Jump to content


Photo
- - - - -

Istorija KK Crvena zvezda 2002/03-2014/15


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#16 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 12 February 2015 - 21:42

dok procitah ode txt ovamo : )
pa da bachim respekt I ovde

posebno mi je zanimljivo bilo citati posto od pocetka marta nisam mogao nista da gledam
(otadzbina me zvrcnula)

#17 kum zorzo

kum zorzo
  • Members
  • 1,844 posts

Posted 12 February 2015 - 21:50

Bio u Ljubljani na tom F4. Sve osim naseg poraza bilo za 10. Eh kada se samo setim.........

#18 The Seventh Seal

The Seventh Seal
  • Members
  • 3,991 posts

Posted 12 February 2015 - 22:07

Sjajno, svaka čast.

 

Još juče razmišljam o prvoj utakmici na kojoj sam bio, kad sam počeo da pratim kk and stuff, kad ono sutradan usledi pravi propratni tekst uz te moje misli :lol+:

 

Pošto generalno volim da sačuvam karte, nije bilo teško da pronađem kartu sa prve utakmice, a koja je baš iz sezone koje sledi nakon ove već opisane. 2003/4 bring it on

 

tUJcfqn.png



#19 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 12 February 2015 - 22:19

Da li neko moze da se seti poslednje sezone koju smo zapoceli i zavrsili sa nepromenjenim sastavom (znaci bez otpustanja igraca i dovodjenja novih u sred sezone, ukljucujuci i trenera) ?

 

Ova nova tema me je podsetila na ovo pitanje koje mi se vrzmalo pre par dana, a vrlo je moguce da to postignemo ove godine (pu, pu, da ne ureknem :blush:) .

 

I da..... svaka cast za post i novonastali topic. :+1:



#20 Trpac

Trpac
  • Members
  • 153 posts

Posted 12 February 2015 - 22:34

Ako se slažete,mogu da editujem post i da ubacim neke sličice iz te sezone, kako bih obogatio post.



#21 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 12 February 2015 - 22:37

Ako se slažete,mogu da editujem post i da ubacim neke sličice iz te sezone, kako bih obogatio post.

 

Naravno, ako treba pomoc samo se javi



#22 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 12 February 2015 - 22:48

Secam se dobro sezone 2002/2003, bio sam 7. razred :)

Pohvale za Trpaca, vratio nam je malo secanja.

Bezao sam sa svoje slave (u drugu kucu) da gledam zavrsnicu protiv Borac Nektara.

Secam se da sam bio zbunjen kad sam gledao nas sastav na pocetku utakmice, pisalo je "VUKOSAV LJEVIC". Neko je valjda napravio razmak u prezimenu, ili je tako meni izgledalo, pa sam se pitao ko nam je taj Ljevic :D

 

Onu trojku Miksa jos ne mogu da prezalim.



#23 Contador54

Contador54
  • Members
  • 822 posts

Posted 12 February 2015 - 23:05

Ta sezona je svakako bila jedna od najlepših od kada pratim naš tim, sezona povratka na staze stare slave, sezona kada je Pionir gotovo na svakoj utakmici bio ispunjen do poslednjeg mesta, kada se bežalo iz škole da bi se zauzela što bolja pozicija za kupovinu/podelu karata.

Moja prva utakmica je bila nekoliko sezona pre, u Pioniru je gostovala ona najmoćnija ekipa Budućnosti sa Vladom, Milenkom Topićem, Tomaševićem, Kuzmanovićem, Brkićem itd. Mi smo naravno bili poraženi, kasnije smo u polufinalu PO ispali od komšija iako smo ih demolirali u dve utakmice u kojima smo bili domaćini. A posle su usledile dve sezone u kojima smo se borili za opstanak, ali i moj neki generalni utisak da sam najbolja navijanja doživeo baš u te dve sezone kada su nam vedete bili Bratić, Vujanić, Stefanović, Tica, Šljivančanin, Jovanović, Dozet, Koprivica, Nedić, Đaletić. Iz tog perioda je i moja najdraža pobeda u večitim derbijima, kada je trener bio Krečković, a mi kao autsajderi dobili Partizan prepun reprezentativaca.

A ta pomenuta trojka Miksa meni lično ostaje zabeležena kao jedan od najzužnijih momenata u našoj istoriji, rame uz rame sa nesrežnim Mešom :(



#24 Poaro

Poaro
  • Members
  • 2,772 posts

Posted 13 February 2015 - 03:18

Ta sezona je svakako bila jedna od najlepših od kada pratim naš tim, sezona povratka na staze stare slave, sezona kada je Pionir gotovo na svakoj utakmici bio ispunjen do poslednjeg mesta, kada se bežalo iz škole da bi se zauzela što bolja pozicija za kupovinu/podelu karata.

Moja prva utakmica je bila nekoliko sezona pre, u Pioniru je gostovala ona najmoćnija ekipa Budućnosti sa Vladom, Milenkom Topićem, Tomaševićem, Kuzmanovićem, Brkićem itd. Mi smo naravno bili poraženi, kasnije smo u polufinalu PO ispali od komšija iako smo ih demolirali u dve utakmice u kojima smo bili domaćini. A posle su usledile dve sezone u kojima smo se borili za opstanak, ali i moj neki generalni utisak da sam najbolja navijanja doživeo baš u te dve sezone kada su nam vedete bili Bratić, Vujanić, Stefanović, Tica, Šljivančanin, Jovanović, Dozet, Koprivica, Nedić, Đaletić. Iz tog perioda je i moja najdraža pobeda u večitim derbijima, kada je trener bio Krečković, a mi kao autsajderi dobili Partizan prepun reprezentativaca.

A ta pomenuta trojka Miksa meni lično ostaje zabeležena kao jedan od najzužnijih momenata u našoj istoriji, rame uz rame sa nesrežnim Mešom :(

 

Potpis za ceo post, a pogotovo za poslednje dve recenice, uze mi ne rec nego celu tastaturu :+1:

 

Taj pomenuti derbi je bio moje vatreno krstenje na derbijima u Pioniru, to je bio vikend tri derbija, poraz u odbojci, 0-0 na Marakani i pobeda u basketu +8 nakon -12 na ulasku u poslednju cetvrtinu. Posebno se ona trojka Srdjana Jovanovica ne zaboravlja ;)



#25 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 13 February 2015 - 08:24

Aj da i ja otvrim dusu.  :)

 

 Prva tekma u Pioniru, OKK Beograd - Zvezda. Sezona 1997/98. 

 Prva evropska tekma, Zvezda - Sole. Sezona 1997/98.

 Prvi derbi. Beogradski trofej. Utakmica za peto mesto. Uvod u sezonu 1998/99. 

 

 Inace, veliki  :hail: za Terzu. 


Edited by milostrbovic, 13 February 2015 - 08:25.


#26 Mental Mickey Maguire

Mental Mickey Maguire
  • Members
  • 4,540 posts

Posted 13 February 2015 - 09:26

Jedan koristan link sa zvanicnog sajta na temu Istorija KK Crvena Zvezda 

 

http://www.kkcrvenaz...dex.php/about/4

 

Takmicenja koja smo igrali, sastavi u kojima smo ih igrali i rezultati koje smo postigli od 1946 do sezone 2012/13.


Edited by Flojd..., 13 February 2015 - 09:27.


#27 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 February 2015 - 09:57

Ne mogu sad da se tačno setim prve utakmice, moguće da je bio taj Beogradski pobednik turnir. Sećam se tog poraza od Zadra kao da je juče bilo, a najupečatljiviji momenat mi je iz tog perioda trojka Radovića u Tel Avivu. Sećam se da sam plakao kad god smo gubilli u Morači (bila je baš jedna upečatljiva utakmica na veliki broj poena kada nas je Rakoč uništio), mrzeo sam tu ekipu Budućnosti onako iskreno, više i od Partizana (do momenta kada su nam uzeli Vujanića). Eh, sećanja. Inače, meni je najgotivnija atmosfera na tribinama bila u našoj najgoroj sezoni, sa Uvalinom. Tu je svaka pobeda bila kao bingo, a na tribinama bila samo probrana ekipa koja voli košarku. Pored Topića, omiljeni igrači iz tog perioda su mi bili Zlatko Bolić i Milutin Aleksić, verovatno zato što se obojici dizala patka na komšije. Jedan od momenata koje nikada neću zaboraviti je iz one grozne sezone kad su za nas igrale takve veličine kao što su Aleksandar Đurić, Miloš "mlohave sise" Mirković, debeli Šljivančanin, Borko, Ašćerić i slični, kada je Saša Stefanović nokautirao u opštoj tuči nekog nesrećnika iz Telindus Ostendea, kroše par ekselans (sad tip radi u banci blizu mog posla, viđam ga stalno na pauzi). E da, Mash sam jedva preživeo i mrtvog Majka Jucolinja....



#28 awojobi

awojobi
  • Members
  • 829 posts

Posted 13 February 2015 - 10:08

Ko nije bio protiv meša taj ne zna šta je patnja

#29 veteranov brat blizanac

veteranov brat blizanac
  • Members
  • 3,451 posts

Posted 13 February 2015 - 10:37

Ko nije bio protiv meša taj ne zna šta je patnja

 

ko nije bio grobar od 1970-1993. taj ne zna sta je bol ... fudbalska

 

ko nije bio Cigan od nastanka parketa taj ne zna sta je patnja ... kosarkaska



#30 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 13 February 2015 - 17:55

@chaos

djurica i mirkovica je doveo zmago 2003. , a borka 2002. asceric je zapalio pre utakmice sa ostendeom, tako da su samo stefanovic i sljivancanin igrali tu cuvenu utakmicu u belgiji.


Edited by pavijan, 13 February 2015 - 17:55.