Jump to content

Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije

• Please log in to reply
1736 replies to this topic

#1726 darth bane

darth bane
  • Members
  • 6,973 posts

Posted 18 January 2018 - 14:00

Ta isprika bas ne pije vode. Zvuci kao: "Znate, sada u Srbiji imamo prvog premijera/prvu premijerku s brojem cipela 45 i zelenkasto-tirkiznim ocima, pa sada ne mozemo od njega/nje ocekivati da prizna da se u Srebrenici dogodio genocid!" To sto je gospodja Brnabic zensko i gay je niti sprjecava da kaze istinu niti je amnestira od negiranja zlocina genocida.  

Bila bi u velikim problemima. Premda, priznajem, bolje bi bilo da je precutala odgovor na to pitanje.

• 0

#1727 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,049 posts

Posted 18 January 2018 - 14:47

To Barbarić vuče na neke dalmatinsko/primorske veze i generalno nije retko prezime u Hrvatskoj, mada ja znam neke Barbariće koji žive u Srbiji.

Ko je konkretno Ana Barbarić ne znam, ali ne vidim zašto bi nekome smetala, i sram bilo svakoga kome smeta Ana Barbarić.

Done, ovaj čiji si komentar quotovao meni podmeće. Nigde nisam napisao da mi Ana Barbarić smeta, niti mislim tako. Ne kažem iz neke predostrožnosti od nekakvih "konsekvenci" već zaista tako mislim. Razlog njenog spominjanja je već 1000 puta prežvakana tema o Srebrenici i genocidu koji je tamo počinjen. A kako ovaj crni bane meni podmeće da mrzim sve što iz Srbije dolazi, kao i to a mi Ana Barbarić smeta. Ona je barem po onome što javno izjvljuje jedna umerena osoba, i to što nešto po defaultu sme ili ne sme da izjavi jeste za pohvalu ili kritiku.

• 0

#1728 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,164 posts

Posted 18 January 2018 - 14:57

Ta isprika bas ne pije vode. Zvuci kao: "Znate, sada u Srbiji imamo prvog premijera/prvu premijerku s brojem cipela 45 i zelenkasto-tirkiznim ocima, pa sada ne mozemo od njega/nje ocekivati da prizna da se u Srebrenici dogodio genocid!" To sto je gospodja Brnabic zensko i gay je niti sprjecava da kaze istinu niti je amnestira od negiranja zlocina genocida.  

Nikakva razlika izmedju i ostatka vlasti nema. NIti je ona modernija, niti umerenija. Negiranje genocida, hvalospevi Mladicu, divljenje Seselju su deo njenog svakodnevnog repertoara. Klasican karijerista, ne zovu je dzabe fikus.

• 1

#1729 Div

Div
  • Members
  • 7,673 posts

Posted 18 January 2018 - 14:59

Done, ovaj čiji si komentar quotovao meni podmeće. Nigde nisam napisao da mi Ana Barbarić smeta, niti mislim tako. Ne kažem iz neke predostrožnosti od nekakvih "konsekvenci" već zaista tako mislim. Razlog njenog spominjanja je već 1000 puta prežvakana tema o Srebrenici i genocidu koji je tamo počinjen. A kako ovaj crni bane meni podmeće da mrzim sve što iz Srbije dolazi, kao i to a mi Ana Barbarić smeta. Ona je barem po onome što javno izjvljuje jedna umerena osoba, i to što nešto po defaultu sme ili ne sme da izjavi jeste za pohvalu ili kritiku.

Otkud sad i tebi Barbarić.

No, manje važno, nije mnogo važno ni to što Bane pokušava da ti podmetne, u celoj priči dve stvari jesu bitne, to da Srbija, odnosno njeni političari, nemaju jasan odnos ni prema prošlosti ni prema budućnosti. To jeste nešto bilo ali nije baš tako, mi hoćemo na zapad ali ne kao svi drugi, mi ćemo na zapad tako što smo okrenuti prema rusiji, idemo dupetom prema zapadu.

Bane misli da opravdava premijerku, u stvari ističe ono što jeste veliki problem, da premijerka ne sme, ako je premijerka koga se boji, zašto. Ako premijerka ne sme da kaže šta misli šta je ostalo drugima, ko to određuje šta sme da se kaže ,a šta ne sme.

A, kako znamo da ne sme, da nije rekla ono što i sama misli? 

• 1

#1730 darth bane

darth bane
  • Members
  • 6,973 posts

Posted 18 January 2018 - 15:05

Otkud sad i tebi Barbarić.

No, manje važno, nije mnogo važno ni to što Bane pokušava da ti podmetne, u celoj priči dve stvari jesu bitne, to da Srbija, odnosno njeni političari, nemaju jasan odnos ni prema prošlosti ni prema budućnosti. To jeste nešto bilo ali nije baš tako, mi hoćemo na zapad ali ne kao svi drugi, mi ćemo na zapad tako što smo okrenuti prema rusiji, idemo dupetom prema zapadu.

Bane misli da opravdava premijerku, u stvari ističe ono što jeste veliki problem, da premijerka ne sme, ako je premijerka koga se boji, zašto. Ako premijerka ne sme da kaže šta misli šta je ostalo drugima, ko to određuje šta sme da se kaže ,a šta ne sme.

A, kako znamo da ne sme, da nije rekla ono što i sama misli? 

Dobro, onda je Prangija onaj pravi! On bi im sve u brk rekao! Jako m.u.d.o ....

• 0

#1731 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,794 posts

Posted 18 January 2018 - 15:06

Što ste se uhvatili za tu Anu Barbarić meni nije jasno :)

Ana Brnabić sa druge strane je premijerka.

• 2

#1732 darth bane

darth bane
  • Members
  • 6,973 posts

Posted 18 January 2018 - 15:11

Što ste se uhvatili za tu Anu Barbarić meni nije jasno :)

Ana Brnabić sa druge strane je premijerka.

Eto kako se ljudi bave formom a ne sustinom! Ma isti ste ko americka administracija, te im ispred nosa Kina otela svetsko liderstvo!

Pa zna se valjda na koga sam mislio?!

Edited by darth bane, 18 January 2018 - 15:11.

• 0

#1733 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,164 posts

Posted 18 January 2018 - 15:26

Dobro, onda je Prangija onaj pravi! On bi im sve u brk rekao! Jako m.u.d.o ....

Kad si vec toliko bezobrazan

http://ba.n1info.com...o-genocidu.html

• 0

#1734 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 7,843 posts

Posted 18 January 2018 - 15:48

To Barbarić vuče na neke dalmatinsko/primorske veze i generalno nije retko prezime u Hrvatskoj, mada ja znam neke Barbariće koji žive u Srbiji.

Ko je konkretno Ana Barbarić ne znam, ali ne vidim zašto bi nekome smetala, i sram bilo svakoga kome smeta Ana Barbarić.

:) Bane je ovih dana ushao u neverovatnu formu, rastrchao se po celom forumu i pogadja trice iz svih pozicija.
  • 1

#1735 darth bane

darth bane
  • Members
  • 6,973 posts

Posted 19 January 2018 - 00:36

:) Bane je ovih dana ushao u neverovatnu formu, rastrchao se po celom forumu i pogadja trice iz svih pozicija.

Dok mi ponovo ne krene skola ( kurs) posle cu imati manje vremena...
  • 0

#1736 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 459 posts

Posted 19 January 2018 - 17:53

Bila bi u velikim problemima. Premda, priznajem, bolje bi bilo da je precutala odgovor na to pitanje.

Nijedna premijerka odnosno premijer ili predsjednica odnosno predsjednik Srbije nece moci presutati odgovore na pitanja o genocidu u Srebrenici! Srbija odnosno njezin tadasnji drzavni politicki i vojni vrh su pripremili i pocnili genocid u Bosni i Hercegovini, stvorili takozvanu Republiku Srpsku, te su kasnije i logisticki sve ucinili kako bi se obim zlocina zataskao. Srbija ce s toga vjecno biti vezana za zlocin genocida u Republici Bosni i Hercegovini. A naveo si jedan izuzetno bitan aspekt u cijeloj prici kada si spomenuo probleme u kojima bi se gospodja Brnabic kao premijera Srbije nasla da je osudila genocid u Srebrenici. Iz tog konteksta se nuzno namecu i pitanja: Ko bi joj napravio probleme? Iz kojih razloga? Zasto? Kakvo je to drustvo, kojemu je problematicna osuda zlocina genocida? A kakva politicka elita? O akademskoj da i ne govorim! Srbija kolektivno negira zlocin genocida; cast izuzecima! 

Aleksandar Vucic i cijeli sadasnji srbijanski drzavni vrh, ukljucujuci i gospodju Brnabic, su negatori genocida i kao takvi aktivno brane politiku i ideologiju koja je uopce dovela do najgorih zlocina na tlu Evrope nakon zlocina nacisticke Njemacke i strahota Holocausta! Strategijom o "kolektivnoj genocidnosti srpskog naroda", koju propagiraju Vucic, Dacic i njima slicni, pokusavaju ugusiti i najmanju osudu zlocina genocida unutar srpskog drustva i institucija te time dobiti i legitimitet za posljednji stupanj genocida: negiranje! Sto je samo po sebi perfidno, a historija ih vec sada osudjuje. Ana Brnabic nije uopce naivna! Osoba s njezinom biografijom moze samo biti neko, ko vrlo dobro zna sta radi. Srbijanska je premijerka proracunata i sve sto radi, radi svjesno! Ona je poltron jedne zlocinacke politike i ideologije. Negatori genocida, kao akteri posljednjeg stupnja tog stravicnog zlocina, su fasisti!

• 0

#1737 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 459 posts

Posted 13 June 2018 - 13:31

Sirom Velike Britanije se u povodu godisnjice genocida u Srebrenici organiziraju razlicite manifestacije. Pa koga zanima:

https://www.srebrenica.org.uk/

• 0