Jump to content


Photo
- - - - -

Better Call Saul


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 15 February 2015 - 00:30

Za ljude koji su gledali Breaking Bad, lik Saula Goodmana ne treba posebno predstavljati. Za one sa „jeftinijim ulaznicama“ Saul Goodman (rođen Jimmy McGill) je brbljivi advokat kome je uža specijalnost zaobilaženje zakona u širokom luku. Consigliere Waltera i Jessea onoliko koliko su ova dvojica mafia. Njegove metode rada često su dovodile klijente do ivice ponora, ali uvek nekako odradi posao. Da nije njega, Walter i Jesse bi verovatno završili u ćorku već negde u trećoj sezoni, a mi bi bili uskraćeni jednog onakvog remek dela  :D

 

Već na samom početku pilot epizode javlja se prva sličnost sa serijom Breaking Bad. Naime, prvi serijal počinje od – kraja. Svoju priču, Saul počinje nekih šest godina pre nego što će upoznati Waltera i Jessea, tada kao Jimmy McGill, ne preterano uspešan javni branilac. Marginalac u svojoj branši i životu ali poštenjačina koji vodi neke svoje životne borbe. Kada shvati da se bori protiv vetrenjača, smišlja svoju prvu prevaru, angažuje dva sitna prevaranta i...

 

Spoiler

 

Better Call Saul

AMC ponedeljak veče. Uživajte  :rolleyes:


Edited by dali_man, 15 February 2015 - 03:39.

  • 4

#2 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 15 February 2015 - 15:32

Ja sam u dilemi. Da li da odgledam večeras obe epizode i da gledam svake nedelje novu ili da sačekam da prođe cela sezona i odradim to za jednu noć :D

 

Moglo je sve ovo komotno i na Breaking Bad temu, ali može i ovako.


  • 0

#3 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 15 February 2015 - 17:49

Ja sam u dilemi. Da li da odgledam večeras obe epizode i da gledam svake nedelje novu ili da sačekam da prođe cela sezona i odradim to za jednu noć :D

 

Moglo je sve ovo komotno i na Breaking Bad temu, ali može i ovako.

 

Ja sam odgledao obe epizode i zadovoljan sam vidjenim, definitivno ce se ovo pratiti.

 

 

bold: Zato je House of cards najjaca serija ikada, u jednom danu i izadje i odgledas a onda opet godinu dana cekanja ;D


  • 0

#4 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 15 February 2015 - 19:08

Ja planiram da krenem ovih dana...Vidim da su ljudi generalno zadovoljni.


  • 0

#5 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 16 February 2015 - 00:04

prezadovoljan :thumbs: Odlicno otvaranje.Sve mi je nekako odradjeno savrseno,BB-ovski :rolleyes: Atmosfera je sjajna,odlicna rezija,a i scenario mi deluje da ce biti vrhunski.Tu su i poznati likovi :D

 

sve u svemu,mislim da nas ceka ludilo.

 

edit:sad treba cekati narednu epizodu :(


  • 1

#6 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 16 February 2015 - 00:06

edit:sad treba cekati narednu epizodu :(

Do sutra  ;)


  • 1

#7 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 16 February 2015 - 09:20

Do sutra  ;)

`eb se, odgledah obe epizode i stavih na listu za skidanje :D


  • 0

#8 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 16 February 2015 - 14:05

Moglo je sve ovo komotno i na Breaking Bad temu, ali može i ovako.

Mnogo toga je odradjeno BB-ovski, ali je serija ipak prica za sebe. Sam lik Saula Goodmana je sada mnogo slozeniji u odnosu na lajavog krelca iz BB-a. Ne znam koja je kvota da ce Bob Odenkirk da pokupi Emi za glavnu musku ulogu, ali vec sad sam spreman da bacim koju paru  ;)

 

`eb se, odgledah obe epizode i stavih na listu za skidanje :D

Dok cekas  :rolleyes:

Snacks_3.jpg


  • 0

#9 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 16 February 2015 - 19:33

Ne bih ja bas u ovom trenutku bio tako siguran za Emija, barem dok ne vidim Dzona Hema i Kevina Spejsija.Prvog zbog poslednje sezone MM, drugi je i prosle godine bio ozbiljan kandidat.Zavrsio je Emi u Brajanovim rukama, ali nije se moglo tvrditi da ce 100% da zavrsi kod njega s obzirom na Kevinov performans u drugoj sezoni House of Cards.Vec se uhodao u ulogu i mogao bi ove godine da on osvoji Emija.Videcemo kako ce to ici.


  • 0

#10 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 16 February 2015 - 19:57

Ne bih ja bas u ovom trenutku bio tako siguran za Emija, barem dok ne vidim Dzona Hema i Kevina Spejsija.Prvog zbog poslednje sezone MM, drugi je i prosle godine bio ozbiljan kandidat.Zavrsio je Emi u Brajanovim rukama, ali nije se moglo tvrditi da ce 100% da zavrsi kod njega s obzirom na Kevinov performans u drugoj sezoni House of Cards.Vec se uhodao u ulogu i mogao bi ove godine da on osvoji Emija.Videcemo kako ce to ici.

Just gessing  :rolleyes:

 

Spejsi je svakako jedan od glavnih kandidata, verovatno i najveci. Videcemo ko ce u drugoj sezoni True Detective biti glavni baja, kako ce ta serija ispasti (sta se uopste desava sa njom?). Ima se tu jos stosta probrati za nominaciju.


  • 0

#11 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 17 February 2015 - 00:00

Pogledao sam prve 2 epizode, cekam trecu na torrentu...Iako nisam imao prevelika ocekivanja, ovo zaista moze da ispadne jedna ozbiljna prica.

 

Sto neko rece, ima one BB-ovske atmosfere, crni humor je tu,  Odenkirk odlican. Da ne ureknem, dobro je krenulo...


  • 0

#12 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 17 February 2015 - 22:26

Just gessing  :rolleyes:

 

Spejsi je svakako jedan od glavnih kandidata, verovatno i najveci. Videcemo ko ce u drugoj sezoni True Detective biti glavni baja, kako ce ta serija ispasti (sta se uopste desava sa njom?). Ima se tu jos stosta probrati za nominaciju.

Glavni baje su ti Vince Vaughn, Colin Farrell i Taylor Kitsch.


  • 1

#13 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 18 February 2015 - 12:23

http://www.youtube.com/watch?v=h-7PVxxKvwU

 

Umro sam od smeha sinoc kada sam dosao do ove scene. :lol+:


  • 2

#14 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 February 2015 - 20:23

zadovoljan. sasvim.

ima to BB-ovstvo u sebi. Uglovi snimanja scena, ta čudna neposrednost itd itd...

http://uproxx.com/tv...tter-call-saul/


  • 0

#15 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 19 February 2015 - 06:47

Gledanost trece epizode je bila odlicna. Ako ovako nastave jos jednu-dve epizode, vrlo je izgledna treca sezona.


  • 0