Jump to content


Photo
- - - - -

Kia klub / forum Srbija


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 January 2015 - 16:29

Mrde, ne siri anti-propagandu! :angry:

 

U USA je garancija 10 godina na masinu/getribu, 5 godina na ostalo. Evo, sa njihovog sajta:

 

  kiawarranty_zpsc15713e4.jpg

 

 

Zorane, ne zayebaji. 10 godina ili 100 soma, šta pre nastane.


  • 0

#17 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 January 2015 - 18:11

Naravno. I druge firme imaju takvo ogranicenje, normalno. Samo kod njih vlasnici kola najcesce predju vremensku granicu pre nego 100 000 milja. Koliko znam, na USA trzistu samo Kia i Hyundai nude 10 godina.


  • 0

#18 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 January 2015 - 18:51

U CZ je minimalna garancija regulisana zakonom, a to je 24 meseca. E sad bi mene interesovalo, sta bi bilo sa garancijom, kada bih ja izvrteo 160000 (cca 100 soma onih vasih) recimo za godinu i po. Nije nemoguce, sa prethodnim Mondeom sám presao 190000 za nepune tri godine, s tim sto sám ga prvu godinu malo vozio.

Ima li u USA zakonski minimalni garantni rok?
  • 0

#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 January 2015 - 19:14

Nema, to zavisi od države. U CA imaš 3 dana da se predomislis i vratiš auto. Postoji lemon law koji štiti korisnika od lošeg proizvoda, ali generalno garanciju diktira tržište. Koliko ja znam.
  • 0

#20 Tadzikistan

Tadzikistan
  • Members
  • 3 posts

Posted 12 January 2015 - 23:25

*Osnovna garancija vozila važi 7 godina ili do 150.000 km (bez ograničenja kilometraže u prve tri godine). Tako je kod domacih trgovaca.

 

 

Isao sam u salon da pogledam novi Kia Sportage jer sam video reklamu na netu <<<AKCIJA NOVI SPORTAGE ZA SAMO 16.990 evra>>.

Kada sam rekao da imam Kiu Sorento starog sad vec 10 godina i da ako kupujem nov auto on mora biti isto ili bolje opremljeniji od starog, dosli smo do sledece racunice:

 

2.0 crdi umesto starog 2.5 crdi - sa solidnim paketom opreme (kozna sedista, digitalna klima, elektro podesiva sedista itd,) = 24990 e,

awd 4x4 pogon (doplata 2.000e)

automatski menjac ( doplata 1600 e)

rezervni tocak? (doplata 200 e ?)

doplata za boju (da ne bude beo, 480 e)

 

Sto ukupno iznosi 29300e a to nije ni blizu onih 16900e sa reklame.

Ne znam da li je preko bare ista stvar sa marketingom?


  • 0

#21 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 13 January 2015 - 00:01

U CZ je minimalna garancija regulisana zakonom, a to je 24 meseca. E sad bi mene interesovalo, sta bi bilo sa garancijom, kada bih ja izvrteo 160000 (cca 100 soma onih vasih) recimo za godinu i po.

...

To sam i ja pitao. Prodavac mi je ovako objasnio:

na "drivetrain" - to podrazumeva masinu, menjac, diferencijal, sve do tockova - garancija vredi do isteka ili godina ili predjenog puta. Na ostalo (sedista, instrumente, klimu/grejanje, zastitu od rdje itd.) garancija vredi do kraja vremenskog ogranicenja.


  • 0

#22 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 January 2015 - 00:17

*Osnovna garancija vozila važi 7 godina ili do 150.000 km (bez ograničenja kilometraže u prve tri godine). Tako je kod domacih trgovaca.

 

 

Isao sam u salon da pogledam novi Kia Sportage jer sam video reklamu na netu <<<AKCIJA NOVI SPORTAGE ZA SAMO 16.990 evra>>.

Kada sam rekao da imam Kiu Sorento starog sad vec 10 godina i da ako kupujem nov auto on mora biti isto ili bolje opremljeniji od starog, dosli smo do sledece racunice:

 

2.0 crdi umesto starog 2.5 crdi - sa solidnim paketom opreme (kozna sedista, digitalna klima, elektro podesiva sedista itd,) = 24990 e,

awd 4x4 pogon (doplata 2.000e)

automatski menjac ( doplata 1600 e)

rezervni tocak? (doplata 200 e ?)

doplata za boju (da ne bude beo, 480 e)

 

Sto ukupno iznosi 29300e a to nije ni blizu onih 16900e sa reklame.

Ne znam da li je preko bare ista stvar sa marketingom?

Ne, samo ti napisu da jedan kosta $9,999 i daju vin broj, a kad se pojavis kod dealera on ti kaze da je taj prodan i ponudi ti nesto 2x, il 3x skuplje. ;)


  • 0

#23 Tadzikistan

Tadzikistan
  • Members
  • 3 posts

Posted 13 January 2015 - 00:25

Znaci isto prevaranti :-1:


  • 0

#24 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 January 2015 - 00:31

Pa sad, trgovina bilo cime je cista psiholoska prevara. Ti prodavci isto prodaju paradajze, camce, motorcikle, madrace, ili automobile. Njima je sve jedno sta prodaju uglavnom. Samo je bitno koliko para udje i koliko izadje.

Sve je to isto. Prevare te da im dodjes u radnju, a onda pocnu da pricaju bajke.


  • 0

#25 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 15 January 2015 - 16:39

Ne bih da branim Kiu, ali mislim da je uobičajena pojava da prodavci reklamiraju najjefniji proizvod u klasi. Naravno, to treba i napomenuti.

Zato u reklamama imamo čuveno OD, npr OD 16990 EUR.

 

E sad mene interesuje druga stvar, čisto radi poređenja - koliko je taj Sorento koštao kada je bio nov?


  • 0

#26 Tadzikistan

Tadzikistan
  • Members
  • 3 posts

Posted 18 January 2015 - 12:00

Mislim da su u jacoj EX opremi bili oko 33000, a sada su takodje svi preko 30.000.


  • 1

#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 January 2015 - 17:33

Ne bih da branim Kiu, ali mislim da je uobičajena pojava da prodavci reklamiraju najjefniji proizvod u klasi. Naravno, to treba i napomenuti.

Zato u reklamama imamo čuveno OD, npr OD 16990 EUR.

 

E sad mene interesuje druga stvar, čisto radi poređenja - koliko je taj Sorento koštao kada je bio nov?

Reci mi samo ko od prodavaca automobila ne napada market na taj nacin. Sigurno da nece da izadju u oglase sa skupim automobilima.


  • 0

#28 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 08 July 2016 - 14:22

Sta mislite sta je bolja kupovina Kia pro_ceed 1.4 benzin ili Hyundai Elantra 1.6? Nedostatak zadnjih vrati na pro_ceed-u ne bi trebalo da bude neki problem. Kia je i nesto skuplja oko 1k evra i meni nekako lepsa unutra, bolja zavrsna obrada, deluje kvalitetnije, dok mi je elantra dosta prakticnija lepa centralna konzola dok instrument tablom nisam bas zadovoljan.
Naravno, ogroman + elantre je 1.6motor i 130ks.


Edited by todorovic, 08 July 2016 - 14:25.

  • 0

#29 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 08 July 2016 - 23:31

Nema ga dws da se javi, on je pre par godina uzeo Forte. Kakva su njegova iskustva po Snegu i belim medvedima?

 

Kakvih more par godina, sa'ce 6. Ja sam vozio 3 godine taj Forte Koup i vratio, uzeo Optimu .... Na Forte napravio 50 somica, lupao ga 3 puta, super auto .... Optima je ista mashina 2.4 , vrlo sam zadovoljan pre svega izgledom, ubedljivo najbolje izgleda u klasi, ljudi stvarno misle da je neki auto, solidno ide ako nije u Eco modu, lupao samo jednom, evo sa'ce 2,5 godine i preshao malo preko 40K. 

 

Pre 3 meseca se upalio check engine i zamenili su neko sranje, nemam pojma shta je, ne razumem se, ali uglavnom je senzor :lol+:  .... kaze nema veze vozi dok ne dobijemo deo, nije nishta samo ce vishe da troshi i stvarno umesto 11-12 troshi 13 litara, jebem li ga ..... i proshlo 10 dana ono opet  :frust: .... evo mrzi me da idem ...... ionako cu da ga vratim za 6 meseci i da uzmem nekog krsha za 2 soma, ne treba mi auto uopshte, posao mi 5 kilometara, a leti ne sednem u njega zbog motora.

 

Generalno, jebiga meni se svidja taj auto, jeftin, dobijesh sve unutra kao top model drugih brandova za iste pare kao za basic, dobro izgledaju zahvaljujuci tom Shvabi shto im radi dizajn, dugachak a to je najvaznije, ne moze kratak auto da izgleda dobro, to je pravilo, to mora da bude ruzno ..... e sad ovo shto crkava drugi put bi nekoga iznerviralo, mene ne ...... 

 

E da, na Koupu sam poderao gume na 18K, a na Optimi na 30K, znachi smirio sam se i postao uzoran vozach.


Edited by Denis Jasharevic, 08 July 2016 - 23:35.

  • 0

#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 July 2016 - 16:01


Nema ga dws da se javi, on je pre par godina uzeo Forte. Kakva su njegova iskustva po Snegu i belim medvedima?


 
Kakvih more par godina, sa'ce 6. Ja sam vozio 3 godine taj Forte Koup i vratio, uzeo Optimu .... Na Forte napravio 50 somica, lupao ga 3 puta, super auto .... Optima je ista mashina 2.4 , vrlo sam zadovoljan pre svega izgledom, ubedljivo najbolje izgleda u klasi, ljudi stvarno misle da je neki auto, solidno ide ako nije u Eco modu, lupao samo jednom, evo sa'ce 2,5 godine i preshao malo preko 40K. 
 
Pre 3 meseca se upalio check engine i zamenili su neko sranje, nemam pojma shta je, ne razumem se, ali uglavnom je senzor :lol+:  .... kaze nema veze vozi dok ne dobijemo deo, nije nishta samo ce vishe da troshi i stvarno umesto 11-12 troshi 13 litara, jebem li ga ..... i proshlo 10 dana ono opet  :frust: .... evo mrzi me da idem ...... ionako cu da ga vratim za 6 meseci i da uzmem nekog krsha za 2 soma, ne treba mi auto uopshte, posao mi 5 kilometara, a leti ne sednem u njega zbog motora.
 
Generalno, jebiga meni se svidja taj auto, jeftin, dobijesh sve unutra kao top model drugih brandova za iste pare kao za basic, dobro izgledaju zahvaljujuci tom Shvabi shto im radi dizajn, dugachak a to je najvaznije, ne moze kratak auto da izgleda dobro, to je pravilo, to mora da bude ruzno ..... e sad ovo shto crkava drugi put bi nekoga iznerviralo, mene ne ...... 
 
E da, na Koupu sam poderao gume na 18K, a na Optimi na 30K, znachi smirio sam se i postao uzoran vozach.

Popravio si se, samo jednom si je lupao. :P



Sent from space! 🚀


  • 0