Jump to content


Photo
- - - - -

MIAMI 2015.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
613 replies to this topic

#601 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 06 April 2015 - 02:34

Nadal uvek ima svoje finalno preobrazenije u zwer na samom RG kroz 6 kola, tako da je

manje bitno ko ce da dobije u Madridu, (latitude, no?) i u onom atrijumu u Rimu.

Dirtball is played @ RG.



#602 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 06 April 2015 - 07:26

Jeftino je izgubio servis. Na dobrom je putu da izgubi prvi set, Marej je za sada ipak bolji. Fale mu laki poena iz servisa, verujem da mu je procenat ispod 40 %.

 

 

Izgleda da je ovo jedan od onih dana za Novaka...

 

 

Rekao bih da Murray osvaja TB lagano.

 

 

Iznervirali su me, tačno ću da odem napolje da prošetam!

 

 

Endi deluje bolje fizicki.

 

 

Ovo je vec sramotno!

 

 

Zasluzeno Endi! Ja cu ipak da propustim treci set, kao i kod finala IW. 

 

 

Pitam se samo, zasto mu je ovo trebalo.. Bas je mucno gledati ti ga ovakvog.. Trebao je pustiti Dolgija i cao..

 

Bas htjedoh napisati: smec, volej, pa DF.. sta bi bilo sledece..... Kad ono jos svadja sa sudijom.. :frust:

 

Idi Novace u.... sad slijedi ono njegovo uobicajeno smaranje do kraja, sem ako ne izazove jos koji (ozbiljniji) incident.. :ajme:

 

 

Da je preko Federer bilo bi već 6-1 6-1.

 

jedan je Nole  :lol+:.



#603 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 06 April 2015 - 09:59

Sto Kido rece, Nadal se transformise u pravu zver na RG nakon prva 2 kola, i onda ga je prakticno nemoguce pobediti. Kako trenutno stvari stoje, u nekom projektovanom finalu (nadam se da to nece biti cetvrtfinale, jer ce i on i Daca da presisaju Endija, Raonica i druzinu jer je to ipak njihova maticna podloga) ja jos uvek ne vidim kako Nole moze da pobedi Rafu u 4-5 setova.

 

Zato je logicno da preskoci maksimalno jedan masters  i da u par krljanja sa Manakorcem podigne samopouzdanje i nivo igre. Kalendarski bi to svakako trebao da bude Monte Karlo, ali naljutice se princ  :lol+: i moze da mu podigne porez, tako da je pre tipujem na Madrid, najpre zbog prilicno raskalasne madridske publike, mada mu uslovi igre tamo vise odgovaraju, a nema lepse stvari u poslu od busenja Rafe na njegovom bunjistu.

 

Smeceve Novak ocigledno nikada nece moci da izvodi sa lakocom i elegancijom poput jednog Federera, ali sa druge strane, dva  trofeja na Vimbldonu govore da to uopste i nije presudno, jer je on u svim drugim apektima igre (sem na mentalnom planu kada je zavrsni rez na RG u pitanju/ donekle i na US Openu) egal ili za dlaku ispred ostalih.


Edited by jevrem69, 06 April 2015 - 10:07.


#604 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 06 April 2015 - 10:18

Nadal uvek ima svoje finalno preobrazenije u zwer na samom RG kroz 6 kola, tako da je

manje bitno ko ce da dobije u Madridu, (latitude, no?) i u onom atrijumu u Rimu.

Dirtball is played @ RG.

 

Zato ga je najbolje dohvatiti u 1/4 finale. :wicked:  Ako ranking lista je vec ovakva ili slicna i pred RG.  :)  



#605 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 06 April 2015 - 11:15

Ne daj Bože da se sastanu pre finala, onda još treba da se tresem par kola za pobednika  :angry:

Može li se Rafa vratiti na 4. mesto kad se određuju nosioci, ako osvoji MC i Barselonu?

 

Nadal uvek ima svoje finalno preobrazenije u zwer na samom RG kroz 6 kola, tako da je

manje bitno ko ce da dobije u Madridu, (latitude, no?) i u onom atrijumu u Rimu.

Dirtball is played @ RG.

Tačno tako. Makar se i ne sastali pre RG, ili ko god da dobije te mečeve na šljakastim mastersima, nije ni dosad ništa promenilo na RG. Bolje da ovak pazi sa svojim rasporedom da se ne bi previše potrošio do RG, pre svega mentalno.

 

Što se tiče smečeva, ovo je Novaku za divno čudo bio prvi meč ove godine da ima opet velike probleme s tim udarcem. Baš sam prijatno iznenađena kako ih je do juče dobro izvodio za svoje standarde :D


Edited by alcesta, 06 April 2015 - 11:16.


#606 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 April 2015 - 11:21

 

Može li se Rafa vratiti na 4. mesto kad se određuju nosioci, ako osvoji MC i Barselonu?

 

 

Lagano, posto od prosle sezone ima QF. A i Nisikori brani finale Madrida.



#607 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 06 April 2015 - 11:23

Tako sam nešto i mislila. Bolje bi mu bilo da se potrudi :D



#608 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 April 2015 - 11:35

mislim da je porekao tu izjavu par dana nakon finala.

Eno je njegova izjava još uvek na sajtu AO, navodili su ga pitanjima na to da je Novak sve uradio namerno, da je glumio grčeve, ovaj odgovarao da ne zna i da mu nije jasno kako se tako brzo oporavio. Time je praktično potvrdio novinarsku konstrukciju. To što je dodao da je ljut na sebe ne menja ništa suštinski, jer ton priče je 'Novak je ispao govno, ali to nije smelo da me poremeti'. Njegovo pravo da daje takve odgovore i moje pravo da mi se to uopšte ne sviđa. 

 

 

 

Ne daj Bože da se sastanu pre finala, onda još treba da se tresem par kola za pobednika  :angry:

O tome sam i ja razmišljao. Ako izbaci Rafu pre finala, ja ću osedeti do kraja turnira.  :D

 

 

Što se tiče smečeva, ovo je Novaku za divno čudo bio prvi meč ove godine da ima opet velike probleme s tim udarcem. Baš sam prijatno iznenađena kako ih je do juče dobro izvodio za svoje standarde :D

Treba reći i da su Endijevi lobovi vrhunski. Iz izgubljene pozicije on vraća u poslednji metar polja protivnika. A te smečeve sa osnovne linije Novak nikad nije ni umeo da izvodi. Ovo ostalo, osim u prvom gemu, nije bilo loše za njegove standarde.



#609 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 April 2015 - 12:21

O tome sam i ja razmišljao. Ako izbaci Rafu pre finala, ja ću osedeti do kraja turnira.  :D

 

Šta, sad, kao već nisi osedeo pa nas farbaš ovde, jel...znam te puško 

 

:D 



#610 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 06 April 2015 - 12:33

Ma jok, takvi nam geni u familiji, ni sa 100 godina još nisam osedeo.  :D



#611 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 06 April 2015 - 12:40

Eno je njegova izjava još uvek na sajtu AO, navodili su ga pitanjima na to da je Novak sve uradio namerno, da je glumio grčeve, ovaj odgovarao da ne zna i da mu nije jasno kako se tako brzo oporavio. Time je praktično potvrdio novinarsku konstrukciju. To što je dodao da je ljut na sebe ne menja ništa suštinski, jer ton priče je 'Novak je ispao govno, ali to nije smelo da me poremeti'. Njegovo pravo da daje takve odgovore i moje pravo da mi se to uopšte ne sviđa. 

ne branim ja Endija nimalo. Izjava jeste neprimerena i trebao je jasno staviti do znanja svima da ne smeju komentari ici u tom smeru.

Ali opet mislim da ga treba iskritikovati i onda pustiti stvari



#612 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 06 April 2015 - 12:41

Ma jok, takvi nam geni u familiji, ni sa 100 godina još nisam osedeo.  :D

Ćelav si? :D



#613 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 06 April 2015 - 13:31

Obojica igraju bez mozga. Novaku je njegov očigledno istopljenog na vrućini 

 

 

35 stepeni i 70% vlažnosti trenutno...

 


Ne treba Novaku nista zameriti, vidite pri kakvim ambijentalnim uslovima on radi u pekari :)



#614 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 06 April 2015 - 14:50

Sačekao sam malo da me prođe euforija, pa da podelim utiske sa vama, ne znam šta bih specijalno rekao, oduševljen sam, neverovatan start sezone i po treći put osvojena dva velika Mastersa na startu kalendarske godine, ispisao je stranice istorije.

 

Što se tiče sinoćne partije, i nije baš briljirao, ali je bio dobar kada je bilo najpotrebnije (što smo od njega i navikli da vidimo). Drugi set, kao i do sada na turniru, nezainteresovano i sa pola snage igra... Mnogo lakih poena gubi, videlo se već na početku da će ga teško osvojiti.

 

Verovali vi meni ili ne, na startu trećeg sam rekao tati, evo ga sada 6-0, Novak je već koliko puta ove godine pokazao da može to sa lakoćom da prelomi, i eto stvarno sa nulom, oduševljen sam, rasplet trećeg seta kakav sam i očekivao da bude... 

 

Još jednom, sve čestitke Novače, neverovatan start 2015-te, kakav smo svi manje-više priželjkivali, videćemo kako će startovati na sezoni šljake, ali samo polako. 

 

:kece:


Edited by Oi!, 06 April 2015 - 14:58.