Jump to content


Photo
- - - - -

Nemam vremena, imam novce i 10 kg viska - pomagajte!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 03 November 2014 - 21:37

Ne znam da li je slicna tema bila ali ovo me vec dulje vrijeme muci.
Naime, ukratko, u godinu i pol sam sa 58 dosla na 73 kg ( stalna putovanja, sjedilacki zivot (ured,sastancenja, domjenci), hrana po aerodromima itd.). Visoka sam 170 cm i osjecam se, blago receno, kao svinja. Oblika sam jabuke - dakle debljam se u gornjem dijelu tijela - podbradak, ruke, grudi, trbuh, dok mi je donji dio tijela relativno vitak i (cudo) s minimalno celulita. Radim poprilicno puno (oko 12 sati dnevno) i realno mogu odvojiti po sat vremena za neko vjezbanje ili sto vec ali ne znam kako da pocnem. Sto se tice hrane, nisam obozavatelj slatkog pa niti ugljikohidrata. Mislim da je kod mene kronicni fail upravo nekretanje i jedenje kad mozda i nisam gladna (poslovni uckovi i vecere). Definitino zelim srediti svoj zivot ali nemam ideju kako da uguram vjezbanje u sve to. Teretana bi se recimo morala nalaziti na Jarunu (trcanje ne dolazi u obzir jer sam prije godinu i pol strgala koljeno ( i prestala vjezbat, naravno) isto kao vjezbanje s trenerom na svjezem zraku (plucni bolesnik, astmaticar i alergicar).

Imate li kakvu ideju, preporuku - bilo sto. Ocajna sam! Dakle novac nacelno nije problem (ok nisam bas Rockfeller ali mogu si priustiti privatnog trenera nekoliko puta mjesecno i neki mozda tretman itd.) samo vrijeme.

Puno hvala

ps. Imam 33 godine



#2 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 21:44

Uhh pa za pocetak kreni lagano sa nekom voznjom bajsa,ako imas kuci neki bajs kreni to da vozis.
Uh sto se tice novca ubaci neku ishranu kako trebs sokove,grckalice i ostale gluposti izbaci. Uzmi musle neke jedi,vise voca i povrca

#3 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 03 November 2014 - 21:51

mislis da je bicikl sat vremena dovoljan ?



#4 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 22:13

Za pocet tako. Ja sam kroz mesec dana uz redovnu setnju mesec dana po par km,voznje bajsa,sklekova i trbusnjaka verovala ti ili ne za mesec dana izgubio 21 kg. Jeste da mi se zivot svodio na voce,povrce,trening i welnes keks sa zitaricama..


#5 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 03 November 2014 - 22:38

bicikl obozavam vozit, samo se nadam da ce lijepo vrijeme potrajat



#6 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 November 2014 - 05:31

Kratki odgovor bi bio: disciplina. Hoces u vjezbanju, prehrani ili bilo cemu.

 

I, sto je s koljenom? Je li zalijeceno? Prvo, koljeno ti treba, drugo, prekomjerna tezina ga opterecuje...

 

Plivanje je odlicna stvar, utoliko sto ne "nabija" zglobove. Ali, pazi - plivanje, a ne namakanje u vodi! Dakle, aktivnost i napor.

 

Moj odgovor (a osjetno sam stariji) je tenis. Poceo sam, prvi put u zivotu primio reket, sa 42. Skuzio sam da nemam kondicije kad nisam mogao pratiti tempo kceri - 6 godina stare. Probao sam razne stvari, ali sve mi je bilo dosadno. A u tenisu - dobro drustvo i zajebancija, nije dosadno, a znojim se k'o lud.

 

Velis da ti kinta nije veliki problem - pa, ljeti ima terena svuda. Zimi, na mnogima imas tzv. "balone," a i na Velesajmu ima terena unutra...

Ajd' primi se posla, a onda se vrati na forum i stavi "before and after" fotke - u bikiniju, molim... :D


Edited by zoran59, 04 November 2014 - 05:33.


#7 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 04 November 2014 - 07:02

Disciplina u ishrani, tj. probušena kašika, plus fizička aktivnost u vidu dugih (sat vremena dnevno) šetnji brzim tempom, sasvim dovoljno. Eventualno ponekad plivanje, čisto za razbijanje monotonije, ali to tek kad se stekne neka osnovna kondicija. Prosto ko pasulj, ne :D?

#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 November 2014 - 07:41

Potrebna vam je i dobra prica za izbegavanje obilnih poslovnih ruckova, uzina. Meni je pomagala prica o alergiji na gluten, ljudi malo znaju o tome a vrlo su spremni da saosecajno klimaju glavama kad se izvinite sto propushtate neki "gong" - mozete biti  "alergicni" na sve i svashta i tako ostati usredsredjeni na svoj plan ishrane bez obzira na poslovne obaveze tog tipa. 


Edited by highlanderka, 04 November 2014 - 07:44.


#9 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 04 November 2014 - 08:15

ok. actually ovo s plivanjem je super po ljeti (po zimi malo problematicno) ali tenis mi nije nikad pao na pamet. naime, u zivotu isto nisam primila reket i nekako, bojim se da bi mi bilo neugodno. zorane kako si ti to rijesio? 



#10 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 November 2014 - 08:55

Slower, jednostavno. Otisao u klub, rekao da nemam pojma i da bih rado naucio.

Posto sam vec bio "u godinama" (rekoh, tada 42), nisam usao intenzivno. Uzeo par lekcija (da ne bacam kintu bez veze na trenere) i vjezbao sto su mi pokazali, pa kad sam savladao, uzeo jos lekcija.

 

I nakon nekog vremena, veli mi trener - pa ti bi se vec mogao natjecati u klupskoj ligi.

 

Tek tu pocinje gust, a i smisao cijele price.

 

Jer, da ides na plivanje ili vjezbas bilo sto, treba ti motivacija. Ja sam lijen, i uvijek nadjem izgovor - pa, moram popiti jos jednu kavu i ne stignem na bazen.

A u tenisu, kad obecas partneru/protivniku da ces doci, nema zajebancije - moras. Inace ispadnes pizda. Tu je motivacija.

Upoznao sam simpaticnog covjeka, mojih godina i nivoa (ne)znanja. Dogovorili smo da se nadjemo ujutro, u 6 i odigramo set, svaki drugi dan. Ne samo da mi je pomoglo za kondiciju, nego i za moju (pretjeranu) konzumaciju alkohola - jer, ne mogu navecer piti ako se rano dizem i idem igrati. Pomoglo mi je i sa pusenjem. Znajuci da cu teze disati, ne pusim sat-dva prije igre, naravno, za vrijeme igre, pa onda par sati nakon, dok ne dodjem do zraka...

 

Nisi mi odgovorila na pitanje o koljenu. Ja sam jedno sjebao i imao operaciju... Imas ne lijekove, nego dijetarne suplemente koji pomazu. Ne treba recept. Radi se o proizvodima od zivotinjske hrskavice - tijelo lakse proizvodi/obnavlja hrskavicu od vec skoro gotovog proizvoda nego od nule. Koristim Chondritin, a takvih preparata ima koliko hoces.

 

Ako sam dobro skuzio (spomenula si Jarun), u Zagrebu si. Mozes mi se javiti via PM, ili ako hoces i javno, na forumu, mogu ti nekoga preporuciti. Ja sam u USA, ali sam iz Zagreba i tamo par mjeseci godisnje...

BTW, znam i neke u Beogradu, pa te i tamo mogu uputiti ako zalazis u te krajeve.

 

edit: da dodam, fora sa tenisom je sto ga mozes igrati dozivotno. Nema skakaca s motkom 90 godina starog, ali tenisaca ima. Moj tast ima 80+, i jos igra tri-cetiri puta tjedno.


Edited by zoran59, 04 November 2014 - 09:10.


#11 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 04 November 2014 - 09:19

koljeno je, ajmo rec, zalijeceno s tim da, ko baba zadnja, i dalje nekad kvrcne, popusti a o promjenama vremena da ne pricam. isto tako uslijed recimo veceg napora (trenirala sam tajlandski boks) zna kao oteci, kao da je puno vode.

 

inace zivim u zg (jarun), ali jako puno putujem pa mi se zna desiti da sam (kao ove godine) tri mjeseca u aziji ili US (azija je super jer su tamo bazeni i teretane na svakom cosku). sto se tice bg, razmisljam da, umjesto u zg, tamo uzmem stan (kupim) jer su aerodromske konekcije dosta bolje.

 

vezano uz konzumaciju alkohola (ne pusim) toga je isto dosta pogotovo na tim ruckovima vecerama (btw. ono sto je preporucila highlanderka je super ideja, ionako je bezglutenska prehrana puno zdravija) ali ajde, recimo da se nisam jos dovela u dio gdje ne mogu bez toga (ne tresu mi se ruke :D ). dapace, radije bih podnevnu pauzu (e da, i nemam fiksno radno vrijeme - dapace cesto je to odredjeno ovisno o kontinentu) potrosila na neki sport (pa ajde i tenis) nego na rucak gdje cu jest i pit.

 

znas li mozda ima li u zg tenis za pocetnike. mene strah da me ne stave s djecicom predskolskog uzrasta :D



#12 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 04 November 2014 - 10:12

Za koljeno, kad igram, stavim steznik (u nedostatku boljeg izraza). Jeb' ga, u 56-oj sam... I tu ti mogu, ako hoces, staviti neke preporuke.

 

O ostalome, necu komentirati jer je sve to stvarno individualno. Razni ljudi, razne preferencije.

 

Ako te stvarno zanima ZG tenis, daj mi par dana da kontaktiram ljude, pa cu ti preporuciti konkretnog trenera. Nece te staviti u grupu s klincima. Ako je grupni trening, onda ide i po stupnju znanja i dobnoj grupi.

Inace, za individualni trening, nema veze.

Bitno je da naucis osnove, a onda se zezas sa ljudima koje izaberes - najcesce, svoje dobi. Odlicna rekreacija i drzanje kondicije.

 

JBT, frendica mi javi da je osvojila tenisko prvenstvo. A pojma nema. Kakvo prvenstvo? Pa, i odvjetnicka komora Hrvatske ima tenisku sekciju, pa se ostarjeli advokati natjeravaju po terenima...  :D

 

No, da ne pretvorimo ovo u pricu o tenisu - bitno je, sto god da odlucis, drz' se toga i sve ce biti bolje.

 

Ako ti je tezina prekomjerna, pazi ne samo na koljeno, nego i na ledja. Tu je tek frka...


Edited by zoran59, 04 November 2014 - 10:14.


#13 slower9

slower9
  • Members
  • 6 posts

Posted 04 November 2014 - 11:09

vezano uz tenis, ajde kontaktiraj pa da probamo :)

 

vezano uz ostalo, moram adaptirati prehranu def. mozda stvarno da krenem na tu bezglutensku. ima li tko iskustva?



#14 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 04 November 2014 - 11:28

koljeno je, ajmo rec, zalijeceno s tim da, ko baba zadnja, i dalje nekad kvrcne, popusti a o promjenama vremena da ne pricam. isto tako uslijed recimo veceg napora (trenirala sam tajlandski boks) zna kao oteci, kao da je puno vode.

 

inace zivim u zg (jarun), ali jako puno putujem pa mi se zna desiti da sam (kao ove godine) tri mjeseca u aziji ili US (azija je super jer su tamo bazeni i teretane na svakom cosku). sto se tice bg, razmisljam da, umjesto u zg, tamo uzmem stan (kupim) jer su aerodromske konekcije dosta bolje.

 

vezano uz konzumaciju alkohola (ne pusim) toga je isto dosta pogotovo na tim ruckovima vecerama (btw. ono sto je preporucila highlanderka je super ideja, ionako je bezglutenska prehrana puno zdravija) ali ajde, recimo da se nisam jos dovela u dio gdje ne mogu bez toga (ne tresu mi se ruke :D ). dapace, radije bih podnevnu pauzu (e da, i nemam fiksno radno vrijeme - dapace cesto je to odredjeno ovisno o kontinentu) potrosila na neki sport (pa ajde i tenis) nego na rucak gdje cu jest i pit.

 

znas li mozda ima li u zg tenis za pocetnike. mene strah da me ne stave s djecicom predskolskog uzrasta :D

 

Nije mi jasno ovo "okrivljivanje" ruckova i vecera... pa i mi ostali rucamo i veceramo! Znaci, iako je restoran, iako je poslovni rucak/vecera, jedna lagana salata, neka riba/piletina na zaru... uopste ne mora da goji. Mislim, i da ne ides na ruckove/vecere, nesto bi morala jesti, ne?

 

Znaci, "lagani" obroci (gde god da jedes), pesacenje, voznja biciklom (kad si u mogucnosti), neki tegic kod kuce, pa uvece par vezbi, za trbusnjake ti ne treba specijalan prostor.... i eto!



#15 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 06 November 2014 - 14:14

 

 

Pomoglo mi je i sa pusenjem. Znajuci da cu teze disati, ne pusim sat-dva prije igre, naravno, za vrijeme igre, pa onda par sati nakon, dok ne dodjem do zraka...

 

 

 

:D e neka ti je pomoglo.....

 

sad si me podsetio kad smo se mi svojevremeno organizovali za neki sport. Skupimo se 2x nedeljno, odigramo po par sati košarke i to je super. Al posle toga, ajd da svratimo u kafanu, da se odmorimo, i da popijemo po nešto, pošto smo jelte, od strašnih napora dehidrirali.......

 

Na koncu smo se da detoksikacije vraćali intoksiciraniji nego pre.  :thumbs: