Jump to content


Photo

Kup Radivoja Koraca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
377 replies to this topic

#376 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 22 February 2015 - 20:44

Od svih meginih igraca na mene je najbolji utisak ostavio Krstic. Steta sto su ga povrede usporile u razvoju posle one reprezentativne role kod Dude Ivkovica.



#377 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 February 2015 - 08:40

Mei je od svih igrača Mega najbolji Dejan Musli što ine čudi jer je već formiran igrač koji je osvajao trofeje i da nema ružnu prošlost vrlo rado bih ga video u Zvezdi

ostali su talentovani momci ali sa puno nedostataka koje će neki možda i nadomestiti paklenim radom (Zagorac,Jokić) dok za Miljena nisam siguran a neće mu uvek sudije pridavati značaj kao što je to sinoć bio slučaj. Zanimljiv je i Krstić ali je pitanje njegova povreda? 



#378 Aucajder

Aucajder
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 23 February 2015 - 16:18

Ja bih da se ukratko osvrnem na kup, barem svoje utiske iz hale.

 

Metalac-Vrsac: Sramno izdanje Metalca, najdosadnija kosarka koju sam video u poslednje vreme, bez ikakve organizacije igre, mislili da otaljavaju posao, kao da nisu do juce igrali KLS. Imao sam potrebu da se izvinjavam drugaru sto sam ga dovukao u halu da gledamo ono mucenje. Mnogo mi je drago bilo sto su ispali. Vranes totalno van forme, covek se vukao po terenu, u napadu je kasnio po 5-6 sekundi da se dovuce sa svoje polovine za ostalim igracima.

 

Partizan-Vojvodina: Vojvodina je ostavila najgori utisak na mene. Mada, kad sagledamo da su ih nedavno napustili Djumic i Pot, nije ni cudo. Novak je u pojedinim momentima delovao solidno, ali uz ocajan sut, deluje da stagnira.

 

FMP-Mega: Odlicna igra FMP-a i odlicna utakmica, mozda i najlepsa za oko na ovom kupu, steta sto Guduric nije vise pokazao i sto Borisa nije igrao (jel bese neko pisao da je bolestan?). Filip Covic je po meni najbolji igrac KLS-a sto se tice ofanzive. Nisu mogli lasom da ga navataju, tu pre svega mislim na Miljenovica. U napadu je cesto pravio mismatch, da li sebi protiv Muslija/Jokica ili drugima da igraju na niskom postu protiv Miljenovica. U odbrani, iako naravno nije mogao da zaustavi Miljena, videlo se koliko je brzi, uvek ga je stizao kroz blokove, stizao da bar zasmeta. sve u svemu, po mom misljenju, uakmicu nisu dobili ni Keselj ni Miljenovic vec Musli. Prosto niko nije mogao da mu u reketu, pogotovo kad je Sturanovic usao u probleme sa licnim greskama. 

 

Konstantin-Zvezda: Rutiniranje, naravno. U Konstantinu ocekivano najbolji Tasic i Velickovic. Vec sam pisao ovde da bi Partizan trebalo da Velickovica bar uzme u obzir jer bi im legao kao kec na 10 (kada stavimo na tas pare koje bi morali da izdvoje za njega i ono sto on donosi). Za Daloa je Dzejson Kid licno.

 

Mega-Vrsac: Rutiniranje u rangu Partizana i Vojvodine. U iscekivanju derbija nisam ni ispratio utakmicu kako treba, jedini utisak je da Vrsac ne bi prisao na ispod 10 makar igrali jos 5 dana.

 

Zvezda-Partizan: Prvi utisak je ocajna organizacija. Pusteno je barem hiljadu ljudi preko kapaciteta hale (ja mislim i vise), zbog spojenih utakmica ljudi koji su dosli na 1. polufinale da zauzmu mesto morali su da se pomeraju, pored mene je jedan penzioner sa unukom morao da napusti tribinu jer nisu mogli da gledaju utakmicu od Delija. Imam jos dosta toga da kazem o losoj organizaciji, ali ne bih sada da duzim o tome. Sto se tice kosarke video sam pritisak na igracima Zvezde, ali takodje i ozbiljnost i zelja. Njaveci utisak je iritantno pravljenje Macvana na pandu. Zasticena vrsta. Da na Bobiju sude barem pola onoga sto sude na Macvanu bio bi nezaustvljiv. Na kraju krajeva videlo se da razlika izmedju 2 ekipe nije bas tolika i moj licni utisak je da ce na 3 utakmice sanse biti negde 60-40 za Zvezdu.

 

Zvezda-Mega: Ocajno prvo poluvreme, ozbiljan pristup u drugom. Najveci utisak Mitrovic, losa igra u prvom delu, fentasticna u drugom. Jaka je brz kao munja, najbrzi igrac u ligi. Na kraju dobra fora sa navijacima i igracima gde smo pevali 'na smenu'.

 

Cini da je najveca razlika izmedju ABA i KLS timova na poziciji centra. Na ostalim pozicijama nekako i pariraju, ali jednostavno su u svim ABA-KLS duelima prevagu donosili centri, Marjanovica, Cirbesa, Milutinova, Muslija i Vranesa (kakav god bio, i iako je njegova ekipa na kraju izgubila) prosto nije mogao niko da zagradi, cak ni udvajanja nisu nesto pomogla.

 

Sve u svemu vrlo vrlo dobar kup, uzivao sam u svim utakmicama osim prve. I naravno, cestitke mojoj Zvezdi na peharu!