Jump to content


Photo
- - - - -

Better Call Saul


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#16 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 19 February 2015 - 13:43

Ponovo je Vince bolji iz epizode u epizodu.


  • 0

#17 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 23 February 2015 - 23:18

odgledao i trecu epizodu.Deli li jos ko moje misljenje da nas ocekuje novo remek delo'Meni je ovo do sada odlicno.Deluje mi da ce se Saul razvijati iz sezone u sezonu kao WW,

 

samo neka ovako nastave


  • 2

#18 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 23 February 2015 - 23:41

odgledao i trecu epizodu.Deli li jos ko moje misljenje da nas ocekuje novo remek delo'Meni je ovo do sada odlicno.Deluje mi da ce se Saul razvijati iz sezone u sezonu kao WW,

 

samo neka ovako nastave

Prica je otisla u neku totalno desetu stranu, u odnosu na ono sto sam ocekivao gledajuci trecu epizodu. Nepredvidivo i zanimljivo  :+1:


  • 0

#19 Skyglider

Skyglider
  • Members
  • 9,164 posts

Posted 25 February 2015 - 21:51

Odgledao sam sve 4 epizode, zadovoljan sam, serija je odlcina, odise duhom BBa, ali je ipak serija za sebe i ima neki svoj smek. Saul je car.


  • 1

#20 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 26 February 2015 - 00:29

Ohoo.. Tuco Salamanca.. Niceeee :-)
  • 0

#21 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 February 2015 - 01:20

Kolko je Saul ispravniji lik suštiniski, ili što bi neki rekli u biti, od WW-a.

Nadam se da neće da neće da ga iskvare tokom serije.

Saul se godinama bavio poslovima gde je morao da gleda da malo zavlači, vara i mulja pa nije postao ono što je WW postao maltene posle nekolko epizoda.

Baš je odlično za sada, iznad mojih očekivanja.


Edited by BarbadosBorn, 26 February 2015 - 01:21.

  • 0

#22 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 26 February 2015 - 01:54

Saul se godinama bavio poslovima gde je morao da gleda da malo zavlači, vara i mulja pa nije postao ono što je WW postao maltene posle nekolko epizoda.

Yebi ga, Saulu doktori nisu davali jos 6 meseci zivota.  ;)


  • 0

#23 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 February 2015 - 02:04

WW se izlečio pa se nije bio smirio.

WW je u samoj srži zao kao nijedan lik kojeg sam gledao. Dok mi je Jesse car, jebivetar koji se zauzme nekad za pravdu.
Od Henry Fonde (u Once Upon a Time in the West) do Jokera, sve ih je  zajeboa Walter.
Beskompromisno sebičan, čak i kad radi dobru stvar radi je zbog neke zahvalnosti prema njemu.

Mnogi zločinci su zli jer ih društvo, odrastanje, iskustveni segment života tako formira. Ovaj je zao iako je odraso i imao savršeno pitom život.


  • 0

#24 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 26 February 2015 - 09:35

WW se izlečio pa se nije bio smirio.

Tad je vec bilo kasno. I u stvarnom zivotu, ako ukljucis mogucnost da tek tako mozes da isetas iz sveta kriminala, kad ti moc i lova udare u glavu nema povratka.

 

WW je ipak bio genije. Neko ko je mnogo ranije trebao da postane vrhunski strucnjak iz oblasti hemije kojom se bavio. Za njega je tehnologija proizvodnje meta bila, da prostis, pickin dim. To zlo koje je izbilo iz njega pod stare dane je imalo podlogu u njegovom visokom IQ koji mu je omogucavao da manipulise ljudima oko sebe.

 

Saul je ulicni djak. Za tu pravnu skolu je ocigledno mnogo vise zasluzan njegov brat nego sto se on tu oznojio. Pronicljiv ali ni blizu kapactet da postane ono sto je postao WW, tako da bi bilo besmisleno praviti od njega novog WW.


  • 1

#25 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 February 2015 - 11:24

WW-a je na kraju porodica zeznula, inace je bio takav genije da ga ne bi nikad otkrili. Slazem se da je bio u srzi zao, uostalom, na kraju je i priznao da je to sve radio zbog sebe.

 

Saul je dobrica u dusi, kontam da ce i njega iskvariti ali ne u toj mjeri.


  • 0

#26 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 February 2015 - 19:10

Tad je vec bilo kasno. I u stvarnom zivotu, ako ukljucis mogucnost da tek tako mozes da isetas iz sveta kriminala, kad ti moc i lova udare u glavu nema povratka.

 

WW je ipak bio genije. Neko ko je mnogo ranije trebao da postane vrhunski strucnjak iz oblasti hemije kojom se bavio. Za njega je tehnologija proizvodnje meta bila, da prostis, pickin dim. To zlo koje je izbilo iz njega pod stare dane je imalo podlogu u njegovom visokom IQ koji mu je omogucavao da manipulise ljudima oko sebe.

 

Saul je ulicni djak. Za tu pravnu skolu je ocigledno mnogo vise zasluzan njegov brat nego sto se on tu oznojio. Pronicljiv ali ni blizu kapactet da postane ono sto je postao WW, tako da bi bilo besmisleno praviti od njega novog WW.


ne pričamo o Saul-u kao novom WW-u niti ih uporedim u bilo čemu drugom nego o nekoj istinskog ispravnosti.
WW je za mene najzlobniji lik kojeg sam gledao što kroz serije, što kroz filmove. Što ne znači da je to loše i ta ne treba da ga volimo kao lika :D

On je tolko u biti loš, da je jednog Jesse-a naterao s vremena na vreme da se zauzme za nešto ispravno. Svojom devil-nošću je raspametio Jesse-a. Probudio je kod Jesse-a opsesivnu potrebu da sjebe takvog zlobnika.
Jesse je imao samodestruktivne ispade samo da bi skenjao WW-a "Kako sve oko sebe sjebeš i sve radiš zbog sebe, proklet bio. Mrzim te..."

BB za mene ne bi nikad tooooooooooliko dobra serija da nije takvog lika kao što je Jesse. Unikatan lik.

WW je perfidni, suptilni, manipulativni, zli mastermind...

Dok su kod Saul-a one najiskrenije, najogoljenije reakcije da uradi dobru stvar, kod WW-a je da hladnokrvo nekom prosvira glavu ili sopstvenoj ženi zapreti. Ono kad priča kako je " the Danger" je otprilike to. Čoveku, koji živeo i raso kao osoba pod uticajem pitomih okolnosti i sredine, pobedi ona surovo zla strana. Poprilično brzo i malo mu je trebalo da što više i više pokazuje svoju narav. Istinski uživa u tome i stalno mu rastu apetiti, i sve je sebičniji i sebičniji.



Mislim da je i Vince sam svestan da je nemoguće da Saul-a oblikuje u tako nešto. Videćemo kako će se razvijati... nisam pametan, samo znam da mu verujem


Edited by BarbadosBorn, 26 February 2015 - 19:11.

  • 1

#27 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 26 February 2015 - 21:58

Saul je verovatno najharizmaticniji lik kog sam gledao u nekoj tv seriji.Nekako je pravo uzivanje gledati njegove improvizacije i njegov nastup kada zastupa nesto/nekog.Mislim da je dosta zanimljiviji WW-a,bar sto se tice nekih stvari.Mislim da ce se razvijati kroz sezone slicno kao WW,ali ne verujem da ce to moci da bude toliko mocno i uverljivo kao ovaj.Ni Saul nije cvecka kada se radi o njegovoj glavi.Secamo se prvog susreta sa Wolterom i Dzesijem kada ga kindapuju,pa kada im predlaze da hladnokrvno ubiju njegovog klijenta(onog dilera,zaboravih mu ime).
Sve u svemu,velika je razlika izmedju ovog Saula i onog iz BB-a,tako da ima mnogo prostora za nesto slicno kao sa Volterom.

odmah sam rekao da ocekujem mnogo od ove serije i mogu da kazem da su mi ocekivanja opravdana.Sjajan posao rade reziseri.

Edited by sasha arsenal, 26 February 2015 - 22:48.

  • 0

#28 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 27 February 2015 - 12:26

Predvidljivo.
Glavni lik iritantan, pogotovo njegova gestikulacija.
BB nikad nisam mogao, ovo će se valjda nekako izgurati.
  • 0

#29 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 27 February 2015 - 13:39

Predvidljivo.
Glavni lik iritantan, pogotovo njegova gestikulacija.
BB nikad nisam mogao, ovo će se valjda nekako izgurati.

nisi mogao BB da "izguras",zezas? :D zasto?
  • 0

#30 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 28 February 2015 - 12:36

^
Ne znam sta da ti kazem Sale, pokusao vise puta ali prve dve epizode nikad nisam prebacio.
Ima taj neki pokusaj komičnosti koji se meni uopste ne svidja, ni gluma mi nije bogzna sta, Aaron Paul, sa onom njegovom slinavom facom, mi je setač po zivcima "par excellence".
Jednostavno nemam taj fles, nista se ne desava, ne radi me. :-)
BCS, dobra 4 epizoda.
Za sada nekako podnosim Bob Odenkirk-a, njegovu mimiku i preteranu gestikulaciju koja ponekad deluje jako fake (u smislu preglumljuje).
  • 0