Jump to content


Photo
- - - - -

Rad CG firme u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 11 March 2015 - 11:39

Je l zna neko mozda, sta je potrebno da gradjevinska firma sa proizvodima koje proizvede u CG i radnicima iz CG, radi u Srbiji?

Svi radnici su osigurani i imaju potrebnu dokumentaciju.

Da li je potrebno na osnovu Ugovora o izvodjenju radova, traziti pojedinacno dozvole za rad za svakom radniku, prijaviti ih u Mup-u, traziti privremeni boravak?



#2 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 11 March 2015 - 11:51

Da , moras da ih prijavis u MUP i trazis dozvolu za privremeni boravak (ne znam, tj. zaboravio sam :) da li sa CG postoji poseban medjudrzavni ugovor koji to regulise)

Ako se zakon u medjuvremenu nije menjao, nije potrebno da ih prijavljujes ,ako su prijavljeni u CG ...

Mogu kasnije da proverim pa da ti napisem. ..

Edited by FatZadd, 11 March 2015 - 12:02.


#3 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 11 March 2015 - 12:04

Ako ti nije problem, bio bih ti zahvalan (iako ne garantujem ljubav na navijackim temama :D )

 

Ako je sve to potrebno, da li radnici moraju biti u Srbiji, prijaviti boraviste, pa tek onda traziti dozvolu za privremeni boravak i rad, tj. moraju biti licno prisutni?

Pitanje je vremena koje ce izgubiti a i cijene vadjenja te dokumentacije.



#4 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 11 March 2015 - 12:05

Ljubav sa grobarske strane mi nije potrebna :P

Kliknuo sent pre vremena :D

Mi smo imali radnike iz druge drzave (konkretno Turska ) i morali smo da im prijavimo prebivaliste ,nisu morali licno ,sekratarica (ili knjigovodja )su to radili ,a kako je firma bila registrovana u Srbiji ,morali smo i da ih prijavimo poreskoj .

E sad ,ja mogu da proverim veceras na netu (da ti ostavim linkove,pisem sa mob i nisam u mogucnosti trenutno ) ...

Edited by FatZadd, 11 March 2015 - 12:13.


#5 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 11 March 2015 - 12:20

Ok, ja sam zvao neka ministarstva ali me uglavnom svi prebacaju sa broja na broj.

Presao sam zakon o strancima, ali opet bih od nekog ko je konkretno to radio da cujem.

Da se nadam da je jednostavnije za nas nego za Turke :D