Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

"Interstellar"


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#286 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 24 March 2015 - 08:40

Sad sam se setio, odgledao sam Primer koji si ovde već preporučio i zaista je odličan. Još kad sam video da je napravljen sa 7 hiljada dolara...
  • 1

#287 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 24 March 2015 - 19:50

Sred, ocigledno je da su danas mogucnosti da se napravi film ogromne. Izvanredan film za mnogo love, izvanredan za malo love.

To jos uvek ne govori nista o main stream holivudskoj kinematografiji, koja je u pedeset godina (od sezdesetih npr.) dozivela

evoluciju pod jakim evolucionim pritiskom (; P) finansijske isplativosti. Stabilna filmska populacija je uspostavljena.

 

Znaci jos jednom, dobri filmovi postoje, ali ne pripadaju produkciji namenjenoj za obijanje bioskopskih blagajni.

Filmska aktivnost koja pretenduje na gledanost i zaradu je stara, iskusna, efikasna i cesto dosadna.

To se desava sa svakom delatnoscu koja je malo duze u upotrebi, da tezi unifikaciji i jednostavnosti i da svodi

rizicna resenja na minimum.

[slicno kao npr. formula 1 ili tenis. Postoji period uvodjenja, pracen uzbudljivim unapredjenjima i kreativnim fazama,

u stalnoj potrazi za trzistem. A onda slede periodi ogranicenja, unifikacije, standardizacije, homogenizacije, u cilju dobijanja

pouzdanog artikla svaki put]

 

(Kada recimo Jim Jarmush odresi kesu i napravi remek delo Dead Man za 'velikih 10 miliona $' a zaradi 1 milion,

onda je sva prilika da slican poduhvat sa njegove strane necemo skoro videti. Postojace uvek filantropi koji

ce finansirati i takve stvari ali samo ako su spremni na gubitak)


  • 0

#288 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 March 2015 - 23:26

Sred, ocigledno je da su danas mogucnosti da se napravi film ogromne. Izvanredan film za mnogo love, izvanredan za malo love.

To jos uvek ne govori nista o main stream holivudskoj kinematografiji, koja je u pedeset godina (od sezdesetih npr.) dozivela

evoluciju pod jakim evolucionim pritiskom (; P) finansijske isplativosti. Stabilna filmska populacija je uspostavljena.

 

Znaci jos jednom, dobri filmovi postoje, ali ne pripadaju produkciji namenjenoj za obijanje bioskopskih blagajni.

Filmska aktivnost koja pretenduje na gledanost i zaradu je stara, iskusna, efikasna i cesto dosadna.

To se desava sa svakom delatnoscu koja je malo duze u upotrebi, da tezi unifikaciji i jednostavnosti i da svodi

rizicna resenja na minimum.

[slicno kao npr. formula 1 ili tenis. Postoji period uvodjenja, pracen uzbudljivim unapredjenjima i kreativnim fazama,

u stalnoj potrazi za trzistem. A onda slede periodi ogranicenja, unifikacije, standardizacije, homogenizacije, u cilju dobijanja

pouzdanog artikla svaki put]

 

(Kada recimo Jim Jarmush odresi kesu i napravi remek delo Dead Man za 'velikih 10 miliona $' a zaradi 1 milion,

onda je sva prilika da slican poduhvat sa njegove strane necemo skoro videti. Postojace uvek filantropi koji

ce finansirati i takve stvari ali samo ako su spremni na gubitak)


Hoćeš da kažeš da film automatski nije remek delo jer se roka po bioskopima 2,3 meseca  sa uvek rasprodatom salom ?

I hoćeš da kažeš da je film po automatizmu lišen titule remekdela ukoliko ostvari veliku zaradu, dok stvari koje dožive finansijski krah su ozbiljna umetnička dela koja su samo neshvaćena od populacije ?



Ja stvarno ne mogu da verujem da ljudi u startu stave minus filmu jer se ogromnom broju ljudi dopao i finansijski je uspešan a plus zato što nije frekventno ispraćen kroz razne medije...


  • 1

#289 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 25 March 2015 - 03:34

Hoćeš da kažeš da film automatski nije remek delo jer se roka po bioskopima 2,3 meseca  sa uvek rasprodatom salom ?

 

Ne. Generalno bi bilo idiotski kad bi se na tvoje pitanje odgovorilo sa da.

 

Ipak da pucas ne mogu da smislim film iz poslednjih 10-15 godina koji bi bio i remek delo i bioskopski hit u isto vreme.

barem ne u USA/kanada bioskopima.


  • 1

#290 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 March 2015 - 03:47

Ipak da pucas ne mogu da smislim film iz poslednjih 10-15 godina koji bi bio i remek delo i bioskopski hit u isto vreme.

barem ne u USA/kanada bioskopima.

Gladijator? (jeste pre tacno 15 godina, ali valjda ulazi u konkurenciju, bio je #4 te godine po box office zaradi)

 

Mogli bismo diskutovati i o izvesnom broju animiranih filmova, ali recimo da je tu situacija malo kompleksnija... ;)


  • 0

#291 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 25 March 2015 - 08:56

Smatrati neki film remek delom je subjektivno, jer nekom jeste Gladijator remek-delo nekom nije.Ne bih mogao neke klasike da izjednacavam sa nekih koji je izasao u skorije vreme i nazvati ga remek delom.Prava vrednost nekog filma se spoznaje tek godinama, kada pocne da ''udara''.Mogu za neke od novijih da kazem da su odlicni(a i generalno su se ljudima svideli ti filmovi), ima par takvih koji su dobro prosli kod kriticara, a i bili su bioskopski hit.Tu spadaju pored Gladijatora od tih koji su izasli u prethodnih 15 godina:Million Dollar Baby, A Beatiful Mind, Inglourious Basterds, Shutter Island, The Departed, Inception i sada Interstellar.Mozda bih mogao jos par, ali mislim da je ovo dovoljno.

 

Tarantino, Nolan, Istvud, Skorseze i Fincer su stekli takvu reputaciju da ce dosta ljudi da pogledaju njihove filmove.


Edited by Zetterberg, 25 March 2015 - 16:32.

  • 0

#292 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 25 March 2015 - 14:35

Kako Paul Thomas Anderson prolazi na blagajnama? Onako na prvu mi se cini da zaradi "dovoljno" a filmovi su mu (za mene) remek djela. Mozda moze on kao dokaz da veliki film moze biti uspjesan i na blagajnama.


  • 0

#293 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 25 March 2015 - 16:18

Slabo zato sto njegovi filmovi ne gadjaju siru publiku tako da ostvaruje skromne prihode.Nikako ne moze da se stavi u istu recenicu sa filmovima koje sam naveo.

 

Gledajuci ovu listu filmova koji su bili uspesni na oba polja, Interstellar mi definitivno spada u TOP3.Nikako se ne mogu sloziti sa time da su dobri filmovi samo oni koji gadjaju odredjenu publiku.Zaboravih da spomenem Djanga, nije kod nas bio dugo ali je generalno ostvario velike prihode.

 

http://boxofficemojo.../alltime/world/

 

Sada iskopah ovaj sajt, pa vi vidite koliko tu ima dobrih filmova.


  • 0

#294 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 25 March 2015 - 16:40

Poenta?,  "Vreme ce pokazati", jeste fraza, al' uvek vazi, a u umetnosti je i jedino sigurno merilo. Ne cini mi se da si toga svestan, il' bar ne uvek, koliko je ovo tacno. Videces, vec za nekoliko godina, kako ce ljudi trpati ovaj film u isti kos sa gomilom, ne samo slicnih filmova, ono sto je bilo must see i vao kakav film, ce tada biti just another popcorn flick. Marketing radi cuda uvek, kada sidje s' velikog platna, i olade se utisci, te prodje neko vreme, ljudima ce izbledeti olako. Ono sto Interstellar ima najbolje u sebi, je to da tera na razmisljanje svojom temom, al' nije to ni izbliza dovoljno da bude velik film, a ne timeless. 

 

 

Jos pre nekih mesec dana htedoh da napisem, ali na kraju ne znam sto nisam. Meni je interstelar poprilicno brzo izbledeo, a film mi se veoma dopao kad sam ga gledao prvi put. Skoro je izasao dvd rip gledao ga burazer, nije mi palo na pamet da sednem bar malo da ga pogledam, uopste nisam imao zelju


  • 0

#295 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 14 June 2015 - 22:17

Pogledah film ovog vikenda, u tri nastavka.

 

Nije, da mi se nije svideo, nego nekako nisam bio na ti sa vremenom... Film je ... zanimljiv. Nije uauuuu, ali daleko bilo da je za bacanje. Ipak je jedan boljih u poslednje vreme. Pročitah i ovde tek danas sve komentare. Sa nekima se slažem dok se drugima smejem. Oko 'biranja' planeta - pa nekako je logično, da se prvo traži što sličniji planet kao što je Zemlja i da se prednost daje planeti, sa koje 'još' dolaze signali izvidnice... Ako si ograničen resursima (hrana i gorivo). Slažem se sa Šrodingerom, da bi se moglo i prilagoditi čoveka okolini, ali verujem, da bi se ipak prvo tražilo okolinu 'prilagođenu' čoveku.

 

 Jbga - nakon tri meseca opet otvaram temu. pa šta. :wicked:  


  • 1

#296 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 15 June 2015 - 09:05

Gladijator? (jeste pre tacno 15 godina, ali valjda ulazi u konkurenciju, bio je #4 te godine po box office zaradi)

 

Mogli bismo diskutovati i o izvesnom broju animiranih filmova, ali recimo da je tu situacija malo kompleksnija... ;)

 

Tek sada vidim ovaj post kad je Gogy naceo temu, al moram da pitam: Koji ti animirani film pada napamet? :)


  • 0

#297 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 June 2015 - 10:49

Tek sada vidim ovaj post kad je Gogy naceo temu, al moram da pitam: Koji ti animirani film pada napamet? :)

Wall-E, originalni Ice Age, Finding Nemo. Uostalom i Shrek, mada licno nisam preveliki fan, ali kapiram neke od njegovih vrlina  :D


  • 2

#298 Kris Kros

Kris Kros
  • Banned
  • 318 posts

Posted 15 June 2015 - 19:43

Nolan ima dobre ideje ali su mu fimovi loši, bar ovi zadnji Inception, Intersteeler i Batmeni. Zapravo mi je jedino Memento dobar.


  • 1

#299 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 15 June 2015 - 19:51



ali su mu fimovi loši... i Batmeni.


Blasphemy!
  • 8

#300 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 16 June 2015 - 09:28

Wall-E, originalni Ice Age, Finding Nemo. Uostalom i Shrek, mada licno nisam preveliki fan, ali kapiram neke od njegovih vrlina  :D

 

Mislio sam da ces da kazes nesto od Mijazakija, recimo Princeza Mononoki, s obzirom da je dobro prosla na Zapadu... :)

Srek i Ice Age su super, ali bas nekako mejnstrim... :D


  • 0