Jump to content

Photo
- - - - -

Juan Martin del Potro

• Please log in to reply
132 replies to this topic

#1 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 January 2015 - 08:48

Huan Martin del Potro (Juan Martín del Potro) rodjen je 23. septembra 1988. u Tandilu, Argentina. Visok 1.98 (ja sam vrlo začudjen ovim podatkom, bio sam siguran da je viši :) ).

Juan-Martin-Del-Potro.jpg

Ona rečenica koju često koriste “počeo je kao vrlo mlad” kod njega definitivno ima smisla.  Već sa 12 godina je igrao za Argentinu na Nike Junior Tour-u. 2004. je osvojio svoj prvi profesionalni meč na turniru medjunarodne teniske federacije u Brigadu, Buenos Aires. U Top100 usao 2006, Top50 2007, a u Top10 već 2008.

Najveći uspeh mu je osvajanje US Open-a, a najbolja pozicija na ATP listi- četvrto mesto do kog je došao u januaru 2010. Trenutno je 338, zbog toga što je bio povredjen skoro godinu dana i nadam se da će mu ovo biti jedan novi početak u karijeri, kao i da ce se vrlo brzo vratiti tamo gde, po mom skromnom misljenju, pripada.

ARGENTINA-CopaDelPotro.jpg

Igra desnom rukom, a bekend mu je dvoručan. Pored osvojenog US Open-a, dolazio je do polufinala Wimbledon-a i Roland Garros-a, a uz 18 osvojenih titula ima i bronzu sa olimpijskih igara.

Ko želi da se druži sa njim ;) :

@delpotrojuan

https://es-la.facebo...245291448857687

Edited by Contractor, 14 January 2015 - 08:49.

• 11

#2 Mali Alberto

Mali Alberto
  • Members
  • 328 posts

Posted 14 January 2015 - 09:01

Hvala za temu,evo i ja da bacim update,Delpo je dobio wild card u Sydneyu i prošao u QF.U prvom kolu je dobio Stahovskog rezultatom 6:3 7:6.U 1/8 finala je dobio prvog nosioca Fonjinija rezultatom 4:6 6:2 6:2.U četvrtfinalu igrat će protiv kvalifikanta Kukuškina,tako da ipak treba očekivati prolazak Argentinca u polufinale.

• 0

#3 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 14 January 2015 - 09:10

Da, igra u Sidneju, a njegova izjava posle pobede mi je i bila okidač da napravim temu ;)

Del Potro: Ovo je veliki trenutak za mene

Argentinski teniser Huan Martin Del Potro vratio se danas na teren posle skoro godinu dana pauze, posle čega je rekao da je to "veliki trenutak" u njegovoj karijeri

Del Potro nije igrao od februara prošle godine zbog povrede zgloba, a danas je na turniru u Sidneju, gde brani titulu, pobedio Sergija Stahovskog u dva seta, 6:3, 7:6. 

"Ovo je veliki trenutak za mene. Mislim da sam igrao dobro posle 10 meseci pauze. Dobro sam servirao. Forhend mi i dalje radi. To su dobri znaci za budućnost. Moram da radim vrlo vredno na bekendu i na kretnji, ali mislim da je vreme da razmišljam o povratku i da uživam", rekao je Del Potro novinarima posle meča. 

Popularni "Delpo" je priznao da nije očekivao da pobedi u prvom meču posle povratka na teren, kao i da mu nije bilo lako tokom rehabilitacije.

Nije bilo lako

"Proveo sam mnogo vremena kod kuće. Bilo je stvarno tužno. Da budem iskren, nisam očekivao pobedu ovako rano u sezoni. Jako sam srećan, mnogim ljudima, ali oni su svi u Argentini. Nadam se da ćemo uskoro ponovo biti zajedno", rekao je Del Potro. 

Argentinski reprezentativac trenutno je 338. na ATP listi, a u drugom kolu Sidneja igraće protiv Fabija Fonjinija. On je kazao da je zglob izdržao današnji meč i da će biti spreman za sutrašnji duel. 

"Trebalo je da bude u gorem stanju posle tako intenzivnog meča. Videćemo večeras i možda sutra ujutru, ali moj lekar je tu. On mi daje mnogo samopouzdanja svakog dana, tako da i dalje pozitivno razmišljam i želim i dalje da igram tenis", rekao je Del Potro. 

On je prošle godine u finalu Sidneja pobedio Bernarda Tomića i osvojio svoju 18. ATP titulu. 

• 2

#4 losmi17

losmi17
  • Members
  • 11,767 posts

Posted 14 January 2015 - 09:43

Posle Novaka, moj omiljeni igrac.

• 3

#5 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 12,721 posts

Posted 14 January 2015 - 10:55

delponiiiiiiii  :wub:

• 0

#6 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,956 posts

Posted 14 January 2015 - 14:31

Kada se prosli put vracao nakon povrede, nakon godinu dana je stigao oko 10tog mesta.

Na pocetku 2013 I upravo pre povrede, bio je na samom pragu da udje u top 3.

Sva je prilika da ako bude igrao bez povreda ove godine moze da udje u top 10,

mozda se plasira na WTF a nakon toga vidjen je za top 5.

Jedan od igraca sa najjacim oruzjima na turu, forhend i servis u top 5 definitivno.

Voleo bih da vidim kako on I Marej formiraju cvrst blok za ulazak u top 5 ostalim mladjim

igracima, jer su za sada za klasu bolji.

Da se zna neki red u ovom sportu...

• 3

#7 alcesta

alcesta
  • Members
  • 21,050 posts

Posted 14 January 2015 - 14:46

Bravo za temu :thumbs:

Ja bih volela za početak da odigra kompletnu sezonu zdrav i prav. To je već mnogo, s obzirom na prethodna iskustva :( a onda će rezultati doći sami.

Edit: e da, ovo mi je bilo posebno dirljivo kad se operisao :(

Edited by alcesta, 14 January 2015 - 15:00.

• 2

#8 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,141 posts

Posted 14 January 2015 - 18:02

Hvala na temi majstore.

Jeste da sam bio jako tužan 2009. kada je izgubio Federer, ali sam isto toliko bio i srećan što je pobednik Delpo, legenda, gotivan momak baš.

• 1

#9 Nightcrawler

Nightcrawler
  • Banned
  • 254 posts

Posted 14 January 2015 - 18:52

Dobar momak, ali ako ne promeni način udaranja loptice, neće dugo trajati.

• 1

#10 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 14 January 2015 - 21:20

Retko kod stranog tenisera sam toliko gotivio kao Delponija. Može da se nabroji na prste jedne ruke.

Iz trenutne perspektive mogu samo da mu poželim da se nikada više ozbiljnije ne povredi. Ostalo zna sam.

• 2

#11 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,141 posts

Posted 15 January 2015 - 14:12

KUKUSHKIN ENDS DEL POTRO'S SYDNEY RUN; TROICKI REACHES SEMIS

• 1

#12 Mali Alberto

Mali Alberto
  • Members
  • 328 posts

Posted 15 January 2015 - 19:19

Još jednom bravo za Viktora!

Žao mi je zbog Delpa,ali i ovo je dobro za prve mečeve.

• 0

#13 alcesta

alcesta
  • Members
  • 21,050 posts

Posted 17 January 2015 - 14:32

Nedostajali su mu Federer i Đoković :D

http://www.tennis.co...4/#.VLpkTCvF8gg

• 3

#14 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members