Jump to content


Photo
- - - - -

Better Call Saul


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#31 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 28 February 2015 - 18:58

a kleo sam se u tebe :D

ako ti se ne svidja taj humor onda jbg,ne znam da li ce ti se svideti nastavak,mada je taj humor najvise prisutan u prve dve sezone,kasnije neke druge stvari dolaze do izrazaja.Radnja ce tek kasnije da se odvija ozbiljnije i veruj mi kada ti kazem da ces se opasno navuci.Sve zavisi sta ko voli,meni je recimo prva,pa i druga sezona omiljena upravo zbog tog humora.

Atmosfera,muzika,likovi,gluma,kamera,rezija i razvijanje glavnog lika je savrseno odradjena(i ostali se zanimljivo razvijaju tokom sezona).Kad na to dodamo najbolji scenario koji je ikada napisan za neku tv seriju,sta covek moze vise pozeleti :)

sa sigurnoscu mogu da tvrdim da je ovo najbolja serija svih vremena.Kazem to jer mislim da sam odgledao sve najznacajnije serije(gledam sad i Sopranove,ali,iako je odlicna,mislim da ce tesko da nadmasi BB) kao sto su The Wire,OZ,TD,HOC,Deadwood,Rome,GOT,Lost....i mislim da nisam subjektivan.

sto se Saula tice,postao mi je strasno gotivan u BB-u,pa zbog toga i uzivam gledajuci ga i u ovoj seriji.Ne znam na koji nacin bih posmatrao ovu seriju da nisam gledao BB,ali mislim da bih i tada uzivao.

ne znam,moj ti je savet da pogledas BB i da tek kasnije nastavis Saula jer je dosta likova prisutno u obe serije.
  • 2

#32 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 28 February 2015 - 19:33

Bacio si me u pozamasnu dilemu. :)


  • 0

#33 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 28 February 2015 - 21:04

to mi je i bio cilj :D

Edited by sasha arsenal, 28 February 2015 - 21:20.

  • 0

#34 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 01 March 2015 - 03:37

Ja nikad nisam video da se negde toliko dobro manipuliše kadrovima, scenom. Sekunde pre nego krene sama radnje neke scene, sekunde nakon same scene.
Razvijanje likova i neka American Beauty-esque čudnost dijaloga i reakcija.
Neke scene su genijalno realne. Omaž tim nekim našim čudnim situacijama iz stvarnog života na koje niko ne obraća pažnju a svi ih imamo.

Moji drugovi su pre mene gledali i njihove reakcije su bile naravno totalno oduševljenje, i čudno mi je bilo da se toliko oduševe serijom.

Najiskrenija serija koju sam gledao u mnogim aspektima.
Kao što postoji ona priča da se oseti miris sobe kad se čita Steinbeck, tako je i sa BB-om, može se reći i Vince-om.

I uvek ponavljam za BB, kolko je to genijalna serija, da sa tako malom pričom, mediokritetni profesor hemije i pothead jebivetar napraviš tako čudo. Kako neko može da ima veliko poštovanje za GOT npr posle toga. Tamo imaš 24 država,  47 dinastija, zmajeva, duhova, seksa na sve strane... sve to ispraćeno bolesno velikim budžetom. Achievement ? my ass....


Edited by BarbadosBorn, 01 March 2015 - 03:40.

  • 2

#35 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 01 March 2015 - 17:17

bas tako...zbog toga stalno i naglasavam da je to najbolji scenario ikad napisan.Kad pomenu GOT,ne moze da se poredi sa BB-om i to bas iz razloga koje si pomenuo.

sto de tice transformacije WW-a,to je tek vrhunski uradjeno.Nesto slicno moglo se videti u Kumu.Najjace scene su mi kada izlazi iz marketa i kada govori onim dilerima da ne prodaju u njegovom kraju i sa meksikancima u pustinji.Tu je i scena sa Saulom.Te scene su tako mocno prenete na ekran.Doduse,za to je i zasluzna impresivna gluma.

edit:e da,odlicno si primetio za kadrove ;)
  • 0

#36 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 05 March 2015 - 09:46

odgledao prve 4, utisci su odlicni...valjda ce nastaviti u istom ritmu

mnogo mi vise lezi od bb-a


  • 0

#37 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 06 March 2015 - 00:26

Peta epizoda malo sporija u odnosu na prve 4

 

Spoiler


  • 0

#38 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 10 March 2015 - 09:25

Majkova prica :D


  • 0

#39 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 10 March 2015 - 21:56

Vrhunska epizoda.


  • 0

#40 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 12 March 2015 - 08:09

odlicna epizoda.Majk je bas zanimljiv lik i mislim da je odlicno sto su se odlucili da prate i njegovu pricu.
  • 0

#41 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 13 March 2015 - 10:18

odlicna epizoda, samo da nastave ovako


  • 0

#42 VolimZvezdu

VolimZvezdu
  • Members
  • 478 posts

Posted 13 March 2015 - 12:20

Obećavajućih prvih pet epizoda. Ja sam inače ogromni fEn BB-a i ovo mi došlo kao višnjica na tortu, jedva čekam svaku epizodu. Odličan je Džimi :D

Samo mi je krivo što epizoda ne traje malo duže, jer mi za čas prođe vreme. Nijedna serija mi do sada nije u rangu BB-a, ali ova ''produžena ruka'' joj je dostojna zamena za sada. Sve pohvale za kreatore serije. 


  • 0

#43 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 16 March 2015 - 15:54

prve 2-3 epizode spore i dosadne. od 4 nije lose, meni se i peta svidela a sestu je majk pokido.

peta sa onim likom sto je izumeo gurni ga jace cendler  :rotflmao:

vidi se smek bb, kakva je bila sesta jos samo heisenberg da se pojavi i tu smo.. nadam se da ce vratiti opet tuca u pricu

 

is al gud man smara sa onim grimasama al mi se prikenjalo. mora brze, da vozi kao bb, ali vidi se da kao i u tom slucaju serija napreduje.


Edited by ИEsA IlIC, 16 March 2015 - 15:55.

  • 0

#44 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 25 March 2015 - 14:03

Evo da se i ja javim, odgledala sam konačno sve dosadašnje epizode. Šta znam, utisci su mi podeljeni. U stvari, valjda je i ovde prisutan slučaj prevelikih očekivanja, kada sam videla koliko vam se svima dopala serija očekivala sam nešto wow, ali za sada nisam preterano oduševljena. Slažem se da su prve epizode spore i povremeno dosadne, poslednjih par su mi nešto bolje. Ne znam za vas, ali ja primećujem baš veliku razliku u kvalitetu BB i BCS - i tehnički, i u smislu priče (inače sam veliki ljubitelj BB). BB mi je od samog starta bio jako, jako zanimljiv, ovde start nekako spor i ne preterano zamimljiv. Mnogo ali baš mnogo ima tih scena odugovlačenja i ponavljanja, msm ok je to do neke mere ali npr. ona sekvenca kada mu po 100 puta izađe kafa iz automata itd. mi je malo too much. I ti neobični kadrovi mi nekako nemaju (uvek) smisla, u BB su uvek imali neku ulogu, ovde mi to više onako upotrebljeno da bude neobično.

 

Nastaviću da gledam, u tom smislu serija je potpuno gledljiva, čak je postala i interesantna, ali nekako ne delim baš previše entuzijazam većine ovde na forumu. Nadam se da će biti sve bolje i bolje.


  • 0

#45 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 25 March 2015 - 15:35

Evo da se i ja javim, odgledala sam konačno sve dosadašnje epizode. Šta znam, utisci su mi podeljeni. U stvari, valjda je i ovde prisutan slučaj prevelikih očekivanja, kada sam videla koliko vam se svima dopala serija očekivala sam nešto wow, ali za sada nisam preterano oduševljena. Slažem se da su prve epizode spore i povremeno dosadne, poslednjih par su mi nešto bolje. Ne znam za vas, ali ja primećujem baš veliku razliku u kvalitetu BB i BCS - i tehnički, i u smislu priče (inače sam veliki ljubitelj BB). BB mi je od samog starta bio jako, jako zanimljiv, ovde start nekako spor i ne preterano zamimljiv. Mnogo ali baš mnogo ima tih scena odugovlačenja i ponavljanja, msm ok je to do neke mere ali npr. ona sekvenca kada mu po 100 puta izađe kafa iz automata itd. mi je malo too much. I ti neobični kadrovi mi nekako nemaju (uvek) smisla, u BB su uvek imali neku ulogu, ovde mi to više onako upotrebljeno da bude neobično.

 

Nastaviću da gledam, u tom smislu serija je potpuno gledljiva, čak je postala i interesantna, ali nekako ne delim baš previše entuzijazam većine ovde na forumu. Nadam se da će biti sve bolje i bolje.

To je sad, ono, dal vidis casu polu punu ili polu praznu. Ja sam se plasio da nece da je potpuno upropaste kao sto znaju da spin off-ovima, pa kada sam shvatio da nisu, uzivam u toj cinjenici  :D .

 

Nepotrebno je i nemoguce uporedjivati BCS sa BB iz prostog razloga sto je BB unikat, serija radjena van svih poznatih sablona i obrasca, dok je BSC ipak radjen po nekim standardima koji su postavljeni u BB, i nikada nece moci da se postigne taj efekat koji je postignut gledanjem BB, koliko god da je BSC kvalitetna serija. Znaci, gledaj da izbacis BB iz glave kad gledas BSC (mada znam koliko je vama zenama tesko da izbegnete bilo kakva uporedjivanja  :P ).

 

I, naravno, tu je potpuno legitiman subjektivan osecaj da ti neke serije jednostavno ne legnu na pravi nacin. Ja mogu roman da napisem o tome sta mi se sve nije dopalo kod Sopranovih, cak mi je dva-tri puta doslo da je batalim sa gledanjem, ali daleko od toga da smatram da je serija losa. Naprotiv.


  • 1