:29

Dragi Forumasi,

 

Evo jedne teme koja me veoma interesuje, a verujem i jos mnogo buducih supruznika.

Gde otici na medeni mesec sa mali budzetom do 500 EUR po osobi ( 7 do 10 dana), a da to ne bude Grcka, ili svakidasnje ture koje se sada reklamiraju po agenicjama tipa Bec, Prag, dvorci Loare i slicno? 

Ne mora biti iskljucivo plaza, ali dolazi u obzir naravno...

Neko lepo i romanticno mesto, interesantno, moze i neka avntura...

Svaki predlog je dobordosao :)

Hvala unapred.

 

Predlozio bih mediteransku obalu Turske, narocito mesta kao sto su Cirali u blizini Antalije, potom Dalyan...Izbegavati velika mesta kao sto su sama Antalya, Fethye...

 

Aviokarte su neobicno povoljne, priroda je izuzetno lepai romanticna, istorije ima na svakom uglu, a transport je veoma lak. Moze se i avanturisati - hiking Likijskom stazom, paraglajding, kajaking na moru, sta ko voli. Da se razumemo, govorimo o tome da covek sam kupuje aviokarte i bukira smestaj, agencije ne rade tako lepe stvari.


Edited by Triceratops, 29 April 2015 - 16:30.


#15 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 April 2015 - 20:55

Porto sa okolinom uz posetu (u dolasku ili odlasku) Lisabona.

Slusaj mene, mani Siciliju, mani Tursku, mani Portugal....Prag i neces pogresiti. Jos ako ukljucis Karlove Vari....Nema greske, veruj mi.