Jump to content


Photo
- - - - -

Molim ljude dobre volje za savet


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 SASKA1974

SASKA1974
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 January 2015 - 19:00

Dobro vece svima ,

Ljudi   imam jedan problem  a to je  da sam  izgubila Cesku vozacku dozvolu .E sad  radi se  o sledecem  , ja sam  nekih 10 meseci  u Pragu , slabo govorim Ceski   , idem u skolu  ide nekako ali treba vremena .Bila sam danas  do opstine  , gospodin  koji radi na salteru  bio je relativno neljubazan namrgodjen neznam ni sama  sta vec.Tako da nisam  nista uradila .Interesuje me  dali je neko od vas imao slicno iskustvo .Sta treba prvo uraditi ,  ,  na policiju prvo  dati izjavu ili ne ? Takodje izasla sam na  na web stranicu opstine Prag , naravno koju sam istu prevela na Srpski  pa i na Engleski  , nekako mi nejasno  gde covek treba da klikne  postoje 4 stavke 

 

1.Vyber pozadovane cinnosti  (virizovane agendy)

2.Vyber terminy data

3 Viber casu   ----- intervalu ve kterem  se muzete dostavit

4 Zadani indetifikacnich udaju --------jmena a  prijmeni

 To je to ljudi , nisam sigurna  u koju grupu ja spadam  , koja sam izgubila V.dozvolu? Posle toga pojavljuje se kalendar i  veoma je prosto , neznam dali je uposte izvodljivo otici u Magistrata i  uzeti broj jednostavno i cekati ? Nisam ni sigurna ni koji  Formular treba uzeti ? Znam da kad sam menjala SRB dozvolu  ostao mi je u secanju  formular svetlo ljubicaste boje  formata A4 ?

Hvala na svakom odgovoru

SASKA



#2 zharko

zharko
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 January 2015 - 21:21

Na sajtu praha.eu, najčešće postavljana pitanja, ima i sledeće pitanje i odgovor:

"Ztratil jsem řidičský průkaz a nový potřebuji rychle, neboť za týden jedu do ciziny. Jak to mám udělat?

Požádáte registr řidičů v místě bydliště o vydání řidičského průkazu ve zkrácené lhůtě ( tzv. „Blesk“ ) a po úhradě správního poplatku ve výši 500.- Kč bude řidičský průkaz vydán do 5 pracovních dnů."

Prevod:

"Izgubio sam vozačku dozvolu a nova mi je potrebna hitno, jer za nedelju dana idem u inostranstvo. Šta da radim?

U regstru vozača, u mestu boravka, predate zahtev za izdavanje nove vozačke dozvole po skraćenoj proceduri (tzv. "Blic"). Platite 500 kruna i nova vozačka dozvola će vam biti izdata u roku do 5 radnih dana."

http://www.praha.eu/...i_registru.html

 

Pre par meseci Registr řidičů u Pragu je preseljen na sledeću adresu: Business Centre Vyšehrad, Na Pankráci 1685/17,19, Praha 4.

Možeš otići ponedeljak-četvrtak 7-19h ili petak 7-11h. Nema gužve, tj. gotovo da uopšte nema čekanja.

 

Koliko znam, ne moraš da ideš u policiju, u Registru vozača bi sve trebalo da urade za tebe. Ipak pitaj, nisam 100 posto siguran. Takođe, oni će ti dati i formular koji ćeš popuniti na licu mesta (mislim, ne moraš unapred da ga tražiš i popunjavaš pre nego dođeš na šalter).

Pozdrav i srećno.


Edited by zharko, 09 January 2015 - 21:28.


#3 SASKA1974

SASKA1974
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 January 2015 - 22:31

Zarko , procitala sam   tekst  i otisla  na stranicu  opstine Prag .Koliko sam razumela    i bas kao sto si napisao   jedino moram da platim  500 kruna  po  ubrzanoj proceduri dobijam novu v.dozvolu .Takodje ako  to znaci da nemoram  putem neta  da  zakazujem  ? Znaci jednostavno  ode se na novu adresu  i  obavi se posao .Puno ti hvala   i prijatno   vece 

 

Pozdrav od SASKE



#4 zharko

zharko
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 January 2015 - 09:42

Ako ti ne treba vozačka hitno, možeš i po normalnoj proceduri, a tada platiš samo 50 kruna (ili slično, nisam siguran) i čekaš 20 dana.

Ne treba da zakazuješ posetu.



#5 SASKA1974

SASKA1974
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 January 2015 - 09:58

Zarko  , dobro jutro   , netreba mi hitno  ali opet  kad znas da si  jedan bitan  dokument izgubio onda bi ovek nekako  da  odradi u istom danu .Gledacu svakako da odem  na Pakrac  i zatrazim  zahtev za novu v.d.Ako sam dobro razumela  dobije se neki formular ili  potvrda  i sa istom  mozes da  vozis dok  nedobijes novu  ili duplikat  vozacke dozvole  , ispravi me ako gresim ?Ako sam takodje razumela ja spadam u grupu  ili moram da se obratim odeljenju  RESGISTAR VOZACA? Nekako su ga malo zakomlikovali ili se to meni samo cini .Pokusavam da pricam ceski  , nekom se smuci da me slusa  sta cu  ,  tek sam stigla sto se kaze  a ujak nije vise  tu da mi pomogne  oko prevoda , vratio se posle 37 godina provedenih  u Ceskoj  u Kraljevo. Meni je jezik problem , kamo srece da hoce da pricaju bar Engleski .

Jos jednom veliko hvala Zarko

Saska



#6 Garozzo

Garozzo
  • Members
  • 43 posts

Posted 13 January 2015 - 14:53

Zasto jednostavno ne pozoves bilo koga ko govori ceski da odvoji sat vremena (sve sa prevozom) i zavrsite to relativno brzo i lako? U Ceskoj si vec skoro godinu dana, i tesko je poverovati da ne poznajes nikoga (naseg sa duzim stazom u Ceskoj ili lokalca) ko moze da ti pomogne.



#7 SASKA1974

SASKA1974
  • Members
  • 5 posts

Posted 14 January 2015 - 21:16

Pozdrav Garozzo , upravo sam to i uradila   zamolila  jednu koleginicu koja radi samnom i zena je  bila   i pomogla oko prevoda.Naravno nisam joj ostala  duzna  odvela  sam  je  na Balkanski specijalitet .Tako cist racun duga ljubav ,eto  nadam se u sledeci ponedeljak da cu  uzeti dozvolu .

 

Pozdrav svima i svako dobro

 

Aleksandara Rankovic Saska



#8 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2015 - 22:30

Poz, gde si je vodila?



#9 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 14 January 2015 - 22:55

Pozdrav Garozzo , upravo sam to i uradila   zamolila  jednu koleginicu koja radi samnom i zena je  bila   i pomogla oko prevoda.Naravno nisam joj ostala  duzna  odvela  sam  je  na Balkanski specijalitet .Tako cist racun duga ljubav ,eto  nadam se u sledeci ponedeljak da cu  uzeti dozvolu .

 

Pozdrav svima i svako dobro

 

Aleksandara Rankovic Saska

Nije to "cist racun duga ljubav". Cist racun ce biti kada ti njoj pomognes oko necega sto je njoj bitno. Ovo je samo jako lepo gest. :)



#10 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2015 - 23:13

Nije to "cist racun duga ljubav". Cist racun ce biti kada ti njoj pomognes oko necega sto je njoj bitno. Ovo je samo jako lepo gest. :)

 

 

Ne, nisi u pravu.

 

To jeste čist račun...., tako to ovde funkcioniše.



#11 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 15 January 2015 - 15:51

Onda se izvinjavam Saski. Nisam znao da je takav obicaj kod vas. Kod nas, barem u Vojvodini, to malo drugacije funkcionise, a cast nakon usluge se podrazumeva.



#12 SASKA1974

SASKA1974
  • Members
  • 5 posts

Posted 15 January 2015 - 18:01


Ljudi jos jednom pozdrav  svima , cini mi se da je meni Cehinja koleginica onako od srca pomogla  verujem da je tako .Ja za sebe mogu sigurno da kazem  da sam  je od srca pozvala na  nasu  klopu.Naravno zena je bila odusevljena , raznovrsnoscu  predjela  itdddd , pa dol cevapa.Opet  nikad se nezna  mozda ja njoj  nekad zatrebam , recimo pozeli da ode  na Krit  i eto ti lepote a ja  preko svojih poznanika  i prijatelja nadjem jako jako  jeftin smestaj , ili pozeli da ode u Gucu , ja sam ti iz tih  krajeva  pa opet  moze da jeftinije prodje preko  preporuke i  privatnog  smestaja .Ljudi sta da vam  pricam znate i sami kako  svet funkcionise.Kad sam  spomenula Krit  , zivela i radila tamo  dobrih 8 godina  , danas eto me u Ceskoj.

Hvala svima  koji su  se javili

Pozdrav  od Aleksandre



#13 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 January 2015 - 18:42

To je OK, za max 2 sata i s putom tamo i nazad si je pozvala na rucak koji je 4x skuplji od ceske hospody.

Tako je bolje, nema ono e kume dodjem ti, mojne sad, nemam kintu i te seme.

I zato volim ovu zemlju.

#14 RedThunder

RedThunder
  • Members
  • 1,056 posts

Posted 06 November 2015 - 09:34

Zanima me,iako se meni to cini ociglednim,da li je opasno slati kopiju prve strane pasosa?

Naime,drugar mi govori o nekom poslu u Austriji,ne znam gde je nasao,traze mu kopiju prve strane.

Ja mu rekoh da mi to lici na zloupotrebu a on da li ce da poslusa.... nego da pitam i ovde ljude posto nisam mnogo upucen u te stvari - Moze li se zloupotrebiti pasos ako se posalje kopija prve strane?

 

Hvala :)