Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa titlom kada gledam filmove, sa USB-a na TV-u


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Tony

Tony
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 November 2014 - 17:44

Kupio sam TV Colossus CSS10100D. Do sada sam skidao filmove, serije i titlove sa neta, narezivao ih na DVD diskove i gledao na TV-u preko DVD-a. Sada ih snimim na USB i gledam na TV-u ali imam problem sa titlom. Na TV-u mi izlazi titl bez š, đ, č, ć, ž,. Titlovi su u sub formatu. Rešenje postoji, samo je pitanje ko ga zna, iz moje okoline niko, tako da bih molio pomoć.

Unapred zahvalan

Tony



#2 mlnmnc1

mlnmnc1
  • Members
  • 17 posts

Posted 24 November 2014 - 12:27

Probaj da konvertuješ taj sub u srt file. To možeš odraditi sa ''Subtitle Workshop'' programom.



#3 VG

VG
  • Members
  • 256 posts

Posted 24 November 2014 - 14:30

https://www.dropbox....ixSubs.rar?dl=0

 

Ja koristim ovo. Na brzinu je sklepano, i radi na sledeći način:

1. Otvoriš subtitle fajl u nekom tekst editoru

2. Otvoriš index.html i tu paste-uješ tekst

3. Klikneš na 'Fix it' i to će da ti skine kvačice sa slova (npr. č -> c, Š -> S itd.)

4. Kopiraš dobijeni tekst u tekst editor umesto postojećeg

5. Snimiš subtitle fajl u tekst editoru i to je to

 

Ovo 'Save changes' mi ne radi, tako da mora da se radi copy/paste.



#4 krtica16

krtica16
  • Members
  • 1 posts

Posted 03 February 2015 - 15:12

Ne znam da li si probao da vidis da li ima nekih podesavanja na tv-u. Npr. ja ima LG LN5400 model i imam isti problem sa tim, kada je pusteno nesto sa usb-a, stisnem settings i imam mogucnost da odaberem da li ce prevod biti default, latin 1 ili latin 2, tesko sranje je to sto moram to svaki put da podesavam ali mozda imas i ti nesto slicno...



#5 jojkic

jojkic
  • Members
  • 1 posts

Posted 04 February 2015 - 01:19

Meni kod LG tv-a su titlovi radili normalno, ali kod Lg projektora imam isti takav problem.
Probajte ovo rešenje, meni je pomoglo za puštanje filmova sa USB-a na projektoru:

Otvorite titlove u notepad programu (ima ga svaki windows) , idite na Save As , i izaberite UTF 8 standard kod encoding opcije (obično stoji na ANSI) , i snimite preko postoćeg titla - fajla . Posle toga, na projektoru su se normalno prikazivala naša slova: č,š.đ,č itd ...