Jump to content


Photo
- - - - -

Atlantic grupa preuzela Bakinu tajnu (Foodland)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 19 January 2015 - 17:03

Ne radi se ovdje o tebi i meni nego o opstem dobru.

 

Pa ja upravo od tebe i pokusavam da shvatim sta je to nevidljivo, imaginarno "opste dobro" koje se tek tako pomene a koje nikada nije imalo neko objasnjenje da neko razume.

 

Jel opste dobro za Srbiju to sto je Chipsy prodat Pepsiju koji je brend jos vise razvio, prosiruje proizvodnju, siri trziste velikom brzinom i uposljava sve vise ljudi, ili je opste dobro sto Zlatiborac uvozi otpadno masinski otkoseno meso piladi i proizvodi ti i prodaje "Zlatiborac pilecu kobasicu".

Sve se ubise pilici od trcanja po Zlatiboru.

 

I zivis u zabludi da je Bakina tajna cisto od srpskih sirovina, mi ih uopste toliko nemamo koliko se proizvodi. Ono sto je u ovoj prici odlicno je da ih je uzeo neko ko time stvarno zeli da se bavi, ne da ih zatvori. Soko Stark odlicno radi i dalje ostao nas najbolji brend koji se sve vise izvozi. Sada ce se udruziti sa bakinom tajnom, rade istu delatnost koja ce se preplitati, ja recimo ocekujem nove Najlepse zelje od borovnice. To je patriotizam, kad ti osmislis nesto da ovde ljudi rade, a ne da gledas ko je gazda, jer ko god da je gazda ti ga nikako ne mozes kontrolisati.

 


Attached File  bakinatajna.jpg   20.39KB   9 downloads



#17 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 20 January 2015 - 00:58

Ne postoji bolji ajvar masovne proizvodnje na svijetu.

Nije samo pitanje kvaliteta nego i odnos kvaliteta i cene. Osim toga, koliko si ajvara zaista kupio i probao: Biljana, Vava, Marko Polo, Podravka, Zakuska, ZerGut...? Ja nesto ne vidim proizvode "Bakine tajne" na policama "ethnic stores" u Americi.



#18 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 20 January 2015 - 01:01

sta bi me sprecilo da u nekom momentu sav zaradjeni novac prebacim u nekretnine u Monaku

Ako ne znas da igras dobro tenis (npr. igras kosarku), onda ne bi mogao da igras sa komsijom.

 



#19 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 February 2015 - 16:39

Da ne otvaram novu temu, veliko preuzimanje nasih jakih brendova od strane Mid Europa, odnosno cele Danube Foods grupe.

 

http://www.mideuropa...be-foods-group/

 

http://www.ekapija.c...lekaru-Subotica


Edited by Gant, 02 February 2015 - 16:40.


#20 kosarka

kosarka
  • Members
  • 507 posts

Posted 02 February 2015 - 16:53

Da ne otvaram novu temu, veliko preuzimanje nasih jakih brendova od strane Mid Europa, odnosno cele Danube Foods grupe.

 

http://www.mideuropa...be-foods-group/

 

http://www.ekapija.c...lekaru-Subotica

Robovi!



#21 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 February 2015 - 13:28

Jos jedno veliko preuzimanje u Srbiji.

Sta ti je kapitalizam, za samo dva dana veliki broj izuzetno dobrih kompanija u Srbiji promeni vlasnika.

 

http://www.b92.net/b...3&nav_id=954000



#22 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 February 2015 - 12:59

Robovi!

 

Voleo bih da mi kazes koja je razlika u tome da ti radis za Srbina "robovlasnika", Hrvata "robovlasnika", Nemca "robovlasnika" itd?

 

Ovde se uspesne firme zatvaraju, a neuspesni "drzavni giganti" se subvencionisu. Ljudi danas nemaju svest o tome sta je 40 godina, kada pricaju o tome kako su nam fabrike bile uspesne, puno radnika, proizvodilo se itd (da ne ulazim u tu percepciju kako se radilo), kad kazu eto, unistise nam fabrike, sve prodase!

 

Je l' si ti svestan, da to sto je neka fabrika X u Srbiji imala 10 hiljada radnika i bila na dobitku pre 40 godina, ne mora da znaci da ce ona biti konkurentna danas? Jesi li svestan da mnoga zanimanja, koja pre samo pet godina (ej, pet godina!) nisu ni postojala u IT sektoru, danas obrcu milione dolara?

 

Nego da se vratim na te ljude koji su "robovi".

 

Mislim da to mogu da pricaju ljudi koji nikad u zivotu nisu radili za privatnika. Kada radis za privatnika, ti si svestan da ti njemu proizvodis neku vrednost, inace ne bi ni bio zaposlen kod njega. Ako se ti privatniku dokazes kao vredan radnik, koji razume posao, on ce, kada ti sam napredujes u svom znanju, doci u situaciju da ce morati da ti ponudi vecu platu da ti ne bi otisao kod nekog drugog. I u samoj korporaciji skoro uvek postoji put napredovanja, svojim radom i znanjem.

 

To postoji i u Fijatu, koji se s razlogom pljuje zato sto ga drzava placa, ali se bez razloga pljuje kada se prica o odnosu prema radnicima i tome koliko su oni placeni. Zamisli, radim prekovremeno, kicma mi otpade, primam 35 hiljada. A mastiljara u opstini prima 60. Tu nije problem u tom fizickom radniku, nego u partijskoj armiji koja ne radi nista u javnim preduzecima a prima pare.

 

Percepcija nam je skroz iskrivljena. Mi ne zasluzujemo ni ovolike plate kolike imamo. Kod gotovo svakog stranca ti imas sansu da napredujes i usavrsis se, steknes znanja koja ce ti omoguciti da u toj bransi radis dalje i napredujes. Da li ovde, ili negde napolju. Mnogi su te sanse cak i preko tog Fijata za koji kukaju da öbrce" radnike na traci sa biroa, i daje kratkorocne ugovore (a pri tome niko da se zapita, sta bi ti mucenici na birou sa visom skolom ili masinskim fakultetom radili), preko tog Fijata je desetine ljudi vec otislo na sledecu sljaku i sad imaju cetvorocifrenu platu u evrima. Da, daleko su od kuce, nemaju vremena ni za sta od fabrike i spavanja, ali to bar posteno naplacuju.