Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Teroristicki napad u Parizu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2922 replies to this topic

#16 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 January 2015 - 16:52

Ti ne razumes ovo?
 
"Cabu, Charb, Tignous, Wolinski : chacun ses symboles. Chacun ses écroulements intérieurs. Comment, au milieu de la réprobation mondiale, que tympannisent les chaînes d'info, comment exprimer ce sentiment, de vivre un 11 Septembre intime ?
 
Comment dire aussi cette certitude qu'il y aura un avant et un après ? Comment dire qu'une ligne est tracée, qui ne s'effacera pas ? On pouvait discuter les dessins de Charlie Hebdo. On pouvait discuter beaucoup de choses. On pouvait estimer que les dessins de Charlie flirtaient parfois avec l'islamophobie. On ne s'en est pas privés ici. On ne le regrette pas. Ces débats étaient légitimes, nécessaires. Mais, quels que soient ses auteurs, que l'on ne connait pas encore, une ligne vient d'être tracée. Quiconque ne partagera pas sans réserve l'horreur du carnage de ce matin sera tout simplement, désormais, un ennemi." ASI
 
Ili se "bojis" glup?

Iskreno želim da ti budeš u pravu i iskreno se plašim da će iza te linije ostati mnogo nedužnih.

#17 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 January 2015 - 16:55

Cekaj, ti se zaista toga bojis? Ocekivao bih da navijas za to - na kraju krajeva, vi ste na istoj liniji po vecini stvari (EU, Putin, banke, nacionalno "dostojanstvo", populizam...)

Opet sam ja tema diskusije? :D

#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 January 2015 - 16:56

Kakve veze ima obožavanje estradnih zvezda sa ovim događajem? šta je ovo, brkaju se lične kulturne preference sa etičkim određenjem prema teroru?

A ne - nego je odredjenje prema teroru vrlo usko vezano sa (kakvog li iznenadjenja! zaista neocekivano!) odredjenjem prema ratu protiv terorizma. Nadam se da neces negirati da tu ima neke logike? A odredjenje prema ratu protiv terorizma je, opet, povezano sa citavim nizom nekih drugih etickih i antropoloskih pitanja u koja ne vredi sad ulaziti (mada ti verovatno ionako ne kapiras na sta ciljam, a Search opcija nazalost ne radi da bih ti citirao)...



#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 January 2015 - 16:57

Opet sam ja tema diskusije? :D

Ti kanda ne kapiras da tvoja glupa i provokativna reakcija zasluzuje identican odgovor? Valjda si navikao na putinisticke forume, sta li, gde je to  sto pises normativno...



#20 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 07 January 2015 - 16:57

mada ti verovatno ionako ne kapiras na sta ciljam

 

uf, kakva nadobudnost   :lol+: 

 

joj kada bi vas nekoliko samo na pet minuta uspelo da napravi mentalni odmak od forumske dinamike u kojoj ste preuzeli ulogu psihijatara, ispovednika, policajaca i dželata, i da vidi kako sve ovo izgleda nekome sa strane...propali bi u zemlju od stida. čuj, ima veze sa etikom i antropologijom, ali nick zvani Shrodinger kaže da ga mrzi da ulazi u to, i sada je to erzac za forumski argument koji bi trebalo da me ućutka  :lol+: 

 

kids say the darndest things.


Edited by Triceratops, 07 January 2015 - 17:00.


#21 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 07 January 2015 - 16:57

Opet sam ja tema diskusije? :D

 

 

Ne, nego tvoja naprosto neumesna i priglupa opaska ili, što bi bilo još gore, pokušaj da budeš duhovit.



#22 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 January 2015 - 16:58

uf, kakva nadobudnost   :lol+: 

OK, nastavi da se igras u pesku, replika ionako nije bila upucena tebi...



#23 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 07 January 2015 - 17:05

OK, nastavi da se igras u pesku, replika ionako nije bila upucena tebi...

 

To što replika nije upućena meni ne znači da neću odgovarati na nju. Ili ovde postoje neka nepisana pravila za koja ne znam?

 

Ovo za etiku i antropologiju - biće mi zadovoljstvo da pročitam obrazloženje u kakvoj su vezi vrednosni stavovi prema obožavanju Madone ili Džastina Bibera- sa borbom protiv terorizma, pretpostavljam da se za tu borbu u SAD zalažu samo razbarušene individue i hipsteri. 

 

Ili ćeš reći da smo  mi neka posebna zemlja, crna rupa univerzuma, u kojoj važe drugačiji antropološki zakoni. 



#24 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 07 January 2015 - 17:05

Cuj, bez zelje da zvucim pakosno, a jos manje trijumfalisticki povodom ovog uzasnog dogadjaja, ali povodom nekih drugih stvari koje se odnose na Srbiju, a (skoro) podjednako su ruzne, kao sto je rasizam/aparthejd prema Romima ili kultisticko i histericno obozavanje sportskih/estradnih zvezda, ti si svojevremeno imao stav da svuda toga ima, to je inherentno ljudski, ne vredi se boriti protiv antropoloskih vetrenjaca, itd. Veoma mi je drago da smo dosli do jedino ispravnog stanovista da su pristojni ljudi i oni drugi disjunktni skupovi i da treba preduzeti sve sto je moguce da bi se vrednosti ovog prvog skupa sacuvale. 

 

Nije ista ravan Srodingeru kad se ljudi deru, opijaju, palamude i mudro vrte palcevima i kad ubijaju druge ljude  ...



#25 alexns011

alexns011
  • Banned
  • 106 posts

Posted 07 January 2015 - 17:37

Kad je Angela Merkel javno i iskreno priznala da je projekat multikulturne EU u Nemačkoj propao, ovdašnji "liberalni umovi" su je prozvali nacistom i novim Hitlerom, a žena je samo konstatovala realnu situaciju u kojoj se nalazi nemačko (zapadno-evropsko) društvo. Svi građani EU moraju da poštuju zakone, a ako to ne žele ili im se ne sviđa, slobodni su da biraju da odu u bilo koju zemlju u kojoj misle da će bolje živeti, uključujući naravno i arapske zemlje.

Ne bi me iznenadilo da dežurni srbovi, rusofiličari i njima slični krenu u pravdanje ovog gnusnog čina "zločinima koje zapadne zemlje čine po Bliskom istoku", ali takvima i tako nema pomoći.



#26 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 07 January 2015 - 17:58

@alexns011

 

Dakle ona je to priznala a sad kritikuje one u Drezednu sto protestuju protiv islama u Evropi. Pa nek se odluci, jel mrtav mutlikulturalizam ili nije.

 

Sto se tice ovog napada, sramota za francuske sluzbe bezbednosti. Prosto neverovatno da te novine nisu bolje cuvane. Izlgeda da ce morati da Mari Le Pen pobedi na izborima da bi Francuska ponovo postala ozbiljna drzava.


Edited by kirovec, 07 January 2015 - 18:00.


#27 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 07 January 2015 - 18:16

. Izlgeda da ce morati da Mari Le Pen pobedi na izborima da bi Francuska ponovo postala ozbiljna drzava.

 

Vladimir Putin approves this :+1:



#28 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 January 2015 - 18:24

Ti kanda ne kapiras da tvoja glupa i provokativna reakcija zasluzuje identican odgovor? Valjda si navikao na putinisticke forume, sta li, gde je to  sto pises normativno...

Glupa reakcija - to što se bojim eskalacije i toga da će iz ove tragedije da profitira ekstremna desnica?

#29 alexns011

alexns011
  • Banned
  • 106 posts

Posted 07 January 2015 - 18:27

"Ekstremna desnica" je pleonazam, a nešto i ne vidim kako će to profitirati.



#30 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 07 January 2015 - 18:30

"Ekstremna desnica" je pleonazam, a nešto i ne vidim kako će to profitirati.

Vidjećemo na sledećim izborima u Francuskoj.