Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Veronauka u skoli?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
355 replies to this topic

#316 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 August 2015 - 17:18

Mene neko ubedio? Hm, tesko...

 

Ja nemam učitelja,
Život je moj učitelj.
Ja nemam gospodara,
Karma je moj gospodar.
Ja nemam oružje,
Nepokolebljiva volja je – moje oružje.
Ja nemam tvrđavu, nepokolebljiv duh je – moja tvrđava.
I ja umirem ponovo
Da bih se rodio onakav, kakav hoću.

(Himna iz Rigvede).

 

Eto da citiram i ja nesto.

 

Ne znam da li pisem na aramejskom, medjutim bez obzira sta covek napisao sa svih strana ga okruzuju zidovi osude.

Ja, nisam tema, tema je veronauka u skoli. Da lapsus calami- besomucnoj , to niko da ismeje za divno cudo.

 

Moram te zamoliti da jos jednom polako procitas sta sam napisao,a onda da komentarises. Brze bolje si u afektu sa klovnovskim kezom poleteo u euforicnu masu, a da uopste ne znas cemu se oni to smeju.

Samo da sutnem rdju dok je na zemlji okruzen stotinama junaka poput mene, cim ga biju mora da nije u pravu...

Ah, kakva arogantnost i sujeta jer sam se usudio da pomislim kako je sustina napisanog, u stvari, ovozemaljske prirode i taaaako ocigledna. Ti si od onih koji misle da su nevidljivi.

Izgleda da je Kinik u pravu sto te je otpocetka tretirao na njemu svojstven nacin, vidim da mu nudis lulu mira, ti bi da te on ozbiljno shvati.

I ne laskaj sebi, ne vidim "stotine junaka i kez euforicne mase" vec samo Kinika kome su tvoji komentari smesni… 



#317 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 28 August 2015 - 17:48

Ne fantaziraj, Erih fon Deniken je davno ismejan.

 

Ima bezbroj dokaza da su nas vanzemaljci posecivali ... cak su se ljudi i vanzemaljci medjusobno parili !



#318 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 August 2015 - 18:05

...

 

... brze bolje si u afektu sa klovnovskim kezom poleteo u euforicnu masu, a da uopste ne znas cemu se oni to smeju ...

 

Sa klovnovskim kezom - ovim?

 

 

Jel to neki 'lapsus salami'?

:lol+:

 

...



#319 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 August 2015 - 18:06

...

 

... ima bezbroj dokaza da su nas vanzemaljci posecivali ... cak su se ljudi i vanzemaljci medjusobno parili !

 

 

Bane, uzmi jos 7 dana odmora!

;)

 

...



#320 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 28 August 2015 - 19:10

Ima bezbroj dokaza da su nas vanzemaljci posecivali ... cak su se ljudi i vanzemaljci medjusobno parili !


Jel koji sith lord bio medju njima?  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:



#321 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 20:03

Ah, kakva arogantnost i sujeta jer sam se usudio da pomislim kako je sustina napisanog, u stvari, ovozemaljske prirode i taaaako ocigledna. Ti si od onih koji misle da su nevidljivi.

Izgleda da je Kinik u pravu sto te je otpocetka tretirao na njemu svojstven nacin, vidim da mu nudis lulu mira, ti bi da te on ozbiljno shvati.

I ne laskaj sebi, ne vidim "stotine junaka i kez euforicne mase" vec samo Kinika kome su tvoji komentari smesni… 

Ne radi se o ovozemaljskim ili vanzemaljskim, radi se o tome da si promasio temu. Ne razumem sta hoces od mene. Mrzi me da se vise ponavljam, postacu kliseast samom sebi,.Vec sam ti jednom lepo napisao i sugerisao na sta da se usredsredis.

Sto se tice kinika, moje misljenje stoji i nece se menjati. Procitao sam ga u par izlaganja, simpatican cicica,

Nisam mu ponudio nikakvu lulu mira vec sansu za ucenjem. Nije moj stil prepirka-svadja, to je za decu, malu ili veliku neodraslu. Ali, kako god on zeli.

Sam je zapoceo igru, kojoj nije dorastao. 

Ne trebam da me ljudi ozbiljno shvate. Ne zelim ni da ijedne oci budu okrenute ka meni sa ozbiljnoscu, ponajmanje ne kinikovo urokljivo oko.

Ismevajte me, ponizavajte, gazite, ako Vam to cini zadovoljstvo, samo bi bolje bilo napisati nesto u vezi "razloga" ne u vezi "coveka".



#322 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 August 2015 - 20:47

 

Ne trebam da me ljudi ozbiljno shvate. 

A sto se prvo ne opismenis i ne naucis maternji jezik?



#323 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 21:34

A sto se prvo ne opismenis i ne naucis maternji jezik?

I to Vam smeta? Sta jos?



#324 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 21:39

A sto se prvo ne opismenis i ne naucis maternji jezik?

Naucite me Vi, Vladane, molim Vas. Budite ljubazni i ukazite mi , gde sam tacno pogresio?


Edited by Edgar Cayce, 28 August 2015 - 21:39.


#325 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 21:49

...

 

 

Sa klovnovskim kezom - ovim?

 

attachicon.giflapsus salami .jpg

 

Jel to neki 'lapsus salami'?

:lol+:

 

...

Da secam se te slike...

Kakvo samo letovanje.  Prijatni miris morske soli iz lavirinta secanja, budi mi uspomene.  Naviru tako ostro niz ulicu proslosti.

Davne sedamdesete, cini mi se. Bio je to odmor iz snova.  Rajsko ostrvo , raskosno zelenilo  na sve strane i voda, galoni praiskre stvaranja. Morska pena svlacila je hridi. Talasi su se igrali kao deca pred zapanjenom publikom kupaca.

Desio se tada neki incident , te je ulazak u more bio zabranjen od strane vojske. Par vojnika je ipak ulazilo u vodu, sa opremom za ronjenje.

Kada bi umorno Sunce kretalo na pocinak, vina, gitare i pesme opijali su sumrak noci. Organizovane su zurke, na koje su se redovno okupljali svi mestani ostrva. Jedne besane noci  ,nekoliko “zabara” turista i par nemaca jako pripitih umalo nije sve pokvarilo.

Sprecio ih je jedan hrabar vojnik. Rekao im je nesto tipa “da se ja tako ponasam u Nemackoj, odmah bi dosla policija”. Mislim se, al im je reko, stvarno…

Nemci su zabezeknuli i odleprsali. Dok su se vojnici kikotali, zabari se iskradose vesto njima iza ledja, vrseci nuzdu u kofu sa prstacima koju je doneo jedan od staresina. Onaj hrabri vojnik sto ocita bukvicu nemcima potegnu rukom u kofu.

Skocio sam kao oparen da ga sprecim, kada se preda mnom stvori mlada dama sa povecim kodakovim aparatom, zakrestasi prodornim glasom: “smesak”.

Mornari i vojnici su smazali prstace, a moj smesak odnela je lavina smeha.

Nije mi samo jasno odakle ti slika?


Edited by Edgar Cayce, 28 August 2015 - 21:54.


#326 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 August 2015 - 22:05

...

 

... 

 

 

Neshvatljivo je koliko nisi u stanju da razumes elementarne stvari.

Odhebu te na jednom tredu - evo tebe na drugom.

 

To je zato sto prebivas unutar jednog balona, pa si sam sebe ubedio u glupilo koje naganjas.

Normalno da ti u tome niko nije dorastao.

:(

 

To sto ti kao neces - to je 'kiselo grozdje'. To je nedostizno za tebe. Pa ko bi jos ozbiljno tumacio jedno isprazno laprdalo, na nivou 'automatskog govorenja', totalnog amaterskog / provincijskog blebetanja?

:whistle:

 

Znas, svi ti vanabi 'pesnici' da bi prikrili svoj analfabetizam i trivijalno nepoznavanje materije, apsolutnu netalentovanost a nabubrelu skribomaniju / grafomaniju - uzmu posle nekog bezvrednog imena 'umetnicki pseudonim', tipa 'Jesenjin' i tome slicno. Sto samo svedoci o kolikoj se zabludi, ispraznoj fantaziji i samoobmani radi.

 

Dobro, jednom si nesto, kao drobio, pa ti je receno - ajde nemoj, radi to kod kuce u svojim beleskama. No ti si se bas upro iz sve snage - ocigledno da tamo gde prebivas postoji nedostatak elementarne komunikacije, pa si se bacio da budes 'rezligiozni fantadjiro', tj. komicni 'jurodivi'. To odaje samo jednu otudjenost, prebivanje na nekoj marginali, no, kako poslovica kaze: srce hoce, a doope klokoce!

Pa onda gde ce takvi, nego odmah u Duh & Visnji Smisao, jednu neprobavljuvu poparu od reci, vulgarnim & neukim nizanjem dovedenih do apsolutnog besmisla, smisaonog apsurda.

 

Doduse, bilo je pokusaja pisanja takve 'zaumne' poezije, no ipak, te su smatrali za umetnike.

 

 

№1.
Дыр   бул   щыл
убеш  щур
скум
вы   со   бу
р   л   эз
1913
 
ЗАКЛЯТИЕ СМЕХОМ
О, рассмейтесь, смехачи!
О, засмейтесь, смехачи!
Что смеются смехами, что смеянствуют смеяльно,
О, засмейтесь усмеяльно!
О, рассмешищ надсмеяльных — смех усмейных смехачей!
О, иссмейся рассмеяльно, смех надсмейных смеячей!
Смейево, смейево,
Усмей, осмей, смешики, смешики,
Смеюнчики, смеюнчики.
О, рассмейтесь, смехачи!
О, засмейтесь, смехачи!

 

Doduse, ti za takve nisi verovatno nikada ni cuo.

 

No, dobro, dosao si da nam obznanis svoju iscasenu istinu - u vezi "razloga" ne u vezi "coveka".

:ajme:

Znas koliko mi je interesantan taj tvoj 'covek'? 

Koliko opali list ili pseci brabonjak u parku.

 

Btw, tema treda je vrlo daleka od elementarnog stalkerskog smaranja vanabi 'donosioca Istine'.

:frust:

A taman posla da bih prihvatio i 'a' od te tvoje usmrdjene kiselice.

:puke:

 

...


Edited by Kinik, 28 August 2015 - 22:06.


#327 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 00:03

...

 

 

 

Neshvatljivo je koliko nisi u stanju da razumes elementarne stvari.

Odhebu te na jednom tredu - evo tebe na drugom.

 

To je zato sto prebivas unutar jednog balona, pa si sam sebe ubedio u glupilo koje naganjas.

Normalno da ti u tome niko nije dorastao.

:(

 

To sto ti kao neces - to je 'kiselo grozdje'. To je nedostizno za tebe. Pa ko bi jos ozbiljno tumacio jedno isprazno laprdalo, na nivou 'automatskog govorenja', totalnog amaterskog / provincijskog blebetanja?

:whistle:

 

Znas, svi ti vanabi 'pesnici' da bi prikrili svoj analfabetizam i trivijalno nepoznavanje materije, apsolutnu netalentovanost a nabubrelu skribomaniju / grafomaniju - uzmu posle nekog bezvrednog imena 'umetnicki pseudonim', tipa 'Jesenjin' i tome slicno. Sto samo svedoci o kolikoj se zabludi, ispraznoj fantaziji i samoobmani radi.

 

Dobro, jednom si nesto, kao drobio, pa ti je receno - ajde nemoj, radi to kod kuce u svojim beleskama. No ti si se bas upro iz sve snage - ocigledno da tamo gde prebivas postoji nedostatak elementarne komunikacije, pa si se bacio da budes 'rezligiozni fantadjiro', tj. komicni 'jurodivi'. To odaje samo jednu otudjenost, prebivanje na nekoj marginali, no, kako poslovica kaze: srce hoce, a doope klokoce!

Pa onda gde ce takvi, nego odmah u Duh & Visnji Smisao, jednu neprobavljuvu poparu od reci, vulgarnim & neukim nizanjem dovedenih do apsolutnog besmisla, smisaonog apsurda.

 

Doduse, bilo je pokusaja pisanja takve 'zaumne' poezije, no ipak, te su smatrali za umetnike.

 

attachicon.gifKruchenykh-Larionov1.jpg

 

№1.
Дыр   бул   щыл
убеш  щур
скум
вы   со   бу
р   л   эз
1913
 
ЗАКЛЯТИЕ СМЕХОМ
О, рассмейтесь, смехачи!
О, засмейтесь, смехачи!
Что смеются смехами, что смеянствуют смеяльно,
О, засмейтесь усмеяльно!
О, рассмешищ надсмеяльных — смех усмейных смехачей!
О, иссмейся рассмеяльно, смех надсмейных смеячей!
Смейево, смейево,
Усмей, осмей, смешики, смешики,
Смеюнчики, смеюнчики.
О, рассмейтесь, смехачи!
О, засмейтесь, смехачи!

 

Doduse, ti za takve nisi verovatno nikada ni cuo.

 

No, dobro, dosao si da nam obznanis svoju iscasenu istinu - u vezi "razloga" ne u vezi "coveka".

:ajme:

Znas koliko mi je interesantan taj tvoj 'covek'? 

Koliko opali list ili pseci brabonjak u parku.

 

Btw, tema treda je vrlo daleka od elementarnog stalkerskog smaranja vanabi 'donosioca Istine'.

:frust:

A taman posla da bih prihvatio i 'a' od te tvoje usmrdjene kiselice.

:puke:

 

...

Vidim da Vam se svideo dopis. Opet ostajem uskracen za odgovor, no navikao sam.

 

Interesantno, koliko imate odvratan recnik,krajnje neprimeren svojim godinama. "Usmrdjena kiselica", "pseci brabonjak"...Gde ste ih pokupili, na vasaru?

Dzaba Vam oratorska nadarenost kad ste besvesni, mrzovoljni,isfrustrirani cinik.

Stalno pominjete Jesenjina kao da bez njega ne mozete, licni stav nemate, pokusavate publiku impresionirati retorickim mazalicama no sve to tako mizerno,jadno.

 

Za mene nema vrednost ono sto nema svest i kreaciju.

Rekao sam Vam jednom, sve sto pisete o meni bice da je o Vama.

Vi takvi, nekog da ucite i osudjujete. Podjite prvo od sebe, zapitajte se sto su svi pobegli od Vas?



#328 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 August 2015 - 02:33

Ima bezbroj dokaza da su nas vanzemaljci posecivali ... cak su se ljudi i vanzemaljci medjusobno parili !

Vidim.



#329 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 August 2015 - 03:34

Ne radi se o ovozemaljskim ili vanzemaljskim, radi se o tome da si promasio temu. Ne razumem sta hoces od mene. Mrzi me da se vise ponavljam, postacu kliseast samom sebi,.Vec sam ti jednom lepo napisao i sugerisao na sta da se usredsredis.

Sto se tice kinika, moje misljenje stoji i nece se menjati. Procitao sam ga u par izlaganja, simpatican cicica,

Nisam mu ponudio nikakvu lulu mira vec sansu za ucenjem. Nije moj stil prepirka-svadja, to je za decu, malu ili veliku neodraslu. Ali, kako god on zeli.

Sam je zapoceo igru, kojoj nije dorastao. 

Ne trebam da me ljudi ozbiljno shvate. Ne zelim ni da ijedne oci budu okrenute ka meni sa ozbiljnoscu, ponajmanje ne kinikovo urokljivo oko.

Ismevajte me, ponizavajte, gazite, ako Vam to cini zadovoljstvo, samo bi bolje bilo napisati nesto u vezi "razloga" ne u vezi "coveka".

Nije majka klela Muju sto se koc'ko, nego sto se cup'o.

Nimalo iznenadjen da ne razumes sta hocu, pa ti ne razumes sustinu svog komentara ta kako ces mog? Razlog sam jasno pomenuo, ali za razumevanje je potrebna volja i malo obrazovanja, no ti bi da sugerises drugima na sta da se usredsrede pa nemas vremena za takve "sitnice" kao sto je razumevanje.

Zamisli samo, besomucnost ti smeta al' si se, svejedno, upec'o…. i somu bucka smeta, al' nece da ode i gleda svoja posla… valjda kao i ti, ocekuje tepanje i titranje jerbo poseduje znanje koje niko drugi nema… kad ono - intelektualni keder...



#330 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 August 2015 - 04:16

...

 

... 

 

 

Ste se tice recnika - odavno dozvoljavam sebi da kazem ono sto mislim, ma koliko se neko potresao.

Takodje, koliko vidim ti trckaras unaokolo, pa bi da se sigras a ja nemam nameru da igram tudje 'zmurke' i ulazim u besmislenu, bespredmetnu raspravu, koje su se klonili i mnogi pametniji pre mene.

'Oratorstvo' je nesto sto se gradi (valjda znanjem i trudom), a kinizam je legitiman zivotni pristup / stav.

Spominjao sam prave pesnike tek da pokazem koliko su apologete lazi povrsne, pateticne i komicne.

Za mene je apsolutno nevredno religiozno trabunjanje koje izbegava i svest i odgovoran odnos, pre svega prema sebi, pa onda i okolini.

Zamisli koliko mi je lakse kad neko posle neke ceremonije zombiranja izgovori magicne reci i ucini puf-put, 'mirisljavom pederusom koja gori'!

:lol+:

 

No, niti sam ja predmet ovog treda, niti taman posla ti. Cak ni tvoje nemusto sricanje opsteprihvacenih gluposti.

Ako decu od malih nogu ucimo glupostima, sva verovatnoca je da ce barem polovina od njih biti glupa, tj. izgubljena za realan zivot, a druga polovina ce ce vec nekako izvuci iz toga, mada je moglo da joj se olaksa time sto bi se ponudio mnogo kvalitetniji sadrzaj, a ne dogmatski recitali.

 

A kad odrastu - pa neka 'veruju' u sta god hoce - makar u mogucnost 'parenja sa vanzemaljcima'!

Koga je briga?

;)

 

...


Edited by Kinik, 29 August 2015 - 04:17.