Jump to content


Photo
- - - - -

Feminizam


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#46 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 28 November 2014 - 13:22

Retke su žene modernih društava koje se u današnje vreme još bore za ravnopravnost s muškarcima. Većina se bori za ravnopravnost sa drugim ženama.



#47 tom-m

tom-m
  • Banned
  • 301 posts

Posted 28 November 2014 - 15:40

ti si poprilican invalid a da toga nisi ni svjestan.

od onih kojima je od dva sina "vredniji" onaj koji je policajac od onoga koji je vatrogasac etc etc.

i socijum jeste patrijalhan jos uvjek i jos u mnogo cemu.

btw kako bi se recimo ti osjecao kao policajac da te stalno zovu policajka?

...a ti brkat, samo tako. :D

 

Šta prdiš ti? Jel ima iko od vas liberčića da može složit jednu rečenicu koja ima početak, sredinu i kraj a da nema emocijonalnih probijanja? Ili ste obavezni pričat na toj nekoj emo razini?

 

Socijum je patrijahalan, istina, to je ogroman problem, nadam se da će se liberčići novog doba zalagati za hermafroditski ustroj, samo patrijahalni pakao može nametnuti ogavne okove da moramo bit "samo muški" ili "samo ženske". Dosta mi je tog jednodimenzionalnog patrijahalnog zla.



#48 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 15:43

I još nešto da dodam: veeeelika je zabluda da je privlačnim i  lepim ženama i devojkama sve u životu potaman.

 

slazem se...a i kome je uopste ikada sve potaman? svi imaju pravi ili lazni izgovor zasto mu nije potaman

 

ipak, kad si lepa, bar ti je prijatno dok samu sebe gledas -  znaci mozes da se cesljas dok atomski rat besni napolju

 

...i dok ostatak sveta muce svetske muke, dok se Zemlja rusi a bica joj nestaju -  na forum postavis temu o cokoladi,

 

 sve ostalo, tada izgleda kao vrteska na kojoj se ljudi vrte kao hrchkovi, nogicama rade 100/h a sve u mestu



#49 tom-m

tom-m
  • Banned
  • 301 posts

Posted 28 November 2014 - 15:47

Retke su žene modernih društava koje se u današnje vreme još bore za ravnopravnost s muškarcima. Većina se bori za ravnopravnost sa drugim ženama.

 

Većina se bori za resurse kao djeca, dakle vuku "muške" za rukav, "dajte nam prava, oćemo prava, morate nam dat mi smo žene" dakle klasično žensko natezanje i razmjena. Oni nama kuknjavu i ulogu žrtve - mi njima resurse. Jer ne sekiraj se - nećeš vidjet feministkinje kako marširaju u rudnik "šta je muški majku vam staru mrš van pusti te krampove, ravnopravni smo i oćemo barem 50% radnika u ovom ćumezu da budu žene". Ali recimo kad treba se negdje djelit neka lezilebovićka para, neka "udruga", krene plakanje o plaći, o silovanju. Još čitaš ove emo jahače na forumu, čovjek bi pomislio da ideš ulicom a ono žene po podu utučene, masnice ispod oka pa ih moraš zaobilazit, gužva na semaforu od prebijenih žena na zebri itd.

 

Nitko od njih nema muda ni kognitivnih sposobnosti da vidi da žene koje NE RAĐAJU dakle koje rade non stop kao smrdljivi, pokvareni i zli muškarci primaju ISTE ili VEĆE pare od muških kolega.

 

 

Ali to od "objektivnih sve-pametnih liberalčića" nećeš čut, to nije popularno. Radije će oni prdit argumente o patrijahalnom zlu i poentirat na statistikama o ženama koje rode, pa sa 25 godina umjesto da napreduju u firmi su doma na porodiljnom itd. izgube godinu dvije i izgube jednostavno tu neku korporativnu "trku" od onih koji su koncentrirani samo na posao.

 

A žene majke ne mogu mislit samo na posao, kad imaju djecu.

 

 

Ali jebeš porodiljni, to je patrijahalno zlo! Žena ima da rodi u firmi i da djecu odgajajaju uvozne babysitterice. Šta kurac ima neka "mama" odgajat djecu? Dosta više tih patrijahalnih srednjovječnih katoličkih nazadnih idiotarija. Imaju klinci internet, nek se odjagaju sami. a žena nek ode u firmu.



#50 tom-m

tom-m
  • Banned
  • 301 posts

Posted 28 November 2014 - 15:57

I da, zaboravio sam pokazat brojke, da ne bude da sam ko liberalčić da pričam iz guzice i emocija.

 

 

Women in their 20s without children out-earn men by as much as $1.08 to every dollar, according to some estimates. It must also be true that white men are discriminated against in favor of Asian-American men, who earn over 5 percent more than white men.

 

 

Single, childless women in their twenties are finding success in the city: They're out-earning their male counterparts in the USA's biggest metropolitan areas. Women ages 22 to 30 with no husband and no kids earn a median $27,000 a year, 8% more than comparable men in the top 366 metropolitan areas

 

 

A sada liberalčići u novi pohod zamjena teze, ad hominema i ostalih tehnika vašeg uzvišenog diskursa. Jer činjenice nemate. Ne idu vam u korist. Plakanje i udaranje zvečkom po stolu, e tu ste profi. Ja predlažem da sad ovo izvrnete u neku šprehu koja vam paše najbolje, evo ja ću vam pomoći;

 

- Ali ali, biti majka je svetinja, zašto majke ne dobivaju novac za majčinstvo, to je najteži posao na svijetu!! Dole patrijahalizam!

- Zašto se žene financijski nagrađuje ako ostanu u karijeri? Želite da ne zatrudne žene? Prokleti šovinisti!

- Odakle vam pravo plaćati žene više od muškaraca - mi želimo isto!

 

Dobro ovo zadnje sam malo pretjerao jebiga.



#51 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 16:11

 ko liberalčić da pričam iz guzice i emocija.

 

 

 

 

zvucis besno i ojadjeno kao neko koga je neki liberalcic dobro isprasio po turu i to bez emocija, ali

 

i to je bolje nego da bes i jad poticu po osnovu nekih sasvim drugih liberalcicima zamaskiranih frustracija



#52 tom-m

tom-m
  • Banned
  • 301 posts

Posted 28 November 2014 - 17:16

To šta si rekla ima zaista velike veze sa realnom statistikom i liberalčićkim floskulama i utopijama o "potplaćenosti žena".

 

Slijedeći tvoj argument će biti, da pogodom? Krivi zarez? Loša interpunkcija? Mali razmak između slova?

 

Sve je to recidiv patrijahalnog pravopisa, zločestog i bezobraznog.



#53 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 28 November 2014 - 17:51

Šta prdiš ti? Jel ima iko od vas liberčića da može složit jednu rečenicu koja ima početak, sredinu i kraj a da nema emocijonalnih probijanja? Ili ste obavezni pričat na toj nekoj emo razini?

 

Socijum je patrijahalan, istina, to je ogroman problem, nadam se da će se liberčići novog doba zalagati za hermafroditski ustroj, samo patrijahalni pakao može nametnuti ogavne okove da moramo bit "samo muški" ili "samo ženske". Dosta mi je tog jednodimenzionalnog patrijahalnog zla.

 

ne vredi, mnogo si emociJonalan...



#54 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 28 November 2014 - 18:03

Jel postoji pojam heterofobija?

Reportovao sam ovog toljaga-u-glavu-odvuci-za kosu-u-pecinu lika.



#55 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 18:31

ako si

 

siri onaj osecaj nalik na pravu nestilizovanu mucninu...



#56 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 November 2014 - 18:36

A žene majke ne mogu mislit samo na posao, kad imaju djecu.

 

 

Ali jebeš porodiljni, to je patrijahalno zlo! Žena ima da rodi u firmi i da djecu odgajajaju uvozne babysitterice. Šta kurac ima neka "mama" odgajat djecu? Dosta više tih patrijahalnih srednjovječnih katoličkih nazadnih idiotarija. Imaju klinci internet, nek se odjagaju sami. a žena nek ode u firmu.

Jel' ovo zajebancija ili on ozbiljno?



#57 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 November 2014 - 18:47

...

 

 

Mislim da se, ipak, zestoko zahebava.

(na veoma skliskom terenu!) ;)

 

...


Edited by Kinik, 28 November 2014 - 18:48.


#58 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 28 November 2014 - 18:51

Jel' ovo zajebancija ili on ozbiljno?

 

bez smajlija post znaci: ili da je ozbiljan ili da je neozbiljan ali se pravi mrtav ozbiljan

 

ponelo ga stanje duha



#59 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 November 2014 - 20:20

Većina se bori za resurse kao djeca, dakle vuku "muške" za rukav, "dajte nam prava, oćemo prava, morate nam dat mi smo žene" dakle klasično žensko natezanje i razmjena. Oni nama kuknjavu i ulogu žrtve - mi njima resurse. Jer ne sekiraj se - nećeš vidjet feministkinje kako marširaju u rudnik "šta je muški majku vam staru mrš van pusti te krampove, ravnopravni smo i oćemo barem 50% radnika u ovom ćumezu da budu žene". Ali recimo kad treba se negdje djelit neka lezilebovićka para, neka "udruga", krene plakanje o plaći, o silovanju. Još čitaš ove emo jahače na forumu, čovjek bi pomislio da ideš ulicom a ono žene po podu utučene, masnice ispod oka pa ih moraš zaobilazit, gužva na semaforu od prebijenih žena na zebri itd.

 

Nitko od njih nema muda ni kognitivnih sposobnosti da vidi da žene koje NE RAĐAJU dakle koje rade non stop kao smrdljivi, pokvareni i zli muškarci primaju ISTE ili VEĆE pare od muških kolega.

 

 

Ali to od "objektivnih sve-pametnih liberalčića" nećeš čut, to nije popularno. Radije će oni prdit argumente o patrijahalnom zlu i poentirat na statistikama o ženama koje rode, pa sa 25 godina umjesto da napreduju u firmi su doma na porodiljnom itd. izgube godinu dvije i izgube jednostavno tu neku korporativnu "trku" od onih koji su koncentrirani samo na posao.

 

A žene majke ne mogu mislit samo na posao, kad imaju djecu.

 

 

Ali jebeš porodiljni, to je patrijahalno zlo! Žena ima da rodi u firmi i da djecu odgajajaju uvozne babysitterice. Šta kurac ima neka "mama" odgajat djecu? Dosta više tih patrijahalnih srednjovječnih katoličkih nazadnih idiotarija. Imaju klinci internet, nek se odjagaju sami. a žena nek ode u firmu.

Trajno. Zao mi je ali kada sam zadnji put pogledao kalendar pisalo je 2014, ne 1814.



#60 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 28 November 2014 - 20:29

Trajno. Zao mi je ali kada sam zadnji put pogledao kalendar pisalo je 2014, ne 1814.

Mozda se covek zezao, malo grubo ali stvarno mi deluje neverovatno da ovako nesto pise ozbiljno.