Jump to content


Photo
- - - - -

Chocolat


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 November 2014 - 13:58

`merci pour le chocolat`

 

...gledali ste sigurno... izabel iper kroz ceo film mulja

one svoje cokolodane napitke sa ludackom strascu trovacice...(u toj kuci svi su imali obavezu da popiju toplu cokoladu pre spavanja, ali se ne zna ko ce ujutru da se probudi a ko ce zauvek da ostane da spava..)

 

tako da, kinik bi se tu lepo izvukao jer je alergican, a ja ne volim toplu cokoladu u solji,

posebno ne iz termosa kao u filmu,

ali ostali?

 

licno nisam skroz luda za cokoladom osim ako nije neka specijalna,

kao recimo one coko kugle sa sampanjskim kremom sa topica kolaci

 

Ako imate volju dajte samo najbolje vrste koje ste u zivotu probali,

jer cokolada nije kolaci, a temu o njoj ili ne vidim dobro ili je to tabu :P


  • 0

#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 27 November 2014 - 19:50

Najbolja je vec stvar licnog ukusa, ali najludja koju sam probao je

exce_usa_chili.jpg


  • 0

#3 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 27 November 2014 - 21:23

Snickers-Chocolate-Cookies-3.jpg

slaba sam na snikers, joj, ne mogu da se suzdržim da ne kupim kada čekam u redu na kasi, bode mi oči  22.gif

a masna je i jaka skoro ko čvarci    28.gif


  • 0

#4 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 28 November 2014 - 06:58

Drzeci se devize: "Kad propadamo,  propadamo otmeno", cerka mi je iz Bg donela malenu bombonjeru u kojoj je  bilo 12 malecnih pralina od bele i crne cokolade, svaka je imala drugacije punjenje. Najvishe mi se dopala bela cokolada sa mrvicama maline i crvenog bibera i crna sa - mrvicom pravog zlata. Negde sam sklonila kutijicu sa prospektom, ako pronadem, slikacu. Mislim da je u pitanju rucno radena cokolada meni nepoznatog proizvodjaca iz Bg, nisam sigurna.

Drugi favorit - belgijska cokolada, mlecna. Rodjak iz Slovenie doneo nam je 1 kg lomljenen belgiske cokolade, na cas sam bila uvredjena i zalosna jer, u pitanju su bili poveci komadi vrlo neugledni,  medjutim.....

Volim cokoladu ali ne volim je leti, po velikim vrucinama, cak ni dobar sladoled od cokolade. Meni je to zimska namirnica i sto sam starija, sve vishe mi prijaju gorke cokolade, probala sam i one sa 80% kakaa, izvrsne su. Verujem u lekovitost gorkih cokolada, naravno, kada se uzimaju u malim kolicinama, kao lek. 

1974, na obali jezera Lago Maggiore,  probala sam loptu od cokolade, velicine teniske loptice, u sredini mus od cokolade i leshnika, preliveno sa 2 cm ganash kreme a sve posuto gorkim kakao prahom - pripala mi je muka i pre nego shto sam stigla do pola......


Edited by highlanderka, 28 November 2014 - 07:21.

  • 0

#5 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 16:15

Najbolja je vec stvar licnog ukusa,

 

to to... samo subjektivno i nista manje

 

 


a masna je i jaka skoro ko čvarci    28.gif

 

 

 

:lol:


  • 0

#6 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 16:20

Drzeci se devize: "Kad propadamo,  propadamo otmeno", cerka mi je iz Bg donela malenu bombonjeru u kojoj je  bilo 12 malecnih pralina od bele i crne cokolade, svaka je imala drugacije punjenje. Najvishe mi se dopala bela cokolada sa mrvicama maline i crvenog bibera i crna sa - mrvicom pravog zlata.

 

to bih ja!

 

postoje u bg neke cokoladne radnje ...medzutim samo zabacim kosu kad prodjem pored izloga,

ali zbog ovih mrvica maline zlata i bibera bih usla i lupila sakom o pult! Daj!


  • 0

#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 November 2014 - 16:37

...

 

Izvinjavam se.

 

Chocolat ne podnosim, malinu ne volim ('jeftin miris'), zlato ne trpim!

 

The horror, the horror!

:ajme:

 

... 


  • 0

#8 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 16:51

stvarno imas naopak ukus kiniche

 

 malina i crna cokolada pa to je pojam pojma

ja volim i one cherry crne cokolat sa visnjom u likeru a visnje solo ne volim

 

...a ti ni zlato ne volis aman :lol+:

 

Jaoo setila sam sta abazavam ali ne mogu da kazem da ne bacis peglu...tek kad odes napisacu


  • 0

#9 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 28 November 2014 - 16:54

to bih ja!

 

postoje u bg neke cokoladne radnje ...medzutim samo zabacim kosu kad prodjem pored izloga,

ali zbog ovih mrvica maline zlata i bibera bih usla i lupila sakom o pult! Daj!

Uradite tako, priushtite sebi ekskluzivu, ne mora da bude gore naveden izbor, ima pralin(e)a sa gorkim bademom, orancinima, chili kremom....cena jeste ozbiljna ali vam priushti pola sata slobode od ogavne nuznosti, pogotovo ako "blazenstvo" konzumirate zatvorenih ociju....


  • 0

#10 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 17:03

 ali vam priushti pola sata slobode od ogavne nuznosti, pogotovo ako "blazenstvo" konzumirate zatvorenih ociju....

 

malo bih se stidela, samo zamislite, lagano uzimam pralinu, zatvaram oci, topim je jezikom..

...........uzdahnem a sve zmurim, pustim i krik zadovoljstva, sapucem na francuskom shokolat shokolat

 

hahahaha jos bi ljudi okolo pitali - sta ona to jede da jedemo i mi, kao kad je heri sreo seli, secate se


  • 0

#11 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 November 2014 - 18:54

Obzirom da mi je bila slava pre mesec i kusur dana (sv.Petka), gospodja je, sa drugaricama, 3 dana pravila raznorazne varijante pralina, tako da sam imao solidno snabdevenu poslasticarnicu u kuci. Inace, oni silikonski kalupi su prava stvar - ispadnu praline k`o za izlozbu :D

 

slikasilikonski-kalupi-gomila--17999849v


  • 1

#12 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 18:54

bajadere


  • 0

#13 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 November 2014 - 18:55

bajadere

Whatever :D


  • 0

#14 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 19:01

:D

napisala sam nevidljivim mastilom da neko-zna-se-ko ne izrazi prezir prema mojoj obozavanoj cokoladici

 

 

ps. super su vam kalupi...osim onog oranz sto kolacic ispadne kao oglodana riblja kost :lol+:


  • 0

#15 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 November 2014 - 19:16

:D

napisala sam nevidljivim mastilom da neko-zna-se-ko ne izrazi prezir prema mojoj obozavanoj cokoladici

 

 

ps. super su vam kalupi...osim onog oranz sto kolacic ispadne kao oglodana riblja kost :lol+:

  "He-Who-Must-Not-Be-Named"  :lol+:


  • 0